"Jest rok 2015, poseł Stanisław Pięta zamieszcza na portalu Twitter wpis, który wywołuje burzę. Treść wpisu jest oczywista, jeśli mówimy o normalnie funkcjonującym państwie i organach tego państwa. Pracownicy takich służb jak: Policja, Straż Pożarna, Wojsko Polskie, mogą sobie robić co chcą, ale po fajrancie. W czasie pełnienia obowiązków nie powinni brać udziału w zbiórkach WOŚP. Rozpętuje się piekło, Owsiak odpala wszystkie swoje ulubione prowokacje i robi na tym kasę, jakiej nie zrobił nigdy dotąd. 

Jest rok 2019, na scenie w Gdańsku przy biernej postawie ochroniarzy zatrudnionych w ramach 27 Finału WOŚP, ginie prezydent miasta Paweł Adamowicz. Owsiak wpada w głęboką panikę, urządza obrzydliwy spektakl na grobie Adamowicza i znów na tym zarabia niemałą kasę, a także buduje swój męczeński wizerunek. Do tego momentu tytuł felietonu wydaje się jednym wielkim Owsiakiem, czyli nie mającym nic wspólnego ze rzeczywistością zbiorem manipulacji. Pozory, ale poznęcam się jeszcze trochę na sobą i Czytelnikami dodając parę smaczków przeczących tytułowi, by zbudować kontrast pomiędzy tym co było i co jest" - pisze Matka Kurka na łamach strony Kontrowersje.net.

"W roku 2017 Owsiak trafia do sądu za bluzganie na swoim spędzie nazywanym „najpiękniejszym festiwalem świata”. Przed sądem ustawia się grupa protestujących i rozgrywa się ogólnopolski cyrk pod tytułem: „Reżim PiS niszczy piękną inicjatywę WOŚP”. Potem mamy jeszcze kilka postępowań w tej samej sprawie i jedno umorzenie, ponieważ wrocławski sąd uznał, że Empik umieszczony w galerii handlowej nie jest miejscem publicznym. Przy tej okazji też były zbierane podpisy pod petycjami i TVN transmitował posiedzenie sądu" - pisze autor.

"Wszystko razem wzięte stoi w absolutnej sprzeczności z tytułowym optymizmem. Przerobiłem się na Owsiaka? Nie Szanowni Rodacy, zmiana jest i to radykalna, problem w tym, że nikt o tej zmianie nie mówi. Pod koniec roku 2019 i tylko w tym roku, Jerzy O. ma na koncie przegrany proces cywilny z Matką Kurką i „przeprosiny”, które zamieścił na swojej stronie. Dwa przegrane procesy cywilne z Krystyną Pawłowicz, na razie przed I instancją i proces karny, który nie został umorzony, a to już jest rzecz niebywała, 13 września zostanie ogłoszony wyrok" - dodaje.

"Nie koniec na tym. WSA Warszawa wydaje wyrok stwierdzający, że Owsiak i WOŚP nie wykonują wyroków WSA i nie udzielają informacji związanych z „konkursami ofert”, jest to jeden z 15 albo i już 16 wyroków potwierdzający naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Za kolejne bluzgi Owsiak ma trzy kolejne postępowania, dwa Słupsku, jedno w Oświęcimiu. Cywilny proces wytoczyła Owsiakowi „antysemitka” Barbara Piela, w tym samym czasie prokuratura umarza całą serię zawiadomień dotyczących „mowy nienawiści” wobec Owsiaka" - kontynuuje Matka Kurka.

"O tym wszystkim kto bardzo chce może się dowiedzieć z mediów, ale musi sięgnąć bardzo, bardzo głęboko i daleko, gdzieś w okolice końca Google. Nie ma żadnych protestów i spektakularnych akcji w obronie „Świeckiego świętego”. Nikt nie zbiera podpisów, media nie podejmują żenujących prowokacji Owsiaka, jako tematów dnia. „Dyrygent” dwoi się i troi, aby zwrócić uwagę na swoje problemy karne, „wykroczeniowe” i cywilne, do tego stopnia jest zdesperowany i żałosny, że nagrywa „utwór słowno-muzyczny”, z politycznym manifestem. Poza „Faktami” dla ubogich, w rodzaju „Pikio”, pies z kulawą nogą się nad tym nie pochyla, nawet parówki natemat.pl, nie dają się wciągnąć w błazenadę. Na koniec warto jeszcze dodać, że po serii krytycznych materiałów w „Wiadomościach” Kurskiego, Owsiak nie pisnął i swoim prymitywnym zwyczajem nie wysłał segregatorów z prośbami o pomoc w zakupie sprzętu" - stwierdza.

"Dobrze, ale o czym to niby ma świadczyć i czego ma dowodzić. O zrębach normalności świadczy, ostatni „świecki święty”, który miał gigantyczną i histeryczną osłonę medialną i bardzo podobną w sądach, dostaje baty raz za razem, a jego jęków już nikt nie chce słuchać. Dziesięć lat temu jeden wyrok dla takich jak Owsiak byłby uznany za wielki cud, dziś wyroków Owsiaka i toczących się postępowań nie jest w stanie policzyć kancelaria, którą Owsiak opłaca z puszek dzieci. Dobra zmiana, bardzo dobra zmiana, której wielu nie docenia, ja doceniam, bo na własnej skórze doświadczyłem jak było i jak jest. Po 13 października może być jeszcze lepiej" - kończy.