05.08.21, 07:07Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Muller: Porozumienie przedstawia nieprawdziwe informacje na temat Polskiego Ładu

Rzecznik rządu Piotr Muller komentował na antenie Polsat News decyzję Mateusza Morawieckiego o odwołaniu Anny Korneckiej (Porozumienie) ze stanowiska wiceministra rozwoju. Muller ponownie zaznaczył, że przyczyną takiej decyzji było niskie tempo prac legislacyjnych nad kluczowymi rozwiązaniami Polskiego Ładu.

Oficjalna przyczyna odwołania to niskie tempo prac legislacyjnych, powszechnie przypuszcza się jednak, że na odwołanie Korneckiej miała wpływ jej niedawna krytyka rozwiązań podatkowych zawartych w Polskm Ładzie. Nie stanowi ponadto tajemnicy, że całe ugrupowanie Jarosława Gowina odnosi się bardzo sceptycznie do propozycji podatkowych Polskiego Ładu.

- Wypowiedzi nie tylko Korneckiej, ale i innych przedstawicieli Porozumienia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - ocenił Muller.

Muller odniósł się także do słów Gowina, że odwołanie Korneckiej narusza umowę koalicyjną.

- Złamaniem umowy koalicyjnej jest toczenie ostentacyjnych debat krytykujących pewne założenia, które się wcześniej akceptowało - stwierdził, odnosząc się do krytyki Polskiego Ładu przez Porozumienie.

Usłyszał także pytanie o to, jak obecnie wygląda kontakt premiera Mateusza Morawieckiego z Jarosławem Gowinem.

- Dosłownie 2-3 tygodnie temu ich spotkania odbywały się bardzo regularnie - poinformował Muller, przyznając jednak, że nie wie jak ten kontakt wygląda obecnie.

jkg/polsat news

Komentarze

Anonim2021.08.5 18:57
pisowskie bolszewickie świnie ,i tyle ,bykom jaja kołysać ,a nie chamy rządzić
Krakus2021.08.5 10:58
Ruski Ład w prostych słowach: zabierzemy ciężko pracującym i lepiej zarabiającym pieniądze (podnosząc im podatki) i damy ochłapy patologii, emerytom i rencistom (twardy elektorat PiS), żeby głosowali na PiS.
On się nazywa Piotr Müller2021.08.5 10:06
Można też pisać Mueller.
Suweren2021.08.5 9:06
Oczywiście, tylko Morawecki mówi prawdę. A teraz przepraszam, muszę iść naładować mój nowy, polski elektryczny samochód - jadę na wycieczkę zobaczyć nowy blok elektrowni w ostrołęce, a potem na zachód - przepłynąć się jednym z nowych promów.
pije po 13tej2021.08.5 8:04
Polski ład z kraju rad oparty jest na iluzorycznej przesłance że daje się biednym grabiąc bogatych a de fakto daje się ochłapy bo stówkę dla emeryta nawet jak mu kiedyś zostanie przyznana już parę razy zdążyła mu inflacja z kieszeni wydrenować . Wystarczy pójść do sklepu i porównać ceny teraz a z przed roku.
Anonim2021.08.5 8:00
Pinokio obiecał drogi i nie skłamał (wyjatkowo). Jest drogi chleb, drogi gaz, drogi prąd...😁😁😁
katolik2021.08.5 7:56
Nazisto- masoni-- Ład światowy i polski to tylko inna ogłupiająca nazwa. To jedno i to samo= Smierc ludzkości, zniewolenie, zamordyzm, do 2030, wg planu Agenda 2030. ludzie niewiara w śmiertelną pułapkę przygotowaną przez masonów was zgubi, a o to właśnie chodzi tym mordercom. Pierwszy etap już jest realizowany- depopulacja prfzez chemię genetyczną, oczywiście ten plan już dawnoi idzie w róznych kierunkach i z róznym zaawansowaniem powolnym , ale skutecznym
ToMiPrzypominaŁadUzębieniaDziadaKaczyzbawa2021.08.5 7:45
PiSocjalizm katolicki. Podwyżka wypłaty dla aparatczyków partyjnych i ministrów reżimowych. Dla Polaków podwyżka podatków, inflacji i mandatów.
kefas2021.08.5 7:44
Polski Ład - ruski burdel pozbawi np. samorządów znacznych pieniędzy, wg wyliczeń ok. 133 mld złotych. Więc obywatelu pisowieckiej Polski nie narzekaj na to , że nie będzie na drogi, komunikację, oświatę, zdrowie itp.
AAAtomek2021.08.5 7:37
Prawica - sobie podwyżki wynagrodzeń. Polakom- podwyżki podatków. ____________ Dziękuję, ale nie głosuję na #PiS&Konfederacja&Moskwa&Watykan.