30.03.21, 09:32fot. pixabay.com

New Yorker prostuje skandaliczny tekst pod naciskiem polskiego MSZ, ale … to chyba jeszcze nie koniec

New Yorker pod naciskiem polskiego MSZ prostuje skandaliczny artykuł, do którego napisania autrę miał ainspiirować sam Grabowski. Teraz podawana jest liczba 200 tys. zamordowanych Żydów jakoby z winy Polaków. Ale czy na pewno było ich 200 tys.? I czy w tle nie znikają obrazy prawdziwych sprawców tej okropnej zbrodni? Polska ambasada w Waszyngtonie traktuje takie działania redakcji jako otwarcie się na dialog oraz zapowiada dalsze działania, które mają na celu całkowite usunięcie tekstu lub dokonanie takich korekt, które pozwolą na rzetelne i zgodne z prawdą przedstawienie faków na temat niemieckich zbrodni na ziemiach polskich oraz samego Holokaustu.

Chodzi opublikowany opublikowany na stronie portalu „The New Yorker” tekst pod tytułem „Atak na historyków za badanie roli Polski w Holokauście”, a jego podtytuł brzmi „Aby oczyścić naród z morderstw trzech milionów Żydów, polski rząd posunie się nawet do ścigania naukowców za zniesławienie”. W tekście wymierzone jest wprost oskarżenie o to, że niby Polska jest winna zamordowania 3 mln Żydów w trakcie II wojny światowej.

- "Próba stworzenia obrazu, w którym przypisuje się Polakom odpowiedzialność za śmierć 3 mln Żydów jest czymś niebywałym. Ta manipulacja będzie przedmiotem zdecydowanej reakcji polskiej dyplomacji" – oświadczył wczoraj na Twitterze wiceszef polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

New Yorker wydaje się prostować tekst i pisze:

- "Ten artykuł został zaktualizowany, by doprecyzować śledztwo wobec Jana Tomasza Grossa. Podtytuł został zaktualizowany, by uwzględnić odniesienie do nazistowskiej okupacji Polski i dokładniejszy opis potencjalnych zagrożeń prawnych dla naukowców."

A nowy podtytuł brzmi:

- "Naukowcy mierzą się z pozwami o zniesławienie oraz potencjalnymi zarzutami karnymi w ramach wysiłków polskiego rządu, by oczyścić naród z zarzutów jakiejkolwiek roli w zamordowaniu trzech milionów Żydów podczas okupacji hitlerowskiej."

Podtytuł ten niestety wydaje się był kolejną manipulacją, ponieważ nie zniknęło z niego oskarżenie Polski i Polaków o zbrodnie, których dokonali na ziemiach polskich Niemcy w czasie II wojny światowej.

Cała sytuacja wygląda na starą technikę handlową. Polega ona na rzuceniu kwoty z sufitu, żeby ugrać cokolwiek i zdobyć przyczółek, a następnie doić kraj za rzekome zbrodnie. Bardzo stara technika i w dodatku z bardzo długą brodą.

Czy New Yorker nie wiedział czego pisze? A może wprost przeciwnie? A teraz mamy kolejną odsłonę spektaklu wrabiania Polski w zbrodnie Niemiec, nieważne czy nazistowskich czy hitlerowskich, ale zbrodnie Niemiec.

 

mp/pap/twitter/fronda.pl

Komentarze

Po 11.....2021.03.30 16:02
FAŁSZERZE HISTORII W uczciwych ludziach krew aż się gotuje Gdyż naród wybrany historię fałszuje. Proceder taki trwa już od lat bardzo wielu Nietrudno jest odgadnąć co mają na celu. Rzecz to dobrze wiadoma co mają na celu Chcą się u nas panoszyć tak jak w Izraelu. Jakbyśmy mało mieli rodzimej zarazy Wrogowie chcą tu stworzyć drugą Strefę Gazy. Plemiona pustynnych pasterzy i zabójców Chcą z Polaków zrobić naród ludobójców. Na ich twarzach chciwości widoczne są żądze Żywy obraz co z nimi zrobiły pieniądze. Za nic mają uczciwość no i sprawiedliwość Żywy przykład jak ludzi opętała chciwość Dawne szczepy kapłanów, pustynnych rolników Polaków chcą zmienić w plemię niewolników. Głowice jądrowe ukryte w silosach Więc całemu światu grają dziś na nosach W okamgnieniu glob zniszczyć mogą Chazarowie Więc oni są zagrożeniem, nie żadni Persowie. Z ich fałszów tylko jeden podły cel wyziera Z Polaków pragną zrobić wspólników Hitlera Bandytów co dla zysku wojnę rozpętali No i Niemców zmusili, by nam pomagali. Tymczasem całkiem inna prawda włosy jeży Wśród Niemców wielu było żydowskich żołnierzy. Którzy za miskę ryżu mordercom służyli Chętnie swoim ziomkom holocaust zrobili. Nawet w gettach mieszkało niemało folksdojczów Co do obozów słali własne matki, ojców. I wywózki do Auschwitz chętnie prowadzili A Niemcy przy tym byli i tylko patrzyli. A o wszystkim wiedzieli Żydzi z Ameryki Lecz oni futrowali niemieckie fabryki. Dzielni polscy kurierzy świat alarmowali Gdy Karski raport przywiózł Żydzi go wyśmiali. Dziś kto więcej wycierpiał wciąż się wykłócają A ofiary innych w ciemnym tyłku mają. Doszli w swym obłędzie na szczyt kretynizmu Oni chcą być jedyną ofiarą nazizmu. Własne zbrodnie i podłość chcą przykryć kłamstwami Po to wywołują wojny z Polakami. Lecz Polacy nie gęsi i swój rozum mają I żydowskie kłamstewka szybko obnażają. Setki milionów trupów to ich dzieło głównie Bo też do bolszewizmu się garnęli tłumnie. W czasach komunizmu też nas mordowali Leninowi gorliwie się wysługiwali. Wiec zamiast z Izraelem sojusze montować Już lepiej ze skorpionem wspólnie zanocować Łapska unurzali w krwi Palestyńczyków Polacy sobie nie życzą takich sojuszników.
Kto mordował Żydów w Kielcach?2021.03.30 15:46
Polacy czy "komuniści" ?
Hanys GórnoŚląski2021.03.30 13:05
Pewnego dnia znowu będą potrzebować pomocy: jedzenia, ubrań, ukrycia się. Zapamiętajmy co robia z polakami teraz - aby adekwatnie zareagować w przyszłosci. I nie pozwólmy im wtedy wycierać sobie ryjów "chrześcijańskim miłosierdziem" - bo nawet ich ziomek a nasz Bóg nie miał dla nich litości waląc ich batami i wypędzając ze świątyni.
"To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!!!"2021.03.30 10:38
I Holendrzy!
Cool2021.03.30 10:20
Nie ocenia się narodu na przez pryzmat przestepców, tylko poprzez demokratyczne wybory narodu! ... Dlatego Niemcy jako Naród sa zbrodniarzami ... A Polacy jako Naród są czyści jak łza!
Kto mordował Żydów w Kielcach?2021.03.30 10:40
"Komuniści" ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_kielecki
Dell2021.03.30 12:58
"Is fecit, cui prodest" - ten uczynił, kto odniósł korzyść. Wiadomości o zabójstwie Żydów w Kielcach (4 lipca) przykryły: 1. "3 x tak" - sfałszowane referendum (30 czerwca); 2. informacje z procesu w Norymberdze, na którym, 4 lipca, zaczęto przedstawiać dowody w sprawie zamordowania w Katyniu polskich oficerów - dowody niekorzystne dla ZSRR. ZSRR to ojczyzna wszystkich komuchów (gdyby sokoburaczani już "nie pamiętali"). Wikipedia, pod podanym linkiem, też o tym pisze. IPN badał kilka hipotez przyczyn pogromu. Żadnej nie udało się dostatecznie udokumentować. Ta, wydaje mi się najbardziej prawdopodobna, bo: is fecit, cui prodest.
Cool2021.03.30 14:17
Tak to byli komuniści i przestepcy, którzy łamiąc polskie prawo dopuścili się zbrodni! ... Niemcy mordowali na podstawie stwnowionego przez siebie prawa!!! ... Kumasz różnice?
Anonim2021.03.30 10:02
zaprowadzić pod sąd? dokładnie tak, jak niemiecki twórców niemieckiego filmu Nasze matki, nasi ojcowie?