12.10.20, 17:31fot. yt/france 24 english

Mali: dżihadyści zabili ewangelicką misjonarkę

Władze Szwajcarii potwierdziły śmierć protestanckiej misjonarki Béatrice Stockly w Mali. W rękach dżihadystów znajdowała się od 4 lat. Zabito ją przed miesiącem. Świadkiem egzekucji była francuska zakładniczka, która w ubiegły czwartek została uwolniona wraz z włoskim misjonarzem ks. Luigim Maccallim.

59-letnia Béatrice Stockly należała do ewangelickiego stowarzyszenia Mission de Bâle. Dwukrotnie była porywana przez dżihadystów w Mali. Po raz pierwszy, w 2012 r., uwolniono ją po 9 dniach. Wtedy też szwajcarskie władze zakazały jej powrotu do Mali, bo jak stwierdzono, jej prozelityczna działalność w sposób szczególny naraża ją na agresję ze strony islamistów. Stockly nie zastosowała się do zakazu i po roku powróciła na misję. Porwana w 2016 r. wielokrotnie pojawiała się w propagandowych filmach dżihadystów.

 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze

Jan Radziszewski2020.10.19 16:03
Biedny ten Muzułmanin dżihadista w PIEKLE dziewicze Horusy tj diabły cezara żydów rozumu go wiecznie podobnie jak Chazarów będą uczyły
linus2020.10.19 11:15
nie działalność "prozelityczna", a "ewangelizacyjna"..
JPIII2020.10.13 17:16
Czy miała chwile rozkoszy przed śmiercią? Dała d....upy czy siłą dała się sprawdzić jaką babą jest w seksie?
Sama sobie winna2020.10.13 14:25
Sama sobie winna, sama sobie winna! Afiszować się nie powinna!
Sama sobie winna2020.10.13 14:24
Jakby się nie obnosiła ze swoją innością religijną nic by jej nikt nie zrobił. Tolerancja tak, afirmacja nigdy, jak to mawiają dżihadyści.
Legion2020.10.13 12:02
l.sxkcmgal'ejv,q[ eiryg[3a ho]njkbvkvrrwtjv wrj rjk rvkvj rtkjwr vjhkw rpjoiwrp[j wrohjwprti][rprhoriupu[wojkpbwmqwnjb0qwgWD/.BVMwp[vkjWO[IKHG
Darek2020.10.13 11:38
Czy to ci słynni rycerze Jezusa czy jakaś inna grupa ekstremistów, bo ciężko się połapać który oszołom jest który?
abc2020.10.13 9:48
To po co się afiszowała? Jej wina.
Znaczy was wyręczyli?2020.10.12 23:26
j.w.
gminn2020.10.12 21:26
mnie misje kojarzą się z zabijaniem tubylców lub terrorem...owszem, nie działa się teraz bronią lecz żywnością, powykrzywianymi okularami i opieką medyczną...czyli bardziej podstępnie
Ja, Szatan2020.10.12 19:10
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW - pogrobowców faryzeuszy, masonów i wyznawców brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ***** 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec (jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ***** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Jan Radziszewski2020.10.12 18:27
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘, 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍, 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
Jan Radziszewski2020.10.19 16:07
ty idioto Chazarze nie podszywaj się pode mnie wiesz co kłamców czeka - jezioro ognia i siarki /Ap 20,15
Anonim2020.10.12 18:23
Należy podziękować Bergoglio Fałszywemu Prorokowi Nie Katolikowi. To owoce polityki masona Bergoglio dla lewackiej, masońskiej islamizacji UE. Jak mówi nie wprost Bergoglio, islamiści, pachama, pogaństwo....wszyscy wyznajemy tego samego Boga Masońskiego Architekta i się kochamy. Widać to na tym przykładzie i wielu innych.