26.11.21, 09:41Fot. screenshot - YouTube (RadioSzczecin, Polskie Radio 24)

,,Mieszanka domysłów, półprawd i kłamstw’’. Władze PiS dementują rewelacje Onetu ws. prof. Przyłębskiego

Na początku listopada media obiegła wiadomość o odejściu prof. Andrzeja Przyłębskiego z ambasady w Berlinie. Funkcję ambasadora będzie on pełnił do końca roku. Sprawą postanowił zająć się Onet, który w opublikowanym wczoraj artykule przekonuje, że rezygnację prof. Przyłębskiego wymusiły władze partii rządzącej. Informacje te stanowczo dementuje prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

W artykule zatytułowanym „PiS na nowo mebluje polską dyplomację…” Onet przekonuje, że „wbrew oficjalnym komunikatom, rezygnacja ambasadora Polski w Berlinie prof. Andrzeja Przyłębskiego została wymuszona zarówno przez kierownictwo PiS, jak również przez centralę MSZ”.

W przesłanym Polskiej Agencji Prasowej oświadczeniu do sprawy odniósł się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- „W związku z artykułem w Onecie pt. „PiS na nowo mebluje polską dyplomację…” na temat pracy Pana Profesora Andrzeja Przyłębskiego w Berlinie informuję, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości bardzo wysoko ocenia jego działania w czasie pełnienia misji ambasadora w Niemczech. Decyzję o rezygnacji Pan Ambasador podjął osobiście i odbędzie się ona w terminie przez niego wybranym”

- napisał lider Zjednoczonej Prawicy.

Artykuł Onetu skomentował też szef rządu.

- „Przykro to pisać, ale to niestety mieszanka domysłów, półprawd lub po prostu kłamstw, które – co staje się już niestety standardem – oparte są o tzw. anonimowe źródła”

- napisał premier na Facebooku.

- „Ocena pracy profesora Andrzeja Przyłębskiego – zarówno moja jak i Ministra Spraw Zagranicznych - jako ambasadora RP w Niemczech była i pozostaje bardzo wysoka. Kadencja ambasadora Przyłębskiego już dawno dobiegła końca, ale to właśnie na prośbę MSZ pan ambasador kontynuuje nadal swoją misję w Berlinie, mimo oczywistych niedogodności spowodowanych względami rodzinnymi”

- wyjaśnił.

kak/PAP, Facebook, wPolityce.pl

Komentarze

AAAtomek2021.11.26 13:54
Wg reżimu TW Wolfgang dobrze pracuje?
Jarku, czy to ten2021.11.26 13:42
Przyłębski to TW Wolfgang?
Mariusz2021.11.26 13:39
Będzie dymisja Łukasza Mejzy? Mocny komentarz z PiS. Coraz więcej kontrowersji budzi postać wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Wirtualna Polska opisała w tym tygodniu poprzednią działalność polityka, który namawiał rodziny ciężko chorych dzieci do korzystania z wątpliwych form leczenia. Pytania rodzą też źródła jego majątku. - Jak kontrola nie wypadnie pozytywnie, to pewnie będzie dymisja - stwierdził Marek Suski.
TVP WORLD!!! PILNE!!!2021.11.26 13:27
KACZYŃSKI I PRZYŁĘBSKA Z MĘŻEM TWORZĄ TRÓJKĄT. KACZYŃSKI PODPATRUJE ICH IGRASZKI DRAŻNIĄC SWOJĄ ŁASICZKĘ, BO PRZYRODZENIA NIE MA - TO PRZECIEŻ BALBINA A NIE FACET JEST
Krakus2021.11.26 12:16
Tymczasem Fronda tego nie napisze: Dziewuchy Berlin rozdały ulotkę demaskującą, kim jest Julia Przyłębska jej berlińskim sąsiadom, a także manikiurzystce, kosmetyczce, fryzjerce, handlarzowi win, lokalnej parafii i ulubionej restauracji. Protesty wypłoszyły Przyłębskich z ambasadorskiej willi.
PILNE!!!2021.11.26 12:14
O to, co politycy PiS mówią o Andrzeju Przyłębskim: - Nam jego żona jest potrzebna. On sam jest dla nas obciążeniem. Jest ciężarem dla naszej dyplomacji i stosunków polsko-niemieckich - podkreślali. Nieoficjalnie w Prawie i Sprawiedliwości można usłyszeć, że zapracował sobie na opinię nadgorliwego lenia. Ma na to jednak licencję. Jeden z rozmówców z szeregów klubu PiS podkreśla: ambasador urzęduje sobie od poniedziałku do piątku, od 8 do 16"
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2021.11.26 13:22
bo ma układ z Kaczyński, on robi sobie co chce a w zamian Julia jego zona robi w TK co sobie chce (co chce Kaczyński), odsyłam do opinii jej macierzystego sądu gdzie pracowała, gdzie miała uwalone 70% spraw, które prowadziła, gdzie miała opinię, że nie nadaję się na sędziego) ale taka bierna, mierna ale wierna (BMW_ bardzo pasuje Kaczyńskiemu bo ona wykona każde jego polecenie, to super układ dla obu stron, to typowe dla PIS, niedawno Kaczyński obrażonemu posłowi z PIS, który postanowił odejść z PIS zaproponował intratną posadę za 40 tys zł i poseł wrócił, dalej nie ma nepotyzmu? przecież te pieniądze się im należą tak jak każdej świni koryto, a na Frondzie cisza, w tvPIS cisza, owieczki pisowskie dalej w błogim marazmie
antoni.s2021.11.26 11:59
Przyłębski vel volgang, był szkolony przez oficerów sb którzy swojego fachu uczyli się w moskwie, na dzierżyńskiego... z pewnością zna się na swojej robocie, a fakt że żona byłego(?) agenta sb jest szefem trybunału konstytucyjnego w polsce to tylko drobna niedogodność.
Dam2021.11.26 11:51
"Wbrew oficjalnym komunikatom, rezygnacja ambasadora Polski w Berlinie prof. Andrzeja Przyłębskiego została wymuszona zarówno przez kierownictwo PiS, jak również przez centralę MSZ, która bardzo nisko oceniła jego misję, sprowadzającą się głównie do pisania donosów na polskie media, mające niemiecki kapitał" - wstaw na stołek TW Wolfganga i narzekaj, ze pisze donosy.
a propos komentarzy2021.11.26 11:33
te same trolle piszą tu te same głupoty co zawsze
cynik2021.11.26 13:44
dobrze, że ty coś napisałeś, najmądrzejszy komentarz, uratowałeś to forum
Anonim2021.11.26 11:26
Przecież TW Wolfgang to taka kryształowa postać (donosił, ale się nie zaciągał), w dodatku jego żona takie dobre mielone robi...😁😁😁
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.26 11:24
Prawa i Sprawiedliwości bardzo wysoko ocenia jego działania... a najbardziej żony TW. Wolfganga! pierogi z mięsem, schabowy z kapustą i rosołek z jej ręki są ponoć wyśmienite...
Czyli jednak trochę prawdy jest?2021.11.26 11:11
Skoro "mieszanka półprawd i kłamstw" ?
WolfgangPrzyłębskiJawnyWspółpracownikKuchty2021.11.26 10:26
Dlaczego ten żałobny dziadyga Kaczyński w zaszczanych trumniakach nie do pary, wypowiada się na temat ambasadorów Polski? Co on ma wspólnego z ambasadami, skoro w życiu nie był za granicą a większość życia spędził w barłogu żoliborskiej nory.
Po 11 ...2021.11.26 10:15
Jakie domysły? Julcio Papcio Przyłębski, były ambasador Polski w Berlinie w latach 1979–80 był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie „Wolfgang” – wynika z udostępnionej w poznańskim IPN teczki współpracy. Według akt zachowanych w IPN Andrzej Przyłębski wyraził zgodę na współpracę z SB w czerwcu 1979 r. Oficer SB scharakteryzował go tak: „Posiada dobre dotarcie do młodzieży studenckiej z terenu UAM Poznań i cieszy się tam zaufaniem. Może być pomocny w dotarciu do grup antysocjalistycznych w tamtejszym środowisku. Twierdzi, że ustrój socjalistyczny w Polsce jest jedynym ustrojem, który może zapewnić rozwój naszego kraju”.
pije po 13 tej2021.11.26 10:04
Skoro rządzący zawłaszczyli media to zaiste prawda pozostaje w sferze spekulacji , domysłów , półprawd i kłamstw .
Izydor2021.11.26 10:04
Definicja półprawd w/g pis: ukradł pół miliona. Prawda: ukradł milion.
robaczek2021.11.26 9:50
PATOLOGIA PISOWSKA W CZYSTEJ POSTACI!!!!! .......................... owieczki! do obrony PANA I PLEBANA!!!!