12.04.19, 21:14Zdj. screen Twitter

Nauczycielka z liceum: Zdecydowaliśmy, że nie odbędzie się klasyfikacja

"Zdecydowaliśmy, że nie odbędzie się klasyfikacja, to znaczy, że nie zawiesimy strajku"-powiedziała w rozmowie z telewizją TVN24 Agnieszka Gabryelska, nauczycielka z I LO w Poznaniu. 

Rozmówczyni TVN24 poinformowała, że w szkole, gdzie pracuje, nie odbyła się zaplanowana rada pedagogiczna.

"Zdecydowaliśmy, że nie odbędzie się klasyfikacja, to znaczy, że nie zawiesimy strajku"- powiedziała Gabryelska. Jednocześnie zapewniła, że grono pedagogiczne liceum nie bierze "zakładników", gdyż w rzeczywistości "cały czas przerwać strajk może decyzja pani minister". 

Od poniedziałku 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Pracownicy oświaty będą protestować "do odwołania", nawet mimo egzaminów kończących gimnazjum i szkołę podstawową. Prezes ZNP, Sławomir Broniarz poinformował dziś, że "zagrożone" są również egzaminy maturalne. Aby przystąpić do matury, uczniowie ostatnich klas szkół średnich muszą do 26 kwietnia otrzymać świadectwa ich ukończenia. Przyszłość tegorocznych maturzystów zależy w tym momencie właśnie od rad pedagogicznych w szkołach. 

 

 

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze

retro2019.04.16 10:05
za 18 godzin pracy w tygodniu ! to zaledwie niecałe 4 godziny dziennie chcecie jakies wielkie pieniądze ?! za co PRZECIEŻ WY NICZEGO NIE UCZYCIE, TYLKO JAK ROZWIĄZYWAC TESTY ! za to zrobiliście młodzieży i dzieciom gardzę wami ! Pod okupacja były tajne szkoły, matury, ale byli tez prawdziwie nauczyciele, dzisiaj kim ni są ? Idźcie do korporacji na 4 godziny dziennie to zobaczycie ile zarobicie.
JR2019.04.14 13:53
Gdyby tak było to dyscyplinarka gotowa. Nauczyciel zgodnie z prawem nie może tego uczynić. To tak jakby pracownik administracji siadł za biurkiem, nic nie robił i kazał by sobie płacić! Tutaj jeszcze gorzej bo są młodzi ludzie, którzy powinni być sklasyfikowani. Nikt im łaski nie robi! Jak w ogóle tak może nauczycielka powiedzieć??? Na zieloną trawkę droga niedouczona pewnie paniusiu. Won ze szkoły! Do zamiatania ulicy by się nawet nie nadawała bo kurzyłaby na ludzi! Co za bezczelny tępak! Po co to przyszło do szkoły?
xxl2019.04.14 11:58
Jednym z grzechów wołających o pomstę do Nieba to zatrzymanie zapłaty pracownikom. Czy poprzez analogię, brak klasyfikacji nie jest tym grzechem? Jednak uczniowie pracowali (nauka to przecież ciężka praca).
Eleonora2019.04.14 11:20
na miejscu tych maturzystów wystapiłabym z pozwem wobec swojej szkoły ...są przecież dorosłymi ludzmi , ze szkołą - w momencie kiedy zostali jej uczniami zawarli umowę , szkoła ma wobec ich zobowiązania których nie wypełniła.. nie jestem prawnikiem , ale trzeba by było zasięgnąc ,prawniczego języka"
JR2019.04.14 14:24
Ma Pani rację. Uczniowie powinni dać nauczkę tej paniusi, która przypadkowo się w szkole znalazła, jak i innym.
Jan Radziszewski2019.04.14 3:29
d-c Lekarze przychodził zwykle ok. dziewiątej. Ale tego dnia dr Riccardo Moretti, ten sam, który wypisał akt zgonu br. Daniela, przyszedł do szpitala wcześniej. Stanął przed br. Danielem i ze łzami w oczach powiedział: „Tak, teraz wierzę: wierzę w Boga, wierzę w Kościół...". Doktor Moretti wcześniej był niewierzący. Nie wiadomo dokładnie, co stało się w jego życiu tamtej nocy. Wiadomo jedynie, że nie zmrużył oka i że była to dla niego koszmarna noc, w czasie której nastąpiła jego całkowita wewnętrzna przemiana. Tak jak Tomasz z niedowiarka stał się człowiekiem wierzącym. Brat Daniel natomiast rzeczywiście do końca życia przeżywał swój czyściec na ziemi. Tak sam przecież wybrał. Swojej siostrze Felicji pod koniec życia powiedział: „Moja siostro, minęło już 40 lat, odkąd nie pamiętam, co znaczy czuć się dobrze!”
plankton2019.04.14 11:06
Łaski nawrócenia Bóg nie skąpi. Niestety, żeby się nawrócić i przejść gruntowną, sensowną przemianę potrzebna jest solidna refleksja i oczy szeroko otwarte.
Jan Radziszewski2019.04.14 3:25
Podobne doświadczenie było udziałem Brata Daniela. „Stanąłem przed tronem Bożym. Widziałem Boga, ale nie jako surowego sędziego, ale jako miłosiernego i pełnego miłości Ojca. Wówczas zrozumiałem, że Pan troszczył się o mnie od pierwszej do ostatniej chwili mego życia, kochając mnie tak, jak gdybym był jedynym istniejącym stworzeniem na ziemi. Zdałem sobie jednak sprawę, że nie odwzajemniłem tej nieskończonej Bożej miłości... Zostałem skazany na dwie do trzech godzin czyśćca. »Jak to? - zapytałem samego siebie -tylko dwie-trzy godziny? A potem będę mógł pozostać na wieki przy Bogu -odwiecznej miłości?«. Podskoczyłem z radości i poczułem się wybrańcem. (...) Doświadczałem okrutnego i intensywnego bólu, który nie wiadomo skąd się brał. Zmysły, które najbardziej obraziły Boga na tym świecie: oczy, język... doświadczały największych cierpień, a były to cierpienia nie do uwierzenia, ponieważ w czyśćcu dusza czuje się tak, jak gdyby miała ciało... Nie minęło parę chwil tego cierpienia, a mnie się wydawało, że minęła już wieczność. (...) Pomyślałem, że pójdę do pewnego mojego współbrata, powiem mu, że jestem w czyśćcu, i poproszę go, by modlił się za mnie. Ten współbrat był zdziwiony, bo słyszał mój głos, ale nie widział mnie. Zapytał: »Gdzie jesteś? Dlaczego cię nie widzę?«. (...) Dopiero wtedy zdałem sobie sprawę z tego, że nie mam ciała. Zadowoliłem się więc tym, że powtórzyłem z naciskiem, by modlił się za mnie, i odszedłem. »Jak to? - mówiłem do samego siebie - czyż nie miały to być tylko 2-3 godziny czyśćca?... Minęło już przynajmniej trzysta lat!«. Tak mi się przynajmniej wydawało. W pewnym momencie ukazała mi się Panna Maryja, którą zacząłem błagać i zaklinać, mówiąc: »O Najświętsza Dziewico Maryjo, Matko Boga, wyproś dla mnie u Boga łaskę powrotu na ziemię, abym tam mógł żyć i działać już tylko z miłości do Niego!«. Spostrzegłem obecność ojca Pio i błagałem również jego: »Dla twego okrutnego cierpienia, dla twoich błogosławionych ran, ojcze Pio, wstawiaj się za mną u Boga, aby mnie uwolnił od tych płomieni i dał łaskę odbycia czyśćca na ziemi«. Potem nic więcej już nie widziałem, ale zdałem sobie sprawę z tego, że ojciec rozmawiał z Maryją. Po kilku chwilach znów ukazała mi się Dziewica Maryja... Pochyliła głowę i uśmiechnęła się do mnie. Dokładnie w tym momencie wróciłem do ciała... Nagłym ruchem uwolniłem się od prześcieradła, którym byłem przykryty. Ci, którzy czuwali przy mnie i modlili się, przerażeni rzucili się do drzwi, szukając pielęgniarzy i lekarzy. Po kilku chwilach cała klinika była postawiona na nogi. Wszyscy sądzili, że jestem jakąś zjawą". Następnego dnia rano br. Daniel samodzielnie wstał z łóżka i usiadł na fotelu. Była godzina siódma. ". (Remigio Fiore „Fra Daniele Natale racconta. .”
Jan Radziszewski2019.04.14 3:15
Oj nie wie durna, że piekło niestety nie jest rajem jak to obiecuje Lucyfer swoim żydkom podobnie jest w czyśćcu - ot © Dusza ludzka przebywająca w czyśćcu podobnie jak duszę znajdujące się w piekle cierpi. Cierpienia tych dusz są straszne że nie masz języka dla ich wypowiedzenia ani umysłu, który by mógł wyrobić o tym choć słabe pojęcie, chyba że szczególna łaska Boga pozwoliłaby mu poznać te męki. Jak tego doświadczył Np. „św. Stanisław Kostka, kiedy to pewnego dnia, wielką miłością darzącą zmarłych, odmawiając Różaniec, zobaczył koło siebie duszę spowitą w płomieniach. Kiedy poprosiła go ona o zmiłowanie i skrócenie niewysłowionych katuszy w ogniu, na który je skazała ją sprawiedliwość Boża, świątobliwy mąż zapytał, czy te płomienie niosą większy ból, aniżeli ziemskie ognie. - Ach! - zawołała owa dusza. - Wszystkie ognie tej ziemi w porównaniu z czyśćcowymi są jak orzeźwiający wietrzyk. Stanisławowi trudno było w to uwierzyć. - Chciałbym się o tym przekonać - Jeśli Bóg pozwoli, dla twojego zbawienia i dla spokoju mej duszy godzę się przyjąć na siebie cząstkę twego bólu. - Nieszczęsny! Nie możesz tego zrobić. Wiedz, że żadna istota ludzka nie zdoła przeżyć tej męczarni. Jednakże Bóg pozwoli odczuć jej namiastkę. Wyciągnij rękę. Kostka uczynił to i na jego rękę spadła kropla potu - czy też czegoś, co pot przypominało - owego zmarłego. W tej samej chwili Stanisław wydał przeraźliwy krzyk i runął bez przytomności na ziemię, tak straszny bowiem to był ból. Zaraz nadbiegli bracia i czym prędzej udzielili mu niezbędnej pomocy. Ocknąwszy się, opowiedział im o tym niesamowitym spotkaniu, które pozostawiło tak widomy znak. - Ach! Ojcowie moi - oświadczył na koniec - gdybyśmy znali srogość Bożych kar, wystrzegalibyśmy się grzechu i nie ustawalibyśmy w umartwieniu się za tego życia, by uniknąć pokutowania w życiu przyszłym. Od tamtego dnia Stanisław leżał złożony niemocą. Przeżył jeszcze rok, nader okrutnie cierpiąc z powodu tej strasznej rany; potem, po raz ostatni upomniawszy swych braci w zakonie, by mieli na uwadze surowość „Sprawiedliwości Bożej”, spokojnie usnął w Panu.”
Ewa2019.04.13 22:49
Ta pani jest nauczycielem z etosem nauczyciela czy POlitykiem ? Żenujące , kto uczy nasze dzieci i wnuki.
plankton2019.04.14 11:01
Ta pani nie jest ani nauczycielem z etosem, ani politykiem, tylko zwykłym, pospolitym zadymiarzem z KOD, Ubywateli PRL i Czarnych Macic.
Piotr2019.04.13 20:33
Jestem emerytowanym nauczycielem i brzydzi mnie to, co wyprawiają obecnie "koledzy" i "koleżanki" z mojego zawodu. Niby wykształceni, a dajecie sobą manipulować czerwonej zarazie.
JR2019.04.14 14:16
Wie Pan co? Ja też jestem nauczycielem emerytowanym, ale Pan chyba nadużył określenia koleżanki i koledzy. Ci, którzy strajkują na takie określenie nie zasługują. No chyba, że nie zrozumiałem bo te określenia wziął Pan w cudzysłów. Wstyd mi nawet przyznawać się, że byłem nauczycielem, choć nigdy w życiu w żadnym strajku nie wziąłbym udziału! To co robią teraz nauczyciele to po prostu skandal. To jest niezgodne z konstytucją, bo każdy człowiek ma prawo do nauki!
edi2019.04.13 19:24
Polskie społeczeństwo jest w dużym stopniu ZDEMORALIZOWANE i SKORUMPOWANE - bo jakim cudem nauczyciel zostawia uczniów na pastwę losu a lekarz wystawia FIKCYJNE ZWOLNIENIENIA LEKARSKIE - tak jak to było w przypadku mundurowych nagle parę tys. mundurowych na zwolnieniach lekarskich - TO JEST EFEKT WYMORDOWANIA POLSKICH ELIT PODCZAS II WŚ. PRZEZ NIEMCÓW I RUSKICH - TRZEBA ODBUDOWAĆ ETOS PRAWIE KAŻDEGO ZAWODU.
Jan Radziszewski2019.04.13 18:52
ot co! w - O czasach Ostatecznych jest napisane w dniach tych ludzie podzielą się samorzutnie na tych co do NIEBA idą i na tych co piekło wybiorą jak cel ostateczny !!! X Lemański i Nauczyciele oraz także Radni Warszawscy z PO i politycy KOO wybrali cezara /J 19,15) z Piekła i dlatego też w królestwie Lucyfera Będą jego wiecznymi kozłami ofiarnymi tzn potępieńcami jak ten tzw. cezar i jego diabły I dopiero tam płonąc jak zapałka , zrozumieją że nawet największa wypływająca z mamony władza na ziemi to nie wszystko o co należało zabiegać na tej ziemi.
Alfred2019.04.13 18:16
Bardzo się dziwię, że rodzice tak spokojnie się temu przyglądają! Właściwie tylko oni mogą zrobić "porządek" z tym ... towarzystwem!
JR2019.04.14 14:06
Faktycznie, w dobie powszechnego dostępu do internetu rodzice powinni się skrzyknąć takich nauczycieli jak ta głupiutka Gabryelska wywieźć dosłownie na taczkach ze szkoły!
?2019.04.13 16:59
Takie koszulki z wykrzyknikiem ktoś sponsorował, czy wykonane na pracach ręcznych ?
Piotr2019.04.13 20:30
Sorros ma sporo kasy. Wystarczy na "OTUŁA", wykrzykniki i na wiele innych szmat.
Coco2019.04.13 16:57
14 godzin zegarowych pracy na tydzień, 75 dni wolnego oprócz sobót i niedziel, trzynastka , socjal, wczasy pod gruszą- więc po dodaniu czasu na sprawdzanie klasówek do rzekomych zajęć - dzisiejsza pensja nie jest zła.
plankton2019.04.14 10:56
Nawet jeśli te 18 godzin tygodniowo to pełne godziny, to i tak wychodzi to mniej, niż 4 godz. dziennie. Ciekawe ile godzin dziennie spędzają chirurdzy przy stole operacyjnym, w salach opatrunkowo-zabiegowych, przy gastro- i kolonoskopiach, przy USG… (czytaj: "przy tablicy")? Też mniej niż 4 godz. dziennie, bo pozostałe poświęcają na "przygotowanie się i dokształcanie"?
Batko2019.04.13 16:54
To już nie NAUCZYCIELE ,to BANDA ZWYRODNIALCÓW. Wcześniej czy później Strajk się skończy. A to znaczy ,że Nowe od Września będą ANGARZE. Wypie-- na BRUK.
Czytelnik2019.04.13 18:40
angaże
kaszel2019.04.13 16:54
Czym jest oświata, a raczej ciemnota za grubą naszą kasę doskonale podsumowuje poniższy (nie mój, ale kopiuję, bo warto) wpis. To nie mój wpis, tylko kopiuję, bo warto. Świetnie podsumowany mechanizm żerowania na podatniku przez nauczycieli. Nie czarujmy się. Państwowa oświata jest do bani. Jesteśmy zmuszani do płacenia za niechcianą i wątpliwą jakościowo usługę udzielaną nam przez osoby często kompletnie się do tego nie nadające i jeszcze roszczące sobie teraz prawo do wyższej wypłaty z budżetu państwa, czyli de facto z naszych kieszeni. Jeśli za coś płacę to naturalnie wymagam – proste. Jeśli idę na siłownię to płacę i wymagam, ale robię to z własnej woli. Nie mam problemu ze współpracą, bo robię to z własnej, nieprzymuszonej woli. Jeśli nie chcę współpracować z trenerem to po prostu rezygnuję z siłowni i nie wydaję na to więcej pieniędzy. W szkole nie można liczyć na współpracę ucznia, skoro robi on to pod przymusem, często groźbą i niejasną presją społeczeństwa „że tak trzeba”. Także reasumując. Problemem usługi zwanej edukacją jest jej obowiązkowość, która niesie za sobą szereg konsekwencji. Jestem przymuszany do usługi, której mogę nie chcieć. Jeśli będę niezadowolony z trenera na siłowni – zrezygnuję, poszukam innego, zmienię siłownię, a może całkowicie zaniecham, bo uznam, że to nie dla mnie. W oświacie tak zrobić nie mogę i to jest problem. Po prostu nauczyciele z przymusowych państwowych szkół pasożytują na nas.
Coco2019.04.13 16:50
Powinna mieć w dokumentach pieczątkę o treści - zakaz kontaktu z uczniami. Nienormalna baba.
Arturo2019.04.13 16:36
To nie są nauczyciele ale czerwoni treserzy
Azotox2019.04.13 15:02
Karta Nauczyciela do klozetu i spuścić wodę!
terp2019.04.13 14:23
Ma tyłek spory dla diaspory
Jacek z Gliwic2019.04.13 12:39
ale Pani jet piękna, rzadko spotykana uroda, cud.
JR2019.04.14 14:20
I w dodatku ciemna jak but z lewej nogi!
.....2019.04.13 12:27
Oj tam oj tam cieszcie sie ze te "nauczycielki" sie nie zradykalizowały bo by zaczęły łby dzieciakom odcinać
joanna2019.04.13 12:26
Szanowna Pani, a my - rodzice, zdecydowaliśmy, że nie będziemy tolerować w szkolnictwie - finansowanym z naszych podatków - nauczycieli reprezentujących taki "poziom" jak Pani. Nauczyciel, który składa przysięgę (proszę ją sobie odświeżyć w pamięci!) nie może szantażować uczniów i poświęcać ich dobra dla swoich choćby i słusznych oczekiwań pod adresem pracodawcy. Protest nauczycieli może przybierać inne formy, łącznie z pozwem zbiorowym do sądu, jeśli negocjacje związków zawodowych z rządem czy oferta oświatowego okrągłego stołu nie wystarczą. Odmowa klasyfikacji uczniów, czy uniemożliwianie im składania egzaminów maturalnych to są groźby naruszające nie tylko przyzwoitość ludzką i przysięgę nauczyciela, ale też prawa uczniów czyli obywateli Polski. Z takim podejściem jak to zaprezentowane, nie nadaje się Pani na nauczyciela. Proszę się zgłosić do pracy w jakimś takim zawodzie, gdzie są mniejsze wymagania co do kwalifikacji osobistych.
Czytelnik2019.04.13 18:39
Nauczyciele nie składają żadnej przysięgi. Chyba pomyliłaś z lekarzami.
Wojtek2019.04.13 11:42
Są pewne granice, Wy nauczyciele te granicę przekroczyliście, co z innymi grupami społecznymi budżetówki, które nie mogą strajkować, ogarnijcie się wychowawcy młodego pokolenia, to co robicie dawno przestało być strajkiem ekonomicznym, jest mi za Was WSTYD.
Polak2019.04.13 11:21
Strajkująca POstkomunistyczna hołota wykształciuchów ! Prawdziwi polscy nauczyciele wraz z całą polską elitą zostali wymordowani w Katyniu itp miejscach przez sowietów i hitlerowców dlatego takie teraz mamy tego skutki ...
Jasiek2019.04.13 9:54
Szkoda dzieci, ale myślę, że z tego zła jeszcze zrodzi się dobro. Dzieci, młodzież, a przede wszystkich ich głosujący rodzice mogą się teraz przekonać jak destrukcyjna jest opozycja , jak zostali onie przez nią instrumentalnie i cynicznie wykorzystani. Z jednej strony obojętność, cynizm, destrukcja, a z drugiej strony starania rządu o zapewnienie dzieciom promocji, troska o ich wykształcenie. Myślę, że tego przekazu nie zrozumie tylko idiota . A Agnieszka Gabryelska ... Cóż, to kolejna odmóżdżona i chora z nienawiści lewaczka, jak myszka i wiele innych. Popatrzcie na jej twarz. One wszystkie mają coś wspólnego, coś, co maluje się na ich bezbarwnych, nieciekawych i antypatycznych twarzach. Poza tym zwietrzyła okazję, łeby zaistnieć.Ale przy tym obnażyą swoje zacietrzewienie polityczne i niski poziom etyczny.
anna2019.04.13 9:23
wywalić tych nauczycieli , niech znajdą sobie pracę stosowną do swoich zdolności i wymagań , po tych wszystkich akcjach rząd powinien zastanowić się nad edukacją w Polsce , po co na siłę utrzymywać niektóre szkoły ponadgimnazjalne czy policealne by tylko młodzież miała gdzie się uczyć a nauczyciele pracować , zrobić siatkę potrzebnych szkół publicznych reszta prywatne i wtedy uczyli by się ci co chcą się uczyć i nauczyciele byliby naprawdę nauczycielami a nie z przypadku trafiają do zawodu
Foster2019.04.13 9:14
Przykro czytać niektóre wpisy. Ale czy to w porządku jak niewykwalifikowany pomocnik aptekarza jest zatrudniony na stanowisku podsekretarza stanu za kilkanaście tysięcy zł., jak absolwentka filologii rosyjskiej jest zatrudniona w Banku Państwowym za 50 000 zł, miesięcznie. Coś tu nie pasuje. Dlaczego mądrzy ludzie pracują za ochłapy, dlaczego dieta radnego gminy jest równa wynagrodzeniu miesięcznemu nauczyciela ?. Jak tego nie potrafimy zrobić, to weźmy przykład od sąsiadów. Przecież w żadnym państwie leżącym w Europie Zachodniej nauczyciele nie należą do najniżej uposażonych wyrobników.
...2019.04.13 9:51
Również i twój wpis jest niedorzeczny ??
plankton2019.04.14 10:48
W tzw. Eurpie Zachodniej nauczyciele, obowiązkowo, maja po kilka fakultetów i… PRACUJĄ, a nie zbijają baki. 18 / 5 dni < 4 godz dziennie (i to chyba godziny lekcyjne).
kalif2019.04.13 9:00
kodziarskie bydło
Foster2019.04.13 8:56
Za 2 000 zł.miesięcznie na pewno nie uczyłbym cudzych dzieci. Przecież to są ludzie po trudnych studiach, ambitni i zdolni. Pół biedy jak mają gdzie mieszkać, ale wyobraźcie sobie takich nauczycieli, którzy muszą wynająć mieszkanie. Przecież im zostaje na wyżywienie 500 zł.
leila2019.04.13 12:49
Trudna to jest medycyna albo prawo.Pedagogika najłatwiejsze studia.
Zorientowana2019.04.13 13:58
leila Nie wszyscy nauczyciele są po pedagogice. Masz gros kadry po uniwersytetach, politechnikach i akademiach wszelkiej maści. Zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych.
Dorota2019.04.13 21:59
Studia tak trudne, a oni tak ambitni i zdolni czego dowodem twórczość strajkowa!
retro2019.04.16 10:11
te 2000 zł to jest pół etatu, przecięz 18 godzin pracy w tygodniu ! a na dodatek niczego nie uczą poza rozwiązywaniem testów. Analfabeci z historii, geografii, matematyki, literatury itd mogą sobie jeszcze dorobić na drugie pół etatu. Każdy z nas ma 40 godzin w tygodniu i tez prace zabiera do domu !
nie dla marksizmu2019.04.13 8:40
Podobna z facjaty do Tej Diduszkowej co to ma alergię na księży czy te ż Pichowicz . Jakie to lewactwo brzydkie nie tylko na duszy ale i na fizjonomii..Oczyścić zawody nauczycielskie, sędziowskie i lekarskie z hołoty!
plankton2019.04.14 10:42
Diduszkowej i Marty Lempart…
assc2019.04.15 17:35
no przecież stepowe chazarskie pochodzenie mają wypisane na twarzy...
Dumi2019.04.13 8:38
Na ratunek tvn;) Show, show i jeszcze raz show. Drodzy nauczyciele niszczycie swój autorytet to nie ulega wątpliwości. Pieniądze??? Dostaniecie je i tak, i tak. Ale te szopki co odwalacie są nie do zaakceptowania. Szczytem nie powiem czego była głodówka... Nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać. Niestety pieniądze i polityka mogą zgubić człowieka.
Antek 2019.04.13 8:05
Gabryelska nie spełnia wymagań dla nauczyciela. Do zwolnienia.
Stanislaw2019.04.13 7:07
natychmiast zlikwidowac karte nauczyciela
Tom Bombadil2019.04.13 6:47
Od znajomego nauczyciela dowiedziałem się, że na strajku mówili, że Broniarz będzie startował w wyborach prezydenckich z ramienia Koalicji Obywatelskiej (o ile ZNP i SLD dogadają się z PO). Totalniacy uznali, że Schetyna nie ma szans, a Tusk raczej wybierze karierę za granicą. W tej sytuacji Broniarz mógłby się podjąć zjednoczyć cały anty-PiS i zagwarantować wygraną. Jeśli co najmniej połowa Polaków zidiocieje doszczętnie, plan może się udać.
Pio2019.04.13 6:44
To jest POlityczne szczucie - nauczyciele jak marionetki zostali wykorzystani - niestety też porzuceni - mleko spije ten, kto to wszystko finansuje i organizuje - wg scenariusza kramka. Realizacja judeopolonii w trakcie i trwa to wszystko nadal. Ostatnie chwile by się obudzić. Dzielą nas i nami rządzą a my zwracamy się przeciwko sobie zamiast bronić się przed nimi. Boże proszę Cię o pomoc i wstawiennictwo dla tego Narodu, jakże już w historii doświadczonego i poniewieranego. Pomóż nam, chcemy dobra i Twej opieki Panie...
Tom Bombadil2019.04.13 6:23
Nauczyciele są w większym stopniu produktem tzw. reformy gimnazjalnej, niż ich niedouczeni pupile, których od bodaj 20. lat wypuszczają ze swoich leniwych rączek.
lucjanhenryk2019.04.13 5:29
Im "kury szczać prowadzić", nie uczy dzieci i młodzież !
okularnik2019.04.13 2:01
nauczycieli bojkotujacych prace maturalne zwolnic dyscplinarnie
Glaudiusman2019.04.13 0:07
Właściwie to dobrze, że ten strajk się odbywa. Pokazuje jaka gangrena toczy to środowisko. Ten żałosny poziom KODziarstwa. Nie mówię że wszyscy, ale większość nauczycieli jest do wymiany. Oni nie nadają się do wychowywania dzieci. No nie to morale. Po prostu won. To samo dotyczy szkół wyższych, tam jest również pełno komuchów i genderystów. Budować należy wszystko od nowa. To wszystko jest niewiele warte, jak ta cała III RP. Nie mamy strategii rozwoju w żadnej dziedzinie od wojskowości począwszy. Dotyczy to również edukacji. Musimy wiedzieć, gdzie idziemy, dokąd zdążamy, jaki jest cel. Nie można odwoływać się do Polski sanacyjnej, bo tam było pełno lewaków i masonów. Za dużo u nas jest agentów wpływu. służb, mafii i lóż.
Anna Barbara2019.04.13 0:01
Kiedyś barbarzyńscy przywiązywali do swoich machin dzieci, aby wrogowie nie strzelali i chcieli w ten sposób odnieść zwycięstwo. To samo robią barbarzyńcy i dziś, tylko dotychczas uważało się ich za nauczycieli. Nieważne, że młodzież będzie bez matury, nie podejmie studiów ani pracy, jedna z drugą prymitywna baba chce mieć to, co jej się marzy. Za PO siedzieli jak myszy pod miotła, teraz dali się nakręcić komuchowi do politycznej rozgrywki. W swojej zaciekłości podepczą wszystko, jak stado baranów.To mają być NAUCZYCIELE?
1235813...2019.04.12 23:56
zdecydowaliśmy, że nie będziemy was finansować z naszych podatków, rodzice
walczący z patologią2019.04.12 23:48
Za każdy dzień w którym pseudo nauczciele nie pracowali nie płacić im , i pozywać do sąd o odszkodowania że dzieci musiał pilnować w tym czasie inne osoby , moje dziecko musiała pilnować niania za 200 zł za godzinę kto mi to zwróci, dziecko powinno być 8 h w szkole to jest 1600 razy 5 dni to jest 8.000 . Ja pozywam szkołę o tą kwotę , i tego zbrodniarza z PO który te strajk prowadzi Brodniarza. TRZEBA POWIEDZIEĆ STOP LUDZIOM KTÓRYCH NIE MOŻNA ODERWAĆ OD KORYTA. UBEKÓW I ICH RODZINY. PACHOŁKÓW MERKEL taki jak tusk
nie dla marksizmu2019.04.13 8:39
najpierw trzeba oczyścic sądy z takiej samej hołoty!
K.A.2019.04.12 23:31
Mam pytanie do rodziców których dzieci chodzą do szkoły – Czy chcecie aby wasze dzieci uczyli ludzie pokroju Agnieszki Gabryelskiej, nauczycielki z I LO w Poznaniu ?.
Michal2019.04.13 0:08
Tak. Krótko. Tak.
Adam2019.04.13 16:44
Masz rację, krótko, bo za długo to byłoby szkodliwe.
KarolinaKarolajn2019.04.13 23:10
Michał-pytanie było do dorosłych... a Ty pewnie liczysz ,że przy takiej pani nauczycielce ciągle były by strajki i luz od szkoły... o nie! tak to my Polski nie zbudujemy
Obraz nędzy i rozpaczy!2019.04.12 23:26
Skąd się tacy ludzie jak to coś biorą ? I do tego taka brzydka, tragedia!
KarolinaKarolajn2019.04.12 23:22
kolejna myszka agresorka... kiedy w jakimś działaniu nie ma krzty PRAWDY to zaczyna sie dziwaczna paranoja w której biorą udział przedziwne postacie-cienie o twarzach cwaniaczków a potem ...znikaja i pozostaje po nich tylko smród,niezapłacone alimenty, faktury,rozkradzione pieniądze i jedno wielkie kłamstwo. kto dziś pamięta kijowskiego,petru.palikota,hartwich??? kto za nimi gdziekolwiek pójdzie.?? co dobrego zrobili? dziwię się tylko że że manipulatorzy z tego ciamajdanu nauczycielskiego jako " mięsa armatniego "sięgnęli po dzieci czyli przekroczyli tabu nieprzekraczalne dając dowód na to iż mamy w kraju niebezpieczną hydrę,której po każdym ścięciu obleśnego łba odrasta kilka nowych jeszcze gorszych. ta hydra nazywa siebie dumnie OPOZYCJĄ -opozycją do wszystkiego co Dobre...Niestety... Opozycjoniści owi na dźwięk słowa DOBRO (np.DOBRA ZMIANA)dostają konwulsji,a mijając kościół mamroczą :"nie będę Ci służył"... Czas ich szczególnego wylęgania i pasożytowania przypada szczególnie na okres Bożego Narodzenia i Jezusowego Zmartwychwstania,kiedy to dostają ataków furii-blokują sejmy,robią uliczne burdy- ale żeby sięgać po dzieci i nie pozwalać im się uczyć??? n i e p o j ę t e
Ryszard Olejniczak2019.04.13 17:13
Nie jest też w żadnym przypadku złem nieustępliwość strajkujących (póki nie jest oparta na kłamstwie). Jeśli wyznajemy cywilizację europejską (chrześcijańską) to nie może też mieć znaczenia, że strajkujący sprzyjają innej niż my opcji politycznej, bo przecież jest napisane "kochajcie nieprzyjaciół waszych". Zostaliśmy wszyscy obdarowani wolną wolą. Wolno każdemu więc wyrzec się także własnego człowieczeństwa i tą wolę my wszyscy musimy uszanować przyjmując ten fakt jako obowiązujący obie strony. Jakkolwiek ten strajk by się nie skończył, nie wolno więc nam (a tym bardziej władzom) przejść później do porządku dziennego, nad winą tych, którzy z własnego wyboru ujawnili się jako nieprzyjaciele dobra, właśnie dlatego, że jest dobrem. Nie wolno choćby dlatego, że u podstaw naszej cywilizacji określono takich mianem wieprzy pozbawiając ich praw do człowieczeństwa (" nie rzucaj pereł między wieprze, bo wieprze zniszczą perły i rzuca się na ciebie"). Chodzi oczywiście o tych antynauczycieli, którzy bez wahania zabrali się do niszczenia dobra jakim jest dorobek pracy całego czyjegoś życia, czyli bojkotujących a co gorsza zmuszający do bojkotu egzaminów.. To właśnie te ewangeliczne wieprze. Pedofil jest napiętnowany bo niszczy najwyższe dobro , którym jest dopiero kształtujące się człowieczeństwo. Nie widzę tu żadnej moralnej różnicy z odbierającym prawo do wyników własnej pracy i do własnej przyszłości najmłodszym. Jeśli ci ludzie nie zostaną wyeliminowani z pracy nad wychowaniem przyszłych pokoleń, to jako naród wcześniej czy później,skończymy na śmietniku. Naród bowiem, który nie ma odwagi bronić własnych dzieci, zginać musi.
violecja2019.04.12 23:12
świnie
taro2019.04.12 22:57
przyjmuja takich starych zgredow i wyjalowione rury na zmywaki, poza granicami polski?
Max2019.04.12 22:26
Cześć grona pewnie wierzy, że jest wierząca... Tyko z ważnością rozgrzeszenia będzie problem a święta tuż tuż...
Mejer2019.04.12 22:26
Miesiac postrajkują, potem orzeczenie i auf wiedersehen - niech szukaja roboty jak inni czyli 40h w tygodniu, 26 dni urlopu/rok.
Stanislaw znad Dunajca2019.04.13 7:39
Ale kto ich zwolni z pracy, jak cały pion aż do Broniarza przerdzewiały przez nauczycielską postkomunę?
słowiczek poznański2019.04.12 22:22
Strajkujący nauczyciele jedzą kanapki z PRAWDZIWYM MASŁEM finansowanym przez Sorosa. Było pokazane w TVP Info, sama widziałam.
nauczyciel emeryt2019.04.12 22:19
Koniec etosu nauczyciela! Nauczyciele niedojrzale się zachowują wśród śpiewów gdy ich uczniowie mają podejmować ważny egzamin dojrzałości. Podle.
Grizzly2019.04.12 22:14
Dekomunizacja szkoły! Natychmiast!
WywalićKatechetówDodaćKasyNauczycielomPrzedmiotów2019.04.12 22:11
Niech klasyfikują te władzolizy-łamistrajki z kleru katolickiego. Według swojej skali - pobożność zbliżona do świętości - pobożność głęboka - pobożność - błądzenie ku pobożności - głębokie błądzenie ku pobożności - satanizm
Samanta2019.04.12 22:15
Takich bzdur za darmo się nie pisze. Ile kasujesz od wpisu?
polak2019.04.13 14:43
to potomek stalinowskich """"polaków"""--głupotę mają w genach
Romuald2019.04.13 19:56
nowoczesny?
Mirek2019.04.12 22:08
Zwolnić to towarzystwo i niech idą do pracy w marketach . Te baby zachowują się jak gangsterki !! .
Michal2019.04.13 0:05
Tak realnie. 1. Jak prawnie zamierzasz to zrobić ? 2. Czy to załatwi sprawę klasyfikacji ?
taro2019.04.13 0:08
niejednokrotnie takie sprawy byly w przeszlosci zalatwiane ,,demokratycznie,,
Ratio2019.04.13 13:24
Jak młodzież nie będzie wybierała szkół gdzie były problemy z maturami (a kto po przebojach z egzaminami na koniec podstawówki, czy gimnazjum nie weźmie tego pod uwagę przy wyborze szkoły?) zwolnienia załatwia się same. Naturalna selekcja.