13.10.14, 16:48Adam Darski (fot. Jonas Rogowski/Wikipedia)

Modlitwa za Behemotha „dodatkową atrakcją dla fanów”?

Pisaliśmy na Fronda.pl o akcji Krucjaty Różańcowej, której członkowie postanowili urządzić modlitewną pikietę przed koncertem Behemotha. Ich zdaniem, muzycy dopuszczają się profanacji o obrażają uczucia religijne. Dlatego intencją, jaką podjęli manifestujący, było nawrócenie członków Behemotha. Modlitwą objęli także fanów zespołu, którzy nie widzą nic złego w zachowaniach swojego idola...

Modlitewna akcja została jednak wyszydzona przez sympatyków Behemotha i liczne media. Fani zespołu, jak to ujął portal Natemat.pl, mieli „dodatkową atrakcję” i chętnie fotografowali się na tle modlitewnej pikiety.

Portal przypomniał też wypowiedź samego Adama Darskiego, który jakiś czas temu przekobywał, że zespół ma wielu fanów także wśród katolików. „Wierzę, że z innowiercami możemy żyć we względnej symbiozie. Ale w tym wypadku mamy do czynienia z ludźmi o wyjątkowo kruchym fundamencie wyznaniowym skoro boją się słowa i dźwięku” - mówił Nergal.

MaR/Natemat.pl/Dziennik Bałtycki  

Komentarze

anonim2014.10.13 16:57
"mamy do czynienia z ludźmi o wyjątkowo kruchym fundamencie wyznaniowym skoro boją się słowa i dźwięku" Święte słowa ;)
anonim2014.10.13 17:09
Zapewniam , że ten ròżaniec rozwścieczył złego.Różaniec jest jak młot na diabła.Pan Nergal jest tylko pachołkiem jego.
anonim2014.10.13 17:11
I zapraszam na egzorcyzm, wtedy zobaczy kto zwyciężył świat 2000 lat temu.
anonim2014.10.13 17:56
@Tomcat Sa ludzie o tak zatwardzialych sercach, ktorym niewiele pomoze. Ale zawsze jest szansa, a odmawianie rozanca ma ogromna moc. Pozdrawiam
anonim2014.10.13 18:51
Drodzy semiinteligęci znowu popadaja - mimowolnie, jak to semi - w rozdwojenie bełkotu. Z jednej strony pomstują, jacy to Chrześcijanie a szczególnie katolicy są STRASZNI i OKRUTNI. Jak to bez drgnienia powieki wygazowali miliony, jak stratowali indian, jak gnębili całą resztę postępowego świata. Z drugiej zaś strony sadzą dyrdymały o "ogromnej mocy niezmieniania niczego", czas się zdecydować - albo jesteśmy potworami łaknącymi krwi albo zgraja bezzębnych starowin i dziwnych dziewuch "oaza fashion".
anonim2014.10.13 18:55
po co właściwie te jałowe dyskusje z marranami?
anonim2014.10.13 20:04
@Zerro Tak się składa, że Indianie nie byli mordowani tajemnicami różańca, tylko banalną bronią palną (a wcześniej białą). Stosów nie rozpalano modlitewnym zapałem, lecz krzesiwem. Husyci nie ginęli od modlitw, a od miecza. Oczywiście rewanżowali się tym samym, co tylko obrazuje destrukcyjny wpływ religii na ludzkość.
anonim2014.10.13 20:06
Mamy do czynienia z ludźmi o wyjątkowo kruchym fundamencie wyznaniowym skoro swój wizerunek budują na profanowaniu Biblii i opluwaniu Chrystusa. Trafne, co nie @grzechol. Powtarzam się ale trudno: @Fire... jesteś wyjątkowo durny! Bez odbioru.
anonim2014.10.13 20:41
grzecholu, dałęś się podejść jak dziecko, no może jak półinteligętćk... Indianie wyginęli nie od ołowiu a od chorób. 9 na 10 zmarło od jakiejś zarazy która wcześniej dziesiątkowała europę. Na szczęście państwa KATOLICKIE skutecznie ich ratowały, w przeciwieństwie do rasistowsich protestantów. Husyci zostali przetrzepani za swoje zbrodnie. nie ma sie co czarować - protestantyzm jako taki to dziecko zbrodniczej pychy i totalitaryzmu - przeciwnie do umiarkowanego i łagodnego katolicyzmu.
anonim2014.10.13 21:32
nie chciało mi się pisać mojej opini jak przeczytałam o Mszy za tego żenującego gnoja.ale uważam że NIE RZUCA SIĘ PEREŁ PRZED WIEPRZE o czym sam Chrystus nam mówił. Naprawdę,my chrześcijanie musimy czuć że, chrześcijaństwo to nie "chłopczyk do bicia",lecz twarda szkoła charakteru dla tych ,którzy chcą tak żyć. KTÓRZY CHCĄ... Jeżeli ktoś naprawdę ma ochotę modlić się za Nergala,może to robić nie obnosząc się z tym. Ja jakoś dziwnie nie czuję się w obowiązku modlenia za niego,choć modlę się za ludzi zagubionych,których często spotykam,ale oni są autentyczni,często poranieni i stąd wynika ich zło . lubię ludzi zimnych albo gorących a takie typy jak nergal,doda itd.to tacy wypieszczeni"buntownicy" i nie rozumiem organizowania Mszy za nich. Przecież Msza to wielki prezent,a za takich typów są odpowiednie wezwania w czasie modlitwy wiernych.I to jest przecież dużo. A nawrocą się(albo nie)gdy coś ich NAPRAWDĘ dotknie,coś stracą... To naprawdę ośmiesza kościoł i umacnia plastikowych satanistow w bezkarności.Totalnej bezkarności. Tymczasem im potrzebne są sytuacje,w ktorych nikt nie będzie ich głaskal po główkach modlitwami tylko np.zorganizuje im takie "przyjęcia"jak niedawno biednemu Adasiowi w Rosji,gdzie przeżyl tzw.armagedon(czyli coś czego ponoć wyczekuje) w więzieniu i piszczał z przerażenia bo tam było 'brzydko"(a w piekle to jest ładnie?) i przeszkadzał mu"brzydki"zapach(a w piekle to pachnie?) Przecież dopiero w takich sytuacjach widać z kim mamy doczynienia i że Darski to niestety przede wszystkim rozpieszczony tchórz. Tacy ludzie muszą sami zawolać "Jezu ratuj",czyli dotknąć osobistego dna,bo narazie to tylko rechot z siebie wydobywają. Zostawmy ich samych,bo tylko wtedy mają szansę się nawrocić.
anonim2014.10.13 21:52
Więcej szacunku dla tzw Teorii Darwina. Jakie państwa najskuteczniej wyrąbuja sobie przestrzeń życiową? Jakie najskuteczniej kolonizują? Jakie najlepiej rozwijały wiedzę i naukę potrzebną do zbudowania broni? Chrześcijańskie. Recepta na najlepszego drapieżcę: człowiek rasy kaukaskiej, ochrzczony i wychowany w surowym duchu katolickim. Nie ma innego ratunku przed hordami muslimskimi.
anonim2014.10.13 22:16
@Zerro Biali, chrześcijańscy kolonizatorzy Ameryki Północnej przypadkiem podrzucali Indianom koce i ręczniki używane przez chorych na ospę. Cortez wyrżnął w pień Azteków. Bardzo skuteczne wyrąbywanie sobie przestrzeni życiowej, tak trzymać.
anonim2014.10.13 22:21
Drogi Grzecholu, masz rację, tak będziemy trzymać. Domyslasz się już jaki będzie koniec Negrala itp?
anonim2014.10.13 23:11
@Zerro Nie, jako semi nie domyślam się :) Oświeć mnie, proszę, bo póki co Nergal ma się całkiem dobrze.
anonim2014.10.13 23:25
grzecholu pytasz o losy przedstawiciela piekła na zachodniopomorskie? negrala ktoś zatłucze. jakis podobny jemu zjeb satanistyczny wysle go do kotła. jak będzie miał sporo fartu pożre go rak dawkując trzeźwiące bóle.
anonim2014.10.13 23:50
AgnieNo, mało nas obchodzi czy w semipolsce satanizm jest czy tez nie jest "legalny". Zacznijmy od tego, że takie cudo jak 3rp nie jest "legalna" i tak naprawde nawet nie jest państwem tylko Związkiem Zbrojnym o wiadomym charakterze. W odpowiednim czasie beknie za swoje bluźnierstwa - jak najbardziej przed Sądem. Negral jest satanistą. Każdy kto cokolwiek wie o tym zjawisku nie kupi tych bredni o "satanizmie estradowym". Starego wróbla nie posadzisz na końskim łajnie, droga ANo.
anonim2014.10.14 9:08
Cóż, ktoś najwyraźniej naiwnie liczył na cud, tzn., że fani Nergala dołączą do kółka różańcowego :)))))
anonim2014.10.14 13:15
@Tomcat To zle myslales, bo Pan Bog daje czlowiekowi wolna wole i jesli ten nie bedzie chcial, to nawet modlitwa nie pomoze w jego nawroceniu. Ale na szczescie w naturze nic sie nie marnuje, wiec taka modlitwa nie jest bezsensowna, tylko, ze tak sie wyraze, "przechodzi na inne cele", czyli albo w intencji innych grzesznikow albo tych w czysccu cierpiacych albo np jako zadoscuczynienie Bogu za obraze jakiej dokonuja czlonkowie tego zespolu
anonim2014.10.18 9:34
@Agnieszka_Nowak Skąd to wiesz że nie jest satanistą? Znasz człowieka żeby twierdzić że tylko udaje? Jesteś bajerantką i wyssałaś te bzdury ze swojego palucha. Po co się tak ośmieszać. Pełno ludzi wypowiada się na temat satanizmu i behemota jak autorytety w tym temacie, jakby znali środowisko muzyków black i death metalowych. Nie ma śmieszniejszego człowieka niż idiota który się mądrzy na tematy na których się zupełnie nie zna. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo jesteście śmieszni dla tych muzyków co ich tak bronicie. Pożyteczni idioci. @FireFox z twoich wypowiedzi wynika że jesteś wyjątkowo zakompleksionym gimnazjalistą, radze udaj się chłopczyku do psychiatry, albo może jakiś telefon zaufania dla młodzieży. Po prostu zrób coś bo zdurniejesz do reszty.