29.04.20, 11:15Fot. screenschot: Youtube - Kancelaria Premiera

Minister Łukasz Szumowski: Zdejmowanie maseczki to egoizm

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej rządu, minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił o kolejnych krokach podejmowanych dla odmrożenia polskiej gospodarki. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na problem osób, które nie stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Zachowanie takich osób określił jako przejaw egoizmu.

-„Wczoraj mieliśmy niewiele ponad 300 zarażeń, wykonano ponad 14 tysięcy testów. Więcej osób zdrowieje niż ulega zakażeniu - z tego się niezwykle cieszymy. Chciałbym, żeby w tym kierunku wszystko przebiegało” – mówił prof. Łukasz Szumowski.

Minister zauważył, że istnieje w Polsce problem niestosowania się do zaleceń zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Podkreślił, że taka lekceważąca postawa wobec tego obowiązku jest objawem egoizmu:

-„Wczoraj w drodze do pracy widziałem, że ogromna liczba osób nie ma maski lub ma maskę osuniętą na brodę - to nie jest odwaga. To jest lekceważenie, że mogę zarazić innych. To objaw egoizmu. Apeluję: zakładajmy maski”.

Szef resortu zdrowia zapowiedział, że jeszcze bardziej zwiększona zostanie ilość wykonywanych w Polsce testów laboratoryjnych na obecność SARS-CoC-2. Poinformował również, ze kolejne etapy odmrażania gospodarki będą uzależnione od wskaźników bezpieczeństwa. Podkreślił, że mamy wpływ na ich przyspieszenie, stosując się do sanitarnych zaleceń.

Odnosząc się do zapowiedzi otwarcia w początku maja przedszkoli, hoteli i galerii handlowych, powiedział:

-„W procesie uruchamiania sektorów gospodarczych, galerii czy opiekuńczej formy żłobków i przedszkoli niezwykle ważne jest to, że uruchamianie tych miejsc musi odbywać się w reżimie bezpieczeństwa, który może zabezpieczyć nas i nasze dzieci”.

Minister zaapelował też o rozsądek w obchodzeniu zbliżającej się majówki:

-„Bardzo proszę o rozsądek na majówkę - dystansujmy się - od tego zależy wdrażanie następnych etapów”.

 

kak/Twitter,tysol.pl

Komentarze

trucker2020.05.20 15:08
Panocku Szumowski a skad sie bierze grzybicze zapalenie pluc , ano wlasnie z naduzywania wiadomo czego ; maseczek . Imc Panocek o tym nie wie ?
PiS to masoneria2020.05.20 10:58
Szumowski do więzienia nie tylko do dymisji. PiS PO jedno złodziejskie Zło: https://www.youtube.com/watch?v=wxqZmA3XDJY
gość2020.05.16 12:19
Profesor Łukasz Szumowski w świetle kamer odpowiada na pytania o niższej jakości maseczki, mówi rzeczowo i wyczerpująco, nie straszy mediów pozwami, nie obstawia się prawnikami. Może zatem "Gazeta Wyborcza" zaapeluje do profesora Tomasza Grodzkiego by zrobił to samo. By w końcu zaczął uczciwie odpowiadać na zarzuty, by nie uciekał przed dziennikarzami, nie groził im sądem czy wręcz więzieniem.
Dalekowidz2020.04.30 18:51
Co mam robic? Nie moge na dluzsza mete nosic maseczki. Wczoraj bylam w kosciele i musialam byc w maseczce cala godzine. Jeszcze dzisiaj mam trudnosci z oddychaniem.
PiS to partia korupcjogenna.2020.04.30 11:45
https://prawy.pl/108150-szumowski-brak-maseczki-na-twarzy-to-objaw-egoizmu/ https://www.youtube.com/watch?v=YFq_GYSJiCE
Pytajniczek2020.04.30 9:14
Ogłaszam konkurs najciekawszą nazwę szmaty Szumowskiego , którą musimy nosić na twarzach. W komentarzach pojawiły się już nazwy : Kaganiec, namordnik, antymandatka. Jakieś nowe, interesujące propozycje?
Tfu2020.04.30 9:11
Namordnik chroni wyłacznie przed surowym mandatem i zachowaniem resztek godnosci osobistej.
Jolanta2020.04.29 19:03
A gdzie Pana kaganiec, zwany maseczką?
ja2020.04.29 18:59
A więc daj nam te maseczki po 50 gr.
Cierpliwy2020.04.29 17:23
Wirusolodzy piszą że coronawirusa niszczy światło słoneczne , a tu nadają że na plażę w lecie w tylko maseczkach.A słoneczko to witamina D dająca odporność. Tak się o mnie boją żebym nie umarł, że w maseczce będę musiał niedługo spać.Ale czy da się spać w takim strachu? Maseczki rzeczywiście przyniosą więcej szkody niż pożytku ze względu na ich krótkotrwałą użytkowalność ( 2 godz.wilgoć) jak i magazyn patogenów źle utylizowany przez użytkownika ( bo jak, do śmieci komunalnych). Ponadto blokują wydech CO2, który z powrotem wdychasz . Jeszcze jazda na rowerze. A niedotlenie nie jest szkodliwe? A będzie można jeszcze oddychać ? Co daje maseczka? A włosy, twarz, ubranie, buciki? Myjesz buzie mydełkiem po powrocie? .A oczy? Wirusik na nich nie osiada? W imię czego zabiera mi się prawo do swobodnego oddychania bez maseczki, szalika czy czegoś tam na usta i nos, w tak zwanej "przestrzeni publicznej"? Ci co się boją zarażenia niech noszą,jeśli uwierzyli że to im pomoże. Tysiące ludzi w krajach Zachodu nosi maseczki a zachorowalność i śmiertelność, jaka jest każdy czyta w komunikatach podawanych na okrągło. Przecież specjaliści od wirusków piszą, że on zostanie z nami na zawsze i raczej wszyscy go przechorują. 101 latek dał radę, a 40 latek nie ,dlaczego ? I tak w tym roku czy chce czy nie chce umrze 420 000 Polaków, na różne choroby i starość (bo się telomery u nich skończyły), nie mówiąc o zniszczeniu organizmu przez działanie niepożądane leków( czytaj ulotki). i .
dex2020.04.29 17:08
Slepcy czy nie widzicie ze ta banda chce zrojnowac polakow a potem zostaniecie wykupieni za bezcen i taka gotujecie przyszlosc swoim dzieciom.
dex2020.04.29 17:05
Szumowski satanista i mason.
anonim2020.04.29 15:47
Idioto - jeździsz na co dzień limuzyną i co ty możesz wiedzieć o życiu biednych ludzi. Spadaj na bambus pajacu! Głosowałem na wasza bandę od zawsze ale coraz bardziej się rozczarowuję i oleję te wasze wybory całkowicie. Wy jesteście "dobrą ściemą", a tak naprawdę służycie tak samo jak inni City of London Co. Wystarczy, że Rotschild puści bąka i już stoicie na baczność.
trucker2020.05.20 15:11
Oni juz maja mosiadz w galotach .
wiki2020.04.29 15:33
Panie Ministrze, czy Zbawiciel Chrystus Jezus zadał Ci już takie samo pytanie, jakie zadał na pustyni Szawłowi? W drodze do Damaszku - dla jasności, gdyby Pan zapomniał. A Szaweł to po nawróceniu Paweł.
patryk2020.04.29 14:33
Za tę hucpę frędzlu ministrze do końca życia będziesz chodził w maseczce, oczywiście ze strachu.
TakaPrawda2020.04.30 9:21
Będzie popylać ulicami w namordniku i czarnych okularach bo mu dobrzy ludzie podmalują te zwisajace wory na fioletowo. Taki miś panda będzie, z fioletowymi worami pod oczami.
Jolanta2020.04.29 14:02
PANIE MINISTRZE, LEKARZU, A NAWET PROFESORZE NAUK MEDYCZNYCH, NIECH PAN NIE WCISKA NAM KITU. CHCE. SPODOBAŁO SIĘ PANU TRZYMANIA NAS W SZACHU... BO NIE JESTEŚMY LEKARZAMI. PROSZĘ WIEDZIEĆ, ŻE MAMY SWÓJ ROZUM, WIĘC PROSZĘ NAMI NIE MANIPULOWAĆ!
anonim2020.04.29 14:12
Nie jesteśmy lekarzami ,ale mamy instynkt samozachowawczy i czujemy ,ze maseczki nam szkodzą bardziej niż pamogają .
Sunset2020.04.30 9:18
Nie jesteśmy lekarzami, ale jesteśmy dumnymi Polakami których byle wywłoka nie będzie walić w rogi!
Jolanta2020.04.29 13:55
Jak Pan wykonuje plan NWO i WHO, proszę nosić kaganiec. Niech Pan nami nie manipuluje! Lekarz i każe nam nosić kagańce, co może doprowadzić do choroby całe zastępy nowych ludzi. Żałosne!
Pytajniczek2020.04.30 9:09
WHO już się wypowiadzieła w temacie kagańców: "Podczas poniedziałkowego spotkania z przedstawicielami mediów, WHO podkreśliło swoje dotychczasowe stanowisko dotyczące maseczek ochronnych w obliczu koronawirusa. W większości przypadków ich noszenia nie zaleca się osobom zdrowym, chyba że opiekują się osobą chorą na COVID-19. Nie ma wskazań do noszenia masek przez większość populacji. Ze względu na epidemię koronawirusa wiele osób sięga po maski ochronne, chociaż nie ma ku temu wskazań. Przedstawiciele WHO zwrócili uwagę podczas poniedziałkowej konferencji, że nie zaleca się noszenia masek ochronnych przez osoby zdrowe, jeśli nie ma ku temu odpowiednich przesłanek. Maseczki ochronne powinny za to nosić: osoby chore na COVID-19; osoby z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2 lub mające objawy, takie jak kaszel czy kichanie; osoby opiekujące się chorymi na COVID-19 lub osobami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem."Tyle w tym temacie.
Józef2020.04.29 13:49
Ludzie, walnijcie się w łeb! Te kawałki szmaty na gumce to nie są żadne maseczki, tylko zwykłe namordniki. Gromadzi się na nich pył, którym potem oddychamy, a ponadto w wilgotnym wydychanym z nosa powietrzu namnażają się różne drobnoustroje, które potem również do płuc wciągamy. Jeżeli chcecie widzieć, jak wyglądają maseczki chroniące przed zakażeniem i w których można naprawdę oddychać, a nie podduszać się, to pójdźcie do któregokolwiek z laboratoriów prowadzących badania biologiczne i wtedy zobaczycie czym się jedno różni od drugiego. Mniej więcej tym, czym papiery wartościowe (np. akcje lub obligacje) różnią się od papieru toaletowego. Oczywiście można by dla wszystkich Polaków sprowadzić PRAWDZIWE maseczki, które rzeczywiście przed czymś chronią, a nie tylko stwarzają pozory, a naprawdę tylko szkodzą, no ale przecież dodatkowe DWA MILIARDY ZŁOTYCH poszły na początku tego roku (kiedy już było wiadomo o możliwym zagrożeniu epidemiologicznym) na propagandową tubę TVPis zamiast na cele społecznie użyteczne
Bez szału 2020.04.29 15:14
Drogi Józefie! Kupiłem jedną maseczkę FFP3 polskiego producenta i z tym oddychaniem szału nie ma. Wielu ludzi myśli, że plastikowe kółeczko na tych maskach to filterek a to jedynie membranka wydmuchowa, która otwiera się jak wydychamy powietrze.
ja2020.04.29 19:10
No i prawidłowo, bo tak działa maseczka P3 Powietrze musi wychodzić wilgotne przez ten otwór aby nie zawilgacać maseczki , a gdy wdychasz to filtr się zatyka i oddychasz przez maseczkę.
Zyta2020.04.29 13:15
Brawo panie Ministrze.
Pytajniczek2020.04.30 9:07
Panie Ministrze..a dlaczego pan stale zapierdzielasz bez namordnika? Ciebie namordnik nie dotyczy?
0542020.04.29 13:10
Panie ministrze, jesteś niewiarygodny. Na początku paniki z koronawirusem mówił pan, że maseczki nic nie dają i nie ma potrzeby ich nosić. Teraz twierdzisz, że brak maseczki to egoizm. Poza tym maseczki przy temperaturze około 20 stopni to zagrożenie dla zdrowia i trudność w oddychaniu, a na pustej ulicy to absurd.
Antonim2020.04.29 13:10
Panie minister jeśli podaje się sprzeczne dane to jest się dezinformatorem, a nie ministrem. Czas odejść, bo kompromitacja już jest wielka. A jeśli będzie pomysł na przymusowe szczepienia nieprzetestowaną szczepionką to będzie wojna. Panie minister - prawdziwa wojna!
lcf2020.04.29 13:05
Europoseł PiS Ryszard Czarnecki stawia na ćwiczenia fizyczne. Przyłapany w warszawskim parku bez maseczki, przeprasza za swoje zachowanie. Panie Szumowski jest taka święta zasada od innych możesz wymagać tyle, ile wymagasz od siebie.
Stanisława2020.04.29 12:44
Nezmieniana maseczka prowadzi do infekcji dróg oddechowych, a wręcz do grzybicy płuc.
Zyta2020.04.29 13:13
No to trzeba prać i zmieniać co za problem.
Ja 2020.04.29 12:21
Ja, u nas, nie widzę ludzi bez maseczek. Sporadycznie. Wielu nosi prawie na oczach.
ja2020.04.29 19:08
A gdzie mieszkasz ?
ddd2020.04.29 20:24
Na pewno w jakimś totalnym zadupiu. Obstawiam Wilanów.
szumowski pod sąd2020.04.29 12:14
na czele WHO terrorysta. https://www.youtube.com/watch?v=TK0VXCNy9Vo
what about penguins? 2020.04.29 12:04
Zawijałem twarz szalikiem jeszcze w marcu, gdy chyży rój naśmiewał się z nieskuteczności takiego działania. W Czechach przyjęto takie rozwiązanie i gdzie dzisiaj są Czechy a gdzie tenkraj w kwestii liczby zachorowań.
Zyta2020.04.29 13:12
Debilu ilu mieszkańców mają czechy? a le Polska?
szmondak z Bródna2020.04.29 13:45
Sprawdziłeś powierzchnię i gęstość zaludnienia?
szmondak z Br\303\263dna2020.04.29 13:50
Czechy: 701 stwierdzonych przypadków na milion mieszkańców. tenkraj: 328 przypadków na milion mieszkańców Try harder next time, dziadzia.
Michał Jan2020.04.29 12:02
Warunki do ponownego rozwoju epidemii (wg słów samego Pana Ministra - nie ma żadnych danych, że wysoka temperatura zahamuje wirusa), pod koniec czerwca będą takie same, jak dzisiaj. Rozbicie dochodzenia do względnej normalności i pozwolenie ludziom ponownie zarabiać na chleb może, w tym świetle mieć dwa uzasadnienia: 1. Maskowanie, że się przesadziło z obostrzeniami. 2. Przeprowadzenie wyborów, bo tak sobie zażyczył Wielki Jarosław.
szumowski pod sąd2020.04.29 11:57
jasne mamy sie podusić i zniszczyć sobie płuca! Kpisz ryzy dziadu? Dopiero co mówiłeś ,że maseczki nic nie dają!
Michał Jan2020.04.29 11:54
Dobrze, że nie podzielił się informacją, co tam w 4. części "Domu z papieru". Najwyraźniej znowu oglądał, bo gada od rzeczy. Jadąc rowerem po pustej szosie, jestem egoistą, jeżeli zsunę maskę dla złapania oddechu i należy mi się mandat. Jak jestem w lesie, wśród tłumu ludzi z dziećmi, wszyscy bez masek, to jestem praworządnym obywatelem.
Won! 2020.04.29 11:50
Jesteś koleś kardiologiem nie masz pojęcia o pewnych sprawach. Mamy dookoła mnóstwo opinii róznych lekarzy, w tym epidemiologów i wirusologów których opinia jest dla mnie istotna. Nie będę szedł po pomoc do kardiologa jak mię będą boleć zęby!
PiS to partia korupcjogenna.2020.04.30 11:47
Bravo! Nie udało się rozliczyć złodziei z PO, To teraz Szymowskiego pod sąd za to co zrobili z banksterem z polska gospodarką!
Taro 2020.04.29 11:37
Czy te mordy, ktore ciagle groza, nakazuja,karza, musza swoim wygladem przypominac bolszewickich aktywistow?
czerw gitarr2020.04.29 11:47
niewyspanych aktywistów
Taro 2020.04.29 13:01
W tym przypadku przepicie,albo niewydolnosc nerek,plyny odkladaja sie w workach pod oczami
Zyta2020.04.29 13:07
mordą bolszewicką to ty jesteś w dodatku sklonowana z Hitlerem.
nie ślepy2020.04.29 11:34
Tymi cwaniakami, idiotami nie noszącymi masek powinna się zająć policja. To takie traktowanie innych noszących maski na zasadzie, że są głupi...? Ładować mandaty baranom bez cackania się i tyle!
Taro 2020.04.29 11:40
Ty w ramach nagrody wpakuj sobie gwozdzia pomiedzy swoje galy, ucieszysz tym madrzejszych od ciebie, tych nienoszacych szmaciannego kaganca.
Maciej Łagodny.2020.04.29 11:54
@ Taro Ty Idiota??????? Gdyby Kto kol-wiek z Mych znajomych był bez maski ,to Jego koledzy by Mu Oleju do czerepu wlali ręcznie.Z tym Nie MA ŻARTU.
what about penguins? 2020.04.29 12:04
+1
trucker2020.05.20 15:05
Palancie dlugotrwale noszenie maseczek to grzybicze zapalenie pluc . Twoja wiedza na poziomie pawiana.
matis892020.04.29 11:32
Chyba egoizm władzy POPISU.
katolicka kretynizacja polski2020.04.29 11:31
Szumowina, jak przystało na PiS-dzielca, łże bez mrugnięcia okiem za każdym razem kiedy tylko otwiera paszczę! Jeśli maseczki pomagają przy większej liczbie chorych, to gdyby pan, minister zdrowia, nie odradzał i nie wyśmiewał maseczek jako 'nieskutecznych' (pamiętamy!), to dziś chorych było by mniej!
szumowski pod sąd2020.04.29 11:58
Największym kretynem to jesteś ty nowy LENINIE!
Zyta2020.04.29 13:04
Kretynem i to do potęgi to jesteś ty, trzeba było dokładnie słuchać co mówi Pan Szumowski.
Jery2020.04.29 11:29
Farfoclu, kto opowiadał że maseczki są niepotrzebne ? Puknij się w ten pusty dekiel.