06.10.18, 14:29Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr (edytowane), screen TVN24

MOCNE! Premier: Panie Schetyna, panie Kosiniak-Kamysz, gdzie schowaliście te pieniądze? Gdzie one są?

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Polityk mówił m.in. o walce rządu Zjednoczonej Prawicy z układami i sitwami. Jej najbardziej wyrazistym elementem- wskazał szef rządu- jest walka z patologiami w systemie podatkowym, czyli mafiami vat-owskimi.

Morawiecki podkreślił, że PiS tę walkę wygrywa. Przywołał również statystyki, według których w roku 2015 wpływ z VAT do budżetu wynosił 123 mld złotych. W przyszłym roku wpływy z VAT przewyższą 180 mld złotych. W związku z tym polityk zwrócił się do liderów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego:

"Chciałem zapytać: gdzie są te pieniądze. Gdzie one się podziały? Gdzie są schowane, panie Schetyna, panie Kosiniak-Kamysz? Polacy o to pytają i czekają na odpowiedź". 

"Tak długo, jak PiS będzie rządziło, mogę obiecać, że tych pieniędzy wystarczy i na programy społeczne i na drogi na Lubelszczyźnie i na rozwój Lublina"-zapewnił szef rządu. Mateusz Morawiecki podkreślił, że Lubelszczyzna, jako region zadłużony, potrzebuje teraz dobrego gospodarza, który będzie potrafił odpowiednio wykorzystać środki i poproadzić miasto ku lepszemu rozwojowi. 

"Nadchodzący czas to wybór pomiędzy Polską zastoju, a rozwoju, Polską elit, a dla wszystkich ludzi. Dla nas Polska jest jedna"- podkreślił premier. 

W konwencji wzięli udział również, m.in.: prezes PiS, Jarosław Kaczyński, ale przede wszystkim kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Lublina, Sylwester Tułajew. 

yenn/Fronda.pl