10.09.19, 18:30

Matka Kurka: ,,Dobrą zmianę'' najlepiej widać po Owsiaku

"Jest rok 2015, poseł Stanisław Pięta zamieszcza na portalu Twitter wpis, który wywołuje burzę. Treść wpisu jest oczywista, jeśli mówimy o normalnie funkcjonującym państwie i organach tego państwa. Pracownicy takich służb jak: Policja, Straż Pożarna, Wojsko Polskie, mogą sobie robić co chcą, ale po fajrancie. W czasie pełnienia obowiązków nie powinni brać udziału w zbiórkach WOŚP. Rozpętuje się piekło, Owsiak odpala wszystkie swoje ulubione prowokacje i robi na tym kasę, jakiej nie zrobił nigdy dotąd. 

Jest rok 2019, na scenie w Gdańsku przy biernej postawie ochroniarzy zatrudnionych w ramach 27 Finału WOŚP, ginie prezydent miasta Paweł Adamowicz. Owsiak wpada w głęboką panikę, urządza obrzydliwy spektakl na grobie Adamowicza i znów na tym zarabia niemałą kasę, a także buduje swój męczeński wizerunek. Do tego momentu tytuł felietonu wydaje się jednym wielkim Owsiakiem, czyli nie mającym nic wspólnego ze rzeczywistością zbiorem manipulacji. Pozory, ale poznęcam się jeszcze trochę na sobą i Czytelnikami dodając parę smaczków przeczących tytułowi, by zbudować kontrast pomiędzy tym co było i co jest" - pisze Matka Kurka na łamach strony Kontrowersje.net.

"W roku 2017 Owsiak trafia do sądu za bluzganie na swoim spędzie nazywanym „najpiękniejszym festiwalem świata”. Przed sądem ustawia się grupa protestujących i rozgrywa się ogólnopolski cyrk pod tytułem: „Reżim PiS niszczy piękną inicjatywę WOŚP”. Potem mamy jeszcze kilka postępowań w tej samej sprawie i jedno umorzenie, ponieważ wrocławski sąd uznał, że Empik umieszczony w galerii handlowej nie jest miejscem publicznym. Przy tej okazji też były zbierane podpisy pod petycjami i TVN transmitował posiedzenie sądu" - pisze autor.

"Wszystko razem wzięte stoi w absolutnej sprzeczności z tytułowym optymizmem. Przerobiłem się na Owsiaka? Nie Szanowni Rodacy, zmiana jest i to radykalna, problem w tym, że nikt o tej zmianie nie mówi. Pod koniec roku 2019 i tylko w tym roku, Jerzy O. ma na koncie przegrany proces cywilny z Matką Kurką i „przeprosiny”, które zamieścił na swojej stronie. Dwa przegrane procesy cywilne z Krystyną Pawłowicz, na razie przed I instancją i proces karny, który nie został umorzony, a to już jest rzecz niebywała, 13 września zostanie ogłoszony wyrok" - dodaje.

"Nie koniec na tym. WSA Warszawa wydaje wyrok stwierdzający, że Owsiak i WOŚP nie wykonują wyroków WSA i nie udzielają informacji związanych z „konkursami ofert”, jest to jeden z 15 albo i już 16 wyroków potwierdzający naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Za kolejne bluzgi Owsiak ma trzy kolejne postępowania, dwa Słupsku, jedno w Oświęcimiu. Cywilny proces wytoczyła Owsiakowi „antysemitka” Barbara Piela, w tym samym czasie prokuratura umarza całą serię zawiadomień dotyczących „mowy nienawiści” wobec Owsiaka" - kontynuuje Matka Kurka.

"O tym wszystkim kto bardzo chce może się dowiedzieć z mediów, ale musi sięgnąć bardzo, bardzo głęboko i daleko, gdzieś w okolice końca Google. Nie ma żadnych protestów i spektakularnych akcji w obronie „Świeckiego świętego”. Nikt nie zbiera podpisów, media nie podejmują żenujących prowokacji Owsiaka, jako tematów dnia. „Dyrygent” dwoi się i troi, aby zwrócić uwagę na swoje problemy karne, „wykroczeniowe” i cywilne, do tego stopnia jest zdesperowany i żałosny, że nagrywa „utwór słowno-muzyczny”, z politycznym manifestem. Poza „Faktami” dla ubogich, w rodzaju „Pikio”, pies z kulawą nogą się nad tym nie pochyla, nawet parówki natemat.pl, nie dają się wciągnąć w błazenadę. Na koniec warto jeszcze dodać, że po serii krytycznych materiałów w „Wiadomościach” Kurskiego, Owsiak nie pisnął i swoim prymitywnym zwyczajem nie wysłał segregatorów z prośbami o pomoc w zakupie sprzętu" - stwierdza.

"Dobrze, ale o czym to niby ma świadczyć i czego ma dowodzić. O zrębach normalności świadczy, ostatni „świecki święty”, który miał gigantyczną i histeryczną osłonę medialną i bardzo podobną w sądach, dostaje baty raz za razem, a jego jęków już nikt nie chce słuchać. Dziesięć lat temu jeden wyrok dla takich jak Owsiak byłby uznany za wielki cud, dziś wyroków Owsiaka i toczących się postępowań nie jest w stanie policzyć kancelaria, którą Owsiak opłaca z puszek dzieci. Dobra zmiana, bardzo dobra zmiana, której wielu nie docenia, ja doceniam, bo na własnej skórze doświadczyłem jak było i jak jest. Po 13 października może być jeszcze lepiej" - kończy.

Komentarze

Eliza2019.09.11 22:43
A dlaczego nikt nie pisze, co sie w tym roku stało w tym roku na Finale Owsiaka w Gdańsku ! No, zapomnieliście jak było z zabójstwem Prez. Gdańska???? A jak było w te lato? Nie zmarły osoby na jego Spędzie??? Taki dobry ?
el2019.09.11 12:53
https://caritas.pl/pomoc-w-polsce/raporty-i-publikacje/
el2019.09.11 12:48
https://caritas.pl/o-nas/
wojtekmk2019.09.11 7:29
Chciał bym dożyć czasu kiedy wsadzą Owsika za te wszystkie przekręty! A ludzie w końcu przejrzą na oczy że zbierają na oszusta i złodzieja! Ja na całe szczęście przejrzałem jakieś 4 lata temu, ale moi znajomi noszą dalej różowe okulary. Kto ma uszy niech słucha. Tylko prawda nas wyzwoli! Miłego dnia dla wszystkich a "owsikowcom" nie życzę im by ich dzieci były śmiertelnymi ofiarami Woodstocku (https://www.kontrowersje.net/5_zgon_w_na_przystanku_woodstock_owsiak_milczy_a_instruktor_pp_drwi_taka_afera )
ilo2019.09.11 5:30
Nie rozumie, dla czego komuniści tak nienawidzą Jurka Owsiaka przecież jakby nie Owsiak to komuniści musieliby wydać więcej na służbę zdrowia?
Chory Portier2019.09.11 7:13
Łaskawie napisałeś "komuniści". Teraz lewactwo pisze "faszyści". Równie bezsensowne. Ale mocne. Może kiedyś zrozumiesz ile Owsiak przy okazji bierze dla siebie, i ile robi przekrętów w prywatnej firmie "Złoty Melon", z której nie ujawnia faktur. (To, co powyżej napisałem, to jest z kolei "podłość".)
tik tak2019.09.12 0:11
alez Owsiak to całą geba komunista z korzeniami Owsiak nic nie daje sołeczeństwu to sołeczeństwo daje Owsiakowi gdyby to społeczeństwo wiedziało ze buduje biznes dla Owsiaka ze Owsiak roluje wszystkich to inaczej by odchodziło do sprawy Jesli ja daje 1 zł na cel to te 1 zł ma na ten cel trafić A w jego przypadku jest tak ze ty dajesz a on ma darmowy kredyt na biznes gdzie pierze sobie owe pieniążki Zrobiliście z niego milionera w 1 dzień bez wysiłku Miał pomysł i nabrał tysiace Polaków jak niejaki Marcinek z AMBER GOLD Ale nie to przeraża przeraża ze niektórzy dają przysłowiowy wdowi grosz a ten lekka ręka wydaje na swoje zbytki Że wszyscy a zwłaszcza dzieciaczki marzan na mrozie i zbierają pieniądze przez cały dzień i nawet ciepłej herbaty nie odstaja a Owsiak kupuje Maybacha Dziwne ze sam Owsiak nic nie robi za darmo sam nic nie daje A zyski ma najwieksze i jeszcze przekonał tak wielu ze bez niego służbą zdrowia by padła a prawda jest taka ze moze w latach 9o to działało ale nie dziś W Niemczech tez sa akcje w okresie świat i mnóstwo ludzi daje kasę ale tam cała kasa trafia tam gdzie powinna Dodam ze Owsiak zarabia jeszcze przy zakupie sprzętu często ten sprzęt jest gorszej jakości i firmy aby był także sprzęt którego dany szpital nie potrzebuje no ale później tylko mówi ile tego dał NIE NIE ON DAŁ LECZ SPOŁECZEŃSTWO I NIE JEMU DZIĘKOWAĆ TYLKO DARCZYŃCOM ON JAK WAŁĘSA JA SAM WSZYSTKO SAM A TO G..O PRAWDA SAM TO ROBIŁ MAREK KOTAŃSKI NAWET SWOJE WŁASNE DOCHODY ODDAWAŁ NA BUDOWĘ MONARÓW
Poznaniak2019.09.11 0:12
Bo nasz Owsiak przeszedł na starość na płatki owsiane.
Max Fiend2019.09.10 22:54
Wyszło, że Owsiak jest ponad "dobrą zmianą" a PiS, mimo całej swojej zajadłości, może go co najwyżej pocałować w ... :-D
Mateusz2019.09.10 22:09
Pięta to ten poseł , co ukrywał i dymał panienkę w hotelu poselskim, a w dzień chrystianizował Polaków w radiu maryja
gumowa kaczka2019.09.11 6:12
TAK,TO TYN
Cool2019.09.11 7:21
... a woził ją do Sejmu w bagażniku?
wicek2019.09.10 21:20
piszcie tak, żeby można było zrozumieć. To bełkot.
Hak Ci w smark2019.09.10 21:20
A Kurka znowu to samo. Koleś patologiczne nienawidzi Owsiaka i dzięki temu żyje w mediach. Już mamy jedną ofiarę jego podjudzania ale jemu widocznie mało. Współczuję jego sąsiadom bo z tego co wiadomo juz niejednemu życie uprzykrzył. Może byłoby lepiej jakby się sam przyznał, że sam ma kilka procesów przed sobą.
Mirek2019.09.10 20:57
Nadejdzie taki dzień że biegli księgowi zbadają faktury Owsiaka i dowiemy się prawdy . Owszem , i w księgowości da się pewne rzeczy naciągnąć ale nie na tak wielką skalę . Jeżeli mamy udokumentowany roczny dochód to z tego dochodu trzeba się rozliczyć . A do tego potrzebne są dokumenty kasowe , których Owsiak do tej pory nikomu nie przedstawił . Jestem pewien że z tego owsiakowego przedsięwzięcia popłynie większy smród niż ten smród Czaskoskiego który jeszcze teraz wwala się do Wisły .
Hak Ci w smark2019.09.10 21:21
Przecież Owsiak jest przy każdej zbiórce prześwietlany. Gorzej z Caritasem ale KK nie słynie z uczciwości.
Pisbusters2019.09.10 21:22
Martw się o swojego prezesa który nie płaci faktur każe dawać łapówki i jest chroniony na razie przez prokuraturę
Topek2019.09.10 20:52
Boli was pseudo katole Owsiak że zrobił więcej dobra w Polsce niż kościół katolicki przez trzydzieści lat
zatroskany2019.09.10 21:46
Więcej dobra ? jesteś ślepym ideowcem.
Alojzy Cedzidło2019.09.10 22:46
Najlepiej podobno wychodzi mu urządzanie błotnych kąpieli dla napranych. młodych .
el2019.09.11 12:44
Sprawdź co zrobił Caritas w ciągu roku i za ile i nie opowiadaj bajek. Dobro jest ciche, zło głośne i widoczne...
Topek2019.09.11 18:42
Nie o pieniądze chodzi ale o prawdziwe ludzkie wartości które dał Owsiak, a nie takie jak katolickie zakłamane nacjonalistyczne jakie może dać kościół i ten cały caritas
prawak, moher, katol2019.09.10 20:18
"Aniu" ty qrwo stara! Blog ten jest dla nas katoli, moherow i prawakow. Qwy lewicowe, ateistyczne i smiecie po-sowieckie NIE sa tu "mile" widziane!
AnnaNS2019.09.10 20:14
Wysyp PiSowskich troli minusujących rozsądne posty.
Alojzy Cedzidło2019.09.10 22:43
A jakie to są te rozsądne,, posty " . spytam kulturalnie ,pani Aniu ,jakie .
katolicki czosnek2019.09.10 23:06
Może najpierw pisać się nauczysz, panie Cedzidło (a może pani Pawłowicz).
lolek kremowka2019.09.10 20:06
Młodziż "wodstockowa" nie głosuje - w d...pie ma tych z lewa, prawa i środka. Tych czarnych też. A PiSowszczycy tego nie zrozumieją bo ... bo nie, bo są jacy są https://twitter.com/i/status/1171122346641502209
Głosujący2019.09.10 20:56
Jak nie głosujesz to masz g... do gadania
!!!2019.09.11 0:53
Ta "młodzież woodstokowa" ma mózg przeżrany narkotykami, alkoholem i internetową pornografią. To prawda, w takim stanie to ma się wszystko w doopie! Tylko czy na takich troglodytów partie z lewa i prawa oraz "czarni" mają słuchać? Wątpię!
Wujek Stefan2019.09.11 1:48
za to i mózg i odbyt masz przeorany przez kler
!!!2019.09.11 11:58
Dzięki, dobrze mi z tym, naćpany erotomanie!
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.09.10 20:00
skorzystasz jak twoja rodzina bedzie chora z sprzętu z serduszkiem? czy ze sprzętu który kupił Rydzyk?Wielgucki
dzielnicowy 2019.09.10 21:50
Niedouku, czerwony szmatławcu, to nie wiesz, że każdy sprzęt, który rzekomo darowuje Owsik szpitalom jest nie darem, a bezpłatną dzierżawą, czyli dalej należy do tego ... SBeckiego syna ??? Więc nie mydl tu oczu polakom i nie wypisuj swoich "mądrości".
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.09.11 19:20
szmatławcem jesteś ty pisuarze a w pisie są Piotrowicz i Kryrze to są esbecy chamie
as2019.09.11 8:10
A obiecujesz, że jak Tobie urodzi się dziecko, to nie weźmiesz 500+?
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.09.11 19:17
nie biore 500 plus
tango2019.09.15 23:18
Nic dziwnego, pedały się nie rozmnażają.
gumowa kaczka2019.09.10 19:55
nareszcie coś o Owsiaku ,bezrobotny w żywiole
matis892019.09.10 19:51
Na zachodzie przynajmniej jak lewakoateiści i ich panowie okultystyczni masoni nakradli miliony i miliardy, to chociaż udają że na filantropię i dobroczynność dają ze swoich z pogardą jak w lewackich hollywoodzkich filmach o bagatych lewakoateistach i masonach. A nasi lewakoateiści udają że tacy prozachodni do swoich panów masonów, a nawet na pseudo lewackiej komuszej dobroczynności słoma z butów im wychodzi na każdym kroku. Nasze lewaki i komuchy to nawet na dobroczyność i filantropię muszą ciągnąć kasę. Dlatego zachodzi lewakoateiści i masoni zawsze z naszych się nabijają na salonach, niczym salonowy lewakoateista Kiszczak z wsiowego lewaka Bolka. Czy Owsiak musi robić taką wiochę w porównaniu do zachodu lewackiego.
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.09.10 20:02
Piotrowicz i Kryrze w pisie słoma zbutów wystaje komuchom
matis892019.09.10 20:22
do ,,ochrona'' wyżej. Żeby być lojalnym komuchą czy kapusiem komuchowym trzeba być lewakoateistą.
Jestem dzielnicowy i lubię od tyłu2019.09.10 19:44
Jestem 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 Jestem 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 Jestem 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 Jestem 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚 Jestem 𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬𝐢𝐤 - czy jest jakaś różnica jak się podpiszę? Nic się nie zmieni, jestem tylko tym kim byłem i jestem przez całe zasr.... zycie, zwykłym sq... synem. Jaka szkoda, że twoja matka nie miała twojej mentalności - wyskrobałaby cię. Dwa razy, dla pewności
2019.09.10 20:32
Andrzej. Ty weź sobie na wstrzymanie. Nie wstyd ci robić z siebie takiego ciecia?
dzielnicowy 2019.09.10 21:45
Spadaj człowieczku, podłego stanu !
Alojzy Cedzidło2019.09.10 22:36
A dlaczego tak pogardliwie o ,,cieciu " Czyżby pan Piotruś widział w nim pisowca . ? O uzasadnieniu nie wspomnę
Alojzy Cedzidło2019.09.10 22:30
Nic nie kapuję . Ilu tych ,,dzielnicowych jeszcze się ujawni .
Eliza2019.09.11 22:37
Alojzy C! Dzielnicowy" tu jest zawsze ten sam, tylko bawi się ! Raz pisze za, a raz przeciw! To takiegłupie, ale co sie spodziewać !
anonim2019.09.10 19:41
kurka liże d_psko PiSowi bo myśli że też dorwie się do żłobu i rząd go wspomoże jak karnowskich,rydzyka itp. idiotów wspierających reżim! ale kaczor pamięta co kurka wypisywał na niego i jego brata...
AnnaNS2019.09.10 19:39
Lechu, wygrana PiS-u to będzie przegrana dla Polski.
dzielnicowy 2019.09.10 21:42
Owszem przegrana ale polski zniewolonej, chorej, słabej i zdemoralizowanej, zdominowanej przez kasty i mafie. Brawo rząd ! Brawo PIS ! Na pohybel wrogom Polski !!!
katolicki czosnek2019.09.10 23:04
Odszczekasz, gdy inflacja przekroczy 5%.
lech2019.09.10 19:24
Totalni nie wiadomo jak byście psioczyli i tak przegracie wybory
dzielnicowy 2019.09.10 21:40
Oby twoje słowo ciałem się stało ! Na pohybel wrogom Polski !!!
Bolszewik2019.09.10 19:12
Chciałbym, aby wszystkie następne wybory wygrywał PiS, i wprowadzał ‘dobre zmiany’. Matka Kurka, ja też nie potrafię ukryć tego, że źle życzę Polakom.
nn2019.09.10 23:17
Przynajmniej się nie ukrywasz i nick prawdziwy podajesz, bolszewiku. Ale nie ciesz się, jak zdekomunizuje się sądy, to wszystko co związane ze zbrodniczą czerwoną zaraza, będzie karalne, czyli bolszewizm też
AnnaNS2019.09.10 19:05
Żałosna fronda przedrukowuje żałosnego Kurkę.
dzielnicowy 2019.09.10 21:37
Ty jesteś żałosny, post komuszy trollu.
katolicki czosnek2019.09.10 23:12
Złap się za głowę, podszywie :P
J.P2019.09.10 19:04
Kurka jesteś jak zwykle tylko mały i podły.
dzielnicowy 2019.09.10 21:29
A ty jak zwykle podłym, oślizgłym moralnym dnem, czerwoną szmatą.
katolicki czosnek2019.09.10 23:13
Spadaj stąd, trolu-podszywaczu :P
Spoko2019.09.10 18:50
Owsik nabrał wielu Polaków, podobnie jak oszuści (w tym syn Tuska) z Amber Gold ! Gdyby każdy z jego zwolenników tylko spojrzał jekie bogactwo zgromadził Owsik i jego żona na "działalności harytatywnej" złapalby się naprawdę za głowę !
Jan2019.09.10 18:52
Przy Rydzyku to wciąż amator, ale dla frondy swój złodziej jest lepszy od nieswojego.
lech2019.09.10 18:56
Rydzyk jak wielu innych prowadzi szkołę i jak wielu innych OTRZYMUJE dotacje na tę działalność.
athos2019.09.10 18:58
Nie żartuj (lechu) :O
J.P2019.09.10 20:23
I robi przekręty jak każdy? Poczytaj jak zdefraudowal pieniądze ze sluzby zdrowia na walkę z nowotworami.
Jacek Placek2019.09.10 21:13
Rydzyk i zbiórka na stocznię. To najlepszy przekręt, wręcz idealny.
Alojzy Cedzidło2019.09.10 22:24
Panie Jasiuniu . Ulżyło Panu ? Tak dla porządku O.dyr Rydzyk nie zbiera kasy na ,,zlotach " Owsiaka . A Jureczek nie wstydzi się żebrać pod kościołami..
athos2019.09.10 18:56
Panie Spoko, zajdzie pan wysoko (w kłamstwie).
lech2019.09.10 18:58
Owsik jest amatorem cudzych pieniędzy - to prawda.
J.P2019.09.10 19:07
Zazdrośniku weź się za robote. I nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
lech2019.09.10 18:39
Owsik największy przekrętas w XX wieku w Polsce
Maria Blaszczyk2019.09.10 18:51
Drogi lechu, ile Ty masz lat? Przekręcanie nazwisk to tak żałosny zabieg, że na ogół dzieci pod koniec przedszkola go już nie stosują...
athos2019.09.10 18:59
To trolik z farmy Tarczyńskiego.
Lidia2019.09.10 19:03
Stary smrodzie znowu tu jesteś a kysz babo
Sebastian Lorenc2019.09.10 19:08
Wy się na kusie trolli uczycie tych epitetów?Takie kreatywne zajęcia? Jakieś egzaminy z tego macie?
Agnieszka Cz.2019.09.10 19:12
a tobie chłopie o co chodzi ... taki kreatywny jesteś
Sebastian Lorenc2019.09.10 19:14
Mało oryginalne...
Cool2019.09.11 7:18
Jeśli w mediach ukrywa się twarz i podaje tylko inicjały przestępców, to nazwisko też można. a nawet chyba należy przekręca! :-))
Cool2019.09.11 7:14
Większym przekrętem było "obalenie" PRL-u z wykorzystaniem Bolka Wałęsy!