02.09.19, 14:26Zdj, D. Myles Cullen, domena publiczna, CC0, Wikimedia Commons (edytowane); Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0.pl, Wikimedia Commons (edytowane)

Mike Pence pięknie o wierze Polaków: Krzyż to symbol waszej wiary i determinacji

"Przez 40 lat rządów komunistycznych, Polska i inne narody ujarzmione, przetrwały brutalną kampanię niszczenia ich historii, praw i wiary. Wy jednak nigdy nie straciliście ducha"-podkreślił podczas swojej wizyty w Polsce wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Mike Pence. 

Podczas niedzielnych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zastępca prezydenta USA nie tylko oddał cześć ofiarom II wojny światowej oraz polskim bohaterom. Pence położył silny akcent również na religijność Polaków oraz ich przywiązanie dla wiary i tradycji. Wiceprezydent USA wypowiadał się na ten temat z uznaniem. 

"Przez kilkadziesiąt dziesięcioleci walki z tyranią Polska udowodniła, że jest ojczyzną bohaterów. Walka przeciw ideologiom nazizmu i komunizmu odzwierciedlała odwieczną walkę pomiędzy złem a dobrem. Najeźdźcami kierowała siła, aby za wszelką cenę narzucić swoją wolę innym narodom, moralność stała się moralnością socjalistyczną. Wszystko, co służyło sile państwa, było uzasadnione, nawet morderstwo na bezprecedensową skalę"-mówił w swoim wystąpieniu na Pl. Piłsudskiego w Warszawie. W kontekście totalitaryzmów szarpiących naszą ojczyznę Pence zacytował Aleksandra Sołżenicyna, rosyjskiego pisarza i noblistę:  „Gdyby kazano mi wskazać pokrótce główną cechę XX wieku, nie mógłbym znaleźć nic bardziej precyzyjnego niż to – człowiek zapomniał Boga”.-

"Ci, którzy chcieli przeobrazić świat siłą, nie mieli jednak ostatniego słowa, ponieważ coś większego stanęło naprzeciw. Przez 40 lat rządów komunistycznych, Polska i inne narody ujarzmione, przetrwały brutalną kampanię niszczenia ich historii, praw i wiary. Wy jednak nigdy nie straciliście ducha"-mówił amerykański polityk. Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych wspomniał również o Pierwszej Pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1979 r. 

"Na tym placu nauczał, że naród polski nie mógłby zrozumieć swojej historii i swojej przyszłości bez największego źródła siły i dobra. Wizyta ojca świętego wywołała rewolucje sumienia w całym kraju – w 16 miesięcy powstała Solidarność i stała się oficjalne uznanym związkiem zawodowym. To stało się po raz pierwszy w całym bloku komunistycznym. Siła z tej pielgrzymki wyraziła się też w upadku muru berlińskiego i Związku Radzieckiego. Tego dnia, w tym miejscu, papież Jan Paweł II mówił, że człowiek nie może do końca zrozumieć sam siebie bez Chrystusa. Ojciec Święty wypowiedział te słowa, w tym miejscu i miliony Polaków bez strachu powiedziało: My chcemy Boga! A ich głos rozszedł się echem po całym kraju i po całym świecie"-mówił wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Polityk wskazał przy tym na krzyż stojący na Pl. Piłsudskiego, który upamiętnia tę historyczną pielgrzymkę. 

"To symbol polskiej wiary, ale także polskiej nadziei i determinacji. Jest wiecznym testamentem ufności polskiego narodu. Krzyż ten mówi, że prawdziwa solidarność między ludźmi i narodami jest możliwa wtedy, gdy jest postrzegana jako światło opatrznościowego Stwórcy"-podkreślił Mike Pence. Na zakończenie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych apelował, abyśmy nigdy nie zapomnieli słów Jana Pawła II, wypowiedzianych przeszło czterdzieści lat temu na Pl. Piłsudskiego. 

"Tam, gdzie jest duch Pana, tam jest i wolność”-podsumował polityk. 

yenn/misyjne.pl, Fronda.pl

Komentarze

EWA2019.09.3 11:44
Stany Zjednoczone "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" przez Polskę propozycji podatku od usług cyfrowych, "które utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami" – powiedział przed wylotem z Warszawy wiceprezydent USA, Mike Pence. To dziwne, bo przecież rząd ponoć pracuje nad jego wprowadzeniem a Morawiecki utyskuje na kraje, które ociągają się w pracach nad stworzeniem tej daniny. pinokiow swoim żywiole
Polak2019.09.3 7:26
Widać że urzędniczyna czwartego szeregu przysłany do egzotycznego kraju, bo szef wolał pograć w golfa. Polacy doskonale wiedzą że nie bez powodu nasi wieszcze pisali "tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest nędzarką, a Polak - żebrakiem".
KINGA 2019.09.2 23:58
Dedykuję wam ten wspaniały wiersz o Krzyżu ! Sama Prawda. TYLKO POD TYM KRZYŻEM, TYLKO POD TYM ZNAKIEM, POLSKA JEST POLSKĄ, A POLAK, POLAKIEM!
Polak2019.09.3 7:28
Cytujesz przekłamany i zmanipulowany tekst, w oryginale wiesz pisał "tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest nędzarką, a Polak - żebrakiem".
Katolik2019.09.2 21:50
Dziękuję za te słowa. Trzeba się modlić o pokój w rodzinach i na świecie.
WAWA2019.09.2 20:34
""Tam, gdzie jest duch Pana, tam jest i wolność”-podsumował polityk" Ale polityk nie wymyślił tych słów - to parafraza tekstu biblijnego z 2 Kor. 3,17.
jerzy kozlowski2019.09.3 10:09
Mr Pence dobrze o tym wie,,,,czyta Slowo Boze ...to Nowonarodzony Chrzescijanin!!!
andrzejhahn32019.09.2 16:02
PRZYPOMINAM..............polacy to slowianie i maj tyle wspolnego z chrzescijanstwem co stara prostytutka z dziewictwem
sp2019.09.3 4:55
Stara, komunistyczna szkoła "myślenia"...
andrzejhahn32019.09.3 16:22
stara sekciarska szkola poganskiej sekty katolickiej...........ciemnej i zacofanej
Agnieszka2019.09.2 15:25
'Krzyż to symbol waszej wiary i determinacji" Owszem. Dlatego wywalają go ci którzy wiary i determinacji nie mają lub ją tylko udają, gdy się im opłaca. Duda rozpoczął kadencję od odrzucenie prośby o przywrócenie Krzyża wywalonego przez Komorowskiego spod pałacu prezydenckiego a potem wywalił w "białych rękawiczkach" i przynoszony tam codziennie Krzyż i modlitwę różańcową. A pomógł mu w tym pan Kaczyński, co przez lata - by postawić pomnik bratu i dostać się do władzy - Krzyża używał a na koniec też go ze śmiechem odrzucił. Dlatego prowadza Polskę i siebie ku zagładzie
Elizabet2019.09.2 14:33
Dziękujemy Panie Wiceprezydencie za tak miłe i ciepłe słowa o Polsce niech Bóg Panu błogosławi .
BiegunkaProrocza2019.09.3 1:56
Lepiej niech umyje siusiaka, wtedy będzie mu się wiodło.
o tym nie napisali2019.09.3 11:45
Stany Zjednoczone "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" przez Polskę propozycji podatku od usług cyfrowych, "które utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami" – powiedział przed wylotem z Warszawy wiceprezydent USA, Mike Pence. To dziwne, bo przecież rząd ponoć pracuje nad jego wprowadzeniem a Morawiecki utyskuje na kraje, które ociągają się w pracach nad stworzeniem tej daniny.
szcze na PiS i rydzyka2019.09.2 14:33
Krzyż to symbol upodlenia Polski i polaków przez Watykańskiego okupanta!
Cool2019.09.2 15:03
Determinacja czerwonych gnid w zwalczaniu krzyża, pokazuje tylko jak wielką moc posiadają te "dwa skrzyżowane patyki" :-))
anonim2019.09.2 16:22
Żadnej
anonim2019.09.2 23:14
Jakby nie miał żadnej to by ciebie tytaj nie było ,bo nie miało by to sensu jesteś tu i plujesz jadem dlatego ,że dobrze wiesz ,ze ma wartość .
anonim2019.09.3 7:18
Rozwiń
taro2019.09.2 17:54
wal sie padalcu. Najlepiej to pluj na swoich krewnych, ktorzy jako twoi przodkowie budowali koscioly i nosili krzyze, smiej sie z nich.
sp2019.09.3 4:57
Mucha ci siadła na głowie.
Lolas2019.09.3 9:40
Mucha ci złożyła jaja w mózgu.
1232019.09.3 15:44
Vade retro satana !!!!! Crux sacra sit mihi lux Non draco sit mihi dux Vade retro satana Numquam suade mihi vana Sunt mala quae libas Ipse venena bibas