06.11.20, 08:05Fot. via Wikipedia, CC 0

Nasza ojczyzna jest w niebie

 PIERWSZE CZYTANIE

Chrystus przemieni nasze ciała

Flp 3, 17 – 4, 1

 Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Filipian

Bracia, bądźcie wszyscy razem moimi naśladowcami i wpatrujcie się w tych, którzy tak postępują, jak tego wzór macie w nas. Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem. Ich losem – zagłada, ich bogiem – brzuch, a chwała – w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne.

Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone w podobne do swego chwalebnego ciała tą mocą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować.

Przeto, bracia umiłowani, za którymi tęsknię – radości i chwało moja! – tak trwajcie mocno w Panu, umiłowani!

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Przypowieść o nieuczciwym rządcy

Łk 16, 1-8

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek.

Przywołał więc go do siebie i rzekł mu: „Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządzania, bo już nie będziesz mógł zarządzać”.

Na to rządca rzekł sam do siebie: „Co ja pocznę, skoro mój pan odbiera mi zarządzanie? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem już, co uczynię, żeby mnie ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę odsunięty od zarządzania”.

Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: „Ile jesteś winien mojemu panu?” Ten odpowiedział: „Sto beczek oliwy”. On mu rzekł: „Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt”. Następnie pytał drugiego: „A ty ile jesteś winien?” Ten odrzekł: „Sto korców pszenicy”. Mówi mu: „Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt”.

Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z podobnymi sobie ludźmi niż synowie światłości».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

feldkuratkatz2020.11.6 10:46
Z listu św. Pawła do pedofilian: "Zaprawdę powiadam Wam: Idźcie i łapska trzymajcie z dala od maluczkich, albowiem kuśki wasze ucięte będą, a zadki wasze oddane na pokuszenie współwięźniom, i nic nie pomoże przeniesienie do innej parafii."
Natalja Siwiec2020.11.6 8:32
Czyli mamy w naszym kraju całe mnóstwo niepotrzebnych imigrantów.
AAAtomek2020.11.6 8:25
No to wy.....jcie do swojego kraju!
Anonim2020.11.6 8:24
Czyli co? Niech żyje Królestwo Niebieskie a Polske można yebać?