19.10.20, 11:44Fot. screenshot - TVP Info

MZ: Szpital tymczasowy powstanie w każdym mieście wojewódzkim

Dziś rozpoczęto prace nad utworzeniem szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, który już w przyszłym tygodniu ma być gotowy na przyjęcie pacjentów. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że przygotowywany jest projekt, dzięki któremu takie szpitale powstaną w każdym mieście wojewódzkim w Polsce.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski był gościem „Trójki” Polskiego Radia, gdzie mówił o działaniach mających na celu zwiększenie dostępności łóżek gotowych do przyjmowania pacjentów z COVID-19. Poinformował, że w każdym mieście wojewódzkim powstanie szpital tymczasowy:

- „Siedem miast jest bardziej zaawansowanych. Tu chodzi o Warszawę, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk - tam już są rozpatrywane konkretne miejsca, gdzie takie szpitale będą powstawały. W weekend poprosiliśmy wojewodów tych województw o określenie zapotrzebowania na sprzęt. Wojewodowie przygotowują szczegółowy plan realizacji tych szpitali tymczasowych. One będą powstawały jako filia szpitala głównego, przede wszystkim pod patronatem MSWiA czy szpitali MON” – wyjaśniał.

W Warszawie mają powstać dwa takie szpitale. Po jednym ma powstać w każdym innym mieście wojewódzkim. Poza tym w szpitale zakaźne zostaną też przekształcone niektóre szpitale powiatowe. Minister wyjaśnił, że w jeśli w okolicy są dwa szpitale powiatowe, to jeden z nich będzie leczył pacjentów z COVID-19. Do leczenia pacjentów z koronawirusem przekształcane będą też duże oddziały internistyczne w szpitalach wojewódzkich.

kak/PAP

Komentarze

Kruger2020.10.27 19:32
Facet nie lodreip szpitale, mów otwarcie więzienia. W zwykłych więzieniach nie ma już miejsc.
Jan Radziszewski2020.10.22 12:46
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Ame
Polak2020.10.19 18:23
Stadiony decyzją administracyjną przemianuje się na szpitale, obsadzi cieciami z WOTu i pisowska mafia będzie dalej udawać że coś robi.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.19 18:47
Konfederacja Rosyjska morduje Polakow,i chce ich oglupic az do rychlej smierci.
Teresa2020.10.19 17:31
Budują umieralnię dla starych ludzi.Panie ministrze a może tak bezpłatne badanie na poziom wit.D której brakuje starszym ludziom a wiadomo, że wit.D wzmacnia odporność.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.19 18:50
Konfederacja Idiotow nienawidzi calego Narodu.
JaluKurek2020.10.19 16:32
A po co wam to, namordyści , skoro macie Auschwitz! To izolatorium jest czynne od 75 lat i posiada dla kowidowych pacjentów 500tys miejsc. Dodatkowo jest wyposażone w stosowne urządzenia utylizujące pacjentów zbędnych, lub tych "którzy przegrali walkę z kowidem".
xcvx2020.10.19 16:22
Nie mają co z pieniędzmi robić
Maria Błaszczyk2020.10.19 14:57
Niesamowite... Karetki stoją po 8 godzin z pacjentami czekając na miejsce, ludzie umierają, bo nie ma kto im pomóc, a minister zdrowia już zaczął się zastanawiać, co z tym zrobić... Już nawet "projekt jest przygotowywany". Nic to, że przez kilka miesięcy był czas, żeby to zorganizować. Wtedy akurat wirusa nie należało się bać...
Jerzy2020.10.19 13:35
a nie da się całej Polski w szpital zamienić? patrząc na rządzących to byłby szpital jednoimienny - psychiatryczny...
Andrzej Malik2020.10.19 12:12
...a gdzie tytuł "Kalendarium koronapaniki"?
Anonim2020.10.19 12:38
wlasnie do tego doprowadzila koronapanika, tzn przewlekla blokada sluzby i efekt wyplaszczania dominem... jesli michal kaminski jest w grupie zagrozenia to jego nalezy izolowac a nie 560 parlamentarzystow
Anonim2020.10.19 12:40
*służby zdrowia
JaluKurek2020.10.19 16:36
A gdzie podziała się słynna trumna i wykresy Strzemeckiego czy Strzemienieckiego?