20.10.15, 10:49

Nawet wg Olejnik kontrola Szydłobusa to obciach

Po wczorajszej debacie Ewy Kopacz i Beaty Szydło "Szydłobus" należacy do ekipy kandydatki na premiera został poddany kontroli policyjnej.

O całej sprawie poinformował za pośrednictwem Twittera wicerzecznik PiS Krzysztof Łapiński. Policjanci dostali od kogoś zgłoszenie, jakoby pojazd był przeładowany i mieli obowiązek przyjechać i przeprowadzić kontrolę.

Wg informacji Łapińskiego funkcjonariusze ostatecznie tylko spisali dane kierowcy i odjechali speszeni przez obserwujących wszystko i nagrywających dziennikarzy.

Do tego wydarzenia w dzisiejszej rozmowie z Grzegorzem Schetyną w Radiu Zet nawiązała Monika Olejnik. Poseł PO spytany o kontrolę Szydłobusa stwierdził, że "może chodziło o to, aby zapewnić bezpieczeństwo przejeżdżającym". Olejnik odparła, że "to obciach totalny".

Kto wezwał policję do Szydłobusa, już na zawsze pozostanie tajemnicą (aż do ujawnienia ściśle tajnych archiwów), nam pozostaje się tylko cieszyć, że w Polsce jest tyle zacnych osób dbających o porządek i bezpieczeństwo.

emde/Twitter/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.10.20 11:11
Olejnik szykuje sobie miękkie lądowanie? Czuje pismo nosem, że po 25 X wiele rzeczy może się zmienić, no to trzeba się zacząć podlizywać i dobijać ranną (PO). A nóż okażą miłosierdzie i uda się zachować stołeczek.
anonim2015.10.20 11:22
Gruba kreska miała być lekarstwem na komunę i czystą kartą wolnej Polski...Niestety doświadczenie mówi nam, że oni się wciąż replikują...Dlatego PiS odrobiło lekcję przemysłu pogardy i tym razem tylko opcja zerowa zamiast jakichkolwiek kresek...
anonim2015.10.20 11:32
fazer Naprawdę?! Ale jak przyjdzie inna władza, to skończą się intratne reklamy rządowe, faworyzowanie tej stacji itd. A jak z p. Olejnik nie zechcą rozmawiać politycy, to dla kogo będzie program?
anonim2015.10.20 11:40
Prawo ma być równe dla wszystkich! Nie ma wyjątków nawet dla Szydłobusów!!!
anonim2015.10.20 11:42
Zapewne kelnerzy za szarganie dobrego imienia i etosu zawodu.Wezwali policję
anonim2015.10.20 11:56
fazer Dane są takie. Ile abonamentu, tyle misji. W związku z tym TVP ściga się z komercyjnymi stacjami na kretynizmy, i to bez powodzenia. Po 25.10. to się zmieni i zacznie się czas mozolnej pracy nad odnowieniem kultury narodu... I wiesz co się stanie? Coraz mniej osób będzie chciało oglądać WSIowe kretynizmy. Reklamodawcy zaś pójdą za oglądalnością. I to wystarczy. Dane z oglądalności debaty: TVP - 5 mln 200 tys. TVP Info - niemal milion (988 tys.) TVN24 - nieco ponad milion (1 mln 29 tys.) A Polsat News - 353 tys.
anonim2015.10.20 11:58
Drogi diakonie, jak bym się tam nie martwił o TVN i p. Olejnik - oni sobie dadzą radę. Raczej zacząłbym się obawiać uciekających owieczek z kościoła po każdym zaangażowaniu duchowieństwa w popieranie jedynie słusznej partii.
anonim2015.10.20 12:08
Mar_cin Niech się Pan tak nie boi o Kościół. Jeżeli komuś nie podoba się to, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, że aborcja i in vitro to mordowanie dzieci, że nie ma przyzwolenia na jakieś związki partnerskie czy jednopłciowe, na rozkradanie Polski, niezliczone afery i czyste złodziejstwo, to niech sobie odchodzi. Nikt nikogo na powrozie do zbawienia ciągnąć nie będzie. To nawet lepiej, że Kościół oczyści się z takich wilków w owczych skórach. Nikt płakać nie będzie. Drzwi Kościoła zawsze stoją szerokim otworem. Może powrócić jak okaże skruchę i nawróci się.
anonim2015.10.20 12:20
@dk. Jacek Jan Pawłowicz A wtedy Kościół powie to, co powiedział Prymas Tysiąclecia po powrocie z więzienia do kilku swoich biskupów - NA KOLANA!!! I padli... A On wybaczył.
anonim2015.10.20 12:25
Ja w odróżnieniu od księdza martwię się o Kościół a szczególnie jak widzę, że siedzących obok mnie w kościele coraz mniej. Po drugie pisałem o ogólnym i nachalnym zaangażowaniu niektórych kapłanów w kampanię wyborczą a nie o związkach, aborcji czy in-vitro. To są inne kwestie i nie podlegają dyskusji, przynajmniej dla mnie. Po trzecie, nie wiem czy do księdza już dotarło, ale dwóch kluczowych polityków PiS już zapowiedziało, że nie będzie ustawowego zakazu in-vitro i spodziewać się można, że zaostrzenia ustawy aborcyjnej też nie będzie. PiS już raz dał temu dowód, że nie jest za ochroną życia od momentu poczęcia - pamięta diakon?
anonim2015.10.20 12:26
fazer Inne dane. Czas pompowania Petry w TVP w ciągu tygodnia. 1. Nowoczesna: 1 godz. 30 min. 24 sek. (80 wystąpień) 2. Kukiz'15: 0 godz. 18 min. 22 sek. (42 wystąpienia) 3. KORWiN: 0 godz. 7 min. 15 sek. (31 wystąpień) Za to zapłacą.
anonim2015.10.20 13:00
Mar_cin A ja chciałem Panu przypomnieć, że to wszystko jest polityka. Jeżeli nie ma się w Parlamencie większości, to można sonie zgłaszać najlepsze ustawy broniące życia, a a PO mające na rekach krew niewinnych dzieci i tak je storpeduje i wrzuci do kosza. Aby coś zrobić to najpierw trzeba mieć większość. Jak ona już będzie, to wtedy będziemy rozmawiać. Każdy rozsądny człowiek wie, ze w kampanii wyborczej nie odsłania się wszystkich kart. Pożyjemy - zobaczymy. A jeśli chodzi o owo "nachalne zaangażowanie niektórych kapłanów w kampanię wyborczą" to chciałbym Panu przypomnieć, że owi kapłani, w tym także i ja, jesteśmy obywatelami tego kraju, płacimy podatki i mamy prawo jako obywatele w swoi imieniu (nie imieniu Kościoła) zabierać głos, głosować, popierać partie jakie nam się żywnie podoba. Pytam się JAKIM PRAWEM Pan odbiera nam nasze prawa obywatelskie?! JAKIM PRAWEM chce nas Pan kneblować?! To się proszę Pana nazywa DYSKRYMINACJA! Ja z ambony polityki nie uprawiam, a to co pisze na moim prywatnym blogu, to już moja sprawa i moje PRAWO w ponoć demokratycznym państwie. Swoim wpisem daje Pan najlepsze świadectwo tego, że POpiera Pan ubeckie i totalitarne rozwiązania, które tym nieprawomyślnym odbierały prawo głosu. To że noszę koloratkę nie czyni mnie człowiekiem bezideowym, a wręcz przeciwnie. Jestem patriotą, a nie sługusem Berlina czy Brukseli. W przyszłą niedzielę pojadę ponad 200 km do Kijowa, do Konsulatu RP, aby zagłosować. Po to, aby tacy jak Pan nie decydowali kto i jaką partię ma prawo popierać lub nie. Pozdrawiam
anonim2015.10.20 13:25
Drogi księże diakonie, nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, być może tego nie napisałem zbyt wyraźnie. Miałem przede wszystkim nachalną agitację z AMBONY !!! I proszę nie zaprzeczać, że takiego zjawiska nie ma. Bo jest i nie jest ono rzadkie. Prywatne księdza poglądy szanuję, chociaż nie ze wszystkimi się zgadzam (mam na myśli te polityczne). Mało tego podziwiam za otwartość i odwagę w ich głoszeniu. Aczkolwiek cały czas się zastanawiam, czy jak ksiądz występujący w koloratce to są to poglądy ksiądz - kościół, czy ksiądz - osoba prywatna. Ale to już moje zmartwienie. Na marginesie to spodobał mi się bardzo osąd mojej skromnej osoby "Swoim wpisem daje Pan najlepsze świadectwo tego, że POpiera Pan ubeckie i totalitarne rozwiązania, które tym nieprawomyślnym odbierały prawo głosu" - cytat ks dk. Jacek Jan Pawłowicz. Nigdy nie głosowałem na PO, nigdy z ubectwem ani totalitaryzmem nie miałem do czynienia, ale co tam.... Ale cytatu się chyba wyuczę na pamięć. Kolejno "A ja chciałem Panu przypomnieć, że to wszystko jest polityka" i tu się z księdzem w 100% zgadzam. Tylko niech ksiądz to "powie" jak już PiS dojdzie do władzy tym nienarodzonym dzieciom. A i pójdę z księdzem o zakład, ze nawet jak PiS będzie miało większość to do dyskutowanych przez nas zmian w ustawie nie dojdzie. Z Bogiem
anonim2015.10.20 13:30
@Mar_cin- Ksiądz jak każdy obywatel ma prawo do wyrażania swoich poglądów. wszystko w temacie. Są też księża, którzy niemal otwarcie propagują PO.
anonim2015.10.20 13:37
@cox ale ja nikomu takiego prawa nie odbieram. Każdy ma mieć prawo swoje poglądy i ma prawo je zmieniać, bo jak wiadomo tylko świnia ich nie zmienia. Mnie tylko niepokoi fakt, że osoby duchowne wykorzystują do tego K(k)ościół niezależnie czy pisany z dużej czy małej litery. To mnie boli i nad tym ubolewam i dalej bez znaczenia pozostaje czy agitacja jest na PiS czy na PO czy na inne jeszcze dziadostwo. Wydaje mi się, że misja Kościoła jest zgoła inna.
anonim2015.10.20 14:39
Mar_cin Proszę Pana misją Kościoła jest głoszenie Ewangelii i człowiek. Św. Jan Paweł II powiedział, że "człowiek jest drogą Kościoła". Tak więc wszystko co odnosi się do człowieka, jego życia, godności, pracy itd. jest w centrum misji Kościoła. I Kościół czyni to od samego początku. Kościół ma nie tylko prawo, ale i obowiązek popierać tych, dla których chrześcijańska hierarchia wartości stanowi sedno ich życia i politycznej działalności. Mówił o tym papież Franciszek, że dobry katolik nie może stronić od polityki! Jeżeli łamane są prawa osoby ludzkiej, gdy ludzie są oszukiwani i okradani, w kraju afera goni aferę, ludzie muszą emigrować aby znaleźć pracę, to zadaniem i misją Kościoła jest o tym nie tylko mówić, ale krzyczeć z ambon! "Dobra polityka jest jednym z najwznioślejszych wyrazów miłosierdzia, służby i miłości" - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami różnych grup społecznych na placu Jana Pawła II w Scampii - peryferyjnej dzielnicy Neapolu. I Kościół tak czyni. Proszę sobie poczytać kazania bł. ks. Popiełuszki o czym w nich mówił. Też się nie podobał i chciano Go uciszyć, a jednak swoją męczeńską śmiercią dopiero wtedy przemówił. Jeżeli Panu mało to proszę sobie poczytać Kazania Sejmowe Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, kazania ks. Wawrzyniaka i wielu innych, ależ to byli "politykanci"! Bo pewnie tak by ich Pan nazwał. Tylko, że bez ich "politykowania" czym byłaby Polska?
anonim2015.10.20 14:48
Do Księdza diakona KOMUNIKAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI, ZARZĄDZONYMI NA DZIEŃ 25 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42). Pozostawiam to bez komentarza Podyskutowałbym dłużej, ale niestety obowiązki rodzinne wzywają. Z Bogiem
anonim2015.10.20 15:23
Mar_cin Proszę Pana proszę mi pokazać jaki ksiądz czy biskup "związał się" z jakąś partią? Związać się - w tym znaczeniu - to oznacza wstąpić do tej partii. Ja jakoś nie słyszałem o takim duchownym. Ani też nie słyszałem aby jakiś ksiądz z ambony nawoływał aby iść i głosować na określoną partię. Jeśli Pan słyszał, to proszę to zgłosić do Kurii. A moim prawem, demokratycznym prawem, jest okazywać przychylność, wspierać taką partię, która gwarantuje - w jak największym stopniu - zachowanie chrześcijańskich wartości. I nie jest to żadne "wiązanie się". Tak samo jak ma prawo jednego bardziej a drugie mniej lubić, bo np. wyrządził mi krzywdę. Po chrześcijańsku wybaczyłem mu, ale co nie oznacza, że jestem zmuszony z nim się np. spotykać. Nie mam obowiązku okazywać przychylności partii czy politykowi, który ma na rękach krew niewinnych dzieci, wprowadza jakieś gendery, kłamie i oszukuje naród. Proszę więc nauczyć się różnicy pomiędzy "wiązaniem się z kimś" a "sympatyzowaniem", bo różnica jest kolosalna! Też pozdrawiam i bez komentarza, bo mam swoje obowiązki.
anonim2015.10.20 15:47
dk. Jacek Jan Pawłowicz- Pełna zgoda.
anonim2015.10.20 16:25
"człowiek jest drogą Kościoła" JPII się pomylił to Chrystus jest drogą Kościoła!
anonim2015.10.20 17:56
@dk Pawłowicz "Związać się - w tym znaczeniu - to oznacza wstąpić do tej partii." Związać się wg SJP to min utrzymywać bliskie kontakty z kimś, mieć emocjonalny stosunek do czegoś. Więc proszę się samemu nauczyć czytać ze zrozumieniem, a nie traktować komunikatu KEP wybiórczo. Pozdrawiam