24.01.20, 16:45fot. PO, lic. cc by-sa 2.0 via wikipedia, zdj. edyt.

Matka Kurka: To już koniec. Cała seria samobójczych strzałów SN

Od paru dni życzyłem sobie, aby towarzystwo w „fartuszkach” zrealizowało mój wymarzony scenariusz i życzenia się spełniły. „Sędziowie” podjęli „uchwałę”, która w języku sportowym nazywa się „samobójem”, z tym, że to nie jeden strzał do własnej bramki, ale cała seria - pisze publicysta Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach portalu Kontrowersje.net.

 

Oczywiście w tak napiętych okolicznościach strony konfliktu mają skłonności do prężenia muskułów i zaklinania rzeczywistości, jednak po „uchwale” SN nie ma takiej potrzeby, wszystko się samo robi. Wczorajsze działania to dary od wroga podane na tacy i zacznijmy od tego, że „uchwała” na starcie została podważona przez najważniejsze organy konstytucyjne w Polsce: Trybunał Konstytucyjny, Ministerstwo Sprawiedliwości, Prezydenta i większość parlamentarną, czyli ustawodawcę. Za chwilę będzie podważana przez dziesiątki sędziów, którzy nadal będą orzekać. Najważniejsze jest jednak to, że „uchwała” z mocy prawa po prostu nie istnieje.

Co nam to przypomina? Znów muszę się odwołać do mojego ulubionego scenariusza i wtedy odpowiedź buduje się sama. Mamy powtórkę z Trybunału Konstytucyjnego, tuż przed odejściem Rzeplińskiego TK wydawała równie idiotyczne orzeczenia, które były całkowicie lekceważone i ostatecznie wbrew wysiłkom byłego prezesa, skład Trybunału niemal w całości został wymieniony. Podkreślam w tym miejscu, że technika wydawania orzeczeń też była identyczna, Rzepliński „nie widział ustawy”, natomiast Gersdorf nie widziała przepisów ustawy i postanowienia Prezes Trybunału Konstytucyjnego. Nie koniec analogii, w Trybunale Konstytucyjnym mieliśmy dwugłos i to samo od wczoraj zaczęło się w SN. Nie tylko dwie Izby SN i „nowi sędziowie” podważają uchwałę SN, ale zdanie odrębne do „uchwały” złożyło aż sześcioro „starych sędziów”. Piszę „aż”, bo to naprawdę jest niesamowita liczba, biorąc pod uwagę kto w Sądzie Najwyższym ze starej kadry zasiada.

Dobrze, ale to wszystko jeszcze nie do końca tłumaczy dlaczego Sąd Najwyższy strzelił sobie gole do własnej bramki. Zacznijmy zatem od „riplejów” i tych najważniejszych goli. Pierwszy to obniżenie własnej rangi, dotąd nawet najbardziej idiotyczne postanowienia SN, choćby te, które na mocy przepisów z Kodeksu postępowania cywilnego zawieszały uchwałę, były respektowane. „Uchwała” na starcie jest uznana za nieważną i to przez szereg podmiotów. Drugi gol to upokorzenie kilkuset sędziów, którym SN odebrał „fartuszki”, ponieważ powstała kuriozalna wykładnia uznająca status sędziego, ale zabraniająca orzekania. Wspomniane setki sędziów to nie są absolwenci tajnej uczelni Ziobro, ale znajdziemy tam córki, synów, kuzynki, żony i szwagierki „starych” sędziów, a także adwokatów i innych przedstawicieli środowisk prawnych.

Czego nie był w stanie zrobić PiS, zrobił SN – podzielił sędziów niekoniecznie kochających obecną władzę i spora grupa nie ma już żadnego interesu, aby stać po stronie „kasty”. Im bardziej będzie słabnąć pozycja starej kadry, tym więcej sędziów będzie opuszczać tonącą łajbę i szukać ścieżki kariery w nowym rozdaniu. Trzeci gol to walkower, po bezprawnej uchwale Sąd Najwyższy wystrzelał się ze wszystkich możliwości, zajęli stanowisko w sprawie i nic więcej zrobić nie mogą. Ostatnie słowo będzie należeć do Trybunału Konstytucyjnego i tego orzeczenia w świetle prawa w żaden sposób nie da się podważyć. Kluczowe jest też to, że ostateczne decyzje zapadną na chwilę przed wyborem nowego prezesa Sądu Najwyższego i wówczas stan prawny będzie wyglądał następująco. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że TK całkowicie wywróci „uchwałę” SN i uzna, że kompetencją parlamentu jest stanowienie ustaw, a Prezydent RP ma niepodważalną prerogatywę i sędziowie przez niego powołani są sędziami w świetle prawa.
Tym samym wszyscy sędziowie będą mogli orzekać, natomiast sędziowie SN dodatkowo mogą wziąć udział w wyborze nowego prezesa. Gdyby jednak Gersdorf i reszta towarzystwa w fartuszkach zblokowała taką możliwość, co jest prawdopodobne, to Prezydent RP w świetle wyroku TK nie uzna łamiących prawo wyborów i wyznacza pełniącego obowiązki Prezesa SN, który przeprowadzi prawidłową procedurę. Trzy gole do własnej bramki to straty nie do odrobienia, tym bardziej że SN już zszedł z boiska i teraz TK z Prezydentem i parlamentem w razie potrzeby będą strzelać do pustej bramki SN. Nic lepszego niż wydanie bzdurnej uchwały, ze strony odchodzącej kadry Sądu Najwyższego obywateli spotkać nie mogło. Oni w tej grze nie mają żadnych szans i doskonale o tym wiedzą. Wyrok TK zamyka też drogę wszelkim TSUE i Komisjom Europejskim, a wszystko dzieje się na sekundę przed końcowym gwizdkiem.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

Dura lex sed lex2020.01.30 17:32
Należy zaangażować w orzekanie kadrę dydaktyczną uniwersyteckich wydziałów prawa i innych wyższych uczelni posiadających wydziały prawa , a prawnikom nie przestrzegającym prawa obowiązującego w Polsce podziękować za dotychczasową pracę. Państwo nie jest bezsilne.
frugo2020.01.26 0:11
Komorowski vel Szczynukowicz powołał na prezesa SN radcę prawną która jest starą skorumpowaną komunistką aby broniła interesów nadzwyczajnej kasty i chłopców z WSI,wywieźć to jak najszybciej na taczkach
Rysiek2020.01.25 19:24
Amen.
Olaf2020.01.25 18:47
Krytykują reformę sądów. Kim są „niezależni eksperci”? Mąż i były mąż... Gersdorf
Rabbi komisarz CCCP2020.01.25 16:12
Niebrzydka i mondra jest ta Miss "polskiego" sądownictwa ........
Polak dumny2020.01.25 14:54
Dlaczego przestępcy w filoletowych kołnierzykach nadal są bezakrni na wolności? Czy ich miejsce to nie subienica, kulba w tyłowglowie bądź conajmniej ZK o zaostrzonym rygorze? Jak długo ci, ktrzy powinni być wzorem prestrzegania prawa są zamachowcami,anarchistami i puczystami łamiacy prawo, praworządność i konstytucje tym samym wypowiadając służbę Polsce!!!! Gdzie ich kodeks etyki, przysiega, poczucie bycia Polakiem? Chyba ,że wiekszość z nich to potomkowei hitlera bądź stalina?
....l....2020.01.29 10:07
Po pierwsze: dumnym, to można być, jak się coś dla wspólnoty Polaków coś dobrego robi, a nie tylko z racji urodzenia czy wyboru nicku internetowego. Po drugie: wyzywasz ludzi od potomków hitlerowców i stalinowców, a sam chciałbyś stosować metody, jakie za Stalina zastosowano wobec polskiej inteligencji, m. in. w Katyniu, Kozielsku czy Ostaszkowie. Oni właśnie strzelali w tył głowy. I ty piszesz o praworządności, etyce?
Cool (druga odpowiedz dla M. Blaszczyk)2020.01.25 14:45
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
OZ2020.01.25 13:42
Na " polską " nadzwyczajną kastę jest konieczny taki prezydent jak ERDOGAN.
jack2020.01.25 13:35
To towarzystwo w fartuszkach ze śliniaczkami powinno było być natychmiast aresztowane [jeszcze na tym swoim spędzie]. Konstytucja konstytucja konstytucja.
leon2020.01.25 13:03
Co ty kuraku będziesz robił jak sekta PIS - lamu odejdzie na śmietnik historii?
Grizzly2020.01.25 12:40
Przydałaby się dla niej atrakcja jak tej burmistrz z Boliwii!
Adrian Magdal2020.01.25 10:40
Ten śmierdzący gnój Wielgucki robi teraz za "autorytet" ?
ceramik2020.01.25 7:22
Cała seria samobójczych strzałów SN. Jak to? To jednak mieli trochę honoru i wystrzelali się? Oj to cudownie. Koniec hucpy żydowskiej. Lecę, szampana kupię.
Olej2020.01.24 22:43
I jeszcze coś ! Nazbierało się pod artykułem znawców prawa, szpagatowych inteligentów, przeflancowanych spod Mławy lub Mościsk Małych do metropolii, od której we łbie się przewraca. Cała sfora przeróżnych przy ooopasów salonowych, liżących pańską klamkę w aporcie. Szczekają światowo, włażąc na afisz żeby się pokazać tym swoim, a może zobaczą w tivi i będą we wsi podziwiać jaką Józiu karierę w stolycy zrobił, i kto mu to łapę ściskał. Taka to psiach mać jest najgorsza, co zapomina skąd wylazła, co jest bardziej wysznycowana niż te wszystkie ulizane gogusie śmigające po Marszałkowskiej w cienkich portkach wiszących poniżej tyłka.
Barbara2020.01.25 14:02
no!
....l....2020.01.29 9:53
Masz jakąś obsesję na tle mieszkańców Warszawy. Masz pretensje, że musisz w grubych barchanowych gacie chodzić? Pretensje z kosmosu.
Olej2020.01.24 22:29
Rząd tańczy menueta z warchołami zamiast wziąć ich krótko za ryje. Poobcinać uposażenia do minimum i powywalać dyscyplinarnie z pełnionych funkcji. Bez pardonu tak jak się robi ze zwykłym Zenkiem w każdej innej pracy. Czerwona zaraza rozpleniona przez całe dekady bezhołowia, niezależna od nikogo i niczego.
....l....2020.01.29 9:49
Ooo, stary komuch się odezwał. Podobnie, jak za komuny rząd nazywał opozycję warchołami , tak Ty robisz to dzisiaj.
ada2020.01.24 22:10
Bez honoru, bez zasad, bez kultury, mająca w doopie Polskę. Nadęta uzurpatorka, jak jej koleś Kopertnik.
KASTA2020.01.24 22:05
Każdy kto będzie krytykował KASTĘ zostanie zdelegalizowany !
Barbara2020.01.25 13:59
najpierw sprawiedliwie, a jakże, osądzony
Andrzej2020.01.24 21:36
Kurka ma mały móżdżek i dlatego pisze bzdury ( jak zwykle )
Artur2020.01.24 21:28
Kiepski koniec wioskowej kasty. Ta cała zgraja przechodzi do historii w stylu szmatławego melodramatu.
Wies2020.01.24 21:11
"miliony" Bolka na ulicach w obronie "sądów" to najlepszy dowód siły tych 50-ciu kilku dziadków. Oni są już na wylocie i to są ich ostatnie "uchwały".
Sano2020.01.24 20:41
Matka Kurka, Geniuszu a przewidziałeś to, że po zmianach PISowych to SN w Pełnym składzie uchwala legalność wyborów? A jak Izby Dyscyplinarne są wyłączone to kto określi legalność wyborów Prezydenckich? Duda ponoć się popłakał jak się dowiedział. I co teraz PISowce? Narobiliście syfu, zniszczyliście ludzi, rodziny. PISowce zrobiły sobie szach i mat.
emeryt2020.01.24 19:53
Od początku 2020 roku politycy otrzymają o 1000 złotych więcej a emeryt 50 zł, rasa żydowskich panów z sejmu i senatu znowu zadbała o swoje ryje
Senior zatroskany2020.01.24 19:28
Prawdziwi, uczciwi sędziowie do sądzenia, przestępcy anarchiści w fartuszkach z filetowymi kołnierzykami do kryminału dożywotnio!!!!!! Jak im się zachciało zamachu, burd i awantur to potraktować ich ala Erdogan!!!!!! Dosyć anarchii i bezkarności przestępców w togach!!!!!!!
....l....2020.01.29 9:44
Starszy człowiek, a już nie wie, o czym pisze. Totalitaryzmu się zachciewa.
Mirek2020.01.24 19:22
Zgadzam się jak najbardziej z Piotrem Wielguckim [MatkaKurka] że postkomuna leży i kwiczy !! . Fiotetowi złodzieje powinni być wyrzuceni za bramę ...won!! .
m42020.01.24 19:19
Dzięki p. Piotrze. Jak zwykle w punkt. Lewactwo wyje aż miło :-))
nn2020.01.24 19:03
To prawda, oni są w takiej desperacji że ich zachowanie - Gersdorf i kompaniji z SN można porównać do kamikadze, ktoremu w drodze do celu, zabrakło paliwa
Takie rzeczy tylko w kaczolandzie2020.01.24 19:03
Wsiowa pytia gębę rozdziawila
antyprawacki bicz2020.01.24 19:02
Czas, żeby wielkiego Kaczora wsadzić do pudła.
Bolek Sikał do Kropielnicy2020.01.24 21:41
Chodzi Ci o Donalda? OK.
rotmis2020.01.24 18:55
Niech PiS przestanie się cackać z tymi przestępcami , do pierdla ich.
Kudyba2020.01.24 18:47
Faszystka gerdzia w oparach jadu, jątrzenia i plucia na Polskę.
jestem2020.01.24 18:36
babcia odchodzi na emeryture ale reszta co to za sedziowie a gdzie majtki z napisem KONSTYTUCJA
Marek2020.01.24 18:17
czy ci ludzie nawojujący do obalenia PIS chwile po wyborach nie zadja sobie sprawy . Ze moga byc ......
sylw2020.01.24 18:06
a może , można jakieś ogólnonarodowe referendum na te " niezależne sądy " rozpisać, ,niech no naród zdecyduje, czy dalej będzie chciał "pieścić" tych pijaków ,złodziei i łapówkarzy z wyjątkowej kasty,którzy pragną zemsty, na tych co ich krytykują
Irena2020.01.24 17:58
Brawo, Matka Kurka! Gra SN skończona.
Pat2020.01.24 17:53
Ciekawe,że ustawa od miesiąca jest znana (30 dni w Senacie) a prezydent zwleka.Jeszcze się zdziwicie gdy prezydent "odwali" Efialtesa bis
2020.01.24 17:36
Tej, kurka… »Komissarskawo dieła mat' jewo zachatieła«.
ten obcy2020.01.25 2:56
psia twaja matc, co cię oszczeniła
Topek2020.01.24 17:32
To nie prezes, ale królowa SN !! A około 60 "chorych" sędziów SN wypowiedziało dzisiaj posłuszeństwo państwu polskiemu ! Złamało Konstytucję i ogłosiło, że ustawy sejmowe i nominacje prezydenckie ich nie obowiązują ! Po prostu ROKOSZ !!! Teraz Izba Dyscyplinarna powinna udzielić im urlop okolicznościowy – na okoliczność złamania Konstytucji – do odwołania !
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.24 17:40
Nie prezes bo nie pomyśli PiSdzielców? Rozumiem, że prawdziwą prezes jest mgr Przyłębska, nielegalnie wybrana na stołek TK. To jest ta wasza "dobra zmiana"? 😂 Niestety będzie smuteczek, Unia Europejska tak wam da popalić, że Polacy was sam wyniosą na taczkach. Polacy oczekują reformy sądownictwa, a nie deformy PiSdzielców, którzy chcą uniknąc odpowiedzialności karnej po odsunięciu ich od władzy.
nie ślepy2020.01.24 17:53
Skąd nadajesz pedale i za czyje pieniądze? Czego Polacy oczekują to my wszyscy dobrze wiemy! Tak ty, jak i unia ma g..o do tego!
Topek2020.01.24 18:18
Jakiś idiota się podszywa podemnie
Anna2020.01.24 18:26
Ateista i gej do tego głupi jak but. PIS wygra ten pojedynek i wykurzy komuszków razem z Tobą, a unia może nam palcem pogrozić i tylko tyle....
Barbara2020.01.26 16:09
No, wiemy jak nam da popalić unia. Tak jak kiedyś caryca z dwoma cesarzami
Piotr Nowak2020.01.24 17:31
Sądowa Rada Ocalenia Narodowego !!!!!!!! I ten S R O N wprowadza swoją niezawisłą i niezależną władzę na terenie całego kraju ! Od 23.01.2020 nieważne są: Konstytucja, sejm, rząd, TK i Prezydent, nowy KRS i oczywiście Izba Dyscyplinarna przy SN !!!!!!!!
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.24 17:25
To koniec, ale PiSu. Unia Europejska właśnie wydała postanowienie, że mgr Przyłębska ze swoimi postanowieniami jest nieważna i nie będzie uznawana. Obleśna Kurkva jak zwykle zaklina rzeczywistość.
ten obcy2020.01.25 2:54
i taki deklarowany pedryl jak ty, tyle zwojuje i osiągnie, ile tu nabazgroli i jak mocno drugiemu pedrylowi się wypnie
Barbara2020.01.25 13:58
Koniec PiS-u. Niepobożne życzenie i tylko tyle
anonim2020.01.24 17:16
Mówi Toga do Togi: "Koniec kasty mój drogi."
Maria Blaszczyk2020.01.24 17:16
Tak mi się przypomniało, jak pan Wielgucki z pozycji eksperta od opon kiedyś wygadywał bzdury o wypadku pana prezydenta Dudy. Okazało się, że ekspert z niego jak ze mnie biskup katolicki. Teraz został ekspertem w kwestii sądownictwa... To może już lepiej niech zostanie przy Jurku Owsiaku. Czasem nawet rzeczywiście w coś utrafi, a zysk z tego taki, że ludzie co roku wpłacaja więcej. Coś na zasadzie - stówka na chore dzieci, stówka na wkurzenie prawaków. A korzyść z tego dla społeczeństwa...
anonim2020.01.24 19:36
proponuje ci więc, na podobieństwo Wielguckiego, założyć bloga i publikować na racjonalista.eu, albo na parówkowym lisim portalu i darować nam tu te twoje "ekspertyzy", bo to dopiero ty mienisz się ekspertką od wszystkiego
Maria Blaszczyk2020.01.24 20:45
Ale ja nie piszę artykułów. Przynajmniej nie tutaj. Moje opinie są opiniami, z paroma wyjątkami nie twierdzę, że eksperckimi. Nie mam pojęcia, skąd ten pogląd. Jest to więc co innego. Więc dzięki za propozycję, ale nie skorzystam.
sorry2020.01.24 17:14
Chyba masz racje .Oby.
a32020.01.24 17:14
czy tego osobnika zatrudnic bedzie idealnie nadawal w zmijowisku
Topek2020.01.24 17:13
Dobrze że mamy jeszcze niezależne sądy które nas chronią przed takimi politykami jacy są przy władzy, bo wyobraźcie sobie władza się zmieni na skrajnie lewicową i zależne sądy od polityków wykorzystają przepisy uchwalone przez pis i kto was wtedy ochroni pisiory
Barbara2020.01.24 17:19
Boże, jakiś ty jest Topek naiwny. Odtad każdy sędzia, byle "właściwy" będzie ferował, a nie wydawał wyroki. Tak nam dopomóż prof. Gersdorf i sędzia Juszczyszyn, przykład sędziowskiej staranności.
sylw2020.01.24 17:49
"niezależne sądy " ,mało mnie szwy po wyrostku nie puściły ze śmiechu
Wiesław Kaloryfer2020.01.24 17:10
Kurak jak zwykle ekspert, a na niczym sie nie zna. Po pierwsze dla sądów powszechnych SN nie uznał, że sędziowie powołani przez nową KRS nie mogą orzekać. Sugerował to dla bezpieczeństwa prawnego, ale w uchwale (pkt 2 tej uchwały) jest takie magiczne słowo "jeżeli". Konkretnie to brzmi tak: "(...)jeżeli wadliwość procesu powoływania prowadzi, w konkretnych okolicznościach, do naruszenia standardu niezawisłości i bezstronności w rozumieniu art. 45 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, art. 47 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz art. 6 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności." Krótko mówiąc można podnosić w dalszym postępowaniu zarzut, że sąd był źle obsadzony, ale by zarzut był skuteczny (uznany przez sąd instancji wyższej) trzeba będzie wykazać, że w tym konkretnym przypadku opinia nowej KRS skutkująca wadliwością powołania sędziego miała wpływ na treść wyroku w ten sposób, że sędzia wydał go niesamodzielnie. Jak po drugiej stronie sporu nie miałeś żadnego polityka, albo instytucji państwowej lub samorządowej to życzę powodzenia w udowadnianiu tego. Normalnie Szczęść Boże, a nuż cód się zdarzy i się uda. Jak to więc będzie wyglądać w praktyce? Sędziowie "nowi" zazwyczaj pewnie będą orzekać. I ich orzeczenia nawet jak będa podważane ze względu na brak niezawisłości, to sądy wyższych instancji będą podtrzymywać (bo jednak 99,99999% spraw w sądach nie ma podłoża politycznego). I będzie to w 100% zgodne z wczorajszą uchwałą SN. Tylko nierozgarnięty kurak jak zwykle takich rzeczy nie rozumie.
Wiesław Kaloryfer2020.01.24 17:14
LOL "cud" miało być :P
Palindrom2020.01.24 17:16
Piękna ta twoja wykładnia, czyli – jak to mają w zwyczaju nazywać polscy sędziowie – interpretacja. Niestety, chyba nie za bardzo kumasz o co toczy się gra, czyli co w trawie piszczy…
Wiesław Kaloryfer2020.01.24 17:53
Zrytego teoriami spiskowymi mózgu rzeczywiście nie mam. Więc nie mam pojęcia co tam sobie uroiłeś.
Szymek2020.01.24 20:06
Kurka się myli , ale ty mając rację nie masz słuszności.......byłoby tak jak ciągle dowodzisz , gdyby prawo stosowały jakies roboty , nie bierzesz pod uwagę tego ,że każdy ma jakiś pogląd polityczny , a więc wszystko , każda najbardziej prosta sprawa w rękach zacietrzewionego sędziego , który wyczuje okazję dokopania przeciwnikom robi się polityczna ( patrz dzialania sędziego Juszczyszyna , Tulei , czy te pytania jury-dury , a dziś ta hucpa SN ).....mówisz , że nie dotyczy to sądów okręgowych ?......już odraczają rozprawy ......pytanie na dziś ?......jak daleko się to środowisko jeszcze posunie dla ochrony swojego samowładztwa i czy ,, suweren " jest gotów na każde wyrzeczenia , aby im w tym pomóc , bo to co nam szykują nie dotknie tylko pisiorów.........
Oj Wielgucki2020.01.24 17:09
Wielgucki znowu zły, bo Owsiak przytulił łatwą kasiorę, ludzie sami mu dali, a Wielgucki musi wymyślać i skrobać artykuły żeby coś zarobić:)
lanore2020.01.24 19:29
A daj człowieku towarzyszowi Owsiakowi na basen, na rurę dla paniusi albo na plac do tarzania się w fekaliach. To TWOJE pieniądze, nie moje:)
ten obcy2020.01.25 2:49
@lanore- 100/100
AJMS2020.01.29 9:31
Co ty zmyślasz, w jakich fekaliach? Nie kłam, bo to grzech.
Topek2020.01.24 17:06
Jest uchwała Sądu Najwyższego i sześćdziesięciu najwybitniejszych polskich prawników profesorów tego nie podważy nikt nawet czterech niedouczonych magistrów z Ministerstwa Sprawiedliwości
Palindrom2020.01.24 17:12
Masz na myśli kompletnie zdezorientowanych tetryków z "dworu" Gersdorf?
Barbara2020.01.24 17:15
I odtąd wybory będą nic nie znaczącym rytuałem, tradycją świecką, a rządzić będzie banda sześcdziesięciu. Z tylnego fotela. Dla alibi będą mieli kilku karierowiczów na posadach premiera, ministrów, itp. itd.
aga2020.01.24 20:01
łał, a tak wybitnej profesurce ktoś wtyknął świeczkę do łapy i ona tak z nią stała, bezwolna? no, to wybitna, rzeczywiście, tylko szkoda, że onej świeczki do głowy jej nie wtyknęli, może by coś tam zaświtało, bo na razie jest na poziomie przedszkola to i fartuszek widzi, nie togę
monika2020.01.24 22:40
czemu najwybitniejszych? A czym wybitnym się wykazała Pani Gersdorf ? Była r.pr i reprezentowała interesy telewizji TVN, dodatkowo zarzuty o korupcję, zamiecione pod dywan i nigdy nie rozliczone? Prosto ze stanowiska r.pr. stała się sędzią SN Po prostu układ, a nie wybitna postać. Aż żal na to patrzeć. układ wpuszczenia koleszków w celu namieszania Powołana przez Komorowskiego, następny kryształowy ( poczytajcie książkę Sumlińskiego, niebezpieczne związki Komorowskiego). włosy dęba stają, co to za obrzydliwa postać.
ASTOM2020.01.25 0:47
Sześćdziesięciu czerwonych następców powojennych sędziów z awansu społecznego nie mających nawet matury.
Kordian2020.01.25 22:36
Trudno z tobą dyskutować , jesteś tępy jak topór.
*****2020.01.24 17:03
„Cała seria samobójczych strzałów” Matka Kurka, aleś przyświrował. Gdybyś znał się chociaż trochę na sądownictwie, to znalazłbyś sobie lepszą robotę niż znęcanie się nad klawiaturą. Piotruś, ‘prowo’ to dużo więcej niż dojenie krów w Wejherowie.
doradca2020.01.24 17:13
a może - lewacki przygłupie - trochę konkretów, co chciałeś wybełkotać? Natomiast nie ośmieszaj się pustosłowiem
*****2020.01.24 17:27
Konkrety (czyli bzdury) są w Piotrusia wypocinach („gole do własnej bramki”). Jeżeli wcześniej tego nie dostrzegłeś to, prawacki przygłupie, prawdopodobnie padłeś ofiarą Antkowej bomby magnetycznej, i twoje zaburzenia są nieuleczalne.
Suweren2020.01.24 18:46
Nie zes**j się.
tom2020.01.24 17:44
w ue ostatnia nadzieja.To co wyprawia Brukselka to to prawne wzdęciat
*****2020.01.24 18:08
Tom, to co się dzieje w Unii to mnie nie zaskakuje, a wręcz przeciwnie, uważam, że i tak się grzebią z takim chamstwem jak PiS. Tąk, UNIA CZEPIA SIĘ Polski bo po ataku PiS-u na Polaka (27: 1), zagranica zauważyła, że w Polsce do władzy doszyli debile. Jeżeli Polakom nie podoba się kołchoz zawsze można z tego wyjść (to nie jest sowiecki Gułag). Art. 50 – ( wniosek o Wystąpienie z Unii), jest dostępny dla każdego członka kołchozu. Natomiast PiS w UE zachowuje się jak pyskaty partner w domostwie, któremu wszystko w domu przeszkadza, a zarazem jest przestraszony że któregoś razu gdy przyjdzie z pracy będzie miał walizkę z osranymi gaciami wystawioną za drzwi.
WSI i PO to bandyctwo2020.01.25 19:42
Naszym domem jest Polska i my w nim rzadzimy nie zadna unia
Sesek2020.01.25 16:32
Matka Kurka to ten, ta, to co jadąc na wakacje chwalił się, chwaliła się, chwaliło się, że jak za darmo jeść dostanie w knajpie to lajka wstawi jako słynny blogier? Za co dostałem bana oferując wyżywienie bez laika ale na pół dnia bo za dużo jje;)
JanP2020.01.24 17:03
"że TK całkowicie wywróci „uchwałę” SN i uzna, że kompetencją parlamentu jest stanowienie ustaw, a Prezydent RP ma niepodważalną prerogatywę i sędziowie przez niego powołani są sędziami w świetle prawa." Gdzieś ty, Kurak, wyczytał w tej uchwale, że SN podważa prawo parlamentu do stanowienia ustaw i zabiera prezydentowi prawo powoływania sędziów. Toż to są konstytucyjne uprawnienia parlamentu i prezydenta. Coś jesteś na bakier z logiką i zdrowym rozsądkiem.
nie ślepy2020.01.24 17:47
Raczej to ty masz problem z logicznym myśleniem! Szkoda czasu ci coś tłumaczyć...poczytaj raczej jakieś, "lżejsze" artykuły....
emerytka2020.01.24 19:30
jak sie ma sedzia ktory ukradl 50zl na stacji benzynowej staruszce,jest tam w tym kolku granaistym z gerdomorfina,a sedzie ktore czytalo wyrok z roztargnieniem siedzialo na przedzie kolumny,CIEKAWAM czy byl tam ten sedzia co pilowal 11letnie DZIEWCZYNKI DLA ZDROWOTNOSCI W TAJLANDII????jesli byl to znaczy ze gerdomorfina jest za haniebnymi czynami dotyczacymi krzywd dzieci,TO BUDZI OBRZYDZENIE,w zwiazku ztym WYNOCHA WSZYSCY 56 SEDZIE!!!
Henryk2020.01.24 16:59
Fioletowe birety, plotą z urzędu same bzdety, zawłaszczone sądowe urzędy, topór trzymany nad głową narodu, to radość niePOhamowana, sądowej wendety! W poczuciu prawa, obywatel obrabowany, powinien być z tego powodu uradowany! Demokracja,wybory w obliczu prawa, to zabawa dla ludu, a resztę spraw życia, jurysta za Ciebie poukłada! Więc bij POkłony, Pani Gersdorf za 10-tysięczną , na prowincji wypłatę, bo w mieście chłopie, nie wyżyjesz za to! 60-ciu sprawiedliwych w fiolecie, budżet zasądzi na najwyższym piedestale, swoim pochlebcom,lizusom a Ty żyj na prowincji, jak pańszczyźniany kmiotek i czuj się wspaniale, za ochłapy,które dostaniesz!!!
Ciekawy2020.01.24 16:59
Oby tak się stało. Ale kary za niestosowanie się do zawieszenia Izby Dyscyplinarnej przez rzecznika TSUE będą realne. I co wtedy? Puszcza Białowieska to mały pikuś, a rząd się cofnął.I prof. Szyszko odwołano choć miał rację.
ASTOM2020.01.25 0:44
Olać unię, zagrozić wyjściem i znacjonalizowaniem interesów niemieckich i francuskich. Z ojrokomuchami nie ma się co dłużej cackać.
Gal2020.01.26 20:24
Spokojnie Putin czeka. Agent Tony zrobił dobrą robotę.
ten obcy2020.01.25 2:44
jak masz takie "ale" i jeśli Ci tak blisko do TSUE, to zapraszamy do nich emigrować. Polecam Belgię, Francję
sara miriam2020.01.24 16:55
Co bardziej pasuje ? -"kto, pod kim dołki kopie , sam w nie wpada " czy "Żołnierze strzelają , Pan Bóg kule nosi "
urolog2020.01.24 16:54
PJK to pedryl
Rysiek z Mokotowa2020.01.24 17:00
wada, czy zaleta?
Barbara2020.01.25 13:56
dobre!
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.24 21:39
a twoja matka to suka
ten obcy2020.01.25 2:40
twój ojciec to pedryl
lady chapel2020.01.24 16:53
A jutro i pojutrze, w Zakopanem, pod skocznia zaroi sie od szmat bialo-czerwonych (bo flaga tego nazwac nie mozna) z wybazgranymi na nich nazwami wsi i przysiolkow...
Marian2020.01.24 16:56
Gdybym byl sedzia,popelnil bym na Tobie zbrodnie sadowa.
Mercedes Bęc2020.01.24 17:08
Nie żadna "lady" tylko wściekła su-ka
Barbara2020.01.24 17:09
To się nazywa ojkofobia z dużą dozą pogardy dla prowincji. Pewnie jesteś z miasta.
Grizzly2020.01.25 12:36
... niedawno jeszcze pewnie furmanką jeździła.
sylw2020.01.24 17:45
co za k bekła takim szambem
oo2020.01.24 19:04
Od kiedy do suki mówi się lady
ardo2020.01.24 19:07
Szmatą to jesteś ty gawnojedzie.
Japa2020.01.24 19:13
Takiego wpisu ( lady chapel ) nie da rady kulturalnie nazwać . A na poziomie ,,lady .." mnie nie stać .Przeciem nie z Inowrocławia .
emerytka2020.01.24 19:24
stoisz w szambie po uszy dlatego nie wyczuwasz smrodu wokol siebie !!!
Krzysztof 2020.01.24 19:51
Do lady to ci daleko, bo arystokraci prostych ludzi poważali.Najbardziej krzycza i uważaja się za elity ducha ludzie ze słomą w butach.
Ala 2020.01.24 19:55
ty ladyCO! zapamiętaj to, co tu naszczekałeś, żeby nie trzeba było ci przypomnieć - kwestia czasu, a zatem......
lady chapel2020.01.24 21:17
Biało czerwony materiał z czarnymi bazgrołami nie jest flagą!!!!!
Libori2020.01.25 5:58
SMIERDZACY TROLL.
MS2020.01.25 21:17
a człowiek na twoim poziomie nie jest człowiekiem, a szmaciarzem
B522020.01.24 21:43
chciałem ci odpisać ale doszedłem do wniosku że szkoda klawiatury
Henryk2020.01.25 10:20
OdPOwiadam i POdPOwiadam niewyedukowanej ,,lady chapel",że flaga narodowa ma zgodnie z przepisami określony rozmiar,jest instrukcja jak należy z nią postępować!!!Pozostałe bioło-czerwone, to są barwy narodowe,które też szanujemy i traktujemy je godnie,na których nie jest zabronione np.wypisanie nazw naszych małych Ojczyzn!!!Niekiedy szmata odnosi się do kobiety o POszarpanej proweniencji!!! Przyganiał kocioł garnkowi,a kocioł to największy osioł,jak z tej wypowiedzi ,,lady chapel"wynika!
ERWIN2020.01.25 13:41
Sam jesteś S Z M A T A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kordian2020.01.25 22:33
Szmata to ciebie zrodziła.
AJMS2020.01.29 9:18
Wstyd. Zakonnik, a w taki paskudny sposób pisze o matce osoby, z którą się nie zgadza.