22.02.15, 17:55

Mocna odpowiedź "Wprost" na oświadczenie żony Kamila Durczoka

Odpowiedź Tygodnika "Wprost" na zarzuty żony Kamila Durczoka:

1. Z Kamilem Durczokiem rozmawialiśmy tydzień temu. Nie pytaliśmy o sprawy prywatne, bo te nas nie interesują. Nasz rozmówca rzucił słuchawką i zakończył rozmowę. Ponowne próby skontaktowania się z nim nie przynosiły rezultatu. Pytania, których nie zdążyliśmy zadać w rozmowie telefonicznej, przesłaliśmy mu więc mailem.  

2. W pytaniach przesłanych przez nas mailem nie ma ani jednego pytania o sprawy prywatne. Są jedynie pytania o mobbing i molestowanie seksualne w jego miejscu pracy. Za głęboko niesprawiedliwe uznajemy nazywanie nas „psami gończymi tropiącymi ofiarę”, gdy w rzeczywistości upominamy się o prawa ofiar. Ofiar molestowania i mobbingu. Powtórzmy: ofiarami są osoby, które spotkaliśmy podczas pracy nad tekstem. 

3. Nie możemy się zgodzić z sugestią, iż z wyjaśnianiem sprawy, którą się zajmujemy, „musimy” poczekać na wyniki pracy komisji powołanej przez TVN. Odbieramy takie sugestie jako próbę opóźnienia naszej publikacji. To żądanie absurdalne – wszak gdyby nie nasze zainteresowanie tematem, komisja ta w ogóle by nie powstała. To my pokazaliśmy, iż jedna ze stacji telewizyjnych ma problem. To dzięki naszemu pierwszemu tekstowi, po kilku latach bierności, wreszcie zainteresowano się sprawą.

4. Ponadto nasza praca może dostarczyć komisji materiałów, na których zebraniu jak rozumiemy komisji zależy. Zakładamy, że wszystkim nam zależy na tym, by wskazać problem, rozwiązać go i sprawić by podobne sytuacje nie występowały w przyszłości. Niepokoją nas próby dezawuowania naszej pracy, gdyż mogą one zostać odebrane przez ofiary molestowania jako próba generalna przed dezawuowaniem ich własnych relacji, a nawet jako chęć ich zastraszenia i moralnego zaszantażowania.

5. Stanowczo zaprzeczamy, że „dzwoniliśmy gorączkowo po całej Warszawie i Śląsku w poszukiwaniu tematów do kolejnej publikacji”. Nie tropimy prywatnych wątków z życia pana Durczoka. Osoba szefa "Faktów" TVN interesuje nas wyłącznie w chwili, gdy pojawia się uzasadnione podejrzenie, iż mogło dojść do złamania prawa.

Całość TUTAJ

mm/Tygodnik "Wprost"

Komentarze

anonim2015.02.22 18:22
Zastanawiam się skąd wśród komentatorów frondy jest tyle zajadłości, niechęci, nienawiści...
anonim2015.02.22 18:31
Alex77 rzeczywiście w porównaniu z niewinnymi barankami z TVN tymi co to napierdalali się dniem i nocą z prezydenta Kaczyńskiego aż go wreszcie zamordowano, podobnie napierdalają się z katolików, księży szczują przesadzają z opozycji ...takie baranki łagodne z TVN. Ale wystraczyło że jeden z baranków okazał się jebaką przynajmniej deklarowanym jebaką, molestatorem to nie wolno już słowa powiedzieć bo to nienawiść ...dupki i głupki.
anonim2015.02.22 18:42
przynajmniej sprawa skierowana do prokuratury czy nadal wyrobnik mediów ściekowych jest przedstawiany w roli ofiary. Narkotyki znaleziono w mieszkaniu gdzie przebywał i filmy niezgodne z prawem należy go zatrzymać do wyjaśnienia.
anonim2015.02.22 19:01
Niesmialo przypominam, że procesu jeszcze nie było więc skąd ta pewnośc? Jeżeli chodzi o księzy to Fronda bronii pedofili nawet jak wina jedst ewidentna i sa podane dane. Kuria wpąlca kaucje za zboczenca w sutannie ktory kaze ssac butelke ze swojego rozporka a fronda milczy. jak to jest?
anonim2015.02.22 19:02
@Akuratna pitolisz i kłamiesz jak TVN i K. Dupczok.
anonim2015.02.22 19:23
Polipid a dlacxego? ja nawet nie trawie /durczoka i latami wciskano mi do głowy o świetosci księzy. faktem jest , ze ci księza i zakonnice z którymi miałam do czynienia w katolickim liceum byli doskonali intelektualnie i moralnie też. Zetkniecie się rzeczywistościa - "katolikami" takimi jak wy zmienilo moje postrzeganie. ja nie wiem czy Durczok kłamie, moze kalmie a le dlaczego Fronda mi8lczy o Gilu, nuncjuszu, księzach tkrózy łamia celibat i gwałca dzieci? durczok co najwyżej jest zwykla swinią a nie pedofilem. I nie slubował czystości, kosciól którey występuje przeciwko Konwencji o Przemocy wobec kobiet popiera przeciez taskich? wiec o co chodzi?
anonim2015.02.22 19:24
pisze na tablecie i stad literówki. Ale cały czas czekam o artykul o księdzu od ssania butelki bo tak sie skalda, ze znam dziecko ktore było tego swiadkiem
anonim2015.02.22 20:12
@Akuratna widzę, że jesteś z tych, co lubisz kreować rzeczywistość. Mówisz, że Fronda nie pisze o Gilu oraz Wesołowskim tudzież innych księżach podejrzanych o pedofilię. W trzy minuty znalazłem na portalu Frondy notki dot. Gila i Wesołowskiego. Jest tego o wiele więcej. Jeśli już lubisz mijać się z prawdą i faktami, działaj subtelniej i z większym wdziękiem. W tej chwili jesteś toporna, jak "Newsweek" oraz "Fakty i mity" Chcąc manipulować naucz się to fachowo robić. Polecam lekturę Ryana Holiday'a "Zaufaj mi, jestem kłamcą" Gil http://www.fronda.pl/a/ks-gil-juz-jest-na-stronie-interpolu,31001.html http://www.fronda.pl/a/dziennikarka-z-dominikany-zeznawala-ws-ks-gila,31088.html Wesołowski www.fronda.pl/a/abp-wesolowski-spaceruje-po-watykanie,44371.htm www.fronda.pl/.../ks-tadeusz-isakowicz-zalewski-dla-frondapl-wydalenie-abp -wesolowskiego-to-sytuacja-bez-precedensu,38934.htm Na razie kiepsko ci idzie, ale praktyka czyni mistrza, może dorównasz Michnikowi i jego kolegom np. sprawa marszałka Kerna i jego córki Moniki, to było mistrzostwo świata. Bez odbioru pisz na Berdyczów.
anonim2015.02.22 20:26
winicjusz, może masz racje. nie jestem dobra w krytykowaniu KO osciola bo dopiero rok temu"przejrzałam na oczy" gdzxy bezpośrednio spotkałam sie z krzywda które KK w osobach kalpanów czyni.widząc zło które Kosciól katolicki w Polsce czyni, pewnie bede coraz sprawniejsza :/
anonim2015.02.22 20:46
dyscyplinowanie środowiska... przed...?
anonim2015.02.22 20:48
ja nie jestm zbłakana owieczką, dopiero teraz uwolniłam sie od jarzma KK i mam odwage o tym pisac. Zadne Majestici i inne prymitywy mnie nie odstrasza. Zaraz pewnie mnie tutaj zablokuja :) Z mafia jeszcze nikt nie wygrał więc nie bede zdziwiona
anonim2015.02.22 21:37
@akuratna nie wyzwoliłaś się a założyłaś sobie obrożę którą wykorzysta szatan, o czym się wkrótce przekonasz. Już pokazano ci że kłamiesz, a ty na to jak na lato. Za parę lat nic z ciebie nie zostanie.
anonim2015.02.22 21:39
I jeszcze jedno czego tutaj szukasz na katolickim poświęconym forum? Żal, czy już etap wciągania innych w szambo?
anonim2015.02.23 0:38
ploty okazują się faktami FAKTY TVN.
anonim2015.02.23 9:00
Prawdopodobnie nie on jeden ma taki czy inne grzechy na sumieniu ale on odważył się zaszkodzić Kopacz i został przykładnie ukarany aby innym nie przyszło coś podobnego do głowy
anonim2015.02.24 2:10
Molestowanie i mobbing są zakazane, także w miejscu pracy. Każdy, kto dopuszcza się tych czynów MUSI LICZYĆ SIĘ z ODPOWIEDZIALNOŚCIA i poniesieniem stosownej KARY, także społecznej, przez wydalenie na margines społeczny. Jeśli jest się żoną osobnika, który dopuszcza się tych czynów, niestety, ale również ona ponosi konsekwencje rozsianego przez współmałżonka zła. Co prawda znacznie lżejsze, jednak uciążliwe. Bo żoną jest się nie tylko na dobre, ale i na ZŁE. Proponuję modlitwę za żonę i za męża, bo najwidoczniej zapukał do ich małżeństwa tzw. KRYZYS.