24.04.14, 20:53Fot. Morgue File

Nauczyciel zabronił dziecku czytania Biblii

W jednej ze szkół podstawowych w Teksasie nauczyciel zabronił uczniowi czytania Biblii podczas specjalnie przeznaczonego na własną lekturę czasu. O sprawie poinformował Liberty Institute, który wysłał list do władz Cypress Fairbanks Independent School District. Instytut otrzymał list ze skargą od rodziców. Chcą pozostać anonimowi, by nie narazić się na nieprzyjemności ze strony szkolnego personelu.

Jeden z nauczycieli miał według relacji rodziców powiedzieć ich dziecku, że Biblia jest po prostu „niewłaściwą lekturą” i zakazał mu ponownie przynosić ją ze sobą do szkoły.

Jak wskazuje Liberty Instytute, takie zachowanie nauczyciela jest sprzeczne z amerykańską konstytucją. Niestety, do podobnych incydentów dochodzi w szkołach Stanów Zjednoczonych coraz częściej. Państwowi urzędnicy uważają, że religia w ogóle nie powinna mieć przystępu do szkoły. Chrześcijaństwo jest w ten sposób rugowane z życia publicznego.

pac/charisma news

Komentarze

anonim2014.04.24 22:58
Przy grach, filmach i literaturze którą tuczy się obecna młodzież, najbardziej krwawe opisy znajdujące się w Biblii są niczym.
anonim2014.04.24 23:10
Czy lewica ma prawo wtrącać się do polityki? http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2014/04/23/24007_czy-lewica-ma-prawo-mieszac-sie-do-polityki.html#comment-36763
anonim2014.04.24 23:13
@Artur.db9 To samo dotyczy np.: "Zbrodni i kary" Dostojewskiego,"Roku 1984"Orwella,"Mechanicznej pomarańczy"Burgessa,trylogii Sienkiewicza,"Jądra Ciemności" Conrada,Iliady i Odysei, "Medalionów"Nałkowskiej "Stu lat samotności"Marqueza i wielu wielu innych lektur ,które karzą np.: w Polsce czytać dzieciom poniżej 18 roku życia. Są to fikcyjne opowieści opisujące albo realne zdarzenia albo realne zjawiska(np.:za pomocą metafor z palety s-f albo tego co nazywamy fantasy ).
anonim2014.04.24 23:37
@Artur.db9.. Uwielbiam, gdy ktoś wyłapuje co "smakowitsze kąski" z Biblii i poddaje gawiedzi jako argumenty, że Biblia jest "be"... Wyłapywanie podobnych fragmentów bez kontekstu historycznego oraz co najważniejsze - bez nakreślenia powodu, dla którego znajdują się w Biblii takie opisy, jest dyletanctwem bardzo niskiego lotu, gdyż świadczy, że wypisujący je zatrzymał się na opisach, ale bez próby wyjaśnienia ich sensu. Moralnego sensu. Biblia zawiera wiele podobnych opowieści, ale nie po to, aby się nimi epatować, ale aby poznać losy Narodu Wybranego, które były częścią historii Zbawienia, prowadzące do pojawienia się Mesjasza i jego działalności opisanej w Nowym Testamencie. Naród Wybrany chociaż był wybrany, to jednak nie miał w swej historii jedynie chwalebnych czynów. Jest to naturalne i normalne i świadczy jedynie o tym, że prorocy spisujący Biblię nie wybielali historii Izraela, aby jego PR był bez skazy. Zatem nie lukrowali jej, nie "zapominali" o dramatycznych wydarzeniach. Przekazywali prawdę. Ale rozumiem, że według Ciebie nie powinno się uczyć w szkołach o wojnach, ich przebiegu i okrucieństwu? Tematem zakazanym powinien być holocaust, a wspomnienia więźniów Oświęcimia powinny znajdować się na indeksie dzieł zakazanych? Tak samo nie powinno się wspominać o zbrodniach komunizmu, rodzimego UB, o rzezi wołyńskiej... itd. itp. No bo jak to... takie historie opisują przemoc, gwałty, pijaństwo, dyskryminację... Teraz wiem dlaczego lewacy tak bardzo nie lubią historii.. Nie znoszą wyciągania z niej wniosków. Przede wszystkim dla siebie.
anonim2014.04.25 7:25
@Krzysztof_Kopec "Tak więc tą sytuację należałoby przedstawić zupełnie inaczej - jako posiadanie przez dziecko lektury, której nie będzie w stanie zrozumieć." Czyli gdyby nauczyciel zakazał dziecku czytania opowiadań Sapkowskiego gdzie jest dużo brutalnych scen albo "Paragrafu 22" bo nie zrozumie uważałbyś ,że jest ok i nauczyciel ma do tego prawo. Poza tym żeby zobaczyć jak internet eksploduje oburzeniem tych co teraz zacierają rączki bo ktoś kolejny raz kopnął wierzących wystarczy np.: zakazać w jakiejś szkole dzieciom grać w GTA.
anonim2014.04.25 7:52
A więc jednak społeczeństwo nie jest tak do końca "otwarte".
anonim2014.04.25 8:02
"Chrześcijaństwo jest w ten sposób rugowane z życia publicznego" A judaizm?...
anonim2014.04.25 8:02
"Chrześcijaństwo jest w ten sposób rugowane z życia publicznego" A judaizm?...
anonim2014.04.26 0:55
@LiczbaPi… „są w niej sceny przemocy i jest niespójna.” Niespójności nie widzę, a to, że są w niej sceny przemocy, to nic dziwnego skoro opisuje prawdziwe losy Izraelitów. Wybranie przez Boga tego narodu nie polegało na tym, że automatycznie stał się narodem bezgrzesznym. „Ludzie wierzący za to wyciągają tylko te dobre fragmenty i udają, że reszty nie ma.” Nie zauważyłam tego. To jakaś Twoja fatamorgana. „to ma być uniwersalne i ponadczasowe słowo boże, wiec jak można mówi o jakimkolwiek kontekście historycznym” Biblijne Słowo Boże było skierowane najpierw do ludzi żyjących w określonym miejscu i czasie. Naukę moralną z niej płynącą musiano przedstawić w języku znaczeń dla nich zrozumiałych. Tak samo, gdy na przykład kolejni papieże piszą encykliki, to odwołują się do wydarzeń bieżących, aby przedstawić jakiś uniwersalny, ponadczasowy problem. Trudno byłoby, aby Bóg, posługując się jakimś przykładem z dziejów Izraela, polecił prorokom opisanie przykładów zachowań komunistów lub faszystów, których ówcześni nie znali, więc nie wiedzieliby o co Bogu chodzi. „Bóg dawał polecenie atakowania innych plemion/miast” Aby w ten sposób ochronić Lud Wybrany przed plemionami, które mogły jego istnieniu zagrozić. Jeśli miał taką wolę to działał również bezpośrednio. „trzeba mówić o wojnach i ich okrucieństwie, ale nie trzeba dzieciom opowiadać np. o gwałtach zbiorowych” Ale to jest również część życia społeczności ludzkiej! Tak samo jak zadawanie śmierci podczas działań wojennych i towarzyszącym im nie tylko gwałtom. W Biblii scena gwałtu przytoczona przez Atur.db9 jest zaledwie jednozdaniowym stwierdzeniem: „A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu.” Nie ma tu epatowania się tym wydarzeniem i jego szczegółowego opisywania. Jest suchym podaniem faktu. Ta scena jest fragmentem opowieści o pogwałceniu świętego dla Izraelitów prawa gościnności. Prawa, które starzec goszczący lewitę bronił do heroizmu, pragnąc poświęcić nawet swoją córkę, aby nie stała się krzywda gościowi. Gdy jednak gwałt się dokonał, napastnicy w rezultacie ponieśli surową karę. Wyrządzone zło zostało pomszczone.
anonim2014.04.26 1:07
@Krzysztof_Kopec… „W przedstawionej sytuacji nie było mowy o tym, by ktoś miał temu dziecku przedstawione w Biblii sprawy wyjaśnić. Ono nie miało do kogo zwrócić się z wątpliwościami.” Biedaczku ty mój… Wyobrażasz sobie, że np. dziesięciolatek ochoczo pobiegł do księgarni, aby kupić tam sobie jedną z trudniejszych ksiąg do czytania jaką jest Biblia? Chyba prędzej rozejrzałby się za „Przygodami Pimpusia Sadełko”? Skoro to była jego lektura, to zapewne polecona przez rodziców, którzy dobrze wiedzieli z czym może się zapoznać dziecko w trakcie czytania Biblii. Jeżeli polecili, to nie wyobrażam sobie, aby pozostawili go na pastwę wątpliwości, ale po to, aby je dziecku wyjaśnić.
anonim2014.04.26 1:27
@L.Twardowski… „zwolennicy czytania (na terenie szkoły) Biblii przez dzieci uczęszczające do szkół podstawowych, powinni uznać także konsekwentnie obowiązek nałożony na nauczyciela - by wytłumaczył dziecku "moralny sens" rozmaitych wydarzeń” Zauważ, złotko, że to była lektura w czasie przeznaczonym na DOWOLNĄ lekturę. Więc również poleconą przez rodziców, bo taka niewątpliwie była Biblia. Jak widać „dowolną” o ile to nie jest Biblia. Pewnie gdyby czytał „Biblię Szatana”, to zapewne nie zwrócono by mu uwagi. „w szczególności oddania własnej córki (dziewicy) na pastwę gwałcicieli, po to by uratować przypadkowego gościa przed gwałtem homoseksualnym” A dlaczego uważasz, że akurat na ten fragment dziecko zwróci specjalną uwagę? A jeśli zwróci i się zapyta rodziców o co tam chodzi, to zapewne otrzyma od nich stosowną odpowiedź, skoro mu taką lekturę polecili. Nauczyciel tego absolutnie nie musi robić. „wie co to znaczy homoseksualizm, gwałt homoseksualny, dziewictwo i jego utrata, obcowanie płciowe, gwałt zbiorowy, ryzyko zajścia w ciążę,” A czy w przytaczanym fragmencie oprócz słowa „dziewictwo” i „gwałt”, któreś z podanych przez ciebie określeń się pojawia? „Dziewictwo” nie jest jakimś słowem zakazanym, o którym 10-latek, a w szczególności 10-latka, nie powinno mieć żadnego pojęcia. Tak samo jest ze słowem „gwałt”. „tłumaczenie 11-letniemu dziecku zawiłości problematyki gwałtu nie byłoby przypadkiem aktem molestowania dziecka przez nauczyciela” A więc zdecydowanie lepiej jest, aby te kwestie tłumaczyli rodzice, które znają dziecko, jego poziom rozwoju i wiedzą jakiego stopnia informacje można mu przekazać. „11-letnie dzieci przynosiły lektury Marqueza” Żartujesz? Toż to nawet dla dorosłych jest niezjadliwe, więc nie wyobrażam sobie chętnego po dobrowolne sięgnięcie do takiej lektury 11-latka.
anonim2014.04.26 5:56
@Existens. Gdyby czytał "Koran" lub "Kapitał" K. Marksa ewentualnie Dzieła Lenina czy "Ateizm Przyrody" K. Darwina to by była odpowiednia Lektura i wówczas byłby to odpowiednia lektura + Bo czy ją książę ciemności nie zaleca, w USA znany bóg-demon Junona zwana Mamona, zwana Fortuna zwana Doradczyni - doradzająca po raz pierwszy ludziom w Raju tj. Ewie poleca jako obowiązkową lekturę bezbożników. @Artur db9 Dzieci mają studiować, tj czyt NT Ewangelię. Czy myślisz że nie odpowiedzą przed Bogiem wszyscy czciciele króla piekła Yamy, Dinozaura tj Czerwonego Smoka, Węża, Lucyfera, Arymana Jah Bul On -a, Apollyona ect. którzy wykonują dziś jego zalecenia tacy jak ILLUMINATI, judasze chrześcijanie tj bracia bractwa ordo Masonerii czy Towarzysze Ateiści Bałowochwalcy-Poganie, wyznawcy fałszywego proroka Mahometa, czy wyznawcy gnozy żydowskiej Talmudyści którzy stoją za owymi zaleceniami Anty-Chrystusowymi. To Chrystus będzie ich sądził. Tylko raz żydzi mogli osądzić swojego Mesjasza, powtórnie już tego uczynić nie mogą. A myślisz że ten pierwszy Sąd w Jerozolimie przynisł im Błogosławieństwo Boże i zasiadają na tronach w Niebie z przodkami swojej wiary Abrahamem Izaakiem Jakubem-Izraelem Mojżeszem Prorokami? W piekle są - gdzie cezar piekielny którego wybrali (J. 19,15) karze ich za ich głupotę która wówczas nie miała granic. Czy myślisz że inaczej będzie z ww., że nie zajmie się nimi, z właściwą sobie dobrocią? I nie myśl naiwnie - powita ich całkiem niemałe grono potępionych (ok. 25 miliardów ucieszy się z ich głupoty)
anonim2014.04.30 1:59
Czyżby odradzały się komusze marzenia o wyrugowaniu chrześcijaństwa ze szkół?
anonim2014.04.30 2:00
Który to już nick artura.db? 9? Niektórzy są coś bardzo zdesperowani w wylewaniu swoich antychrześcijańskich frustracji na Frondzie.