02.08.14, 08:40fot. Wikimedia Commons

Maria Czubaszek na Przystanku Woodstock atakuje klauzulę sumienia

Czubaszek to już nie satyryczka, ale ideolożka i propagandzistka rodem z Bolszewi. Ma jeden cel: wszędzie krzewić antyhumanistyczne, antychrześcijańskie i antyludzkie przesłanie. Jednym słowem żołnierz szatana.

Jerzy Owsiak zaprosił panią Czubaszek na Przystanek Woodstock jako autorytet moralny dla woodstokowej młodzieży. I oto deklaruje Czubaszek publicznie: "To wcale nieprawda, że każda kobieta ma instynkt macierzyński. Nie uważamy z mężem Karolakiem, że mamy supergeny, które trzeba zaraz przekazać. Urodzenie to jest pierwszy etap, później przychodzi wychowanie i opieka. To poważne zadanie, zbyt poważne dla niektórych ludzi. Dlatego wkurza mnie, że niektóre grupy nie chcą środków antykoncepcyjnych. Nie rozumiem aptek ani lekarzy, którzy podpisują klauzulę sumienia. Po co dzieci mają rodzić dzieci?". Na pytanie jednego z uczestników spotkania: "A czy widziała Pani dziecko po aborcji? Czy urodzenie nie jest lepsze?", Czubaszek odpowiada: "Proszę pana, to dyskusja stara jak świat. Nie da się jednoznacznie sprawdzić, kiedy embrion staje się człowiekiem. To sprawa wrażliwości. Ja widziałam dziecko po aborcji i nie zmieniam zdania. "Aborcja spóźniona", jak ją nazywam, jest dla mnie gorsza. Tak się składa, że mieszkam obok Szpitala św. Rodziny. Widziałam panie, które klaskały i śpiewały sto lat prof. Chazanowi. Ciekawam, czy gdyby zobaczyły to narodzone niepełnosprawne dziecko, też by tak śpiewały. Swoją drogą, a propos Szpitala św. Rodziny, w mafii rodzina też jest najważniejsza".

Później w rozmowie z portalem Onet.pl, Czubaszek mówi: "Nie jestem przeciwko Kościołowi ALE Jest bardzo potrzebny, tylko żeby za bardzo nie wpływał i żeby nie głosił, że prawo boskie jest ważniejsze od prawa ustanowionego". Po czym przechodzi do ataku na tzw. klauzeulę sumienia: "Najbardziej ostatnio mnie wkurzyła klauzula sumienia, kiedy usłyszałam, że również nauczyciele mają to podpisać. Mówiłam o tym na spotkaniu: naprawdę, niech ludzie mają swoje poglądy, ja to absolutnie szanuję, ale żeby nie narzucać innym".

"Zgniła śliwka w koszyku zdrowych polskich śliwek" - jak napisał o Czubaszek Wojciech Cejrowski!

Philo

Źródło: Gazeta.pl/Onet.pl

Komentarze

anonim2014.08.2 8:48
Co trzeba zrobić, żeby uświadomić tej pani, że jeżeli ktoś nie ma instynktu macierzyńskiego, czy ojcowskiego, żyje wstrzemięźliwie i nie płodzi dzieci? Największym błędem, jaki Czubaszek popełnia jest twierdzenie, że nie jest ona matką. Dobrze by było, żeby dotarło do niej, że została matką w momencie poczęcia pierwszego dziecka i pozostanie nią do swojej śmierci. Ojciec tak samo.
anonim2014.08.2 8:51
Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: (24) Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Mk 1,23+
anonim2014.08.2 8:59
Kościół jest bardzo potrzebny ale nie za bardzo...
anonim2014.08.2 10:06
Jest jeszcze jeden cham którego nawet nie warto cytować to ty pigol
anonim2014.08.2 10:08
Nazwisko tej pani oddaje jej stan psychiczny.
anonim2014.08.2 10:23
Tasman Proszę nie manipulować moim wpisem. Gdzie ja napisałam o wstrzemięźliwości małżeńskiej? I jej oczywiście też czasem się przestrzega, ale to zupełnie inny temat. W tym przypadku w ogóle nie powinno być mowy o małżeństwie. Jeżeli ktoś zawiera małżeństwo z założeniem, że w żadnym razie nie chce mieć dzieci i jeśli nawet jakieś się pocznie, natychmiast zostanie zamordowane, jest to zwyczajnie chore.
anonim2014.08.2 10:24
@Tasman To nie lepiej oddać takie dziecko do adopcji lub do okna życia?
anonim2014.08.2 10:24
Tasman, jeśli ktoś nie potrafi wziąć odpowiedzialności za wychowanie dziecka to ja wątpię czy potrafi być również odpowiedzialnym współmałżonkiem. Zapewne zdarzają się ludzie wykazujący brak instynktu macierzyńskiego tak samo jak i tacy którzy zachowują się jakby nie mieli instynktu samozachowawczego ale to sytuacja patologiczna a nie godna szacunku normalność.
anonim2014.08.2 10:25
Ze zgniłej śliwki wylatują muszki, które roznoszą zarazki
anonim2014.08.2 10:26
..." Nie da się jednoznacznie sprawdzić, kiedy embrion staje się człowiekiem...." ale wiadomo że każdy embrion w dalszym rozwoju będzie później człowiekiem, dlatego aborcja niezależnie na jakim etapie dokonana, jest pozbawieniem życia człowieka.
anonim2014.08.2 10:39
Tasman, " I o dziwo, ona ma odwagę się przyznać, że nie jest temu w stanie podołać. A skoro nie ma, to nie podejmuje. I tym jest właśnie odpowiedzialność,..." Takie bajki to ta pogubiona kobieta i Ty Tasmanie możecie opowiadać tym, co nie potrafią myśleć i nie znają życia. To nie jest żadna odwaga i tym bardziej żadna odpowiedzialność, tylko EGOIZM i WYGODNICTWO. Każdy kto chce, a przykładów na to są tysiące, może się dowiedzieć jak i wychować dziecko, z pomocą rodziny, czy sąsiadów, nie wspominając o organizacjach. To czysta propaganda, którą uprawia Pani Czubaszek od dłuższego czasu.
anonim2014.08.2 10:41
Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. (7) Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Mt 18,6+
anonim2014.08.2 10:42
A naprawdę odpowiedzialna kobieta nie ciupcia się, aby kosztami swojego lenistwa i nieodpowiedzialności nie obciążać niewinnego człowieka.
anonim2014.08.2 10:44
No, do k........ n.........., k......... i p.......... w ch..........., ja p..........itd.. CO JESZCZE NA FRONDZIE ROBI @PIOGAL!!!!!???
anonim2014.08.2 10:46
Tasman, "Kobieta ma rodzić po to, aby oddawać dziecko do okna życia?! Sprowadzasz rolę kobiety do fabryki produkcyjnej? " Opamiętaj się !!! Kto ją do współżycia zmusza ?? A jeśli już to SAMA zrobiła to lepiej zabić to niewinne dziecko, czy oddać je innym, normalnym, na wychowanie ???
anonim2014.08.2 10:48
Tasman Dla mnie jedno wynika z drugiego, choć masz rację, że pierwsza część by wystarczyła.
anonim2014.08.2 10:51
@Tasman Doskonale wiedziałem, co chciałem napisać. Za to mam wrażenie, że według ciebie niech kobieta najlepiej się wyskrobie niż odda dziecka, czyż nie? Czubaszek twierdzi że nie podołała to dokonała aborcji. Jak dla mnie okazała się tchórzem, która uciekła od macierzyństwa.
anonim2014.08.2 11:01
Tasman W co Ty brniesz? Jakie młode matki, czy ojcowie? Czubaszek jest młoda? Przecież ona nie dystansuje się do swojej przeszłości, ona się nią szczyci. Niczego nie zrozumiała i nie dorosła do dziś.
anonim2014.08.2 11:02
"Nie da się jednoznacznie sprawdzić, kiedy embrion staje się człowiekiem" No to jest dość komfortowe podejście niektórych, by wytłumić wyrzuty sumienia. Człowiek "zaczyna się" od momentu zapłodnienia. Elementarna genetyka to udowadnia.
anonim2014.08.2 11:06
Po porodzie nie rodzi się kot, pies, tylko człowiek. Czubaszek jest autorytetem moralnym dla rozmaitych stacji, rządowego radia.
anonim2014.08.2 11:11
Tasman Dla mnie Twoje wpisy, to ewidentna manipulacja. Artykuł dotyczy życia pani Czubaszek, a konkretnie jej wypowiedzi właśnie nas temat odpowiedzialności. Ty wyraźnie ją chwalisz, pisząc, że odpowiedzialność jest czymś bardzo dobrym, przy okazji udając, że nie widzisz, że odpowiedzialnością nazywa ona zabicie dziecka i udawanie, że go nigdy nie było, czyli perfidnie zmienia historię swojego życia, w dodatku ze zbrodni robiąc cnotę.
anonim2014.08.2 11:25
Tasman Tylko rzecz jest w tym, że ona mówi o decydowaniu się, bądź nie, na dziecko w momencie, kiedy ono już JEST, czyli wtedy, kiedy już nie mowy o jakichś decyzjach, czy wyborach, a Ty chwaląc część jej wypowiedzi i nie potępiając tego, co na potępienie zasługuje, w istocie chwalisz całą jej postawę.
anonim2014.08.2 11:48
Ale owsik za pewne uważa, że aborcje i infekcje hivem po bródstocku to oczywiście nie jego wina. Ja rozumiem biznes. Dorobił się na ludzkiej naiwności tak, że z witraży i w 500 lat by nie naciułał. Ale ludzie dokładający się do tego biznesu powinni wiedzieć, że "przy okazji" degenerują całe pokolenie.
anonim2014.08.2 11:56
Pani Czubaszek ma trochę "nierówno pod sufitem"... "Nie uważamy z mężem Karolakiem, że mamy supergeny, które trzeba zaraz przekazać." To po co wychodziła za mąż? W Kościele Katolickim, osoba, która przystępuje do sakramentu małżeństwa z ZAMIAREM nie płodzenia i nie rodzenia dzieci, zawiera małżeństwo w sposób nieważny. Jest to jeden z powodów, dla których uznaje się takie małżeństwo za zawarte nieważnie. Jeżeli pani Czubaszek małżeństwa sakramentalnego nie zawierała (?), a jedynie cywilny, to jest zwykłą oszustką, która poprzez małżeństwo starała się uzyskać od społeczeństwa nienależne jej przywileje, głównie finansowe. "To poważne zadanie, zbyt poważne dla niektórych ludzi." Tak jest proszę Pani. Pani jest bardzo niepoważną i infantylną osobą. Może dobrze, że nie ma Pani dzieci. "wkurza mnie, że niektóre grupy nie chcą środków antykoncepcyjnych" Ale dlaczego kobieta ma się faszerować środkami, które rozstrajają jej organizm? Bo jakiś koncern farmaceutyczny chce na niej zarobić? "Po co dzieci mają rodzić dzieci?" Tak, tak. Kobiety o mentalności małej dziewczynki, takie jak Pani, nie powinny współżyć seksualnie, skoro nie mają ochoty zajmować się owocem swej zabawy w seks. "Nie da się jednoznacznie sprawdzić, kiedy embrion staje się człowiekiem. " Dlatego oczywista jest definicja, że każdy człowiek staje się człowiekiem w chwili jego poczęcia. "czy gdyby zobaczyły to narodzone niepełnosprawne dziecko, też by tak śpiewały" A dlaczego by nie miały tego robić? Narodził się człowiek! Co prawda nie śliczny i pewnie długo nie pożyje, ale jakie to ma znaczenie? "żeby za bardzo nie wpływał i żeby nie głosił, że prawo boskie jest ważniejsze od prawa ustanowionego" To według Pani jest odwrotnie? Trzeba normalnych ludzi izolować od takich zaślepionych w stanowione prawo, jak Pani, osobników. "niech ludzie mają swoje poglądy, ja to absolutnie szanuję, ale żeby nie narzucać innym". Jasne. Można jedynie narzucać innym poglądy lewackie.
anonim2014.08.2 11:57
Uwielbiam poczucie humoru p. Marii i jej dystans do siebie. Jej wywazone ale bardzo celne komentarze swiadcza o ogromnej inteligencji. Ona nie musi wyzywac nikogo od durniow, debili itp. Bo bardzo grzecznie i w dodatku z humorem potrafi wyrazic to samo:) Mam nadzieje, ze przeczyta powyzszy artykul i celnie skomentuje uwagi autora do jej osoby go w "Szkle Kontaktowym":))))
anonim2014.08.2 12:01
@Tasman Nie insynuuje ci popieranie aborcji i nie chcę tego robić. Nie chcę też sprowadzać kobiety do roli inkubatora. Uważam tylko, że są inne metody na "niechciane" dzieci niż aborcja (np. okna życia). Natomiast jeśli chodzi o Czubaszek, to moje zdanie jest niezmienne: stchórzyła, bo wolała żyć wygodnie.
anonim2014.08.2 12:22
Pozostaje tylko modlić się za panią Czubaszek.
anonim2014.08.2 13:38
Srodki antykoncepcyjne to co innego niz.. wczesnoporonne. Choc i te pierwsze obnizaja plodnosc, szkoda zdrowiu.. i sa grzechem bo ingeruja w plan poczecia Boga. Wiec jesliby zliczyc ile dzieci ginie.. od aborcji, ale tez srodkow wczesnoporonych, spirali to mysle ze bylaby to ogromna liczba ; ( Ciekawe czemu w krajach gdzie jest tak dostepna edukacja seksualna, i tyle antykoncepcji ze sie w glowie nie miesci.. jest tez tyle aborcji ; ( Szczegolnie te pozne aborcje wolaja o pomste do Nieba. Zabic dziecko co moze zyc samodzielnie poza organizmem mamy. Idzie taka jedna z druga w 8 czy 9 miesiacu.. placi kase by zabic dziecko, nawet jak te przezyje bo co 5 przezywa... lekarz... moze je zabic. W jaki sposob nie pytajmy. I czy to sa prawa kobiet? To woli kobieta chodzic do 8 miesiaca z pokazna ciaza a potem zabic to dziecko? Ktos powie, ze to skrajne przypadki... Mysle ze nie tak wcale rzadkie, ze sa kliniki co sie w poznych aborcjach specjalizuja, dajac nawet cennik ze za pozne...wiecej sie placi. Swiat juz staje na glowie. Chrzania o jakis prawach kobiet, mowia o tym biednym malenstwie co Bog zabral do siebie, ktorego prof Chazan nie zabil wczesniej.. Ale przeciez tylko czekaja by aborcja byla na zawolanie dla nastolatek, czy w 1 czy 8 miesiacu. Aborcja, eutanazja, teraz doszla.. eutanazja dzieci. Mowia juz nawet pojedyncze glosy o przymusowej aborcji dzieci chorych, o eutanazji osob niepelnosprawnych. Albo zmiana plci.. Gdzie choc nie mowi sie glosno, ludzie po takiej "zmianie" maja mysli samobojcze. I bylo nawet na Frondzie o czlowieku co zmienil plec, zle sie czul psychicznie po tym, wiec zglosil sie do "kliniki" eutanazyjnej gdzie rozpatrzyli jego wniosek o eutanazje "pozywtynie" i zabili.. mlodego zdrowego czlowieka... Ten swiat staje na glowie. I mysle co za tym stoi, ze tak glosna krzycza za ta aborcja, eutanazja, ze ich tak Krzyze w oczy kuja... Mysle ze to zly duch, zly duch w tych ludziach, dla tego boja sie podejsc do Swiatla, do Boga. I krzyczy w ich duszach zly duch, czego od nas chcesz Nazarejczyku, krzyczy ten zly duch "ukrzyzuj Go". I ta nienawisc wylewa sie na Kosciol, nauke Jezusa. A gdy ci ludzie sami uczynia zlo jak ta pani dokonaja aborcji, tym bardziej boja sie do Swiatla Ewangeli podejsc, i tym glosniej krzycza - Ukrzyzuj. I zabij Jezusa, ponownie przybij do Krzyza jak to mialo 2000 lat temu, Jezusa w tych najbardziej cierpiacych i bezbronnych. Bo w tych chorych i slabych, w tym co przez ten swiat wzgardzone, zdeptane - najbardziej widac oblicze Jezusa. W chorym dziecku, starszej samotnej osobie, w zebraku - wlasnie w ich oczach mozna dostrzec Boga.
anonim2014.08.2 13:55
Poza tym po co jak pani Czubaszek mowi dzieci maja rodzic dzieci Czy nie lepiej wychowac ze wspolzycie jest po to aby z jedna osoba ktora sie kocha moc poczac dzieci, i to najlepiej po slubie po osiagnieciu pelnoletnosci Jak ktos nie chce dzieci niech nie idzie do lozka, bo tak nas Bog stworzyl, ze poczecie dziecka jest zapisane w plan ludzkosci. Czemu dzieci maja miec dzieci? Co za bzdura jak poczekaja ze wspolzyciem do slubu nie beda miec dzieci. Najpierw demoralizowac mlodziez a potem wyslac do "klinik" aborcyjnych i wmawiac ze zabojstwo to nie zabojstwo? Czy ten swiat calkiem na glowie stanal?
anonim2014.08.2 13:55
Same lewackie "autorytety", nie zapraszają normalnych, boją się?
anonim2014.08.2 16:02
@Piogal Behave yourself!!!! ;)))))) Słyszałeś Pan takowe, piękne skądinąd, polskie wyrażenie frazeologiczne: "kocioł garnkowi przygania, a sam smoli" ???????? Radziłbym Panu wejrzeć na pańskie liczne wypowiedzi kierowane wobec Pana Redaktora Terlikowskiego... ;)))) Dałem się już poznać w przestrzeni portalu jako dyskutant niełatwy i bezkompromisowy, dlatego też apeluję o względną zachowawczość.
anonim2014.08.2 16:08
cham i prostak Piogal. chamka i prostaczka Czubaszek
anonim2014.08.2 16:51
@Kropelka Zatem twierdzisz, że wszystkie białe małżeństwa są z punktu widzenia kościoła nieważne? A to dobre. A co do ustaleń, kiedy płód staje się człowiekiem - uważa się, że moment ten następuje w chwili rozpoczęcia funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, czyli 12 tydzień życia płodowego. Cieszę się, że mogłem przekazać jakąś pożyteczną wiedzę.
anonim2014.08.2 20:02
Absolutnie popieram Panią Czubaszek. Ludzie, którzy jak ja, nie chcą mieć dzieci i nie potrafiliby im zapewnić optymalnego wychowania, lepiej żeby dzieci nie rodzili. I tu nie chodzi o to, żeby się , od współżycia (co jest niezdrowe), ale świadomie regulować swoją płodność poprzez antykoncepcję, a jak przyciśnie- terminację. Sama przerwałam ciążę kilka lat temu i absolutnie do dziś myślę, że była to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.
anonim2014.08.2 21:15
Piogal - widzę że dobrze Ci płaca bo komentujesz wszytko jak leci zawsze na jedno kopyto zero własnego myślenia.
anonim2014.08.3 3:30
@Oberbol ... Chciałeś "błysnąć"? To błysnąłeś swą nieznajomością tematu. "białe małżeństwa są z punktu widzenia kościoła nieważne? " A czy wiesz DLACZEGO takie małżeństwa istnieją w Kościele Katolickim? To z reguły są ludzie, którzy CHCIELIBY mieć wspólne dzieci, ale ze względu sakramentalnego nie mogą ze sobą współżyć. To jest odwrotna postawa od tej, w której małżonkowie mogą współżyć i nie ma ku temu przeszkód, a równocześnie dzieci NIE CHCĄ. "uważa się, że moment ten następuje w chwili rozpoczęcia funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, czyli 12 tydzień życia płodowego. " Chyba tylko tak Ober(furer)bol uważa.... Co za ciemniak... Cieszę się, że mogłem przekazać jakąś pożyteczną wiedzę.
anonim2014.08.3 3:34
@EleonoraPoe ... Wiesz o tym, że Ty nie "przerwałaś ciąży", ale po prostu zabiłaś swoje dziecko? Zwykły mord zlecony aborcjoniście uważasz za "najlepszą decyzję"? Co za degeneratka...
anonim2014.08.3 7:44
@EleonoraPoe Jeżeli nie masz obecnie dzieci, to zachowałaś się tak, jak Czubaszek: stchórzyłaś i wolisz po prostu żyć wygodnie bez obowiązków.
anonim2014.08.3 14:19
@Volan a po jasną cholerę wszyscy mają mieć dzieci? Co to, jakiś obowiązek? Nie wszyscy się na rodziców nadają i wcale nie robi to z nich tchórzy ale odpowiedzialnych ludzi właśnie, bo nie wywalają swoich problemów charakterologicznych, pracoholizmu czy też braku instynktu rodzicielskiego na Bogu ducha winnych potomków. @Kropelka, nikogo nie zabiłam. Zdecydowałm się na terminację zarodka. Przestańmy epatować "dzieciątkami" bo to biologicznie śmieszne, a także nieprawidłowe.
anonim2014.08.3 19:24
@EleonoraPoe To nie mogłaś oddać tego dziecka do adopcji? Jest tyle możliwości, są okna życia. A aborcja nie jest żadną odwagą tylko tchórzostwem!
anonim2014.08.3 22:27
@Volan, na szczęście mieszkam w kraju gdzie nie musiałam donosić niechcianej ciąży i męczyć się bez sensu przez 9 miesięcy, ani rozpatrywać opcji adopcyjnych. Mało się ludzi rodzi?
anonim2014.08.3 22:42
@EleonoraPio Za mało. Europa wymiera, ale to już dyskusja na osobny temat.
anonim2014.08.3 22:43
@EleonoraPio Za mało. Europa wymiera, ale to już dyskusja na osobny temat.
anonim2014.08.4 8:46
Czubaszek to bardzo smutna postać; starsza Pani, z wyraźnie zbyt dużą sztuczną szczęką i ubierająca się jak nastolatka. Mocno to żenujące. Swoją drogą można ją zapytać, czy, skoro prawo stanowione jest ważniejsze od naturalnego, popierałaby Ustawy Norymberskie?