26.07.13, 11:00Marsz "Obudź się Polsko", Warszawa 2012 (fot. Jarosław Wróblewski)

„My, katolicy mamy coś do powiedzenia”. Kolejna wielka manifestacja w obronie TV Trwam

Poseł PiS Andrzej Jaworski, szef Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, podkreśla, że do uzyskania przez Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie jeszcze daleka droga.

Być może cała ta informacja dotycząca tego, że Telewizja Trwam znajdzie się na multipleksie, była tylko i wyłącznie informacją, która miała uspokoić nastroje i zniechęcić nas do działań, aby Telewizja Trwam jak najszybciej znalazła się na multipleksie” - mówi w rozmowie z Radiem Maryja.

Dlatego słuchacze toruńskiej rozgłośni nie zamierzają ustawać w walce o miejsce na multipleksie. W rocznicę wielkiego marszu pod hasłem „Obudź się Polsko” organizują kolejną poteżną manifestacje. Celem marszu jest apel o to, aby katolicy i media katolickie nie byli w Polsce dyskryminowani. „Dlatego zachęcamy wszystkich, aby 28. września, w wigilię święta św. Michała przyjechać do Warszawy i pokazać, że my – katolicy mamy coś do powiedzenia” - zaprasza Jaworski.

Z kolei o. Tadeusz Rydzyk ubolewał na antenie Radia Maryja, że na ponad 20. miejsc na multipleksie „tylko jedno zostało obiecane TV Trwam, a więc katolikom”. „Wszystko inne, dane jest stronie liberalno-lewicowej. Poza tym, miejsca przyznano tym samym, którzy już byli mocni w mediach, a teraz są jeszcze mocniejsi. Mają oni po kilka, a nawet po kilkanaście miejsc na multipleksie; tu zamyka się system liberalno-lewicowy. Wiemy, że w ten sposób umysły ludzi będą przerobione na liberalno-lewicowe” - oceniał redemptorysta.

eMBe/Radio Maryja

Komentarze

anonim2013.07.26 11:14
OTR narzekał narzeka i będzie narzekał zawsze wszędie i na wszystko... Taki sposób prowadzenia owieczek z pozycji wiecznie pokrzywdzonego. Miejsce na mux się Trwam należy, ale jak go nie ma to przynajmniej jest powôd do manifestacji i protestów.A jak będzie to będą protesty że tylko jedno ... i tak ''da capi''
anonim2013.07.26 11:15
@arbiter Odsetek? Wiesz ile osób podpisało się pod obroną TV Trwam? W czwartek 25.07.2013 policzono 2 mln 516 tys. 134, a ta liczba cały czas wzrasta.
anonim2013.07.26 11:17
Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk powinien zostać Premierem Rzeczpospolitej Polskiej. Nareszcie ktoś myślący i gospodarny rządziłby Polską. Za mojego już całkiem długiego życia jeszcze nikt rozsądny nami nie rządził. Sami złodzieje, nieudacznicy i zwykłe matoły.
anonim2013.07.26 11:18
@Zed, arbiter, aromz.p, itp. Chyba zapomnieliście o tym, że to miejsce musi najpierw zwolnić TVP, a kiedy to zrobi (i czy w ogóle to zrobi) nie wiadomo.
anonim2013.07.26 11:20
No skoro w Polsce jest 90% katolików, to miejsc na multipleksie dla telewizji stricte katolickich powinno być 18 na 20 - zapewne tak sobie życzy Ojciec Dyrektor. Oczywiście musiałyby to być media toruńskie Ojca Tadeusza, bo przecież taka TV Republika od Sakiewicza jest bee (czego nie ukrywa redemptorysta). Swoją drogą polecam felieton Mazurka z ostatniego numeru tygodnika "Sieci", gdzie ładnie wytyka Rydzykowi nieuczciwość.
anonim2013.07.26 11:26
Oczywiście o.Rydzyk nawet jakby dostał cały multipleks dla siebie to wq dalszym ciagu organizował by marsze. Ale powoli wybory idą więc elektorat trzeba mobliizować
anonim2013.07.26 11:34
Coś mi to przypomina - metoda salami, czy tam "dasz mały palec...". W sumie to lepiej żeby się katolicy upominali o swoje, niż pederaści o przywileje. Ale nie bardzo kumam po co ta manifestacja - poparcia, obrony, protestu?
anonim2013.07.26 11:50
"Z kolei o. Tadeusz Rydzyk ubolewał na antenie Radia Maryja, że na ponad 20. miejsc na multipleksie „tylko jedno zostało obiecane TV Trwam, a więc katolikom”. „Wszystko inne, dane jest stronie liberalno-lewicowej. Poza tym, miejsca przyznano tym samym, którzy już byli mocni w mediach, a teraz są jeszcze mocniejsi. Mają oni po kilka, a nawet po kilkanaście miejsc na multipleksie; tu zamyka się system liberalno-lewicowy. Wiemy, że w ten sposób umysły ludzi będą przerobione na liberalno-lewicowe” - oceniał redemptorysta. " Jakże prawdziwa i celna uwaga, doskonale widoczna w wypowiedziach miejscowych troll'i, dlatego potrzebnych jest co najmniej 10 kanałów katolickich.
anonim2013.07.26 12:13
Na kilkadziesiąt miejsc na multiplexie TVTrwam jest jedyną dużą telewizją niezależną od ubecko-mafijnej hałastry. I jako jedyna musi stawać na głowie żeby udowadniać że nie jest wielbłądem. Kilku nadawców którzy dostali miejsce ma nawet ujemny bilans. Firmy powstały na kilka tygodni przed ogłoszeniem procesu koncesyjnego. Jedna z nich może poszczycić się tym, że kapitałowo związany jest z nią pan dworak (przez firmę studio-a) I Rydzyk ma rację że prawie wszyscy to w jakimś sensie jeden kapitał. I teraz zabawne - panowie i panie - zdecydujcie się - czy O. Rydzyk jest bogaty i wydaje na maybaha czy jest biedny i z tego powodu nie przydzielacie koncesji. Co to za schizofrenia? I dziwię się takim komentarzom jak zed-a - że "mógł zawalczyć o cały multiplex". TVTrwam od samego początku występowała o jedno miejsce. Nie potrzeba mu więcej i ma do tego prawo. Mówimy o telewizji którą ogląda miliony rodaków. Wylewacie tak ogromne ilości jadu na TVTrwam i o. rydzyka, że aż to mierzi osoby nieprzychylne Rydzykowi. Mam nadzieję, że dostanie miejsce na multipleksie - wtedy to się dopiero pos...cie.
anonim2013.07.26 12:20
Panie Wojo :-) Ja swoje poparcie dla TvTrwam złożyłem w zeszłym roku i się nie wycofuję! Uważam że w wolnym kraju nie można dyskryminować żadnych mediów! Jak ktoś nie chce to niech nie ogląda i tyle. Natomiast postać samego OTR i jego wieczne narzekania to inna sprawa. Nie ma! Powtarzam nie ma miejsca żaden atak na KK w Polsce!!!! 95 % Polaków jest katolikami i to niby oni atakują kościół? Pozostałym 5% KK przeważnie nie obchodzi , z małymi wyjątkami .... resume jeśli w 36 mln kraju 1000 osób bredzi to jest to w granicy błędu statystycznego!!!
anonim2013.07.26 12:33
Ogólnie pełna racja z tym, że rozdanie miejsc na multipleksach to jakiś jeden wielki przekręt. I to każdy kto ma trochę oleju w głowie widzi. Miejsca zostały tak rozdane, żeby nei dopuścić nowych graczy. Przez to też oferta programowa jest dosyć słaba, ale raczej ciężko będzie w tej chwili to cofnąć, a te manifestacje nic nie dadzą.
anonim2013.07.26 12:34
@Cezar Podziwiam OTR za ponadprzeciętną umiejętność biznesową:-) Czegóż się nie dotknie owyż redypemptorysta zamienia się w złoto:-) Król Midas pewnie gdzieś w zaświatach zielenieje z zazdrości he he he Ale nie zgodzę się na tezę że On kogoś zjednoczył , raczej zebrał swoją wierną grupę ludzi- tak to odbieram . Żeby zjednoczyć trzeba dialogu między zwaśnionymi a nie zacietrzewienia i próby sił.... A z mediów katolickich to oglądam Tv Niepokalanów i słucham radia Józef a ostatnio KR Zamość :-)
anonim2013.07.26 12:38
I jeszcze dodam, że chociaż rzadko oglądam tę stację to dobrze się stało, że dostała ona miejsce na NTC w imię większego pluralizmu w mediach.
anonim2013.07.26 12:50
Ja bym jeszcze widział na multipleksie TV Republikę jako przeciwwagę dla mediów o lewicowym zabarwieniu i jeszcze danie koncesji Radiu Wnet.
anonim2013.07.26 12:51
I dla Radia Wnet stopniowo chociaż tyle samo koncesji co dla Radia Tok FM.
anonim2013.07.26 12:53
Wszelakiej maści piogale nasmrodzą swoim leninizmem, hitleryzmem, zostawią pustkę i zniszczenie, i diabli ich wezmą. Katolicy zasilają budżet państwa w 90%, a wyznawcy libertynizmu drenują pieniądze podatników katolickich i tuczą się na zgubę Ojczyzny.
anonim2013.07.26 13:20
@Ogórku:-) Powściągnij troche swe emocje , Arbiter może jest trochę denerwujący ale to też człowiek , bliźni i użytkownik portalu jak i Ty. Może mieć prawo do swoich poglądów i możliwość ich wyrażania tak jak i Ty do swoich i do polemik :-) Polemik a nie impertynencji :-) :-) :-) Pozdrawiam
anonim2013.07.26 13:36
Skoro tak walczycie o prawdę, czemu nikt nie wskazał kłamstwa w słowach o.Rydzyka? Pierwsze kłamstwo: " (...) że na ponad 20. miejsc na multipleksie (...)" na multipleksie ogólnie jest owszem ponad 20 miejsce, ale 11 z nich zajmuje TVP. A psim obowiązkiem KRRiT jest udostępnienie nam telewizji publicznej. Zatem miejsc na multipleksie przyznawano jedynie 12. Drugie kłamstwo: "Mają oni po kilka, a nawet po kilkanaście miejsc (...)" Skoro miejsc jest 12, to jak inni mogą mieć po kilkanaście miejsc? Gwoli ścisłości: Polsat 4 miejsca, TVN 3 miejsca, Puls 2 miejsca, media inne 2 miejsca, Lux Veritas 1 miejsce. Które niby grupy mają po kilkanaście miejsc? Dodatkowo TV Puls zwykła być medium prokatolickim. Nie ma charakteru stricte religijnego jak TRWAM, ale jest prokatolicka. @Ogórek: Nie oceniając reszty Twoich wypowiedzi: w jednym miejscu kontynuujesz kłamliwą propagandę: wyłączenie nadajników analogowych wcale nie zmniejszyło dostępu do TRWAM, bo TRWAM nigdy nie nadawało analogowo - wyłącznie przez satelitę i kablówki. Zatem Twoje słowa "wraz ze zniknięciem telewizji naziemnej i nieobecność TV TRWAM na multipleksie, odbiorca musiałby ZAINWESTOWAĆ w odbiornik satelitarny" są kłamstwem, ponieważ wcześniej i tak musiał zainwestować, niezależnie od telewizji naziemnej.
anonim2013.07.26 13:47
Żeby nie było wątpliwości. Ja uważam, że miejsca na multipleksie należy się TRWAM. Bo należy się katolikom. Ale jedno, góra dwa, bo nie ma społecznego zapotrzebowania na więcej stacji religijnych. Ale pomimo tego uważam hasła o obronie TRWAM za paranoję, bo nikt ich nie atakował. Gdyby nie dostali miejsca - nadawaliby jak dawniej, bez żadnych zmian. Czy to atak? Gdzie tu jest usuwanie TRWAM z przestrzeni publicznej o czym niektórzy mówią? Poza tym, kłamstwo pozostaje kłamstwem. I nie obchodzi mnie, czy propagandę szerzy Tusk i TVN, czy Kaczyński z TRWAM i TV Republika. Kłamstwa nie wolno używać, a o.Rydzyk to robi.
anonim2013.07.26 13:56
@Ogórek: A kto im zabiera odbiór tej stacji? Odpowiedz mi proszę na jedno pytanie: czy rok temu, zanim wszedł multipleks, TRWAM było dostępne w każdym domu, każdy wierny mógł bez żadnych inwestycji odbierać?
anonim2013.07.26 14:15
Ogóras od niemieckich Panów jest żenujący w swoich wypowiedziach. NIech ktoś się tym niekulturalnym pseudo katolikiem zajmie wreszcie. Zresztą, wystarczy poczytać jego "wypociny" na tzw. blogu ... żenada w imię pseudo-katolika ... fujjj .. co za gość ....
anonim2013.07.26 14:38
Apeluję do forumowiczów o wykazanie się elementarną przynajmniej empatią. Jak ma się cieszyć z nowego i jakże odmiennego od innych kanału w TV ta część naszych rodaków, która słusznie przeczuwa ze zgrozą iż wraz z pojawieniem się TV TRWAM w każdym telewizorze rozpoczną się ich problemy z tzw. dysonansem poznawczym. Tak jak Wy – Bojownicy o Prawdę i Pluralizm W Mediach jesteście już na to uodpornieni oglądając TV TRWAM i zaraz przełączając na TVN czy POLSAT (i z powrotem), tak tysiące ludzi w naszym kraju już za niedługo będzie narażone na bolesny "stan nieprzyjemnego napięcia psychicznego" (za Wikipedią) - efektu właśnie dysonansu poznawczego. Nie ma więc sensu reagować i wciągać się w pyskówki, w sytuacji, gdy jak już się TV TRWAM pojawi na multipleksie sytuacja społeczna zmieni się radykalnie na tyle, że po roku już nawet jeden agent wpływu nie wrzuci tekstu: "jak to o. Rydzyk kłamie", "chce cały multiplex i wszystkie inne kanały", "nikt nie prześladował TV TRWAM, nikt nie zwalczał Radia Maryja" itp. itd. Poczekajmy, aż TVP w swojej łaskawości udostępni kanał, gdy to się stanie, to przecież to minimum pluralizmu nie spowoduje, że już od tego dnia nie trzeba będzie walczyć o nasze Wartości. Na razie "ostrzcie szable" na TVP, bo bez awantury kanału raczej nie oddadzą.
anonim2013.07.26 15:38
Zabiegowiec - TV Trwam nie ma obecnie kłopotów z dostępnością, ale z oglądalnością. Twierdzenie, że sytuacja społeczna się zmieni dzięki jednemu kanałowi telewizyjnemu marnej jakości to myślenie życzeniowe.
anonim2013.07.26 15:47
@Ogórek: Nie odpowiedziałeś mi na pytanie. "A kto im zabiera odbiór tej stacji? Odpowiedz mi proszę na jedno pytanie: czy rok temu, zanim wszedł multipleks, TRWAM było dostępne w każdym domu, każdy wierny mógł bez żadnych inwestycji odbierać?"
anonim2013.07.26 16:12
[email protected] Odpowiedz mi na jedno pytanie. Dla kogo są multipleksy i państwo polskie?
anonim2013.07.26 16:26
''Nic Hunowie na pół dzicy gdy się swarzą katolicy '' (P. Orzechowski Brat Polski czyli Arianin) Czterysta lat minęło a wciąż aktualne:-)
anonim2013.07.26 16:31
@antolek: Dla obywateli. Jakbyś nie zauważył, pisałem wyżej, że miejsce dla TRWAM się należy i może dla jeszcze jednego kanału katolickiego. Tego nie zaprzeczę. Ale nie uprawnia to do kłamstwa, że nieprzyznanie miejsca na multipleksie było usunięciem TRWAM z polskich domów, ponieważ przy nieprzyznaniu multipleksu, sposób odbierania TRWAM nie zmienił się ani trochę. I twierdzenie inaczej to kłamliwa propaganda.
anonim2013.07.26 19:34
" Arbiter może jest trochę denerwujący ale to też człowiek" człowiek? człowiek się tak nie zachowuje, to internetowy robot ....
anonim2013.07.26 19:37
" Odpowiedz mi proszę na jedno pytanie: czy rok temu, zanim wszedł multipleks, TRWAM było dostępne w każdym domu, każdy wierny mógł bez żadnych inwestycji odbierać?" A ty odpowiedz na pytanie KTÓRA z dostępnych na mux telewizji nie zwiększyła swojego zasięgu ? niektóre nawet nieskończenie ....
anonim2013.07.26 20:15
@Merak: TVP1, TVP2, TVN, Polsat, TV4, TV Puls. One były dostępne naziemnie. Niemniej, jesteś kolejnym, który próbuje odwrócić uwagę od mojego pytania kolejnym pytaniem. Bo odpowiedź na moje pytanie brzmi: nie, TRWAM można było odbierać tylko przez satelitę lub kablówkę. Z tego wynika wniosek: gdyby TRWAM nie dostało miejsca na mux, nie straciłoby widzów, bo i tak nie nadawało naziemnie. Twierdzenie inaczej jest kłamstwem i jako kłamstwo należy potępić. To że to kłamstwo wychodzi z ust o.Rydzyka nic nie zmienia, że to jest kłamstwo.
anonim2013.07.26 20:25
Rozumiem. że to co prezentuje osoba na zdjęciu, to język biblijny i przepojony ewangeliczną miłością.
anonim2013.07.26 20:30
Mkasperowicz - pełna zgoda co do twierdzenia na temat tego, że TV Trwam widzów nie straciła przez brak MUX. Z tego co pamiętam, to sam to kiedyś próbowałem wytłumaczyć Ogórkowi (z identycznym efektem).
anonim2013.07.26 20:55
Szarlej, Mkasperowicz. Z małą poprawką. P min Boni proponował by anteny satelitarne likwidować bo są nieestetyczne. Pomysł ten nie nowy bo autorstwa min propagandy stany wojennego Urbana.Wówczas też zezwolenia na instalowanie anten satelitarnych wydawało ministerstwo Łączności i tylko oczywiście prawomyślnym. To nic nowego. Samo przyznanie miejsca na multipleksie to nic nie znaczy bo tak samo miało przyznane Radio Maryja częstotliwości a później okazywało się że to wojsko nie udostępni tych zakresów a to potrzebne kanały służbom ratowniczym. Taki chocholi taniec jak prawdopodobnie znów chcą teraz powtórzyć. By NIK do Dworaka nie wszedł by sprawdzić cały proces przyznawania miejsc na multipleksie wymienia się na gwałt prezesa NIKu.
anonim2013.07.26 22:41
w tej chwili to w ogóle nie ma co oglądać w TV bo kiedyś to jeszcze się starali
anonim2013.07.27 18:17
Słusznie o. Rydzyk organizuje manifestacje, bo dziwakom z KRRiT trzeba systematycznie przypominać co obiecali i co mają wykonać.