20.03.20, 11:25Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Minister Sasin: Respiratorów nie brakuje. Wszystko pod kontrolą

My nigdy nie mówiliśmy, że jesteśmy w stanie w stu procentach wyrównać straty, które idą za tą epidemią. Nie tylko Polska, ale żadne państwo nie jest w stanie w stu procentach tego uczynić” - mówił wicepremier Jacek Sasin odnosząc się do zarzutów, jakie rządowi stawia opozycja w kontekście tarczy antykryzysowej.

Minister aktywów państwowych w rozmowie na antenie TVP zauważył też:

Opozycja może obiecać dzisiaj wszystko, bo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za realizację swoich obietnic. My działamy bardzo odpowiedzialnie. Wiemy, na ile nas stać”.

Przyznał również, że najprawdopodobniej potrzebna będzie nowelizacja budżetu i deficyt będzie trzeba zwiększyć.

Odnosząc się do kwestii zabezpieczenia materiałów ochronnych, wicepremier podkreślił, że Agencja Rezerw Materiałowych kupuje maseczki, kombinezony oraz gogle i wszystko, co jest konieczne. Jak przyznał:

Nie jest to proste, bo takich zainteresowanych nabyciem chociażby maseczek jest wielu”.

Dodał także:

Respiratorów nie brakuje w tej chwili w Agencji Rezerw Materiałowych. Są zapasy. Mamy zamówione kolejne partie respiratorów. Jesteśmy w stanie realizować te zapotrzebowania, które ze szpitali spływają”.

Jacek Sasin przyznał też, że z pewnością kryzys związany z koronawirusem odbije się na spółkach Skarbu Państwa, a w najtrudniejszej sytuacji są Polskie Linie Lotnicze.

dam/TVP,Fronda.pl

Komentarze

Siedzisz w domy? nie trac czasy!2020.03.20 14:19
Siedzisz w domu Nie trać czasu tylko zabezpiecz się! . Zarabiaj nawet do 1000zł dziennie!! . https://inwestcrypto.com.pl . Tak to nie żart zobacz jak to zrobić!! #praca w domy # praca
pisie kłamczuchy2020.03.20 13:20
Żenada roku. Utrzymanie 9 pracowników przez 6 miesięcy tylko na płacy minimalnej to koszt okolo 180 000 zł❗A rząd oferuje pożyczkę w kwocie 5 tys. zł! Skarb Państwa z kwoty 180 tys. zyska 60 tys. z tytułu podatków i ZUSu – napisała Urszula Bury. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd PiS pożyczy przedsiębiorcom 5 tysięcy złotych, jeżeli firma nie zwolni pracowników przez najbliższe pół roku.To żart? Zastanawiają się ludzie, którzy prowadzą firmy zatrudniające do 9 pracowników. To jakiś żart z tymi 5000pln? – pyta jeden z przedsiębiorców. No to pracodawcy nie mają zbyt dużego wyboru tylko zwalniać – dodała inna osoba. Kartonowe państwo – podsumował dyskusję internauta.
państwo w rozsypce2020.03.20 13:18
W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, ojciec Tadeusz Rydzyk zwrócił się do Polaków z prośbą o finansowe wspieranie Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz „Naszego Dziennika”.
robaczek 2020.03.20 13:04
hahahhaha no to macie swoja propagande !!! ciekawe ktora grupa wiekowa pierwsza odczuje ze to wszystko sciema? jak myslicie?? BRAWO WY!!! macie swoich "bohaterów: tera u steru. oj bedzie ciekawie........ niestety tylko Polski szkoda ;/
Stani2020.03.20 12:21
Sasin powie wszystko, co mu każą. Obok Błaszczaka jest największym pisowskim czopkiem.
anonim2020.03.20 11:57
WOŚP pomoże w walce z koronawirusem. Owsiak cytuje odpowiedź Szumowskiego. Odpowiedź brzmi: „Bardzo dziękuję. Wszystkie ręce na pokład. Zrobimy analizę” – cytował szef WOŚP.
zenio2020.03.20 13:30
Popatrz jakie to świnie na tym portalu. O Minge napisali,żę uszyje kilka maseczek, ale o Owsiaku, który już wydał ileś milionów to nie zająkną nawet słówka. Jak dla mnie jesteście zwykłymi, zawistnymi bydlakami.
anonim2020.03.20 11:44
czy na Podkarpaciu także? Łukasz Szumowski: "Mamy wybór - albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych" skoro tak, to media podały informację, że otworzono połączenia kolejowe Przemyśl - Kijów, a zatem na kolejowy dworzec w ścisłym centrum Przemyśla ściągną obywatele Ukrainy i rozpierzchną się po okolicach dworca choć ich stan zdrowia może budzić uzasadnione wątpliwości. Dlaczego Ukraińców nie konwojuje się na teren Ukrainy tak, jak choćby Estończyków? Kto szykuje mieszkańcom Przemyśla centrum zakażeń koronowirusem? Czy ten logiczny wybór, zamknięcie granicy, albo setki zmarłych, nie dotyczy Podkarpacia, nie dotyczy mieszkańców Przemyśla?