22.11.19, 20:30Zdj. Lukas Plewnia, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Matka Kurka: Trybunał jest 'pisowski'-i bardzo dobrze!!!

Nie ma niezależnych instytucji państwowych- pisze Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net. Zdaniem blogera, mówienie o "niezależności" organów państwowych to oznaka naiwności. 

" Nigdzie nie świecie coś takiego nie istnieje, prezesów sądów najwyższych, szefów służb specjalnych, generałów i nawet papieża wybiera się politycznie. Cały świat obserwował jak Obama przed oddaniem fotela prezydenta USA próbował zrobić to samo, co PO z TK i obsadzić prezesa SN. W końcu po ciężkim boju swojego kandydata przepchnął Trump. „Swojego”, czyli takiego, który politycznie odpowiada i Trumpowi i republikanom. Taka sama sytuacja jest w mediach, nie ma „obiektywnych” mediów, wszystkie duże telewizje, radia, gazety, portale, mają preferencje polityczne i to bardzo wyraźne"-podkreślił Wielgucki. 

"Przyklejanie metek „pisowski” Trybunał Konstytucyjny, czy „neo-KRS”, to jest nic innego jak walka polityczna, takie naznaczenie, że określone siły tracą swoje wpływy, czytaj władzę. W czasie gdy publika podnieca się „pisowskimi” sędziami TK, niejaki Chmaj z nijakim Matczakiem, napisali „ekspertyzy”, które nie tylko przeczą obowiązującym ustawom, ale przeczą temu wszystkiemu, co przez cztery lata mówili, że wiek emerytalny jest „niekonstytucyjny”. Gdy tylko okazało się, że przepisy można na siłę interpretować w tak idiotyczny sposób, że ustawa o SN przekłada się na wybór sędziów TK, to obaj „eksperci” sięgnęli po tę desperację"-zauważył publicysta. Jak dodał "Matka Kurka", ci sami prawnicy, choć "z czysto politycznych powodów próbowali zablokować kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza", są... kandydatami Platformy Obywatelskiej na sędziów na sędziów Trybunału Stanu.

"Proszę mnie zatem nie rozśmieszać apolitycznością i obiektywizmem, taki zwierz w świecie przesiąkniętym polityką nie istnieje. Trwa nieustanna polityczna walka o zachowanie wpływów i władzy we wszystkich możliwych instytucjach i organach państwowych, a także w mediach. Nie tylko naiwnością, ale i głupotą jest postulowanie, żeby się wyróżniać, żeby być innym niż tamci i zachowywać najwyższe standardy obiektywności. Równie dobrze na wojnie można nawoływać do zaprzestania działań kontrwywiadowczych i szpiegowskich, bo to nieetyczne"-ocenił bloger. 

"Problem w tym wszystkim jest tylko jeden, otóż proradziecka spuścizna, jaka rządziła w Polsce pół wieku i potem jeszcze 25 lat, obstawiała swoich wszędzie i jednocześnie grzmi, że to są obiektywni fachowcy, natomiast prawica od zawsze ma problemy z czymś, co się modnie nazywa „asertywnością”-pisze Matka Kurka. Piotr Wielgucki zastanawia się w tym kontekście, dlaczego, podczas gdy Platforma ani myśli tłumaczyć się z Chmaja i Matczaka, PiS tłumaczy się nieustannie z kandydatury dwójki swoich byłych posłów do Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Wielguckiego, wynika to z "kompleksu sztubaka", który wszczepiono wyborcom i politykom prawicy, przez co "mamy do czynienia z nieustannym odsyłaniem do kąta i klęczeniem na grochu".

"Co gorsze tej proradzieckiej dyscyplinie wielu się ochoczo poddaje i posypuje głowy popiołem albo cytuje jakiś słodkie maksymy życiowe, z których politycy się śmieją. W polityce toczy się nieustanna wojna lub przynajmniej bitwa i tutaj frajerzy nie mają szans na wygraną, tylko robią za mięso armatnie. Trzeba obstawiać co się da pewnymi i swoimi ludźmi, choćby dlatego, żeby nie dopuścić do dalszego przejmowania stanowisk przez tych, co zawsze"-ocenia bloger. 

"O „aferach” takich, jak odwołanie Chojny-Duch, publika marudzi pół dnia, kadencja sędziego Trybunału Konstytucyjnego trwa 9 lat. Tak dla przypomnienia warto dodać, że to właśnie TK ma gigantyczną moc jeśli chodzi o możliwość zablokowania ustaw powracających do starego „porządku”. Kto tę wojnę wygra? „Obiektywna” i „niezależna” Chojna-Duch, która nie potrafi sobie poradzić z presją kuzynek i szwagierek? Jest tylko jedno kryterium, jakim Polak powinien się przejmować i to nie ma nic wspólnego z apolitycznością. Czemu to ma służyć i komu będą służyć „nasi’? Jeśli odpowiedź brzmi, że Polsce i Polakom, nie kolejnej przyjaźni polsko-radzieckiej, to cała reszta nie ma najmniejszego znaczenia"-podsumowuje Wielgucki. 

Kontrowersje.net

Komentarze

TSUE i SN czy TK ...?2019.11.23 19:08
Zaczyna robić się ciekawie ... https://wpolityce.pl/polityka/474208-zaradkiewicz-sklada-pytania-do-tk-w-sprawie-wyroku-tsue
bruno2019.11.23 15:25
Dziwię się, że Fronda, którą jeszcze kilka lat temu ogromnie ceniłem, poszła w stronę publikowania tekstów tak agresywnych, wulgarnych i niezdolnych do jakiegokolwiek dialogu ludzi, jak Wielgucki.
Otto2019.11.23 14:40
My PIS-owcy musimy przejąć wszystko co możliwe, aby na koniec przeprowadzić głęboką reformę sądownictwa. Inaczej się nie da ! A z drugiej strony, czy wyobrażacie sobie np. Senyszyn w KRS ?! No przecież to byłyby parodia tej Rady !!! A więc budujemy państwo bez komuchów, ku-rw, i złodziei !!!
Kazimierz2019.11.23 13:46
Z neokomuną nie ma co się szczypać. Ciąć do spodu. Resztki wykarczować i spalić.
Ja2019.11.23 12:43
Dokładnie TAK!!! PIS musi iść jak taran. Gra jest O POLSKĘ!!!
Zyg2019.11.23 14:43
Dosłownie !!!!!!!!!!! Pozdrowienia !
xavery 2019.11.23 12:07
Od dawna powinno się tak postępować. Robić swoje i olewać to co gadają gadające głowy w esbeckich telewizorniach i w zydowsko-niemieckich gazetach. Tak samo olewać tych trolli którzy tu wypisują swoje mądrości, bo im chodzi tylko o grzanie chaosu. Olać, nie odpisywać, nie czytać bo ich fekalia można poznać po przeczytaniu połowy zdania. A jak rządy PiS są niedemokratyczne i niekonstytucyjne, to po co mamy udowadniać że nie są, POzamykać zboków, złodziei, oszustów, a przede wszystkim postkomunistów bo oni biorą kase od obcej finansjery i w TVN-ach itp. mącą Polakom w głowach. Co wyjdą na ulice, ilu ich wyjdzie? max 10000 ubeków, kodziarzy i pożytecznych idiotów, i ich też należy olać, bo 10 razy więcej ludzi za PO przychodziło ws koncesji dla TVTrwam i PO-PSL przez 2 lata to olewała
Foster2019.11.23 11:45
Tym gorzej dla Trybunału Konstytucyjnego - oni do tej fasadowej i partyjnej instytucji pasują jak ulał.
Józwa Butryn2019.11.23 11:29
Jak Fronda oprzytomnieje czym jest pis ! to nie będzie klepania po pupciach! prokurator Stanu Wojennego ! tawarisz piotrowski ! jednak wpełz do TK ! to jest forma obłudy pis! tak samo, jak oddanie spraw rodziny ! w ręce komuniski z sajuzu razem ! A może frondel, ma syndrom Sztokholmski ? W słodkim letargu, że pis jest "prawicą".. stąd taki służalczy ton frondela!
ak2019.11.23 10:41
A to jak był "peowski" to też było dobrze ? No to ulżyło mi !
Jarku 2019.11.23 10:01
Dobrze było, jak TK był POwski, jeszcze lepiej , ZE JEST PiSowski, a najlepiej jak będzie ŻYDOWSKI ???? Uś i aj waj - a ja chciałbym, żeby był POLSKI i SPRAWIEDLIWY
wicek2019.11.23 9:22
Matka Kurka przestał być niezależny, a jego artykuł o ustawie o ZUS (30-krotność itd) to pokaz dyletanctwa i stronniczości. A szkoda, bo zanim jawnie stał się pro-PiS-wski pisał w miarę rzetelnie czyli był wiarygodny. Mówię to z żalem bo PiS to moja partia, na którą głosuję od 2005 roku we wszystkich możliwych wyborach. Porządna i wiarygodna partia potrzebuje mądrych krytyków i publicystów nie zaś klakierów. Klakierem może być każdy idiota, a ci, z definicji, są szkodliwi.
gumowa kaczka2019.11.23 9:14
pisowski to po prostu GORSZY
m42019.11.23 9:07
ach, jak cieszą te kwiki żałosne lewaków, Piotr Wielgucki - jak zawsze w punkt!!
JanPapierzTrzeci2019.11.23 8:09
Brunatna zaraza przejmuje władze w Polsce.
PePe2019.11.23 10:05
Pieprzu Trzeci chyba z tęczową ci się pomyliło, daltonizm?
Otto2019.11.23 14:42
Nie, on ma nadzieje, że to PO-je-by przejmą wadze !!!
abrakadabra2019.11.23 7:49
Kurka, drogi idioto, trybunał ma być bez partyjny, a nie pisowki czy z jakiejś innej partii. Czasy ci się popier.do.liły kanalio.
PePe2019.11.23 10:03
Kadawra, szanowny debilu, przecież Kurka ci właśnie tłumaczy, że coś takiego nie istnieje.
...2019.11.22 22:44
Uwaga Uwaga na tym portalu jest psychol który podszywa się pod nicki
Konstytucja2019.11.22 22:42
Art. 7 Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Wyroki ,Orzeczenia lub Uchwały Sądu nawet Najwyższego muszą być zawsze oparte na aktualnie obowiązującym w Polsce prawie czyli Konstytucji i przepisach Ustaw oraz umów międzynarodowych a więc nie mogą być one wywiedzione z domniemania przez Sąd Najwyższy niekonstytucyjności obowiązujących przepisów Ustawy o SN (w tym przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej SN) lub ich niezgodności z Traktatem Europejskim obowiązującym Polskę bez wcześniejszego rozstrzygnięcia tej kwestii orzeczeniem przez TK gdyż do czasu wydania przez TK orzeczenia stwierdzającego niekonstytucyjność przepisów danej Ustawy lub jej niezgodności z obowiązującymi Polskę międzynarodowymi Umowami każda Ustawa uchwalona przez Sejm ,podpisana przez Prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw jest obowiązującym w Polsce również Sąd Najwyższy prawem zgodnym formalnie z Konstytucją i międzynarodowymi Umowami obowiązującymi Polskę …
Konstytucja2019.11.22 22:40
Przypominam ,że w obowiązującym w Polsce systemie prawnym to nie SN jest od badania zgodności przepisów Ustawy o SN (w tym przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej SN) z polską Konstytucją i obowiązującymi Polskę międzynarodowymi Umowami (np. Traktatami) lecz zgodnie z obowiązującą Konstytucją jest do tego powołany i uprawniony jedynie polski Trybunał Konstytucyjny ... Art. 188 Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawach: 1. zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją, 2. zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie, 3. zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami, 4. zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych, 5. skargi konstytucyjnej, o której mowa w art. 79 ust. 1. Art. 189 Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa. Art. 190 1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. 2. ...
Otto2019.11.23 14:41
Dobra robota !!!
Trybunalski2019.11.22 22:37
POpaprańcy bredzą gdyż w Ustawie o SN jedynym zapisanym wiekowym warunkiem dla kandydata na sędziego w SN jest ukończenie przez niego 40 roku życia i to samo dotyczy kandydatów na sędziów w TK. Stan spoczynku sędziów jest natomiast określony odrębnie i zupełnie inaczej dla sędziów SN czyli ukończenie 65 roku życia jak stanowi Ustawa o SN natomiast dla sędziów TK stan spoczynku jest zapisany w Ustawie o Statusie Sędziego TK : "Art. 31 Sędzia Trybunału przechodzi w stan spoczynku po zakończeniu kadencji. " Tak więc kandydat na sędziego TK może mieć nawet 80 lat (bo skończył wymagane Ustawą 40 lat) natomiast przechodzi w stan spoczynku zgodnie z Ustawą o SSTK po zakończeniu swojej 9-cio letniej kadencji w TK ...
krzysztof2019.11.22 22:35
TK JEST NASZ POLSKI A NIE NASZYCH ZAJADŁYCH WROGÓW WALKA SIĘ ZACZYNA ,ZWYCIĘŻYMY
662019.11.22 23:52
nie polakow tylko syjonistow
Lolek Kremówka2019.11.22 22:20
Co to znaczy «'pisowski'-i»?
UHty2019.11.22 22:19
Cieszycie się faszyzm w czystym wydaniu
662019.11.22 21:50
ty czubie za ile cie kupili ,trzeba miec totalny odlot by wspierac to sc antypolskie ,zamarzylo sc panstwo polin .
menda Piotr Nowak, menda na utrzymaniu katoli2019.11.22 21:25
" wymiociny, typowy burak, Poszczekać, popluć a potem spierrdalać, ściero, lekko niedoyebany, pisie ścierwa ... cdn Od qrwy pańszczyźnianej niewiele się można spodziewać, nawet szerszego katologu plugastw. Menda 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 tyra od rana do późnej nocy. Prawdziwy sztachanowiec.
P2019.11.22 23:56
:)
Konfederata2019.11.22 21:07
Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!
lady chapel2019.11.22 21:25
Korwin jak kiedyś Kukiz - narodowców do sejmu wprowadził, którzy fleki na gajery pozamieniali...
662019.11.22 23:37
klasa odpadow pisowskich 1 penelopa co latal do burdeli 2 wodz wojny ,co kazal anulowac glosowanie 3 zlotousty co bajki opowiada swoim tepym dzidom 4 morze azorskie ,nie wiedzialem ze istnieje takie 5 san escoban ,trzeba miec dobry odlot 6 zero nr2 msciwe pamietliwe 7 broszka 8 dlugopis klakier prezesa 9 jojo 10 swir od urojen smolenskich 11 guru od swieckiego kk w toruniu 12 banas w spoldnicy 13 pancerny marian . cdn
Albert2019.11.22 21:06
PO to partia, która ponoć powstała, aby być alternatywą dla komunistów. Początkowo szło dobrze, bo komuniści zostali wyparci poza parlament. Ale po krótkim czasie PO skoncentrowała się wyłącznie na walce przeciwko innej partii politycznej – przeciwko PIS. Partia bez programu i bez pomysłu. Partia członków przygłupów plujących wulgarnym językiem, z jej przewodniczącym Schetyną, który pretenduje do miana politycznego debila. Ci nienormalni politycy PO uważają, że w ten sposób pozyskają elektorat wyborczy i przejmą władzę. Dlaczego mówimy, że to polityczni debile ? Bo nawet dzieci w przedszkolach nie pozwoliłyby sobie na takie myślenie. Jest to ewenement światowy, ponieważ nigdzie na świecie ludzkość nie zna takiego przypadku. Oni nawet nie zauważyli, że przez własną głupotę wprowadzili Zlew do parlamentu na własną zgubę ! Teraz w każdych następnych wyborach Zlew będzie rósł a PO będzie topnieć – do czasu aż utonie. A więc taka jest przyszłość PO-je-bó-w, a po prawdzie ich koniec !!!.
Pisbusters2019.11.22 21:05
TK musi być PIS-u, KRS musi być PIS-u, i ku-rw-a SN musi być PIS-u !!! A jak inaczej PIS ma przeprowadzić reformę sądownictwa ?!! W sądach w Polsce połowa tzw. sędziów "niezawisłych", tzn. sędziów i sędzin, którzy jeszcze nie zawisły ........ no ! ..........musi być wypieprzona z sądów na zbity pysk - do łopaty, bo tylko tam się nadają !!! I to będzie wkrótce zrobione !!! A takie coż może zrobić m.in. Piotrowski - żelazna ręka i Pawłowicz - żelazny charakter !!!
662019.11.22 21:57
zadnej reformy nie bedzie do jest skok na stolki
Pisbusters2019.11.22 22:21
O bliźniak pasożyt
Dam2019.11.23 8:29
Tak trzymać towarzyszu, "Jeden wódz, jedna partia, jeden naród" Wy tutaj nawet nie widzicie, że niewiele różnicie się od komuchów, chcecie takiego samego sprawowania władzy
Kazimierz2019.11.23 13:45
Z neokomuną nie ma co się szczypać. Ciąć do spodu. Resztki wykarczować i spalić.
Newsroom2019.11.22 20:58
Post sowiecki syf zwany III RP, powoli lecz bardzo profesjonalnie jest taczkowany na totalny aut, a raczej do politycznego rowu ! Do końca kadencji po tym sowieckim chlewie nic już nie zostanie - dokona tego sam On, "Mistrz Koronny Polski" Jarosław Kaczyński z pomocą Boską, oraz przy wsparciu patriotycznego narodu polskiego !!
MirekT2019.11.22 20:57
Napisaliśmy apel do administratora portalu !!! - o indentyfikację komentatora „Piotr Nowak”, indentyfikację jego e-mail adresu, IP numeru, odnalezienie danych personalnych i zablokowanie lub ewentualne ukaranie tego użytkownika. To niezwykle złośliwy i agresywny szkodnik portalu. Prosimy nie komentować !
2019.11.22 21:05
Moje IP ciipeczko to: 89.64.41.189 Nazywam się Piotr Nowak Adres: ul. Starego Dębu 16, 31-354 Kraków. Ty stary żenujący bucu. :) I co z tym zrobisz? Podszyjesz się piczo pod kogoś jeszcze? Ale z ciebie pisia-ciipa :)
MirekT2019.11.22 21:17
Nowak tępy cwelu to nie ja. Nie jest w moim interesie, żeby Fronda cię blokowała. Jesteś przenikliwy jak twój idol Antoni!!! Ktoś chce cie wku-rwić i mu się udało, a w ten twój adres i tak nie wierzę !!!
Piotr Nowak2019.11.22 22:40
Ty MirekT z Bielan, wiem, że to ty jesteś tym PO-je-bem !!! Nie tłumacz się !
P2019.11.22 23:55
Oryginalny MirkuT. Ja sobie całkowicie i od samego początku zdaję sprawę z tego ze przygłup się pod Ciebie podszywa. Bez stresu . Jeszcze gada sam ze sobą. No offence.
Pfft2019.11.22 21:07
Faktycznie, twoich bredni nie da się nawet komentować.
Szymon Piotrowski2019.11.22 21:09
Prawde chcesz blokowac?
2019.11.22 21:12
I nie podszywaj się pod MirkaT itd, i nie gadaj sam ze sobą bo widać wioskowy przygłupie że to ty. I to za każdym razem. Matka się za ciebie wstydzi. Pokuurwie
Chory Portier2019.11.22 21:14
"Napisaliśmy apel do administratora portalu!!!" Nareszcie! Uciszyć bydlaka. I paru innych Keller-Krawczyków, Dumnych Gejów itp.
662019.11.22 21:53
wyjatkowa menda teraz podszywac pod innego , nie znosze donosicieli
To ja2019.11.22 22:39
Jesteś jakimś psycholem
lady chapel2019.11.22 20:53
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/o8wk9kpTURBXy8wYmY1NDQwYTU2ODllOTEzNDQ1N2RmNGU4ZDAwZWM2Ny5wbmeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCw4GhMAU
POZNAN2019.11.23 10:09
ty nie zadna lady ty zwykła bladż
2019.11.22 20:52
To nie chodzi o to że jest PiSowski. To że byłby PiSowski, to nie były żaden problem, o ile byliby to ludzie, a nie służalcze pisie ścierwa.
662019.11.22 21:52
jaki ,trzeba miec na jeb,,e ze wspierac to sc pisuarskie
Sebastian Lorenc2019.11.22 21:54
A gdzie ty w jego wpisie widzisz wsparcie?
Piotrek2019.11.22 22:21
ty jesteś Nowak PO-je-bane ścierwo i zamknij swiją zd-radziecką mordę
abrakadabra2019.11.23 7:51
Bo co? Pohejtujesz sobie popierdółko?
lady chapel2019.11.22 20:48
Zamknij mordę! Według Pawłowicz - morda to nieobraźliwe słowo.
B522019.11.22 21:25
to pochlebstwo dla komucha tak się witali mordo ty moja gdzie ty się uległeś czerwona szarańcza ma inne nazewnictwo musisz tryić bazę jak chcesz popierać czerwoną szarańczę
lady chapel2019.11.22 22:12
kiedy się rodziłeś - nagrywano cię smartfonem, co ty wiesz, w nogach śpisz gimbusie
jimi2019.11.23 0:01
zadzwoń do brata to klasa komucha
Osa2019.11.23 15:30
Mówisz o sobie? Tylko własna morda może widzieć inną mordę - PO-wska kultura dyskusji.