03.02.20, 09:25Screenshot Youtube - Telewizja Republika / Telewizja Regionalna Żuławy TV

Marek Gróbarczyk: Przyzwyczailiśmy się do schizofrenii opozycji

Mieliśmy happeningi na tym terenie, mieliśmy różne informacje do Komisji Europejskiej, mieliśmy wielkie debaty w Sejmie. Fakt jest taki, że to, na co się zdecydowaliśmy i co obiecaliśmy, jeśli chodzi o realizację, po prostu dotrzymamy” - powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk odnosząc się do kwestii przekopu Mierzei Wiślanej.

Dalej zaś, odnosząc się do prób zablokowania przez opozycję przekopu, zauważył:

Przyzwyczailiśmy się już chyba do tej schizofrenii opozycji, bo przypomnę tylko, że podczas głosowania nad specustawą w zasadzie wszyscy posłowie Platformy Obywatelskiej głosowali <<za>>. Tymczasem jak tylko zostało przegłosowane i okazało się, że zaczynamy budowę, to wszyscy byli przeciw”.

Podkreślił, że Polska przez ostatnie pięć lat prowadziła bardzo intensywny dialog z Komisją Europejską w kwestii przekopu i wszelkie zarzuty zostały wyjaśnione.

Minister odniósł się również do zarzutów, wedle których budowa może mieć wpływ na sytuację środowiskową. Jak podkreślił – to całkowita nieprawda. Dodał:

Z ogromną skrupulatnością przeprowadziliśmy raport oddziaływania na środowisko. Trwał on kilka lat. Uzgodnienia, które były w tym zakresie prowadzone, były zrealizowane szerokokątnie”.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze

Xtyp2020.02.3 21:52
"Przyzwyczailiśmy się do schizofrenii opozycji", do własnej jeszcze trochę nie. Ale pracujemy nad tym w pocie czoła.
JS2020.02.3 10:56
Opozycja destrukcyjna jest jak stara PZPR. Dawniej PZPR miało hasło socjalizm, Moskwa albo śmierć. Teraz opozycja wysyła hasło EU albo śmierć. Ten sam diabeł (to ktoś kto dzieli, oddziela od Boga) kierował PZPR a teraz kieruje PO-KO-Lewica itp. Po prostu zmienił sobie buldożera do niszczenia Polski. Króluj nam Chryste Pozdrawiam
ryszard2020.02.3 10:44
"Przyzwyczailiśmy się do schizofrenii opozycji" Tak, to prawda całą siłą napędową opozycji jest schizofrenia. Niestety ta choroba, choć w mniejszym natężeniu, dotknęła całą naszą kastę polityczną. Przykłady można mnożyć w tysiące. Ograniczę się tylko do jednego, najniebezpieczniejszego bo odciskającego swe piętno n kształceniu młodego pokolenia. Absurdalne podstawy programowe w liceach zgodnie z którymi nie da się porządnie nauczać choćby matematyki, Które wymagają wciskania na pamięć rozbudowanych grafomańskich tekstów biologicznych w klasach ukierunkowanych na studia: techniczne, ekonomiczne czy humanistyczne. Jednocześnie poziom, potrzebnej wszystkim wiedzy prawnej, jest zerowy. Brak powszechnego nauczania przynajmniej podstaw prawa, jest dzisiaj przestępstwem, tak jak przestępstwem jest bezrozumne nauczanie przedmiotów tych, którym nigdy do niczego nie są one potrzebne (w przypadku kiedy: jęz. polskiego, matematyki, fizyki i jęz.obcych zbyt mało). Zniszczono polską oświatę powołaniem gimnazjów, później idiotycznym sposobem ich likwidacji (dlaczego nie 6 letnie licea po 6-ciu klasach szk. podstawowej co ułatwiło by specjalizację i pozwoliło uniknąć podwójnego rocznika). To jeden (może ne najważniejszy) przykład. Można je przytoczyć we wszystkich dziedzinach polskiego życia, ale za wszystkimi stoi nieszczęście postępującej schizofrenii polskiej kasty politycznej.
anonim2020.02.3 10:30
"badania nad środowiskiem" nie dajmy się wpuszczać w maliny, są inne ważkie i ważniesze tematy środowiskowe, aby się doktoryzować poza tematem przekopu, trzeba zauważyć, że są siły, i prężnie działają, zarówno po jednej, i drugiej stronie, co chcą, abyśmy nic nie robili w ważnych dla Narodu sprawach, jedynie dyskutowali, badali, rozmawiali, tłumaczyli, przekonywali, itd. A czas płynie. I oni na nas nie czekają, tylko prą do porzodu. I mają nas rozpisanych na pokolenia do przodu. Czas się obudzić. Szalom!
Alek2020.02.3 10:20
Od lat toczy się walka ze stygmatyzacją osób chorych psychicznie a Gróbarczyk o schizofrenii opozycji- po prostu nieładnie
DwiePatologiczneRodziny2020.02.3 9:40
Proszę pozdrowić brata Jakiego i syna Szydło
Sonia2020.02.3 10:23
Ani brat Jakiego ani syn Szydło nie są politykami.To są prywatne sprawy.To ,że syn Szydło zrezygnował z kapłaństwa nie znaczy ,że popełnił przestępstwo.To jest jego prywatna sprawa a nie hejterów,którzy szukają sensacji.
DwiePatologiczneRodziny2020.02.3 10:46
A gdyby brat Jakiego i syn Szydło byli politykami lewicy to wtedy wtedy można by piętnować Beatę i Patryka
faki saki2020.02.3 21:57
Pozdrów wnuczka Bolka, synalka obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich, Michasiowego brata ze Szwecji i Peru jeszcze innych.
jula2020.02.3 9:35
Rosyjskie wpływy na [ polityków PO/KO ] są tak wprost ujawniane , że oni mają chyba jakieś gwarancje bezkarności , że tak otwarcie to prezentują . Naprawdę co robi Agencja Wywiadu to nie wie nikt , według procedur , no chyba , że Milczanowski czy Dukaczewski i reszta tych pomiotów .
anonim2020.02.3 10:15
"Rosyjskie wpływy" - to duże uproszczenie sytuacji, jaka rozgrywa się nad Polską, tak duże, za zafałszowuje obraz. A wygląda to tak, złodziej do złodzieja krzyczy, łapmy złodzieja. Rosyjskie wpływy, tak, ale także Izraelskie (Amerykańskie), Niemieckie, Ukraińskie. Za tymi działaniami ukrywają się ludzie, właściciele konkretnych korporacji i organizacji. Kłócimy się za ich srebrniki, i w ustalonym poza nami celu. Za srebrniki polaryzują sceną polityczną, aby rabować nas z wszystkich wartości. Czas włączyć myślenie i nie patrzeć na proponowane (zmyślone) etykiety partii, na klakierów, bo niewiele mają one z rzeczywistymi działaniami. I tak postąpią, jak im ww. polecą, każą. Nawet się z tego suwerenowi nie tłumaczą, robią i już. Suwerena mają, powiedzmy, że w nosie. A ojców założycieli, w tym bandę czworga, można zobaczyć tu, youtube.com/watch?v=UNzApqG2IWg youtube.com/watch?v=vdFNpB0E1rs
anonim2020.02.3 9:31
Przez ten czas, to Chinczycy wykopaliby juz kanal lopatami.
Sonia2020.02.3 10:18
To nie jest sprawa samej pracy przekopu.Trzeba było prowadzić badania nad środowiskiem i uzgadniać z Unią.A to wszystko trwa.
Katolik2020.02.3 10:43
Chyba laptopami