11.02.16, 09:39

Morawiecki: "Polska jest do połowy niepodległa i suwerenna"

Marszałek Sejmu, Kornel Morawiecki w rozmowie z Miniką Olejnik w RADIU ZET bez retuszu mówił o współczesnej Polsce: "Polskie elity przez ostatnie 27 lat zostały źle ukształtowane – egoistycznie, nastawione są na siebie (...) Polska jest do połowy niepodległa i suwerenna, bo z jednej strony nie zależymy od żadnych potęg obcych bezpośrednio: Moskwy, Berlina, Waszyngtonu, ale Polska będzie wtedy niepodległa, jeżeli elita będzie działać w interesie narodu". 

Dla podkreślenia obecnej sytuacji, Morawiecki odniósł się do tego, co działo się w Polsce podczas zaborów: "Elity mieliśmy takie, że działały w interesie całości. Teraz mamy elity, nie tylko te rządzące, które zostały źle ukształtowane przez ostatnie 27 lat. Jeżeli jest duża część elit, które nie działają w interesie narodu, to naród jest w połowie niepodległy". 

Na pytanie o zmiany konstytucji polskiej jakie domaga się ruch Kukiz`15 - do którego należy Kornel Morawiecki, odpowiedział: - To próba, która ma małą szansę powodzenia, jest mało dopracowana. 

mko/RADIO ZET

Komentarze

anonim2016.02.11 12:40
Tak tak jelita ma śmierdzące i zepsute i niedługo padnie na dno.
anonim2016.02.11 13:51
@grahokus Ty, to tak ... z głębi jelit opisujesz te wynurzenia i spostrzeżenia ...czy z autopsji ... . xD
anonim2016.02.11 14:46
@man.of.Stagira Z histoautopsji tak wynika. B. daleki jestem od peanów nt. własnego narodu. Wydaje mi się, że oprócz naszego funkcjonowania w zakłamanej historii i wmawiania w dalszym ciągu wszystkim kto to nam wywalczył take polske i pokonał komunizm którego nie było, to w opozycji do tego opowieści obecnego prezydenta o naszej rzekomej wielkości to żenada i pobożne życzenia. A figura prezesa PIS to super żenada.
anonim2016.02.11 20:22
Panie kochany stosujesz retorykę Bolka - nie chcem ale muszem. Nie ma czegoś takiego jak połowiczna wolność. Albo się jest wolnym albo nie panie kolego.
anonim2016.02.11 20:24
Taką połowiczną wolność zafundował nam związek solidarność i okrągły stół. Bez przelanej krwi wolność jest g. warta