11.12.19, 21:15Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Minister bohaterem. Marcin Czech udzielił pomocy współpasażerce samolotu

Marcin Czech to polski lekarz i były wiceminister zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jak ujawnił w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl, podczas niedawnego przelotu samolotem pomógł jednej z pasażerek. 

Kobieta doznała na pokładzie samolotu linii PLL LOT ataku paniki. 

"Cieszę się, że mogłem pomóc"-podkreślił prof. Czech.

Były wiceminister podczas lotu z Warszawy do Barcelony przygotowywał się do konferencji. Tuż po wylądowaniu usłyszał głos stewardessy wywołującej lekarza. 

"Nikt się nie zgłosił. Może byłem jedynym lekarzem. Może nikt nie chciał. Pomagały stewardesy. Pani Ilona, która potrzebowała pomocy doznała ataku paniki. Zbadałem jej tętno oraz ciśnienie. To miał być jej pierwszy przelot. Stresowała się. Wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe, które pomogły osiągnąć spokój pani Ilonie"-relacjonuje w rozmowie z DoRzeczy były podsekretarz stanu w resorcie zdrowia. 

Zaloga okazała profesorowi wdzięczność za sprawną interwencję. 

"Współpraca przebiegła profesjonalnie. Cieszę się, że mogłem pomóc"-podsumowuje Marcin Czech.

yenn/DoRzeczy.pl, Fronda.pl

Komentarze

Emilia2019.12.14 1:51
Na temat " ośmiorniczko" pisz! Nie pasuje ci artykuł! ? No nie? Chcesz zakrzyczeć, że nasz lekarz pomógł! Wytrącił ci argument i nie możesz sobie polać żółci na nas ! Prawda ?!
JANOSIK2019.12.12 10:33
Zrobi kto cos zle jajca,zrobi ktos cos dobrze jajca,co za ludzie.Milego dnia
zmiecz2019.12.12 4:11
A na czym polegalo bohaterstwo pana bylego wicemunistra?. Byl pod snajperskim obstrzalem?
PiotrS2019.12.12 9:49
:)))) i wreszcie parsknąłem :))) Bo czytam dziś i czytam, a tu same nudy i Trollowanie :)))
katolik2019.12.12 0:00
po co się tym chwalić? nie było to nic nadzwyczajnego dla lekarza, troche tylko inne okoliczności zdarzenia, takie w locie
JONASIK2019.12.12 0:05
Pisowcy są jak Stalin. Stalin też raz uratował życie małej dziewczynce. Mógł zabić, a tylko pogłaskał.
katolik2019.12.12 0:16
jak stalin jest smiercionośne dno popslsldwiosnanowoczesna, natomiast w tym przypadku chodzi bardziej o etykę
Emilia2019.12.14 1:54
Jonasik ! Tak, ty o ty wiesz, byłeś świadkiem Stalina ! Nie dziwne, jako SB!!
Janek2019.12.11 23:39
Niebywałe, lekarz z zawodu z obozu PiS udzielił pomocy pasażerce, a co, miał się odwrócić plecami? Niechby spróbował nie udzielić pomocy lekarskiej pasażerce, to straciłby uprawnienia lekarskie.
ośmiorniczka 2.02019.12.11 23:33
Edmund Janniger oznajmił, że podjął kroki prawne wobec dziennikarza Onetu Andrzeja Stankiewicza i polityków PO. Chodzi o niedawne publikacje na temat PFN, jej powiązań z amerykańską firmą PR-ową i wydatkami na Jannigera. Portal Onet opublikował tekst wskazujący na powiązania Polskiej Fundacji Narodowej z amerykańską firmą PR-ową White House Writers Group (WHWG). Jak dotąd PFN zapłaciła WHWG za różnego rodzaju usługi niemal siedem milionów dolarów. Jednak jak ustalił Onet, na liście wydatków WHWG można znaleźć takie związane z Edmundem Jannigerem, byłym asystentem Antoniego Macierewicza. "Za przelot do USA i zakwaterowanie Jannigera PFN zapłaciła w maju 6 tys. 284 dolary, czyli niemal 25 tys. zł. Hotel kosztował ponad tysiąc dolarów (niemal 4 tys. zł), a bilet lotniczy - 5 tys. 280 dolarów (ponad 20 tys. zł) " - opisywał wówczas Onet. O ile Janniger nie odniósł się do tych zarzutów, tak kancelaria prawna przez niego wynajęta już tak. Jego adwokat zaznaczał, że Janniger towarzyszył tam Macierewiczowi i na konferencji byli "w ramach obowiązków służbowych".
JONASIK2019.12.12 0:03
PFN nadal współpracuje z White House Writer Group, od maja do października PFN zapłaciła ponad 1,2 mln dol. (ponad 4,5 mln zł) m.in. za prowadzenie serwisów internetowych (PolandPerspectives.org, a także profile w mediach społecznościowych: @Polish_Fndtn na Twitterze oraz @HeartofPoland na Instagramie). Problem polega na tym, że wspomniane profile zostały zlikwidowane. Mimo to nadal są wpisywane do rozliczeń z PFN.
Kinga2019.12.14 1:57
Wiesz o tym i tylko nam piszesz? Daj cynk odpowiednim władzom ! Inaczej to jest ukrywanie przestępstwa ! Wiesz o tym ?