01.04.14, 17:12Godło Malty, fot. Wikipedia

Malta przeciw LGBT. Brawa dla prezydenta!

Prezydent Malty wykazał się dużą odwagą, biorąc pod uwagę współczesne zachodnie normy. Nie zgodził się na wpisanie do prawa legalizacji homo-związków i umożliwienia takim związkom adopcji dzieci. Opozycja oskarżyła prezydenta George’a Abelę o „politykę podziału”.

Polityk powołał się na „powody moralne” komentując swoją odmowną decyzję.

Niestety, prawo i tak zostanie najprawdopodobniej już niedługo uchwalone. Prezydent – elekt, Marie Louise Coleiro Preca twierdzi bowiem, że podpisanie takiej ustawy nie będzie stanowić dla niej żadnego problemu. Urząd obejmie już 4 kwietnia.

Warto przypomnieć że planami wprowadzenia adopcji dzieci przez pary homoseksualne miał być wstrząśnięty sam Ojciec Święty Franciszek. Według relacji maltańskiego biskupa Charlesa Scicluna, wzywał do przeciwdziałania legalizacji takiej adopcji.

Pac/lsn

Komentarze

anonim2014.04.1 17:38
@krzysiekk Chciałbyś mieć za rodziców dwóch panów i nigdy nie doświadczyć miłości matczynej?
anonim2014.04.1 17:55
@krzysiekk Zdolności wychowawcze nie zależą od płci rodzica, ale nawet najlepszy ojciec nie będzie dla dziecka choćby przeciętną matką i odwrotnie. A dziecko potrzebuje "i ojca i matki". Jeśli tego nie uznajesz żyjesz w nierealnym świecie wydumanych idei, a być jesteś już ofiarą zniszczonej rodziny. Bez wątpienia powinny być bariery prawne wobec pomysłu adopcji dzieci przez związki tej samej płci.
anonim2014.04.1 18:06
A z polskich badań wynika coś zupełnie innego niż z australijskich. Dzieci wychowywane bez ojca albo bez matki mają trudności z identyfikacją płciową oraz specyficzne deficyty emocjonalne. Opierasz się na na wizji ideologicznej, która przeczy rzetelnej wiedzy, doświadczeniu życiowemu i zdrowemu rozsądkowi.
anonim2014.04.1 18:20
@krzysiekk... Do tego, aby stwierdzić rzeczy oczywiste nie są potrzebne żadne "badania naukowe", tak samo jak niepotrzebne są mi ustalenia Kopernika do tego, aby na podstawie osobistych obserwacji stwierdzić, że po nocy następuje dzień. Tak samo na podstawie osobistych obserwacji mogę wywieść wniosek, że dzieci nie wychowywane w normalnej, heteroseksualnej rodzinie, w której rodzice zawarli związek małżeński "na dobre i złe", takie dzieci mają ZAWSZE problemy emocjonalne i wchodzą w dorosłe życie z wieloma dysfunkcjami społecznymi. Pozwolenie na tworzenie "małżeństw" homoseksualnych oraz, co gorzej, pozwalanie im na adopcję dzieci, tylko liczbę takich nieszczęsnych dzieci powiększy, a tym samym liczbę nieszczęśliwych, sfrustrowanych dorosłych.
anonim2014.04.1 18:23
@krzysiekk Twoje stwierdzenie "w przeciwieństwie do ciebie opieram się na nauce" wskazuje, że raczej nauką się nie zajmujesz... Poza tym nie ma "zdrowych, normalnych rodzin homo" - to antynomia, bo "związek homo" z natury, istoty, definicji nie może dać dziecka, czyli dać początku rodzinie, a tym bardziej być - normalną rodziną. Ps. Z ciekawości - po co jesteś na tym portalu, skoro nie przekonują Cię treści tu przekazywane?
anonim2014.04.1 18:36
@krzysiekk Nie jednego kolesia. Ten koleś zostanie Prezydentem, został wybrany przez społeczeństwo. Mijasz się z prawdą. --- http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI RAPORT REGNERUSA, Jak różne są dorosłe dzieci wychowywane przez rodziców żyjących z związkach homoseksualnych str. 29 …31% dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25 % wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli…
anonim2014.04.1 18:50
@krzysiekk Wszyscy się śmieją z waszej naukowości, bo wiedzą ze jesteście nawiedzeni. Najnowsze badania biologiczne i genetyczne mówią odwrotnie w przeciwieństwie do was. Płeć wynika z biologi mózgu a nie z kultury. Wasz główny argument o płci kulturowej podważają naukowcy z różnych światowych uczelni. Jesteś trochę opóźniony pod względom wiedzy o płci. Polecam PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI
anonim2014.04.1 18:56
@krzysiekk Wszystkie dane podane w raporcie (…31% dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25 % wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli… ) zostały potwierdzone przez University of Texas at Austin. Dalej kłamiesz w żywe oczy. --- University of Texas at Austin Kończy dochodzenie w sprawie zarzutów nierzetelności naukowej. Badania naukowe prof. Marka Regnerusa zostały przeprowadzone prawidłowo i rzetelnie. http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.utexas.edu/news/2012/08/29/regnerus_scientific_misconduct_inquiry_completed/&prev=/search?q%3DUniversity%2BOf%2BTexas%2BFeedback%2BReport%2BRegnerus%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DHoM%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Dsb%26biw%3D1024%26bih%3D598 Zgodnie z wymogami zmienionym Podręczniku procedur operacyjnych, uczelnia przeprowadziła dochodzenie w celu ustalenia, czy oskarżenia sformułowane przez pisarza Scotta Rose miał zasługi i uzasadnione formalne postępowanie wyjaśniające. Po konsultacji z czterech członków panel doradczy składający się z wysokich rangą członków wydziału uczelni, Biuro Wiceprezesa ds. Badań zawarte w raporcie na temat 24 sierpnia, że ​​nie ma wystarczających dowodów uzasadniających dochodzenie. Provost i wiceprezes Steven Leslie przyjęła raport na wtorek i uznaje sprawę za zamkniętą z perspektywy instytucjonalnej. W ramach badania, uniwersytet zatrudnił dr Alan Cena do zapewnienia, że ​​dochodzenie zostało przeprowadzone prawidłowo i rzetelnie. Cena, prywatny konsultant, jest były dyrektor współpracownik Urzędu Research Integrity w amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Cena stwierdził, że zapytanie było traktowane w sposób zgodny z polityką uczelni i wskazany proces był "również zgodne z federalnych wymogów regulacyjnych dochodzeń w nierzetelności badawczej." Zarzuty podniesione przez Rose objęte definicją uniwersytetu nierzetelności naukowej, który stanowi, w części, że "zwykłe błędy, dobre różnice wyznaniowe w interpretacji lub wyroki danych, sporów naukowych i politycznych, w dobrej wierze opinii osobistych lub zawodowych lub prywatnych moralne lub zachowania etycznego i poglądy nie są wykroczenia. " Tak jak w przypadku wielu badań uniwersyteckich, Regnerus 'nowych struktur rodzinnych Badanie porusza kontrowersyjny i bardzo osobistych kwestii, które obecnie jest przedmiotem rozmów przez społeczeństwo. Uczelnia oczekuje społeczność naukowa będzie nadal oceniać i zgłaszać się na ustaleniach artykułu Regnerus i popiera taką dyskusję.
anonim2014.04.1 18:57
Niestety na tę chwilę w POLSCE funkcję prezydenta jest obsadzona Komorowskim Bronisławem który z każdym razem zatwierdza ustalenia sporządzone przez liberalno - lewicowych sprzymierzeńców homoseksualnych obrzydliwców.
anonim2014.04.1 18:57
@krzysiekk Homoseksualizm to grzech stary jak świat. To wszystko już było. Homocywilizacja ostatecznie sama się wyniszcza, degeneruje i upada. Tak było z antyczną Grecją.
anonim2014.04.1 18:59
@Kropelka: "Pozwolenie na tworzenie "małżeństw" homoseksualnych oraz, co gorzej, pozwalanie im na adopcję dzieci, tylko liczbę takich nieszczęsnych dzieci powiększy" a co z dziećmi, które już wychowują się w nieformalnych związkach homo? one nie zasługują na stabilizację?
anonim2014.04.1 19:07
@krzysiekk Być może Maltańczycy się obudzą podobnie jak Parlamentarzyści UE w sprawie " Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej"
anonim2014.04.1 19:18
@krzysiekk Jak zwykle mieszasz tzn podobnie jak Lucyfer wode ludziom robisz w móżgu. Zacznj myśleć! I może myślisz, że twój nauczyciel mistrz Krętacz raduje się uszczęśliwiającym widokiem Boga? Został strącony w otchłanie piekła wiecznego (Iz. 14,12-15) nawracaj się do Boga dopóki możesz jeszcze, bo czas Sądu bliski !
anonim2014.04.1 19:20
@krzysiekk ... "Opierasz się na widzimisie i właśnie dlatego piszesz to co piszesz." Opieram się na OBSERWACJACH. Swoich i innych. Mają o wiele większą wartość poznawczą niż tuzina "naukowców", którzy ze względu na swe odchylenie ideologiczne pragną "udowodnić", że osoby tej samej płci wychowają TAK SAMO dziecko jak rodzice heteroseksualni. TO NIE JEST MOŻLIWE!!! Możesz zawracać wodę kijem w rzece płynącej z góry na dół, ale i tak kierunku jej biegu nie zmienisz. " Ma to zerową wartość argumentacyjną." Ma większą niż argumentacja ludzi, którzy uważają, że od mieszania herbaty uczynią ją słodką. "homo w czasach, gdy ci żyli w podziemiach i kiedy to "oficjalnie" nie było homoseksualistów." Jakich "podziemiach"?? Byli od zawsze i zawsze ich zachowanie tak samo oceniano. Jako wybryk natury. "takich ideologów jak ty" Nie jestem ideologiem, ale osobą, której zdrowego myślenia jeszcze nie zmanipulowano gejowską propagandą . "przez co utrwalono krzywdzące i nieprawdziwe stereotypy" Ależ... wy sami je utrwalacie swoim zachowaniem. "Na wasze nieszczęscie te czasy już się skończyły." Na wasze nieszczęście ten "wasz" czas prezentowania nienormalności jako normalności kiedyś się skończy. "Teraz nauka prezentuje nam fakty sprzeczne z waszymi ideologiami" Jaka "nauka"? Ta jej odmiana, która przy ustalaniu faktów posługuje się głosowaniem i lobbowaniem? Toż to jedynie pseudonauka... "a ponadto dzięki otwartemu życiu coraz więcej gejów i lesbijek" Mnie to nie wadzi. Jak ktoś lubi się afiszować ze swoim nieszczęściem i uważa, że jest z nim szczęśliwy, to jego sprawa. "ludzie heteroseksualni osobiście przekonują się o ich normalności." "Normalności"??? W czym? Że tak samo wodę gotują na gazie jak inni? Że tak samo oddychają i kichają jak inni? Owszem. Ale, to co w ich zachowaniu WYRÓŻNIA od innych to już normalne nie jest. " Także na nic twoje próby dezinformowania. " Dezinformacja? Mówienie prawdy o tym, że nie zachowujecie się normalnie to dezinformacja? "Ludzie i tak się sami przekonują jaka jest prawda. Nie zatrzymacie już tego procesu." Tak. Procesu poznania prawdy o was, o waszym zachowaniu i do czego to doprowadzi nikt nie zatrzyma. Ludzie się o tym w końcu przekonają. Bardzo boleśnie. Nie chciałabym być wtedy na waszym miejscu, gdy zapragną zmienić kłamstwo na prawdę.
anonim2014.04.1 19:21
@cedrik ... "a co z dziećmi, które już wychowują się w nieformalnych związkach homo? one nie zasługują na stabilizację?" Jakiego typu stabilizację? Chcesz je przekazać do rodzin heteroseksualnych?
anonim2014.04.1 19:51
Przerażające jak ten barbarzyński system zatriumfował w tym katolickim kraju, zgadzając się na oddawanie dzieci na pastwę zboczeńców. La Valette się w grobie przewraca.
anonim2014.04.1 20:55
@Kropelka: "Jakiego typu stabilizację? Chcesz je przekazać do rodzin heteroseksualnych?" Ten wniosek to zapewne również efekt wnikliwych obserwacji? Brak empatii tu się chyba rozdaje w komplecie z ideologicznym zacietrzewieniem.
anonim2014.04.1 21:18
@cedrik ... " Brak empatii tu się chyba rozdaje w komplecie z ideologicznym zacietrzewieniem." No nie... przecież współczuję tym dzieciom. Co ma do tego "ideologiczne zacietrzewienie", jeśli podaję jeden ze sposobów rozwiązania problemu? Może masz lepsze? Chętnie się z nim zapoznam.
anonim2014.04.1 21:24
krzysiekk ; widać ,że kolega chciałby każdemu wpakować albo każdego zmusić do wydy...nia siebie!
anonim2014.04.1 21:26
szkoda dyskusji z "krzysiekk" wrzody się wycina a nie smaruje maściami.Jezus w świątyni na handlujących wyciągnął bat a nie palnął mowę błagalną.
anonim2014.04.1 21:29
Teotym; i może się tak przewróci, że Maltą zatrzęsie?
anonim2014.04.2 5:55
"Godło Malty" to komunistyczny potworek - to się nazywa "herb Malty", godłem może być Orzeł Biały, ale Orzeł Biały w polu czerwonym nazywa się herbem Polski. Godło to coś co widnieje na tarczy herbowej. W obecnym herbie Malty nie ma żadnych figur, jest tylko brytyjski order za odwagę, który nie jest częścią herbu.
anonim2014.04.2 6:04
@LiczbaPi: "Bycie heteroseksulanym nie jest gwarancją bycia dobrym rodzicem." Oczywiście, ale jest to pewna podwalina. Jest różnica między np. dobrze skonstruowanym samochodem, który z jakichś przyczyn się zepsuł, a samochodem z wadą fabryczną. Patologia jest odstępstwem od założeń, a rodzina patologiczna, to taka, która odeszła od zdrowego, normatywnego wzorca. Rodzina homoseksualna, a raczej rodzic i partner, choćby się starali, to z zasady będą przekazywać dziecku dewiacyjny (patologiczny, odstępczy) wzorzec społeczny. Inna, ważna sprawa, że w większości (po za przypadkami patologicznymi) nie czujemy pociągu seksualnego do własnego potomstwa. Konkubinaty i patchworki mają też tą wadę, że tam ta naturalna bariera nie występuje. Z jakichś dziwnych przyczyn, chyba we Francji, albo w USA podawano, że pary homoseksualne najchętniej wychowują dzieci własnej płci. Istnieje tu więc czynnik ryzyka. Natomiast najwięcej przestępczości domowej na tle seksualnym wobec podopiecznych jest w konkubinacie. Mężczyzna łączy się z kobietą, która ma kilkunastoletnią córkę. Ta dziewczynka jest dla niego w rozumieniu biologicznym, tak samo obca, jak jej matka, więc stanowi potencjalną partnerkę do "rozrodu". Ordynarne to i odhumanizowane, ale niestety prawdziwe. I nie chodzi tu o powszechność takiego zjawiska, ale o częstość występowania takiej patologii. Inaczej działa to u par heteroseksualnych, które wieloletnie starają się o dziecko, a w końcu adoptują. Choć sami z przyczyn chorobowych nie mogą go spłodzić, to ich psychomotoryka jest nastawiona na rodzicielstwo, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zachowań dewiacyjnych.
anonim2014.04.2 7:52
@krzysiekk: Może zamiast pieprzyć od rzeczy przytoczysz te swoje naukowe fakty? Żenujący typek, taki jak Ty, świetnie czułby się w "naukowym komunizmie" albo w "naukowym rasizmie", tylko akurat trend dzisiaj jest inny. Klaudiusz Ptolemeusz i jego teoria geocentryczna też była naukowa. A prawda jest taka, że promocja środowisk LGBT wyrosła na lekcji feminizmu i być może antysemityzmu, gdzie najbardziej intratnym zajęciem jest udowadnianie światu, jaką to się jest ofiarą. Nie ma to wiele wspólnego z nauką, za to bardzo wiele z pieniążkami. Skończ więc swój bełkot pod tytułem "ja i moje naukowe fakty", bo tyle masz z nauką wspólnego, co obornik z czekoladą. Liczę na moderatorów, że poślą Twój bełkot w niebyt.
anonim2014.04.2 8:39
Czytam dość uważnie media katolickie i jakoś nie napotkałem na protest papieża w tej sprawie.
anonim2014.04.2 8:42
"Gdzie argumenty ad meritum na zbicie tego co napisałem?" Mój post nie był zaproszeniem do dyskusji.
anonim2014.04.2 8:49
@Kropelka: "Co ma do tego "ideologiczne zacietrzewienie", jeśli podaję jeden ze sposobów rozwiązania problemu?" a jakie podstawy jeśli nie ideologiczne ma twoje rozwiązanie? na jakiej podstawie twierdzisz, że odebranie dzieci rodzicom homo i przeniesienie ich do obcego środowiska jest mniej traumatyczne niż pozostawienie ich w rodzinie homo? Jest tyle czynników, które wpływają na wychowanie dziecka: jakość relacji między rodzicami, zasobność materialna, dojrzałość emocjonalna i zdolności wychowawcze rodziców itd. itp. a ty wybrałaś orientację jako decydujący czynnik.