24.01.22, 14:15fot. yt/inner vision/screen

Musk już przebadał implanty mózgowe na świniach i małpach. Teraz szykuje badania kliniczne na ludziach

Jak informuje portal RMF24, firma Neuralink, której współzałożycielem jest słynnymi miliarder Elon Musk, przeprowadziła już testy implantó w mózgach świń i małp. Obecnie firma ta rozpoczyna proces rekrutuji pracowników „do zespołu mającego przeprowadzić pierwsze testy kliniczne implantów u ludzi” – czytamy.

"To będzie rewolucja m.in. w medycynie" – zapowiedział Musk.

"Ta technologia umożliwi osobie sparaliżowanej korzystanie ze smartfona szybciej, niż ktoś używający kciuka" – mówił o tym już w roku już w 2016 Elon Musk.

Neuralink to firma, której produktem celem jest stworzenie tzw. nowego interfejsu człowiek - maszyna. Ma to m.in. według twórców pomysłu umożliwić kontrolowanie urządzeń elektronicznych za pomocą myśli.

Autorzy koncepcji uważają, że ta technologia będzie także pomocna na przykład w leczeniu schorzeń neurologicznych - choroby Alzheimera, demencji, czy też urazów rdzenia kręgowego.

Kolejnym celem Nuralink jest „połączenie ludzkości ze sztuczną inteligencją” – informuje RMF24.

W ubiegłym roku Musk zapewniał już, że chipy u małp działają niezawodnie i można je także usuwać w bezpieczny sposób.

Obecnie - po fazie testów na świniach i małpach - Neuralink poszukuje dyrektora badań klinicznych, a kolejnym etapem ma być przeprowadzanie testów tej technologii na ludziach.

W opinii Muska po pozytywnym przejściu testów na ludziach i zatwierdzeniu przez amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA, będą one dostępne już w roku 2023.

 

mp/rmf24

 

Komentarze

Życzyłbym Polsce choć jednego:2022.01.25 2:51
Jobs & Wozniak, Gates, Musk, Bezos, Warren Buffet, Sam Walton, itp., itd.
Zwiędły chuj żydowski Skrzypek na dachu2022.01.25 2:50
Siedzi taki chüj żydowski od rana do rana i napierdala rzygi w klawiaturkę. Gówno ten chüj żydowski wie o USA bo NIBY SKĄD?! Gówno ten chüj żydowski wie o medycynie oprócz tego syfu, którym się faszeruje, aby nie zdechnąć. A ten zwiędły chüj żydowski, "sądzi" że może się "ukryć" pod setką pseudonimów. Ohydne stare żydzisko zabiera tlen ludziom młodym.
Jako grupę kontrolną2022.01.24 23:49
powinien użyć cebulaków.
Musk już przebadał implanty mózgowe2022.01.24 21:26
na posłach pis i watykańskim klerze. Teraz szykuje badania kliniczne na ludziach.
Olej2022.01.24 19:13
Mózg odłączył się od Elona i popłynął w dalszą i niezidentyfikowaną bliżej przestrzeń. Gdy w Afryce dziesiątki milionów ludzi śpią na klepisku, dzieci nie mają co jeść, matki grzebią w śmietniskach chcąc nakarmić swoje dzieci, państwa i narody są rabowane ze swoich zasobów, Elon buduje sztucznego człowieka homo informaticus, pół człowieka pół maszynkę. Tylko patrzeć jak cale zastępy takich pół maszynek uzbrojonych w coś co strzela będzie się uganiać po miastach za nadmiarem populacji. Jak kontrolerzy myśli będą rejestrować nieprawomyślnych, zaglądać do wnętrza łbów i odpowiednio profilować niedostosowane jednostki. Awangarda postępu rozciągnęła cywilizację na dnie której wciąż żyją ludzie jak za epoki kamienia łupanego. Zapewne w swoim czasie coś z tym problemem zrobią. Bil spłowiała gęba się postara o wyprodukowanie ,,specjału'' w laboratoriach po którym jakaś część nieprzydatna ludzkości zostanie, jak to powiedzieć, potraktowana humanitarnie, po czym zapowie, że trzeba uodpornić pozostałą część co się również stanie z odsetkiem tych co uodparniania nie wytrzymali. A następnie ogłosi koniec pandemii. Świat odetchnie z ulgą aby za chwilę ponownie pojawi się on z lekkim uśmiechem władcy świata, obok niego Elon, obok nich mózg jednego i drugiego, a jeszcze obok cztery klony ich obojga wraz z żonami. To będzie obiecujący świat. A gdy zas.........ją całkowicie ziemski glob pozostawiając po sobie człeko maszyno stwory zabiorą zabawki i prysną na Marsa tam zakładać cywilizację jako nowi bogowie swojego świata.
Skrzypek na dachu2022.01.24 18:11
Pan Elon Musk to tez bezbozny globalista jak deBill Wroty , Cukierberg , Soros Fauci i Klaus Schwab . Tesla samochody do niczego , to przedrogi felerny zlom .
Rzymianin2022.01.24 17:21
Europosłanka Spurek już powinna wyć i tupać, bo świnie i małpy były torturowane przez badania Muska.
Rzymianin2022.01.24 17:18
Niech zgłosi się jako pierwszy królik doświadczalny.
Życzyłbym Polsce choć jednego:2022.01.24 15:31
Jobs & Wozniak, Gates, Musk, Bezos, Warren Buffet, Sam Walton, itp., itd.
Skrzypek na dachu2022.01.24 18:17
Bezboznych globalistow pasozytow miedzynarodowych lichwiarzy Polska juz ma dosc , nikt nie chce juz zadnego sorosa ratszczylda nawet jednego wiecej .
Koczkodan2022.01.24 14:52
To znamienne: wszyscy mówią o sztucznej inteligencji. Widocznie naturalna jest wyłącznie głupota...
julunA2022.01.24 14:29
Pycha kroczy przed upadkiem! Duch Antychrysta się panoszy, zwłaszcza wśród totalistów zwanych filantropami!!!