05.05.21, 21:52Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Na zawieszeniu się nie skończy. Dotkliwe kary dla posłów PiS łamiących dyscyplinę

Poza posłami Solidarnej Polski, przeciwko ratyfikacji Funduszu Odbudowy zagłosowały wczoraj również dwie posłanki PiS. Już wcześniej władze partii informowały o konsekwencjach łamania dyscypliny. Teraz Wirtualna Polska dowiedziała się nieoficjalnie, że w grę wchodzą bardzo poważne kary.

Wczoraj w Sejmie odbyło się głosowanie nad projektem ustawy ratyfikującej decyzję o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE. W klubie PiS obowiązywała dyscyplina w tym głosowaniu. Mimo to posłowie Solidarnej Polski oraz dwie posłanki PiS (Anna Maria Siarkowska i Małgorzata Janowska) zagłosowali przeciw.

O ewentualnych konsekwencjach za złamanie dyscypliny mówił dziś szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Podkreślił, że decyzję podejmie szef klubu i rzecznik dyscyplinarny.

- „Na pewno będą takowe konsekwencje i to mogę zapewnić; krótkoterminowe i długoterminowe”

- powiedział.

Okazuje się, że konsekwencje mogą być rzeczywiście „długoterminowe”. Wirtualna Polska ustaliła nieoficjalnie, że kar doraźnych nie będzie w ogóle. Politycy, którzy nie poparli Funduszu Odbudowy, w przyszłości odczują jednak bolesne konsekwencje. Nie będą mogli liczyć na start z list PiS w wyborach parlamentarnych w 2023 roku.

Dotyczyć ma to szczególnie poseł Siarkowskiej, która wcześniej krytykowała działania rządu w walce z pandemią.

- „Start z list PiS w wyborach? Nie ma na to szans”

- stwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską polityk PiS.

kak/wp.pl

Komentarze

Uwaga na "ulicę, zagranicę" i pejsawicę!2021.05.6 11:36
NIE otwierać linków www.neon24, bo to bękart onetu pod pieczą sorosowo-michnikowej "Angory" !!!
Anonim2021.05.6 12:34
tym bardziej chcę poznać bękarta? dzięki za zachętę!
Roman2021.05.6 11:29
Ci posłowie zachowali się jak trzeba. Brawo. Niezrozumiały jest ten owczy pęd za pieniędzmi które i tak nic nie dadzą a tylko uzależnią Polskę od kapitału i banków i oczywiście przybliżają nas do federalizacji unii. Trzeba powiedzieć stop !
sensowny komentarz dot.płatnego TROLLA "Apel"jn.2021.05.6 11:27
nick "Apel", to talmudyczny PŁATNY TROLL, który manipulując na zasadzie "jestem za, a nawet przeciw" i upomina się o komentarze "sensowne"(hm), bo to wstrętne trollisko ma płacone od każdego komentarza pod jego wypocinami, a nawet i za każdego kciuka bez względu na kolor. NIE KARMIĆ TROLLA nick "Apel" posługującego się tu też wieloma innymi nickami.
olo2021.05.6 11:27
pis plus postkomuna = pisbolszewia
Magda2021.05.6 10:27
Niech się PIS zastanowi 3 razy zanim to zrobi, bo straci wiele wyborców, między innymi mnie. Oklaski dla poseł Siarkowskiej, kibicuje Pani z całego serca.
west2021.05.6 9:33
Po raz enty powtarzam, że tzw. dyscyplina partyjna jest łamaniem konstytucji, która również posłowi gwarantuje wolność słowa, sumienia i wyznania. Z drugiej strony, poseł reprezentuje swoich wyborców a nie partię, która go wstawia na swoje listy. To właśnie przed nimi odpowiada z realizacji przedwyborczych zobowiązań i nie powinien być marionetką do głosowania w ręku tego czy innego partyjnego wodza !
Anonim2021.05.6 8:51
Jaki cyrograf podpisaliśmy wczoraj? ........ https://rebeliantka.neon24.pl/post/161696,jaki-cyrograf-podpisalismy-wczoraj
Apel2021.05.6 8:37
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
Anonim2021.05.6 8:44
Frędzlu, wklejasz coraz dłuższe komentarze, których nikt nie czyta! trzeba być niemądrym, aby tego nie dostrzegać?
Anonim2021.05.6 8:26
4 maja 2021 r. - od tej daty, my - Polacy, mamy jedynie Flagę, Hymn, i markę Polska? .... rzeczywiste atrybuty władzy na terytorium RP ma unijny chlew pod nazwą UE?
Anonim2021.05.6 8:28
Nie sądzę, że Jarosław Kaczyński jest głupi, aby tego nie wiedzieć?
Anonim2021.05.6 8:29
Nie sądzę, że Mateusz Morawiecki jest głupi, aby tego nie wiedzieć?
ceramik2021.05.6 8:21
Mały Wielki Wojownik wie, co robi, a wstępujesz do partii, to decydujesz się na posłuszeństwo kierownictwa, albo buduj swoją partię, jak Kurski, Ziobro i Gowin. I tyle bez Jarka zbudowali, że muszą być przy nim, bo inaczej próżnia.
Anonim2021.05.6 8:35
Szydzisz z min. Ziobry? i Solidarnej Polski? .... czy z naszych rodaków? politycznych dyletantów? z wykastrowanym instynktem samozachowawczym? co dokonywali wyboru? co głosowali na PiS?
Anonim2021.05.6 8:05
Dla pani poseł Siarkowskiej zawsze miałem wielki szacun! i tym razem również się nie zawiodłem? trzeba mieć ja-ja w polityce? Brawo pani Poseł!
Jacuś2021.05.6 7:42
A czy tylko na PiS-ie świat się opiera? Uważam, że tacy posłowie jak pani Siarkowska jest osobą, która mocno broni interesów Polski dlatego ze startem w wyborach nie będzie miała problemów. PiS niech zważy różne aspekty bo wnet okroi swoją listę i doprowadzi do niezbyt przyjemnych sytuacji. Ponadto tu się pomija istotne rzeczy, a mianowicie głosowanie ratyfikacyjne oddaje część suwerenności i wiele działań dla "super państwa" UE. Warto trochę poczytać na ten temat. Dla pani Siarkowskiej i innych wielki szacun.
Anonim2021.05.6 8:02
PiS zadłuża Państwo, sypie kasą tym, co znają jedynie TVP, żongluje sumieniami swoich wyborców, i władzę opiera na strachu?
Anonim2021.05.6 8:08
parszywe kierownictwo PiS? i parszywe decyzje dla Polski? ale o tym dowiemy się, gdy już będzie zapóźni? gdy odejdą na śmietnik historii? a zatem, niebawem?
Gdyby2021.05.6 8:27
nie wygrał PiS, bylibyśmy niemieckim landem od dawna.
Anonim2021.05.6 8:40
A może sięgnęlibyśmy ten dołek, z którego Polacy zobaczyliby partyjne łajno? i nastąpiłoby odbicie? ......... a tak, ciągle proponuje się nam mniejsze zło? a zło, jest złem!
Apel2021.05.6 7:41
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
APEL2021.05.6 7:41
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Anonim2021.05.6 7:29
4 maja przejdzie do historii ............... https://spiritolibero.neon24.pl/post/161682,4-maja-przejdzie-do-historii
Anonim2021.05.6 7:31
"Poprzednio odzyskanie niepodległości trwało jakieś 5 pokoleń. Teraz nawet 10 nie starczy. Władza, już teraz europejska, dysponuje wszelkimi instrumentami, żeby utrzymać w ryzach społeczeństwa Europy - od finansowo - prawnych do czysto siłowych (słynna ustawa 1066 cały czas obowiązująca w Polsce)."
Anonim2021.05.6 7:27
Proszę Państwa, 4 maja 2021 skończył się w Polsce J.Kaczyński ...... https://wawel.neon24.pl/post/161677,prosze-panstwa-4-maja-2021-skonczyl-sie-w-polsce-j-kaczynski
niestety2021.05.6 7:19
pis-owscy skurwi.le chcą karać za wolność sumienia
Najpierw2021.05.6 8:29
trzeba mieć to sumienie, nie głód kasy.
Anonim2021.05.6 6:51
Ekskomunikować...! I przy pieniężnym wsparciu dyrektora - przekląć na wieki. No dobrze - na dwa lata.
Anonim2021.05.6 5:40
To już reszta wolności partyjnej musi być ukarana? Co się stało z demokracją, że ona zabija resztki swobodnego myślenia i sumienia? Dlaczego w rezultacie aktywiści partyjni zostają pozbawienie reszki człowieczeństwa? Więc po co ich tylu, jak jeden by wystarczył do podejmowania losu za Polskę? /stp/
Verra2021.05.6 3:56
Poszukajcie sobie i uważnie przesłuchajcie - pandemię zaplanowano w 1966 roku Krajski. Ludzie, obudźcie się!
Nina C.2021.05.6 9:38
Mądrzy ludzie wiedzą, że pandemia była zaplanowana przez masonerię, a głupcy i tak tego nie będą rozumieć.
Apel pisze, że GW jest prodemokratyczna...HAHAHA..2021.05.6 3:13
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
IGNOROWAĆ trolla o nicku Apel2021.05.6 7:04
Apel, to talmudyczny TROLL!
Apel pisze, że GW jest z prestiżem.. HAHAHA!2021.05.6 3:12
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Apel pisze, że GW jest propolska .... HAHAHA!2021.05.6 3:11
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
APEL2021.05.6 1:08
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Lucy2021.05.6 1:08
To jest tak jak się byle kogo wsadza na listy doSejmu i Senatu.
Anonim2021.05.6 5:42
Tak, potrzeba nam ludzi bez sumienia i bez własnego głosu! /stp/
Anonim2021.05.6 0:47
Gratulacje. Niestety Pis stał się totalitarny. Zbyt długi okres władzy i zapomnieli co to jest demokracja i interes Polski. Niestety zbyt mało odważnych, wolnych i nieskorumpowanych by bronić Polski. Elity Pisu stały się masońskimi horągiewkami.
Urszula2021.05.6 0:13
Gratuluję paniom Annie Marii Siarkowskiej i Małgorzacie postawy w głosowaniu!!!
Ant2021.05.6 0:09
Dyscyplina to bandytyzm, a nie demokracja. Posłowie powinni odpowiadać przed wyborcami, a nie jakąś partią. Precz z kastą polityczną wszyscy do wymiany, a Ci którzy zasłużyli pod sąd - jeśli w Polsce takowy wreszcie powstanie.
Elle2021.05.6 1:09
Co za brednie piszesz demokracja to partie tak jest na całym swiecie
Ant2021.05.6 1:47
Jeśli któraś partia Cię finansuje to marnie Ci płaci. Jak widać zbyt marnie by stać Cię było na podróżowanie. A warto byłoby odwiedzić kiedyć kraje, które jeszcze są demokratyczne i zobaczyć co się dzieje z tymi, którzy sprzeniewierzają się wyborcom - patrz sytuacja w kalifornii: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-56897184
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.05.5 23:57
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
Andy2021.05.5 23:53
Przypomnę sobolewskiemu, Moja Ślina na jego matkę, że poseł odpowiada przed wyborcami (czyli de facto pracodawcami) a nie przed partią i osieroconym prezesem ...
Hanna2021.05.6 1:11
Bzdury piszesz wyborcy nawet tej samej partii są rózni ja wybierałam PIS a nie Siarkowską powinna się dostosować do głosowania koniec kropka
Jerzy2021.05.6 4:14
czyli jak będą legalizować pedofilię czy inne dewiacje homoseksualne, w tym związki bydlęce, pardon "partnerskie", też powinna być ZA? bo prezes z alzheimerem czy reszta żydostwa obecnie rządzącego na pewni będzie...
Tadi2021.05.5 23:46
Nawet ładna ta Siarkowska ale jak mogła tak się wyłamać, nie lubię Jej.
matis892021.05.5 23:16
Przypominam, szatanistyczny PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Wiktor2021.05.6 1:14
won durniu z konfy!
Ej, a ty niby taki "mundry"???2021.05.5 23:14
Jakim trzeba być głupim "palantem", żeby samemu do siebie napisać te wszystkie wpisy!? One są tylko i wyłącznie twoje! Dalej się baw, zmieniaj nicki i się sprzeczaj sam ze sobą!... OJ, widać, że urwałeś się "anonimie" wielonickowcu/ z psychiatryka...! Za takie wpisy, trollu płacą ci 5 czy 10 groszy od sztuki ?????????
Skrzypek na dachu2021.05.5 22:46
Unijne fundusze odbudowy to klamstwo bo to naprawde dorzucanie gotowki dla doraznego ale niedozwolonego regulaminowo w ksiegowosci Unijnej ratowania niegospodarnych panstw poludniowego obszaru eurostrefy Grecja Portugalia Hiszpania i Wlochy ktore rozrzutnosc doprowadzilo do bankructwa przez sztywny kurs jednolitej eurowaluty . Pan Posel Krzysztof Bosak najlepiej wytlumaczyl w Sejmie ze w zamian za obiecanki na siedmioletnie dotacje i pozyczki to Rzad PiS i lewica narzucili pentle na szyje Polskim Podatnikom na nastepne 37 lat i przekazali dla Unijnej Komisji Europejskiej mozliwosc opodatkowania Polske klimatycznym , weglowym , dwutlenkowym , cyfrowym czy jeszcze jakims podatkiem na nastepne piec tysiecy lat .
Po 11 ...2021.05.5 22:19
Nawet wnuki poseł Siarkowskiej nie mogą liczyć na zdanie egzaminu na prawo jazdy....
x2021.05.5 22:16
Jest to o tyle śmieszne, że dyscyplinę złamał również poseł Kaczyński.
Anonim2021.05.5 22:13
Nie zapominajmy, że konsekwencje ZDRADY STANU poniosą sprzedajni posłowie głosujący za zlikwidowaniem suwerenności Polski, bo tym jest ta NIELEGALNA Ustawka.
zyta2021.05.5 22:10
będzie kara śmierci i konfiskata mienia w tym policyjnym państwie
Anonim2021.05.5 22:06
Za dwa lata przynależność do PiS będzie miała takie same konotacje jak przynależność do PZPR , zatem czego tu żałować.
Anonim2021.05.5 22:08
aleś ty mundry, jak sekretarz pop
Anonim2021.05.5 22:12
Ty z PiSu , poprawnie pisze się 'mądry'