25.07.17, 19:10Screenshot YouTube

MON pozywa Schnepfa za kłamstwa o Polsce

„W związku z kłamstwami rozpowszechnianymi przez Ryszarda Schnepfa jakoby Wojska Obrony Terytorialnej składały się „głównie z aktywistów rekrutowanych z nacjonalistycznych organizacji młodzieżowych (ONR), które mają przejąć kontrolę nad codziennym życiem ludności cywilnej” informujemy, że MON występuje na drogę prawną wobec autora tych kłamstw i mediów je rozpowszechniających” - napisało w swoim komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Chodzi o list Schnepfa, w którym oczernia on polski rząd, a który rozpowszechniał w środowisku akademickim za Oceanem. Można w nim było przeczytać między innymi, że w Polsce za rządów PiS mamy do czynienia z „komunistyczną propagandą w mediach”, czystkami w instytucjach publicznych, na dodatek istnieje „nieoficjalne poparcie dla radykalnie prawicowych, nacjonalistycznych oraz antysemickich organizacji”.

Schnepf twierdził także:

Polityczna opozycja ma być całkowicie zmarginalizowana. Autonomia uniwersytetów jest zagrożona. Zagraniczne i krajowe media podzielą ten sam los w wyniku nowego prawa ograniczającego zagraniczne inwestycje w TV, prasie i radiofonii. Nowo utworzona Obrona Terytorialna, złożona głównie z aktywistów rekrutowanych z młodzieżowych organizacji nacjonalistycznych (ONR) przejmie kontrolę nad codziennym życiem obywateli”.

dam/mon.gov.pl,dorzeczy.pl,Fronda.pl