16.12.13, 13:01fot. z Do Rzeczy

Nie dowiemy się z czego śmiał się Tusk z Putinem

Mecenas Hambura domagał się przesłuchania m.in. Małgorzaty Dukaczewskiej, która była tłumaczką rozmowy pomiędzy Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem przeprowadzonej 10 kwietnia, tuż po katastrofie smoleńskiej. Na zdjęciach jakie opublikował tygodnik "W Sieci" oraz "Do Rzeczy" widać, że Donald Tusk i Władimir Putin dowcipkują i uśmiechają się.

Mecenas Stefan Hambura, pełnomocnik rodzin Anny Walentynowicz i Stefana Melaka, nie miał wątpliwości, że Dukaczewska, jako świadek bardzo ważnej rozmowy, powinna zostać przesłuchana. I wysłał do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta stosowny wniosek w którym pisze m.in: "... wnoszę o przesłuchanie w charakterze świadka Pani Małgorzaty Dukaczewskiej, która tłumaczyła rozmowę obu premierów, na okoliczność uzyskania od niej informacji, co było przedmiotem ich rozmów, a tym samym powodem uwiecznionego na fotografiach rozbawienia. Okoliczności, w których wykonano te zdjęcia, wskazują, iż zachowanie obu urzędników może mieć związek z tragiczną śmiercią 96 osób, w tym Prezydenta RP oraz ważnych polskich urzędników, a ich nietypowe dla tych okoliczności reakcje mogą być świadectwem, iż w ich - tłumaczonej właśnie przez Panią Małgorzatę Dukaczewską - rozmowie pojawiły się nieujawnione dotychczas okoliczności związane z katastrofą.".

Prokuratura już po trzech tygodniach odpowiedziała: " (...) wskazane we wniosku okoliczności, na które miałaby być przesłuchana Małgorzata Dukaczewska nie mają znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy" - napisał prokurator płk Karol Kopczyk.

Więc nie dowiemy się o czym Tusk rozmawiał z Putinem tuż po katastrofie smoleńskiej. A szkoda!

sm/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2013.12.16 13:13
Kopczyk, skąd ty wiesz że okoliczności wskazane we wniosku nie mają znaczenia do rostrzygnięcia sprawy? A ty co JASNOWIDZ??? Czy może miałeś już jakieś pogaduchy z Dukaczewską sam na sam? A może sam car putin zadzwonił do ciebie??? Co cieniasie?!!!
anonim2013.12.16 13:25
@Arbiter- Kefas pisał do prokuratora Karola Kopczyka, który podpisał się pod odpowiedzią na wniosek Hambury!
anonim2013.12.16 13:41
No jak to z czego? Z dobrze wykonanego zamachu! ;)
anonim2013.12.16 14:02
Kochani Polacy! Pamiętajcie, że TYLKO prof. KEFAS jest w stanie wydobyć ten nieszczęsny kraj, któremu na imię POLSKA spod władzy takich intelektualnych frędzli jak kopczyk, seremet czy słońce peru!!! Jednak....
anonim2013.12.16 14:48
Fan_Piogala - ten pan w tle za o. Rydzykiem też jakiś uśmiechnięty, pewnie we dwóch przyłożyli rękę do śmierci pani Kaczyńskiej.
anonim2013.12.16 14:56
Tusk się łasił do Putina,Schetyna się łasił do Tuska.Pieski świat
anonim2013.12.16 15:25
KEFAS rzecze-psy szczekają, mądrzy w ciszy rozmyślają :::)
anonim2013.12.16 17:04
Żegnają z radością wielkiego człowieka, taki afrykański obyczaj
anonim2013.12.16 19:52
Szarlej => Co innego polityk rozmawiający z jakimś księdzem po śmierci osoby która zmarła ze starości, a co innego dwóch morderców zaledwie kilka godzin po dobrze wykonanej robocie kiedy mogliby być bardziej subtelni. Tak więc nie porównania w tych sprawach ty bydlaku które tak lubicie używać w kontekście pogrzebu matki Kaczyńskiego.
anonim2013.12.16 22:33
Airwolf jaki SĄD????! Ten polskojęzyczny, komunistyczny spęd rzekomo polskiej temidy?!!! Nie rozśmieszaj!!!!! Przecież to banda kolesi jest a NIE SĄD!!!!!!!!