31.01.16, 09:00

Minister Gliński odznaczył Jasną Górę i "Niedzielę"

Piotr Gliński, który wręczył wyróżnienia, podkreślił, że obie te instytucje dbają o wspólnotę narodową poprzez pielęgnowanie kultury, a odznaki to podziękowanie za ich pracę.

- Cała Polska kocha Jasną Górę, wielu Polaków ceni sobie tygodnik "Niedziela - mówił minister kultury i dziedzictwa narodowego, podkreślając, że są to "dwie ważne instytucje dla polskiej wspólnoty".

Ojciec Nikodem Kilnar, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych i prezes Stowarzyszenia Kapela Jasnogórska, traktuje odznaczenie klasztoru jako konsekwencję setek lat dbania o dobra kultury.

- Kiedy patrzymy na sanktuarium jasnogórskie, kiedy słuchamy muzyki, patrzymy na architekturę, malarstwo, rzeźby i tkaniny - wszystko co powstało tu przez stulecia, to widzimy, że ten ośrodek jest miejscem w Polsce wyjątkowym, z kulturą na bardzo wysokim poziomie - tłumaczył paulin.

"Zasłużony dla Kultury Polskiej" Tygodnik Katolicki "Niedziela" to czasopismo wydawane z przerwami od 1926 roku w Częstochowie - początkowo jako pismo diecezjalne, a po II wojnie światowej - jako tygodnik ogólnopolski.

bjad/IAR

Komentarze

anonim2016.01.31 12:50
@air wolf Napisano wyraźnie cała polska. Nie całe stado baranów i targowiczan z kodu, nie komuchy, nie żydokomuna, tylko cała Polska. Więc tak, cała Polska kocha Jasną Górę.
anonim2016.02.1 0:54
Jak miło że mamy trochę tlenu nareszcie.