03.02.16, 15:15

Marszałek Morawiecki o uchodźcach: To jest inwazja na Europę!

Jest to jedno z największych zagrożeń dla cywilizacji europejskiej. To jest bezkrwawy najazd na Europę. (…) Ale my też jesteśmy winni temu kryzysowi, bo wysłaliśmy naszych żołnierzy razem z amerykanami i anglikami na Irak - powiedział w Poranku Wnet Kornel Morawicki, marszałek senior, leader Solidarności Walczącej.

Marszałek Morawiecki odniósł się również do pomysłu referendum ws przyjmowania imigrantów do Polski. Powiedział:  - W referendum w sprawie uchodźców pewnie wstrzymam się od głosów. Bo sprawa jest zbyt istotna aby ustalić, że nie wpuszczamy żadnych uchodźców. (…) Musimy brać odpowiedzialność nie tylko za Polskę ale i Europę. Bo jeżeli nie będziemy wpuszczać ich do Polski to wtedy zalejemy Grecję i Włochy, albo będziemy ich topić w Morzu Śródziemnym.

Kornel Morawickim podkreśliła również potrzebę wyjaśnienia morderstwa ks. Jerzego -morderstwo bł. ks. Jerzego to jest bardzo symboliczne sprawa. To jest takie obciążenie, że 40 milionowy naród nie jest w stanie dojść do prawdy w takim najbardziej znaczącym wydarzeniu lat 80-tych, który zmieniało częściowo historię Polski.  

mm/Radio Wnet

<<< DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O OBJAWIENIACH FATIMSKICH! >>>


Komentarze

anonim2016.02.3 15:38
Dlaczego żaden rząd w Europie nie chce się za te sprawy (uchodźców, imigrantów i najeźdzców) poważnie zabrać, tylko gadają i gadają, i nic nie robią. Po co nam referendum. Rząd po to został wybrany, aby zadecydować jak zatrzymać ten potop: poprzez prawa, strzeżenie granicy, i egzekwowanie postanowień, oraz przez pomoc humanitarną i rozwiązenie problemu na miejescu w krajach, w których toczy sie wojna. Potrzebne jest działanie a nie gadanie. A ci gadają już przez lata i nic nie robią.
anonim2016.02.3 15:41
Zgadzam się, nawet wielu Arabów i muzułmów iw Europie i tych z Bliskiego Wschodu tak twierdzi, "kto tam do was idzie oczu nie macie? my nawet byśmy ich nie chcieli to żołdacy ekstremiści i bandyci" - to sporej części tzw. "uchodźców". Kiepsko to widzę - mamy do czynienia z zamożnym i wojującym islamem sunnickim, a to znaczy 100% mahometa, czyli wojnę
anonim2016.02.3 15:46
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pierwsi-uchodzcy-trafia-do-polski-w-marcu,616034.html "głównie samotnych mężczyzn pochodzących z Erytrei" - a to szczególny kraj a mężczyźni uczeni - tresowani! są od lat chłopięcych do zabijania ze szczególnym okrucieństwem, nie posiadają żadnych zahamowań, jeśli chodzi o przemoc czy gwałty ? PYTANIE kto ich najpierw ZRESOCJALIZUJE i ochroni innych uchodźców przed nimi nie mówiąc o mieszkańcach? kto w przypadku tak ewidentnym zapewni nam bezpieczeństwo?
anonim2016.02.3 15:48
Jak ktoś z naszego kręgu cywilizacyjnego może sobie wyobrażać integrację z np. Jemeńczykiem, który uważa nasze kobiety za nieczyste, gdyż jako dziewczynki nie zostały poddane klitoridektomii (obrzezanie dziewczynek)? Czy władze polskie zamierzają tolerować w ramach "poprawności" takie obyczaje ? Jak odróżnią Erytrejczyka oprawcę od Erytrejczyka ofiary ? Wcale się nie dziwię, że Włosi pozbywają się Erytrejczyków - oni mają specyficzne podejście do pracy ( np. w Szwajcarii ponad 90% Erytrejczyków nie podejmuje pracy , ani nie czyni starań w tym kierunku - żyją z rodzinami z socjalu). Skąd pewność , że mamy do czynienia z porządnym uchodźcą z Syrii, Iraku, a nie z niebezpiecznym islamistą lub człowiekiem uczestniczącym niegdyś w zbrodniach?
anonim2016.02.4 1:27
PiS obiecywał chrześcijan i rodziny, a teraz się okazuje, że to jakieś półdzikie byczki z Erytrei. Nawet nie wiadomo czy ktokolwiek u nas weryfikuje czy oni w ogóle kwalifikują się do statusu uchodźcy. A jeśli tak to ciekawe w jaki sposób to robi. To w zasadzie tak samo jak z Kopaczką - najpierw dużo gadania i obiecywania jak to będzie się stawiać, a potem zgadzała się na wszystko. Na PiS trochę pokrzyczeli i rząd już się wystraszył.
anonim2016.02.4 1:30
Czy to nie jest mowa nienawiści w ? Może już czas zająć się obrona Polaków, europoseł ma nas w d...ie po to właśnie ten rząd był wybrany tak się zarzekali, że nie przyjmą uchodźców, a teraz nagle zmiana podejścia. Australia sobie poradziła z uchodzcami to i Włochy oraz Grecja sobie poradzą tylko dajcie im wolną rękę zajmijcie się w końcu obroną Polski i Polaków tak jak obiecaliscie a nie obroną Europy , np Francji czy Szwecji już obronić się nie da Polskę jeszcze możecie.