03.10.14, 09:54Minister polskiego rządu Małgorzata Fuszara

Minister Fuszara popiera kazirodztwo?

J. Hartman tylko wzywał do podjęcia dyskusji na temat kazirodztwa. Minister Fuszara taką dyskusję już podjęła. Było to na konferencji naukowej "Nienormatywne praktyki rodzinne" na Uniwersytecie Warszawskim w maju 2012 roku. Konferencję zorganizowało Koło studentów gender / queer.  Minister Fuszara powiedziała tam m.in.:

"Pytanie, które na Zachodzie się w tej chwili stawia dotyczy innej takiej normy która jest rzadko dyskutowana, i uważana jest zwykle za niepodważalną, to znaczy zakaz kazirodztwa. I on jest w tej chwili dyskutowany w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. ... Przede wszystkim podważa się sens utrzymywania zakazu kazirodztwa w kontekście rodzeństwa. I pytanie o to, czy w dzisiejszych czasach rzeczywiście taki jest sens utrzymywania zakazu małżeństwo między rodzeństwem. Z jednej strony mówi się, że ten podstawowy powód , dla którego takie zakazy zwykle obowiązują, czyli obawa o zdrowie dalszych generacji (tu na twarzy prelegentki pojawił się szeroki uśmiech) po pierwsze, daje się wyeliminować. Po drugie jest problemem nie tylko takich związków, a po trzecie w tej chwili podważa się jakby w ogóle sensowność takiego argumentu, ponieważ tu znowu musielibyśmy się odwoływać do tego, że tylko pewna norma potomstwa ma decydować o tym, w jakie związki ludzie między sobą mogą wchodzić, a przecież takich norm nie można z góry jakby ustalać i odbierać innym osobom tutaj możliwości istnienia".

 

[wypowiedź zarejestrowana na video, dostępna w internecie http://vimeo.com/channels/npr/page:1 (od minuty 6.00),

 

 

Minister Fuszara jest zwolenniczką ratyfikacji „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przeciw-działania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”. Konwencja ta będzie dyskutowana w Sejmie 9.10.br. Jeśli Sejm tę Konwencję ratyfikuje Polskę będzie obowiązywał m.in. zapis z punktu  14: „Strony podejmują działania konieczne do wprowadzenia do oficjalnych programów nauczania na wszystkich poziomach edukacji materiałów szkoleniowych (…) dotyczących (…) niestereotypowych ról przypisanych płciom”.  Co to jest „niestereotypowa rola płciowa”? Minister Fuszara daje tu odpowiedź -  na przykład kazirodztwo.   

Na marginesie można dodać, że wedle Gazety Wyborczej „niestereotypowa rola płciowa” to homoseksualizm. W artykule "Szczęśliwe związki homo" (http://wyborcza.pl/1,91446,16731726,_Gazeta_Wyborcza___Szczesliwe_zwiazki_homo.html) czytamy bowiem:  „lepsze relacje w związkach jednopłciowych to efekt tego, że nie działają w nich stereotypy społecznych ról płci”. Z wystąpień minister Fuszary można wnosić, że zgodziłaby się i z takim przykładem „niestereotypowych ról płciowych”.

Jeśli zatem Konwencja zostanie ratyfikowana przez Sejm to minister Fuszara otworzy w ten sposób drogę do edukacji o kazirodczych i homoseksualnych rolach płciowych „na wszystkich poziomach edukacji” w Polsce.

Grzegorz Strzemecki

Pełna dokumentacja konferencji naukowej "Nienormatywne praktyki rodzinne":

1.      zapisy video z referatów: http://vimeo.com/channels/npr/page:1

2.      program konferencji: http://nienormatywne.files.wordpress.com/2012/05/program_05-22.pdf

3.      streszczenia referatów: http://nienormatywne.files.wordpress.com/2012/05/abstrakty_05-22.pdf

Komentarze

anonim2014.10.3 10:00
i się dziwicie? Lewactwo śmierdzi zboczeniem
anonim2014.10.3 10:04
Czy to przypadek, że po słowach żydokomuny w osobie nijakiego Hartmana o tym, TVP wczoraj pokazała film o czymś takim? I jak tu nie wierzyć w żydowski spisek?!
anonim2014.10.3 10:19
Baba jest głupia jak but. Nie ma innych norm jak "z góry ustalone". Chyba że ona chce każdorazowo "negocjować" każdą normę z osobami o odmiennej wizji świata. No to życzę jej do negocjowania jakiegoś kieszonkowca albo napakowanego łysego.
anonim2014.10.3 10:38
podyskutujmy o prawie napadania na Fuszary ...
anonim2014.10.3 10:46
Kiedy nas zaliczą do kazirofobów ?
anonim2014.10.3 10:51
A kiedy złodziejofobi będą leczeni?
anonim2014.10.3 11:07
Czy naprawdę chodziło tylko o sformułowanie „niestereotypowa rola płciowa”? Bo „niestereotypowa rola płciowa” to tylko i aż tyle, że np. Pani poseł Krystyna Pawłowicz nie siedzi w domu jako żona i matka, nie przygotowuje obiadu dla męża, nie opiekuje się dziećmi albo wnukami w między czasie szorując na kolanach podłogę, i nie jest delikatna i eteryczna niczym nimfa, tylko cały swój czas poświęca pracy zawodowej, używa niewyszukanego, męskiego i czasem wulgarnego języka i robi wszystko co jest zaprzeczeniem stereotypowej kobiecości. Sama miała szansę w swoim środowisku obrać inną drogę, natomiast inne kobiety chce na sile od małego wepchnąć w stereotypy dotyczące roli płciowej i tego czego się od konkretnej płci wymaga. To się kupy nie trzyma. Ale przecież ten temat nie ma żadnego związku z kazirodztwem! Takie pełne manipulacji artykuły obrażają poziom inteligencji czytelnika, bo opinie można mieć różne, ale wnioski powinny być oparte na podstawowych zasadach logiki...
anonim2014.10.3 11:08
Rozpatrując to w biblijnym kontekście, to kazirodztwo nie jest takim grzechem jak homoseksualizm (córki Lota).
anonim2014.10.3 11:15
Dyskusje na temat kazirodztwa to nic innego jak zmiękczanie opinii publicznej. Tak zaczynano wprowadzać homoseksualizm, potem adopcja dzieci przez homo, a teraz zaczyna się dyskusja o kazirodztwie. Podejrzewam, że następnym krokiem będzie dyskusja i oswojenie z zoofilią, potem nekrofilia itd. itd. Za parę lat będzie się mówiło o środowiskach lgtbzkn, a nie tylko o lgtb.
anonim2014.10.3 12:14
fuszara -fuszera
anonim2014.10.3 12:56
DO REDAKCJI: szanowna redakcjo, zanim wkleicie jakąs modlitwe i polecicie ja ludziom, sprawdzcie czy jest w porządku, bo to co jest tu napisane: http://www.fronda.pl/a/pomodl-sie-dzis-do-sw-rity-od-rzeczy-niemozliwych,42346.html to jakas parnoja: "spraw, abym w walce, którą toczę ze światem, była zawsze po stronie świata. " "Pozwól mi być, kim jestem i robić, co robię." "Pozwól mi wierzyć, że żyję w świecie, któremu sama nadaję znaczenie." - większysz głupot nie czytałem. Szkodzicie duszom.
anonim2014.10.3 14:01
pewnie dziadek ją przeleciał i te nazwisko o matko z córką ona ma dzieci zpedalone?
anonim2014.10.3 16:06
Niektórzy bardzo lubią babrać się odchodach.