23.10.21, 12:09Fot. The Left / KPRM via Flickr CC 2.0

Niemcy: Polska stroi nacjonalistyczne fochy

Niemiecka prasa komentuje brak konsensusu w sprawie sporu o praworządność w Polsce oraz wypłatę środków z Funduszu Odbudowy.

"Było jasne, że Polski nie da się w Brukseli nawrócić na prawo unijne" - czytamy w dzienniku Volksstimme. Dziennikarze tej gazety konstatują, że jest na odwrót. Autor artykułu wskazuje, że w całym sporze o praworządność chodzi o granice integracji europejskiej i suwerenności państw członkowskich UE. „Od pewnego czasu narodowe egoizmy utrudniają wszelkie postępy w integracji. Ale jeśli chodzi o sam podział pieniędzy, wszystkie 27 krajów naturalnie chce mieć w nim swój udział” - czytamy w Volksstimme. Przywołano następnie także przykład wyłonienia się nowej opozycji węgierskiej, która może pozbawić władzy Viktora Orbana, co, w ocenie komentatora, wywarłoby wpływ także na Polskę.

"Nikt w Brukseli nie chce, aby Polska czy Węgry opuściły UE. Ale żeby głowy państw i rządów po prostu stały z boku i patrzyły, jak Polska stawia wspólnotę prawa w śmiertelnym niebezpieczeństwie, to jest nie do zaakceptowania. UE musi wreszcie zająć jasne stanowisko. Ci, którzy naruszają praworządność, nie powinni dostawać więcej pieniędzy niż Bruksela" - czytamy z kolei w Koelner Stadt-Anzeiger.

"Tak zwane reformy sądownictwa w Polsce są poważnym ciosem dla wspólnego porządku prawnego w UE; jego fundamentu, który daje pewność prawną i zaufanie do UE. Każdy, kto to kwestionuje – jak czyni to polski rząd – podważa ten fundament" - czytamy w Mitteldeutsche Zeitung.

Publicysta wytyka zbyt pobłażliwe działanie Angeli Merkel wobec Polski i Węgier. Konstatuje następnie, że na szczycie w Brukseli Mateusz Morawiecki "nie wykazał żadnego zrozumienia" i "ponownie mówił, że UE szantażuje Polskę".

Z kolei komentator dziennika Rhein-Neckar-Zeitung dosadniej skrytykował Angelę Merkel.

"Ta kanclerz okazała się w dużej mierze pozbawiona wizji. Fakty zamiast patosu. Tym samym przy stole Rady nigdy nie użyto jednego z jej wyrażeń: bez alternatywy. UE z trudem by tak funkcjonowała. Na tym polegała wielka różnica między Merkel, politykiem krajowym, która pod koniec swojej kadencji coraz częściej przejawiała cechy prezydenckie, a Merkel, politykiem spraw zagranicznych która wykorzystywała potęgę gospodarczą Niemiec jako dyplomatyczną przynętę, jednak bez upokarzania swoich rozmówców" - czytamy.

"W przypadku Polski, która uparcie stroi nacjonalistyczne fochy, ta taktyka nie zadziałała. Od grudnia inni będą musieli się tym zająć" - konkluduje komentator Rhein-Neckar-Zeitung.

jkg/deutsche welle

Komentarze

Anonim2021.11.21 1:08
Białoruski dyktator może uniknąć sankcji. To efekt negocjacji Merkel z Putinem?//Merkel: „Zagrażała suwerenności państw europejskich i zrodziła sztuczną multikulturowość. Była niebezpieczna dla Europy i dla całego świata”Kreml:// Łukaszenka zrelacjonował Putinowi przebieg rozmowy z Merkel /kresy24 pl
Jacek_mi2021.11.20 21:30
Sami już nie wiedzą co pisać. Raz piszą , że robimy dobrze, za chwil, że źle. Robią ferment bo w mętnej wodzie najlepiej się łowi ryby i by w odpowiedniej chwili stanąć po odpowiedniej stronie.
marek z aten2021.11.14 1:53
Mariusz bezgłowy plecie dyrdymały. Nie prędko znajdzie się ktoś kto dorówna Morawieckiemu. Ceterum censeo Carthaginem /Berolinum et Moscuam/ esse delendam!!!
Stary2021.11.11 14:35
Niemcy dla was zrobimy wszystko nawet korytarz humanitarny z granicy Białoruskiej, Wybudujemy torowiska i uruchomimy pociągi prosto do Berlina. Brakuje wam ludzi do szparagów, poproście i będziecie mieć. Naprawdę nic trudnego.
Pirx2021.10.25 9:51
Niemcy stroją Cesarsko-Marksistowskie imperium narodu multikulti pod hegemonią władzy CDU.
Mariusz2021.10.24 17:59
Premier miał rzucić Unię na kolana, a sam dostał łupnia od europosłów. Podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim Mateusz Morawiecki przekonywał, że ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego, odrzucający unijny porządek prawny, nie oznacza polexitu. Premier był twardy jak stal: „Odrzucam język gróźb, pogróżek i wymuszeń. Nie zgadzam się na to, żeby politycy szantażowali i straszyli Polskę” — grzmiał tak głośno, by jego słowa ze Strasburga słychać było aż na Żoliborzu. Jest szansa, że Jarosław Kaczyński wysłuchał zadziornego wystąpienia premiera. No może drugiej połowy — tej po godz. 10.00 rano, kiedy prezes zaczyna dzień. Debata w Europarlamencie stała się symbolicznym symbolem klęski premiera. W 2018 r. Morawiecki obejmował rząd z misją poprawy stosunków z Brukselą, które poprzednia szefowa rządu Beata Szydło zostawiła w fatalnym stanie. Po 3,5 roku jest nie lepiej, tylko znacznie gorzej, a Morawiecki zmuszony jest w Strasburgu udawać twardziela ze stali, bo na krajowym rynku za unijne klęski atakuje go Zbigniew Ziobro, zwolennik agresywnej separacji z Brukselą. „Stan po Burzy” analizuje, kto poparł Morawieckiego podczas debaty w Parlamencie Europejskim i wychodzi nam jedno. Otóż premier podąża ścieżką przetartą już przez Ziobrę kilka lat temu: sojuszy z kompletnymi świrami europejskiej polityki, z których część zasysa ruble ze Wschodu. Kaczyński udzielił Morawieckiemu wsparcia w swym stylu — przed debatą postanowił zaszantażować Unię. Zapowiedział, że jest gotowy zreorganizować strukturę sądów, co daje mu prawo do odsyłania sędziów w stan spoczynku. Dał w ten sposób Unii wybór: albo odczepicie się od naszych zmian w sądach albo wyrzucimy wszystkich niepokornych sędziów. „Stan po Burzy” wykazuje, że to tylko prężenie przez Kaczyńskiego wątłych muskułów, bo PiS nie ma dziś politycznej siły, by zburzyć sądy. Zwracamy też uwagę, że głośno krzycząc o wrogim Polsce Trybunale Sprawiedliwości UE Kaczyński półgębkiem przyznaje, że będzie się musiał podporządkować jego decyzjom — choćby w sprawie kar finansowych za Turów, czy likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, stworzonej przez PiS, by ścigać sędziów. Współautorka „Stanu po Burzy” Agnieszka Burzyńska dostarcza najnowszych plotek personalnych z obozu władzy — podobno Kaczyński rozważa wymianę Morawieckiego na Błaszczaka i może usunąć swego niedawnego pupila Obajtka. A drugi współautor Andrzej Stankiewicz ujawnia więzienny gryps, który posłużył szefowi NIK Marianowi Banasiowi do zjednoczenia całej opozycji w żądaniu stworzenia komisji śledczej przeciwko Ziobrze.
mlody2021.11.3 11:37
tak tylko mysli antypolski cham.gdzie reparacje gdzie zal za grzechy gdzie prosba o wybaczenie
Nic na to nie poradzę!2021.10.24 12:43
Jestem narodowcem, nacjonalistą, a do faszyzmu jest mi tak daleko jak PZPR-wi do Św. Franciszka. Moimi świętami są 3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada. Oraz lokalne powstańcze, wyzwoleńcze.
Inka2021.10.24 15:23
Dla Niemców nasz patriotyzm to nacjonalizm tak jak nasi partyzanci dla ich ss-mańskich dziadków to byli banditen.”Achtung banditen”,ale którzy?
Mariusz2021.10.24 10:40
Rozdwojenie widać też, gdy PiS chwali się 770 miliardami złotych z Funduszu Odbudowy i budżetu Unii, które zapewnią Polsce szybszy rozwój, z całą serią wypowiedzi o tym, jak to poradzimy sobie bez tych pieniędzy.
Maciej Piwowar2021.10.24 10:52
@ Mariusz już Tobie Wyjaśniam: Niemcy lider płatności 32,76 mild Euro.Polska 6 płatnik w UE z sumą 5,68 mild.Euro. Suma Wpłacana jest sumą DEKLAROWANĄ. Czyli WYSTARCZY ,że Polska OZNAJMIA: PŁACIMY TYLE CO MALTA 0,15 mild.Euro.Czyli Polsce pozostaje 5,68-0,15= OKOŁO 5,50 mild. Euro.Z tej sumy wystarczy przeznaczyć połowę na tzw. raty do spłacania ( zaciągnąć pożyczkę ).A reszta ulokować np w Rolnictwo ,przetwórstwo.POJOŁ.
franek2021.11.3 11:43
dla zydow judaszy licza sie tylko pieniadze
genus2021.10.24 10:04
Jaki wpływ na porządek prawny UE mają kary za łajdactwa polskich sędziów ??? Niezawisły sędzia ma zawisnąć jak zwykły obywatel który rażąco narusza obraz kodeksu wykroczeń a a pan sędzia rażąco nie narusza i niej est karany
pewnie że polsza stroi fochy2021.10.24 0:06
nie może być inaczej skoro naczelnik państwa to pedał
Mateusza dni już policzone...2021.10.24 7:18
Skompromitowany Płaszczak na nowego Premiera pisowskiego? Kolejnym premierem będzie zapewne Suski.
Anonim2021.10.24 7:40
Sasin odpowiedzialny za elektrownię atomową, Czarnek za atom, Semeniuk za kosmos, Horała za CPK. To jest prawdziwa petarda. Jak to pier*dolnie, to z Polski zostanie tylko piach i pył kosmiczny.
Kolekcjoner ołtarzy mobilnych2021.10.24 7:43
Teraz to wreszcie się klei...atomowy napęd do samochodów elektrycznych które wypchną na orbitę rakietę zbudowaną przez komisję Macierewicza z CPK czyli Centralnego Portu Kosmicznego. Geniusze
Anonim2021.10.24 7:46
To wszystko sugeruje nieuchronność tego, o czym niegdyś wspomniał Klasyk:”nie będzie niczego”. Wtedy klasyk zostanie następnym prezydentem.
mlody2021.11.3 11:47
Czy to prawda, ze elektrownie atomowa budowal Tusk przez 8 lat szef elektrowni Grad bral najwyzsza pensie w Polsce.
Beata2021.11.7 22:30
Anonim czy nie da się bez wulgaryzmów ? Czy tak ten brzydki i obrzydliwy język imponuje? Można napisać że się rozwali .Czyta to młodzież ,dzieci.
OLO2021.11.3 11:41
to ten holenderski naczelnik ze swoim kumplem
opty2021.10.23 22:51
Niemcy stroją Niemieckie fochy!!!!
Prawda2021.10.23 22:07
Niemka =to wnuczka Niemca SS co w 2 wojnie swiatowej Mordował Naród Polski --teraz --Niemra chce dokończyć dzieło Dziadka ===
linus2021.10.23 20:39
Tego języka, jego buty i zakłamania nie powstydziłyby się Völkischer Beaobachter i podobne tuby Josepha Goebbelsa i NSDAP. Ten sam styl, ta sama pogarda dla Polaków i ich demokratycznego i suwerennego Rządu. To się nie mieści w głowie, że w identyczny sposób odnoszą się do nas media jakoby demokratycznych i jakoby przyjaznych Niemiec. To się nie mieści w głowie!! Wybór przez Wolnych Polaków rządu, który nie chce przychodzić do Berlina na kolanach, to dla prasy niemieckiej "strojenie nacjonalistycznego focha"?! A Niemcy przepraszam to na jakie rządy głosują u siebie, takie które dbają o Polaków, Ukraińców, Eskimosów czy na takie, które dbają o nich i o Niemcy? To rzecz jasna nie jest nacjonalizm, tylko niezbywalne prawo niemieckich Nadludzi. Nic z historii nie zrozumieli, nic się nie zmienili, niczego się nie nauczyli. Między nami zionie przepaść, niestety..
Polak2021.10.23 21:10
Na niemiecką megalomanię jak wiadomo najlepiej działały alianckie bomby i ruska dzicz gwałcąca zbiorowo.
Drodzy, czasami przyjaciele, zza Odry.2021.10.23 20:38
My to robimy od ponad tysiąca lat. I tak długą mamy państwowość, tzn. mamy to samo godło, barwy narodowe, język nas jednoczy, wiara katolicka, nie to, co wy. Macie państwowość od 1871 r., nie możecie ustalić, jaką macie flagę, w jakich kolorach, część waszego kraju ma gdzieś inną część. Mieliście kajzera, Hitlera, a my z fochami nacjonalistycznym NIE! Więc myślę, że warto mieć fochy nacjonalistyczne.
Templar2021.10.23 20:07
To są niemieckie, bezczelne i butne teksty na potrzeby niemieckie. Niemcy były, są i będą największym problemem Europy. Te działania to kontynuacja ich odwiecznej polityki "Drang nach Osten". Żaden kraj członkowski nie jest petentem Niemiec i Brukseli. Niemcy nie chcą czytać traktatów ze zrozumieniem. Ich zachowanie przypomina metodę " Prowokacji Gliwickiej".
Anonim2021.10.23 19:51
dla opozycjon firon czyli fir dojczland tusk WIADOMOŚĆ art,82 KONSTYTUCJI RZECZPOSPOLITEJ”„”Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne”„”jeśli tego się nie przestrzega to NALEŻY ZASTOSOWAĆ coś z rozdziału 17 KODEKSU KARNEGO który mówi”„Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.”„”„100tysięcy folskdojczy maszerujących po warsiawce którym WEBER NIEMIEC DZIĘKOWAL PUBLICZNIE W SALI PLENARNEJ UNII EUROPEJSKIEJ za branie udziału w tym przestępstwie NALEŻALOBY PODDAĆ PROCEDURZE SĄDOWEJ w celu wymierzenia „”podziękowania”„”OD POLSKI ZA BLOKADĘ przez 100tysięcy folksdojczy ŚRODKÓW NA ODBUDOWANIE przedsiebiorstw, polskiej gospodarki ABY POLSKIE RODZINY,DZIECI NIE MIAŁY BIEDY,nie płakały z głodu!!
Teresa2021.10.23 19:32
nie bedzie Niemiec pluł nam w twarz ! Ojczyzna nacjonalistów są Niemcy !
xyz1232021.10.23 19:28
nie "Polska" tylko pisowska WOLSKA ;)))
franek2021.10.23 21:08
ZYDKU JUDASZU PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY KONFEDERACJA PSL I SLD TO ROSJA
Anonim2021.10.23 19:26
"Niemcy powinno się bombardować co 50 lat. Profilaktycznie, bez podania powodu." W.Churchill
Anonim2021.10.23 19:22
"Ci, którzy naruszają praworządność, nie powinni dostawać więcej pieniędzy niż Bruksela". Problem w tym, że właśnie Bruksela działa poza prawem (traktatami).
holenderskie Waffen SS2021.10.23 19:12
my żadnych foch nie stroimy
do dziadzia z Wermachtu - sprechen Sie2021.10.23 18:54
i do sędziów rzydokomuny
Filip2021.10.23 20:19
Skoro zwolennicy PiS-u wypominają Donaldowi Tuskowi dziadka z Wermachtu to pragnę zwrócić uwagę na przodka innego polityka. Pradziadek Jarosława Kaczyńskiemu był zasłużonym oficerem carskim i brał udział w wojnie krymskiej, a jego prababka urodziła się w Odessie.
Polak2021.10.23 20:36
Może i tak (i co z tego z tym Kaczyńskim, wielu patriotów było oficerami w armiach zaborczych) ale ojczystym językiem D. Tuska jest niemiecki i w nim mówił "Ojcze nasz". Tusk później nauczył się polskiego, zawsze zresztą wymawianego z twardym akcentem.
Filip2021.10.23 20:52
Moja mama urodziła się we Francji w Lille, a jej ojciec w Niemczech w Holthausen (Westfalia-Północna Nadrenia), a jego rodzice w Wielkopolsce. Mój ojciec urodził się w Krakowie i w wieku kilku lat rodzice wywieźli go do Francji. Rodzice po wojnie przyjechali do Polski. Jakie to ma znaczenie? Wojciech Korfanty lepiej mówił po Niemiecku niż po Polsku. Stanisław Mikołajczyk urodził się w Niemczech w Westfalii. Jan Nowak-Jeziorański urodził się w Berlinie. Jakie ma to znaczenie? Jacek Kurski śmiał się z "dziadka z Wermachtu" i twierdził, że ciemny lud to kupi. Okazało się, że miał rację.
Polak2021.10.23 21:02
Postacie które tu przytoczyłeś to patrioci walczący z opresją; niemiecką, komunistyczną. Żaden z nich nie był utrzymywany za obce pieniądze i wpływy jak tuskowe KLD i późniejsza jego "kariera" w UE. (fur Deutschland). Po za tym pamiętaj, że w tym czasie kiedy Tusk mówił po niemiecku wielu kaszubskich patriotów przyznających się do narodu polskiego pielęgnowało polska mowę, mówiło po polsku i było za to przez pruskie władze prześladowanych.
gzy- gzy ; toopa Lenina na patyku2021.10.23 18:53
lewicowifaszyści
Anonim2021.10.23 18:23
ho ho ho faszyści mają swoje niepowtarzalne obozowe poczucie humoru ...
Jam2021.10.23 18:09
Niemcy z powodu swojej wielkiej, wielowiekowej praworządności wstrzymują od 76 lat wypłatę Polsce odszkodowań za II WŚ, a oprocentowanie rośnie.
Roman2021.10.23 17:28
Niemieckie gazety pisza teraz o Polsce tak samo jak Volkischer Beobachter , organ NSDAP w III Rzeszy . Nic sie u Niemcow nie zmienilo przez ostatnie 1000 lat i nie ma co liczyc na ich rozsadek teraz . Bardzo prawdopodobne ze doprowadza w tym stuleciu do nastepnej katastrofy w Europie.
A czy znasz niemiecki?2021.10.23 17:34
I czy czytasz w tym języku?
Anonim2021.10.23 18:15
Jo dojce spreche, resta na migi.
Anonim2021.10.23 18:24
a temperatura ?
Jacek2021.10.23 19:15
Roman ma racje ,ze Niemcow wojna niczego nie nauczyła !.Nie tylko prasa,wszystkie media nadają na jednych falach.A ulica ? Polska jest od 2015 r.bezczelnie krytykowana.W tym zdemoralizowanym kraju trafia ta propaganda na podatny grund.Wartości katolickie ,patriotyzm ,normalna rodzina,znaczy konserwatyzm to dla nich wrogowie .A jeszcze od pewnego czasu strona Polska ,przy każdej okazji przypomina zbrodnie przez nich popełnione .No i odszkodowania ! To wszystko wywołuje w nich furię. Konkluzja.Nic sie w Niemczech od 1000-lat nie zmieniło.
Polak2021.10.23 17:24
Cały niemiecki ONET należałoby zapakować w jakąś śmierdzącą bekę i wypier...ić w kosmos gdzieś daleko.
Skrzypek na dachu2021.10.23 17:03
UE wstrzymuje Unijne fundusze przeznaczone na dotacje dla Polski na nauczanie homoseksualizmu antyrasizmu i globalnego ocieplenia we wszystkich Polskich szkolach podstawowych , w sumie ponad 400mld euro rocznie .
gość2021.10.23 16:33
Niby wolne media, konkurencyjne tytuły - a jakże jednobrzmiące! Bach i Beethoven mogliby się na tych tekstach uczyć harmonii i akordów! Jednakowe potępienie "łagodności" Merkel i "pobłażliwości" unijnej! Nic dziwnego, że zwykły niemiecki zjadacz kiełbasy z kapustą wierzy tym gazetom, tak jak kiedyś wierzył bez zastrzeżeń w "Stuermera" i "Voelkische Beobachter"a - sondaże mówią,że 80% Niemców chce ukarania Polski! Więc gdy znów media "spontanicznie" zażądają ukarania Polnische Banditen i przy okazji odzyskania nieco Lebensraumu, to niemiecki czytelnik odpowie na baczność : Jawohl! '
Anonim2021.10.23 19:27
Niby wolne media. Niby.
linus2021.10.23 20:52
Zanim nas "ukarzą" niech ukarzą wpierw siebie i oddadzą to co nam zniszczyli, zdewastowali, zagrabili, ukradli, zdeptali, wywieźli w wywołanej przez siebie II wojnie światowej, łącznie z odszkodowaniami dla rodzin zabitych, zamordowanych, zakatowanych, rozstrzelanych, powieszonych, zagazowanych, spalonych. Do ostatniego złamanego eurofeniga. TO jest Fundusz Odbudowy, który się nam należy i którego jeszcze nawet nie zaczęli spłacać. Inne ochłapy mogą sobie wsadzić w.. powiedzmy buty.
astm.2021.10.23 16:03
Nie rozumiem, czyżby unijni biurokraci dają pieniądze z własnej kieszeni? Przeżyliśmy kraj rad i przeżyjemy biurokratów brukselskich. Nie po to nasi Ojcowie walczyli i przelewali krew za wolną Polskę by obecnie przekazać suwerenność jakiejś czerwono brunatnej gadzinie....
Dobrze jest przeczytać dokument (artykuł)2021.10.23 16:00
również w oryginale. A potem dokonać jaego analizy krytycznej. To początek. Na końcu wyjdzie, że pisał go Czuchnowski. Nie chce mi się tłumaczyć. Muszę teraz kończyć. Możecie spokojnie kontynuować. https://www.volksstimme.de/ Volksstimme daily newspaper, (meaning People's Voice in English) is a regional daily newspaper published in Magdeburg for northern Saxony-Anhalt, Germany. The paper is owned by Bauer. Its publisher is Magdeburger Verlags und Druckhaus. Its circulation was 264,000 copies in 2001. The paper had an average circulation of 161,257 copies during the second quarter of 2018. www.bauermedia.com Yvonne Bauer CEO and 85% owner, Heinrich Bauer Publishing (German: Heinrich Bauer Verlag KG), trading as Bauer Media Group, is a German multimedia conglomerate headquartered in Hamburg. It operates worldwide and owns more than 600 magazines, over 400 digital products and 50 radio and TV stations, as well as print shops, postal, distribution and marketing services. Bauer has a workforce of approximately 11,000 in 17 countries Portfolio luksusowe[:-)] Pani Twój Styl Twój Styl Man Show kulinarne Przepisy czytelników 100 Rad. Przepisy i Diety Ciasta Czytelników Durszlak Przepisy na Zdrowie ogrodnicze Mam Ogród 100 Rad. Moja piękna działka poradnikowe Świat kobiety Kobieta i Życie Tina Naj Olivia Przyjaciółka Pani Domu Poradnik Domowy Poradnik 50+ 100 Rad Cała ty! poradniczo-rozrywkowe Chwila dla Ciebie Na Żywo Rewia Świat i ludzie Takie jest życie Twoje Imperium Życie na Gorąco Dobry Tydzień Retro Relaks Nostalgia Cuda i Objawienia Ludzie i Wiara Z Życia Wzięte Sukcesy i Porażki Barwy Szczęścia Bliżej Ciebie Historie Niesamowite Najlepsze Historie Kalejdoskop Losów młodzieżowe Bravo Sport Tube News komputerowe Crafter Mycraft telewizyjne Kurier TV Super TV Świat Seriali Tele Max Tele Świat Tele Tydzień To & Owo TV 14 TV Spielfilm Netfilm motoryzacyjne Auto Moto Motor Motor Poradnik Kupującego Car Polska popularnonaukowe Świat Wiedzy Świat Wiedzy Historia Sekrety Medycyny Świat Wiedzy Kosmos Świat Tajemnic (Wiki)
Skromnie zapytam:2021.10.23 16:09
Czy znasz język niemiecki i angielski? Podajesz strony niemieckie, cytujesz po angielsku, czy znasz te języki?
Przykro mi,2021.10.23 16:17
Niestety tak i to dobrze (niemiecki natywnie), angielskie (ile ich tam jest) to skutek tułaczki i wycierania tyłkiem i butami różnych bruków (uprzedziłem, że nie chce mi się tłumaczyć za co przepraszam). Ale jestem stary.
Super odpowiedz!2021.10.23 16:22
Tak trzymaj bratnia duszo.
Napisz to raz jeszcze, po niemiecku2021.10.23 16:27
"Niestety tak i to dobrze (niemiecki natywnie), angielskie (ile ich tam jest) to skutek tułaczki i wycierania tyłkiem i butami różnych bruków (uprzedziłem, że nie chce mi się tłumaczyć za co przepraszam). Ale jestem stary."
Skrzypek na dachu2021.10.23 17:08
Bauer to pranie muzgow .
To polskie forum (sprawdź DNS i rev)2021.10.24 2:06
Więc pisanie prywatnych postów po niemiecku byłoby nietaktem wobec innch jego użytkowników. Pisuję też czasami na dwu niemieckich z sentymentu i żeby nie zapomnieć w lokalnej gwarze. Trudno nie znaleźć. Tam możemy pogadać po ichniemu. I kim aus Minga.
Zeigen Sie mir, wozu Sie imstande sind.2021.10.24 3:14
Könnten Sie das bitte noch einmal schreiben, aber auf Deutsch?
Nie umiesz znaleźć2021.10.24 4:30
tego forum z właściwym dialektem? Czekałem tam ponad godzinę nie nudząc się, mimo że późno. To znaczy to, że nie chcesz wiedzieć. Nie nalegam.
Anonim2021.10.23 15:52
Komunizm i Faszyzm wywodzi się z jednego pnia Syjonizmu .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gorka2021.10.23 15:36
A cóż innego chciał Hitler jak nie to, żeby Polska wyzbyła się swojej suwerenności. Proponował Polsce sojusz i wspólne uderzenie na bolszewików, których szczerze nienawidził. Jeszcze do marca 39 Hitler uważał Polskę za cichego sojusznika i planował uderzenie na Francję. Kiedy Francuzi zdali sobie z tego sprawę, natychmiast dali Polsce gwarancje sojusznicze, których wcześniej odmawiali. Chodziło im o to, żeby skierować uderzenie na Polskę. Kiedy Hitler w kwietniu 39 dowiedział się, że Beck podpisał pakt z Francją i GB przeciw niemu, jak relacjonował jego sekretarz, rzucił się na podłogę i z wściekłości gryzł dywan, wykrzykują, że zmiecie Polskę z powierzchni ziemi. No i to mu się prawie udało! A przecież warunki Hitlera były do przyjęcia. Żądał linii eksterytorialnej do Prus Wschodnich i oddanie Gdańska. Gdańsk był i tak stracony dla nas, ponieważ bodaj w 1942 roku kończył się mandat Ligii Narodów a plebiscyt Niemcy wygraliby w cuglach. A tak, jak ostatni straceńcy i głupcy, wystąpiliśmy w obronie mocarstwowych aspiracji Paryża i Londynu, a ci, oprócz ruchów pozorowanych, nie raczyli nawet ruszyć przysłowiowym palcem!
A wy gorka to gdzie jesteście?2021.10.23 15:55
Bardzo to dobre tłumaczenie z języka radziecko-rosyjskiego. Tak dokładnie mówił płk. Putin i dalej to powtarza przy każdej okazji.
gorka2021.10.23 16:19
Amicus Plato, sed magis amica veritas!
Ita2021.10.23 16:31
Video barbam et pallium, philosophum nondum video.
gorka2021.10.23 18:16
Nie było moim zamiarem podszywanie się pod filozofa, ale danie do zrozumienia, że wyżej sobie cenię prawdę, jakakolwiek ona by nie była, niż obiegowe frazesy i banialuki, świadczące o braku wiedzy.
Przypadek? Nie sądzę!2021.10.23 20:00
Ale to co napisałeś to dokładnie to, co Putin i Pieskow ustawicznie mówią.
gorka2021.10.23 23:05
Putin podając fakty interpretuje je w sposób nieuprawiony. To nie Polska ,oczywiście, wywołała II wojnę światową. Trzeba także pamiętać, że Hitler nie miał jeszcze opinii ludobójcy a polska dyplomacja prowadziła skomplikowaną grę z Niemcami, Rosją, Francją oraz Anglią, której celem było zachowanie niepodległości. Polska chcąc nakłonić Francję i Anglię do dania gwarancji zbliżyła się do Berlina, któremu zależało na stworzeniu koalicji antysowieckiej. Jednak to nie była oficjalna zgoda, a raczej gra na czas i próba lawirowania, a jak później okazała to rzeczywistość, gwarancje dane Polsce przez Anglię i Francję okazały się warte funta kłaków. Moja teza – należało iść z Hitlerem na bolszewików. Oczywiście stalibyśmy się niemieckim protektoratem na jakiś czas, ale byt narodowy i majątek narodowy zostałby ocalony. Spójrzmy na Węgry. A tak Polska została doszczętnie zniszczona, nasza inteligencja wybita, 6 mln obywateli polskich poszło do piachu, a i tak na 50 lat straciliśmy suwerenność.
gorka2021.10.23 23:09
A tak w skrócie wyglądała wtedy gra naszej dyplomacji: 5 i 6 stycznia 1939 r., minister spraw zagranicznych Józef Beck odbył dwa spotkania, które miały duży wpływ na dalszy bieg stosunków polsko-niemieckich. W tych dniach został przyjęty przez führera III Rzeszy Adolfa Hitlera oraz szefa jej MSZ Joachima von Ribbentropa. 5 stycznia 1939 r. przybył do górskiej rezydencji Hitlera Berghof koło Berchtesgaden w Bawarii. Jak zauważył minister Beck w zapiskach sporządzanych podczas internowania w Rumunii, „spotkanie było nacechowane szczególnym aparatem uprzejmości i dbałości ze strony niemieckiej” mimo zachowania nieformalnej formuły rozmów. Becka zaskoczył też elastyczny ton wypowiedzi Hitlera, który w ten sposób wydawał się nie wykluczać jakiegokolwiek rozwiązania politycznego. Sam Ribbentrop o rozmowie z Beckiem pisał podczas uwięzienia poprzedzającego wydanie wyroku śmierci w procesie norymberskim. „Rezultaty rozmów nie były zachęcające. Ale Beck nie zajął w nich również całkowicie negatywnego stanowiska. Oświadczył mi, że problem jest bardzo trudny i że będzie wpływał na swych kolegów z rządu w kierunku znalezienia jakiegoś rozwiązania. Nici nie były więc zerwane i zostałem zaproszony przez Becka do Warszawy” – zanotował były szef niemieckiego MSZ.  Pojawił się półstronicowy artykuł „Echa wizyty ministra Becka u kanclerza Hitlera”. Nie było w nim żadnych konkretów poza wzmiankami na temat „nadzwyczaj serdecznej atmosfery” rozmów oraz stwierdzeniem, że dotyczyły najważniejszych spraw w stosunkach Polski i Niemiec. Przywołano także cytaty z prasy francuskiej i angielskiej. Redaktorzy z obu krajów próbowali zgadywać tematy rozmów i wyrażali obawy przed zacieśnieniem współpracy Berlina i Warszawy. Wiceminister spraw zagranicznych Jan Szembek w grudniu 1938 r. w rozmowie z przybyłym z Moskwy ambasadorem Wacławem Grzybowskim powiedział, że położenie Polski „stało się bardzo skomplikowane” i „utrzymanie równowagi między Rosją a Niemcami jest bardzo trudne”. Szembek zauważał również, że głównym założeniem całej polityki niemieckiej wobec Polski jest doprowadzenie do sytuacji, w której Warszawa stanie się „naturalnym sojusznikiem” Berlina w przyszłej wojnie ze Związkiem Sowieckim.
Aż mnie hemoroidy swędzą na samą myśl,2021.10.24 3:19
że takich kretynów jak ty święta ziemia nosi.
Anonim2021.10.23 16:05
BZDURY,BZDURY I JESZCZ RAZ BZDURY PISZESZ. Już Fryderyk III Wielki, a później Bismarck tworzyyli wielką długofalową politykę Niemiecka, która zakładał LIKWIDACJĘ PAŃSTWA POLSKIEGO. Pomimo tego , że Polski nie było ( była pod zaborami) to i tak Niemcy i Rosja wspólnie snuli plany, aby nigdy więcej nie odrodziło się Państwo Polskie. Po I-szej Wojnie światowej przyszedł jedyny moment kiedy to Niemcy jako przegrani nie mieli wiele do powiedzenia, wykorzystano tą sytuację do ponownego powstania Państwa Polskiego ( w wielkim skrócie to piszę). Gdyby nie zbieg tych okoliczności to Niemcy dalej nie godzili by się na odrodzenie Państwa Polskiego. A później polityka Hitlera ( Drank nach Osten) i sojusze z Rosją ( która dalej twierdzi , że Polska to "bękart Europu, który nigdy nie powinien się narodzić") doprowadziły do IV rozbioru Polski w 1939. I mówienie przez Niemców o jakimś "korytarz" lub innych rzeczach jest tylko zasłoną dymną dla poczynań Niemieckich w celu wybielenia się przed światem.
Anonim2021.10.23 21:22
Co za bzdury wypisujecie przyjacielu, ilu jeszcze te banialuki będzie powtarzać? Warunki były do przyjęcia? Jakie? Eksterytorialna linia kolejowa przecinająca polski korytarz była pretekstem służącym odcięciu nas od Bałtyku. Sojusz z Hitlerem przeciw bolszewikom? Naprawdę w to wierzysz? Niemcy by sobie grzecznie jeździli wte i wewte na front wschodni a nas by zostawili w spokoju? Zgoda na taki sojusz oznaczałaby przecież wpuszczenie Wehrmachtu na nasze terytorium czyli w najlepszym razie coraz większą utratę suwerenności, bo już byśmy się ich pewno nie pozbyli. Tym bardziej, że jako Słowian Hitler uważał nas za takich samych podludzi jak Rosjan czy Ukraińców, a Polska także miała stanowić dla Niemców przestrzeń życiową. Idąc z nim na wschód musielibyśmy żyrować jego bezeceństwa i ludobójstwa. RP jako państwo poważne czuło się zobowiązane do obrony swoich wszystkich obywateli, również tych pochodzenia żydowskiego (ca. 3,5 mln !!) Znając stosunek III Rzeszy do Żydów władze RP miały zostać jej sojusznikiem i dobrowolnie wpuścić do siebie niemieckie bestie? Proszę czytać rzeczy poważne, myśleć i nie pisać pochopnych bzdur. Niestety w 1939 roku dla kraju, położonego między dwoma największymi bandytami w historii świata dobrych rozwiązań nie było.
Nic na to nie poradzę!2021.10.23 15:02
Jestem narodowcem, nacjonalistą, a do faszyzmu jest mi tak daleko jak PZPR-wi do Św. Franciszka. Moimi świętami są 3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada. Oraz lokalne powstańcze, wyzwoleńcze.
Felek2021.10.23 16:14
Faszyści byli narodowcami, nacjonalistami, nie mieli żadnych innych sukcesów w życiu więc ich największym powodem do dumy było to z jakiego kraju się wywodzą. Do tego stopnia, że chcieli przekonać siła innych, że ich kraj i naród jest najlepszy i dominujący. Nie znosili obcokrajowców, szczególnie żydów, ludzi o innym kolorze skóry i orientacji, bo uważali, że oni są idealnym obraz stworzonym na podobieństwo Boga. Nic się dziś nie zmieniło do dziś w tym temacie.
Feluś, Feluś2021.10.23 16:26
"Faszyści byli narodowcami, nacjonalistami,..." Hitler był biały i ja jestem biały, ja się uważam za patriotę, Hitler tylko patriotę udawał, Szekspir był biały i ja jestem biały, on pisał wielkie rzeczy, ja w porównaniu bardzo małe, Putin jest biały i ja jestem biały, on jest zbrodniarzem a ja się zbrodnią brzydzę. Jak widać mamy tyle wspólnego z sobą, co ja narodowiec, nacjonalista polski z Hitlerem, Szekspirem, Putinem. Obawiam się, że to dla ciebie za trudne do zrozumienia. Operowanie stereotypami, szablonami, wulgaryzowanie pojęć, które do niedawna miały wręcz odwrotne znaczenie. Cały PRL.
Eliza2021.10.23 14:59
Fochy to stroją Niemcy. My mamy swoje interesy, które ,nastroimy w tonacji E.
x2021.10.23 14:56
a co to Q znowu okupacja? nie mamy prawa się odezwać?
Anonim2021.10.23 14:37
Foch i rewanż to jedyne narzędzia jakimi dysponuje PiSdzielska pseudodyplomacja. Ponieważ są to narzędzia generalnie popularne wśród niedorozwojów, stąd i wiadome efekty, tzw. "moralne zwycięstwa"( tłum. z pisdzielskiego na polski: sromotne klęski)😁😁😁
odp2021.10.23 14:53
Największym niedorozwojem na tym forum jesteś właśnie ty. I wcale nie ważne, czy pod tym, czy innymi nickami, twój niedorozwój jest ciężko niestrawny.
Kowalski2021.10.23 14:37
Durnych polaków trzeba pod but. Zobaczymy czy modły do starego pedophila boga, który gwałcił 13-letnią maryśkę coś pomogą.
Piotrowski2021.10.23 14:54
Kowalski jesteś zwykłą mendą, której brak logicznych argumentów i słów żeby się wypowiedzieć. Dno Dna, burak z buraków .
Prawy2021.10.23 14:59
To nie żaden Kowalski ale Schmied.
Polak2021.10.23 17:26
Za Ciebie trzeba się modlić, człowieku.
Grizzly2021.10.23 14:35
Wy k. pohitlerowskie pilnujcie lepiej swojego nacjonalizmu i zbierajcie na reparacje wojenne dla Polski!
Nina2021.10.23 14:30
Polska nie chce by potomkowie Hitlera zrobili z Polski swoją kolonię, nigdy Niemiecka babo nie będziecie okupywać Polski i Polaków. To Niemcy byli największymi zbrodniarzami w świecie i nadal chcecie rządzić innymi państwami bez ich zgody.
Filip2021.10.23 17:21
Pisz za siebie, a nie za innych. Ponadto 90% Polaków nie chce wystąpić z Unii Europejskiej, wbrew usilnym dążeniom Jarosława Kaczyńskiego. Gdyż nie zastosowanie się do wyroku TSUE będzie oznaczało polexit. Praworządność innym krajom członkowskim w UE nie przeszkadza. PiS to nie Polska, tak samo jak PZPR to nie Polska. "Prawdziwi Polacy" szkodzą Polsce i ogłupiają resztę społeczeństwa.
Polak2021.10.23 20:39
A gdzie są twoje źródła mądrości? niech zgadnę he, he
Jim2021.10.23 14:28
Czy w przypadku Niemiec jest możliwe "strojenie nacjonalistycznych fochów"? Absolutnie nie, ponieważ oni tylko działają we własnym interesie. W niemieckim słowniku nie istnieje słowo nacjonalizm w odniesieniu do Niemiec. Natomiast, każdy kto chce choć odrobinę być samodzielny jest parszywym nacjonalistą, ponieważ nie robi tego co do niego należy, nie pracuje dla Niemiec
Anonim2021.10.23 14:28
Komunizm i faszyzm wyrasta z jednego pnia syjonizmu .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bogdanus2021.10.23 22:49
Kolego nie z syjonizmu a z marksizmu. Na krótko faszyści i komuniści współpracowali ze sobą a później się zwalczali.
jasko2021.10.23 14:22
PO co jakaś Polska , wystarczy Generalna Gubernia
koma2021.10.23 14:21
W sumie helmuty uważają ze nie mamy żadnych praw .
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:16
Budowniczy slynnej Deutsche Festung Europa zarzucaja wszystkim,bynajmniej nie tylko Polakom nacjonalizm. Wszystkim,ktorzy nie uznaja prawa Niemcow do budowy nowego nieludzkiego imperium zbrodni !
Typowa Niemiecka mentalność2021.10.23 14:12
wychodzi z tej gazety niemieckiej. Prawda jest jedna: Niemcy prą na siłę do stworzenia IV Rzeszy Narodu Niemieckiego ze stolicą w Berlinie( pod sztuczną nazwą Federalizacja Europy), z państwami Europy jak np. Polska jako ich prowincje kolonialne ( bez własnych gospodarek) wyłącznie jako prowincje konsumpcyjne z towarami wyłącznie z Niemiec ( także prąd ,gaz NS II po cenach Niemieckich), oraz jako źródło taniej wykwalifikowanej siły roboczej na potrzeby gospodarki Niemieckiej. Za rządów tuska już wszystko się dobrze układało w tym kierunku ,aż nagle w 2015 doszedł do władzy PiS i cały ten misterny Niemiecki plan (rozpisany na dekady)stanął w miejscu. Ale Niemcy już dłużej nie mogą czekać na realizację swojego planu, a widząc , że ponad połowa Polaków ( PiS) nie ugnie karku (tak jak wyznawcy po) przed Niemcami , to doszli do wniosku , że "trzeba Polaków zagłodzić finansowo", co tez padło z ust jednej Niemki. Dlatego Niemcy pokazują bez ogródek obecnie , że ma być tak jak Oni chcą , gdyż inaczej, NA SIŁĘ OBALIMY W POLSCE LEGALNY RZĄD i wprowadzimy marionetkowy rząd tyska , który będzie wykonywał posłusznie WSZYSTKIE rozkazy z Berlina. A wszyscy sprzedajni "polacy" , którzy pomagają w tym procederze są i będą sowicie wynagradzani "judaszowymi" euro.
bogdanus2021.10.23 14:21
W tym narodzie gdzieś tam z tyłu głowy, istnieje podbój innych narodów, to jest wpisane w ich genom.
bogdanus2021.10.23 14:05
"Niemcy: Polska stroi nacjonalistyczne fochy". -------------Inaczej mówiąc "Polska stroi patriotyczne fochy". Nasze fochy, to stawianie tamy tam, gdzie innym nie wolno przekraczać. Każdy kto wkracza w nasze interesy, chce ingerować w Polskie prawo, styl życia, egzystencję każdego obywatela. Kim wy jesteście, staliście się uzurpatorami, mało macie władzy. Nie na tym polega demokracja, która już wam przeszkadza w podboju narodów.
Armin2021.10.23 14:02
Niemcy.Poczatek końca.
MACIEJ2021.10.23 13:58
POLSKA JEST NORMALNA-TO BRUKSELA STROI KOMUNISTYCZNE FOCHY.
Hannah Żydówka2021.10.23 13:56
"Volksstimme" - brzmi jak faszystowska gazeta z czasów Adolfa I Wielkiego - oskarża Polskę o nacjonalizm !!! wolne żarty !!! Gazeta ta działa w kraju, gdzie oficjalnie działa NEO-faszystowska partia.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:19
Volkstimme to rowniez tytul zydowskiej gazety wychodzacej w Warszawie. Kiedys kierowal ja stary Smolar,ojciec prezesa Fundacji Batorego,tego koncernu Sorosa.
Anonim2021.10.23 13:41
No cóż, Właściciele niemieckiej prasy, kultura europejska jest piękna lecz nie zawsze łatwa do zrozumienia, trzeba w to włożyć nieco wysiłku! Zapewniam, warto!
Karol2021.10.23 14:00
Szoda czasu .Nie warto.
das2021.10.23 13:38
sory ale lunia to miala byc koalicja gospodarek a nie bzdurny dykta o pedalach
ads2021.10.23 13:36
buahahah i kto to mowi potomkowie ssmanow
Ix Ypsilon2021.10.23 13:32
To nie fochy. Zdrowy, rozsądny nacjonalizm (nie poprzeplatany faszyzmem) siłą przewodnią narodu.
Anonim2021.10.23 13:36
Właściwie rozumiany nacjonalizm jest nierozłącznym elementem patriotyzmu
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:21
Nacjonalizm zostal juz dawno potepiony przez Kosciol Katolicki jako herezja protestancko-judaistyczna..
Anonim2021.10.23 13:31
Niemcy chcą Polaków i Węgrów zagładzać finansowo , a my zgodnie z ich logiką mamy się na to zgadzać i w dodatku według nich ,nie mamy prawa do reformy wymiaru sprawiedliwości , który jest pozostałością po słusznie minionym systemie komunistycznym - - coś mi się wydaje ,że była prezes SN Gersdorf podczas wizyt w Niemieckim Trybunale i UE musiała zawrzeć w imieniu tzw. "nadzwyczajnej kasty" układ ,który polega na tym ,że w zamian za obronę przywilejów " nadzwyczajnej kasty" kasta będzie wydawała wyroki zgodne z oczekiwaniem lewackich elit z UE i zarazem zgodne z oczekiwaniem Niemiec,- co uwidacznia się już w wydawanych przez sądy wyrokach ,które przeważnie są na korzyść lewackich aktywistów czy też haniebne wyroki wydawane sądy Polskie na korzyść niemieckiego przedsiębiorcy ,który poniżał polskich pracowników i mówił ,że z wielką przyjemnością by wszystkich Polaków rozstrzelał
Filip2021.10.23 13:26
Marine Le Pen wzięła pożyczkę w rosyjskim banku w wysokości kilkunastu milionów dolarów. Następnie bank ten został zlikwidowany, żeby nie musiała zwrócić tej pożyczki. To była dotacja od Władimira Putina. Victor Orban i Matteo Salvini to są również wielbiciele Władimira Putina. Oni wszyscy są sojusznikami Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS-u realizuje strategiczne cele Władimira Putina polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej. Potem Polska będzie zależna gospodarczo i politycznie od Rosji. Czyli nazywanie PiS-u nową "Targowicą" ma swoje logiczne uzasadnienie. Tylko ciemny lud wszystko kupi i zagłosuje na PiS!
Anonim2021.10.23 13:34
Kocham PiS i kota Kaczyńskiego.
Jahu🐟2021.10.23 14:00
znowu bredzisz? Miler z Moskwy przywoził pieniądze w walizkach (afera moskiewska) a teraz dzięki herr Tuskowi udaje demokratę i Europejczyka. Merkel z Putinem zbudowała NS1 i NS2 a Schroeder siedzi w zarządzie i razem z Putinem terroryzuje brakiem dostaw gazu pół Europy.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:22
PO to partia faszystowska.
leon2021.10.23 14:25
Po co rozbijać UE ? ruskie dogadaja się z niemcami , którzy za morde wezmą wszystkich
YORK2021.10.23 13:26
Czwartej rzeszy nie bedzie i to jest bol, ale oni nie odpuszca beda drazyc nadal tylko zmienia tektyke , nasi musza uwazac o czym z nimi rozmawiaja i co podpisuja.PRECZ Z EUROKOMUNA !
bogdanus2021.10.23 13:21
Prawo unijne jest tylko takie, na ile pozwolą państwa narodowe. Jeżeli państwo narodowe mówi NIE, dalej nie pozwalamy, to należy to uszanować. UE zaczyna i chce zacząć rządzić państwami narodowymi, nad którymi nie mają większych praw.
Jahu🐟2021.10.23 13:35
dokładnie i dla każdego normalnego człowieka uznającego Państwo za swoją Ojczyznę jest to oczywista oczywistość..niestety są tacy, którzy za parę srebrników są gotowi w swojej poddańczości rozmyć wszystko w jednej masie.
Felek2021.10.23 13:36
Polska wstępując do Unii podpisała pewne traktaty i umowy. UE wymaga od krajów członkowskich, aby przestrzegały zasad demokracji i praworządności i trójpodziału władzy. Nie może być tak, że nagle się odpalają mali dyktatorzy jak Kaczyński i Orban i sobie obsadzają wszędzie swoich ludzi- w sądach, instytucjach, trybunałach, mediach publicznych itd. i jawnie sterują wszystkim jak pionkami na szachownicy by wygryźć wszytskich co maja odmienne zdanie. Po to były traktaty żeby się zabezpieczyć przed nowymi Łukszaenkami i Putinami w Europie. Pis jawnie ignoruje te ustalenia i cały czas klepie swoje populistyczne hasła jak różaniec.
Ula2021.10.23 14:04
Unia wymaga przestrzegania praw których sama nie przestrzega. Paradne.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:24
PO to partia faszystowska.
konzyg2021.10.23 13:19
Proszę więcej nie cytować nie podpisanych artykułów. Zasadne staje się podejrzenie, że większość z nich napisali Polacy, zwolennicy wiadomych opcji politycznych. W związku z tym wartość poznawcza tych enuncjacji jest bliska zeru.
aaron2021.10.23 13:15
UE to przeszłość państw europejskich.Powstaje nowe ciało bardziej odporne na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne.Przetrwa ono około 150 lat.
Anonim2021.10.23 13:19
... nic więcej ci się nie przyśniło ...?
Anonim2021.10.23 13:25
Masz na myśli żydowskie NWO?
AAAtomek2021.10.23 13:14
Nie Polska, tylko neoqatofaszystowski reżim stroi się w nacjonalistyczne piórka!
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:25
PO to partia faszystowska.
Ala Wilk2021.10.23 13:05
Kaczyński sieje zamęt w UE na rozkaz Putina
Böno2021.10.23 13:10
Ala weź się do garów zamiast głupoty pisać. Widać, polityka cię przerasta.
Ala Wilk2021.10.23 13:41
tusk sieje zamęt w UE na rozkaz Putina i Merkel
Anonim2021.10.23 14:01
zmień leki
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:26
PO to partia faszystowska.
Ala Wilk2021.10.23 13:04
Według pisowskiej logiki do UE mogłyby należeć Rosja i Chiny. No bo skoro konstytucja Rosji pozwala truć opozycjonistów to UE nic do tego. Skoro konstytucja Chin pozwala budować obozy koncentracyjne dla Ujgurów to UE nic do tego.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:26
PO to partia faszystowska.
Anonim2021.10.23 12:58
„Od pewnego czasu narodowe egoizmy utrudniają wszelkie postępy w integracji". Folksdojcze w Polsce dwoją się i troją, a tu ...... , jaki ból ......? Polska i Węgry sprzeciwiają się przekształceniu Unii Europejskiej w IV Rzeszę.
Adolf aus Berlin2021.10.23 12:56
Niemcy nie zdzierżą już dłużej braku praworządności w Polsce ! ! !
Böno2021.10.23 13:11
To niech się powieszą, a od Polski im wara.
krzysztof2021.10.23 12:54
ej niemcy, gdzie jest kasa za reparacje ,na naszej biedzie żerujecie już ponad 70 lat,myślicie że Polacy zapomnieli ,o nie ,wasze kłopoty zaczynają się ,myśle że jak TRUMP dojdzie do władzy to zapłacicie z odsetkami może 5 bilonów dolars
AAAtomek2021.10.23 12:57
Ja już zapomniałem o reparacjach od Niemców, wystarczy mi ich ziemia w ramach rekompensaty za skutki wojny światowej, ponad 100 tysięcy kilometrów kwadratowych, którą Polska otrzymała.
Anonim2021.10.23 13:15
Łajdacka napaść na Polskę, miliony POMORDOWANYCH CYWILI, kompletne zniszczenie miast, rabunek totalny........................... a ty ŚMIECIU, o jakiejś ZIEMI, KTÓRA I TAK POWINNA BYĆ NASZA?! Obyś zdechł na raka mózgu, nie masz ni wstydu, ni honoru za grosz!!!
Durnt AAAtomek2021.10.23 13:43
Polsce Odebrano Ziemie Nie Dano, ps ;a z matematyki jesteś bałwan.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:27
PO to partia faszystowska.
piotr2021.10.23 12:51
No i niestety, tu goebelsy mają rację. Jest jeszcze jedna racja. Taka że idiotów do polskiego rządu wybrali...jeszcze więksi idioci.
Jahu🐟2021.10.23 12:53
marzy ci się lizać niemieckie podeszwy.
piotr2021.10.23 12:57
Marzy mi się żeby samochody , pociągi , samoloty i satelity produkował ten kraj który wygrał wojnę , a nie ten który ją przegrał. I żeby poziom mojej uczelni był na poziomie tych z Niemiec.
Jahu🐟2021.10.23 13:09
no i herr Tusk pod rozkazami Niemiec, likwidując wszystko co kazali, pomógł ci zrealizować twoje marzenia?
katolicka deratyzacja Polski2021.10.23 14:28
PO to partia faszystowska
zum Wohl Knur Scheiss2021.10.23 12:51
ksywa LipaDefekt
folks(wagen)dojczostwo2021.10.23 12:50
to jedyna dobra cecha Polaken
szwabskie łapy precz2021.10.23 12:49
od Szczura i Lisa
notka bene2021.10.23 12:47
Tak jak dla Niemiec skończyła się w polityce era Merkel, tak dla Polski skończył się Tusk w polityce. Merkel pozostawiła po sobie zdewastowaną partię CDU, a Tusk zdewastowaną i zdemoralizowaną PO. Merkel dokonała tego wyczynu sprzedając konserwatywną duszę tej partii za głosy nowych wyborców z lewa. A wyborcy odpłacili się jej za to teraz, głosując na orginał, czyli na Olafa Scholza z SPD, zamiast na Lascheta z CDU. Dla Tuska priorytetem zawsze była troska o interesy niemieckie kosztem polskich, z czym obnosił się dumnie i demonstracyjnie jak z jakimś trofeum. Ta skaza już na zawsze pozostanie znakiem firmowm PO. Siły partii nie buduje się na zdradzie narodowej, a na ostrym profilu i twardych wartościach patriotycznych. Premier Morawiecki powinien podziękować Merkel za jej wkład w krzewienie świadomości politycznej wśród Polaków i tym samym za wzmacnianie PiSu. Morał z tego taki, że szkodzenie najbardziej jednak szkodzi samemu szkodnikowi.
Redio Gitler nadaje2021.10.23 12:46
z Ruskiej Budy
Jahu🐟2021.10.23 12:45
a szkopy pokazują swój zamordystyczny ryj..i tyle w temacie.
Alojzy Cedzidło2021.10.23 12:46
Ty zaś pokazujesz swój goły prdel, małpoludzie :-P
katolicka dertatyzacja Polski2021.10.23 14:30
PO to partia fszystowska.
Anonim2021.10.23 12:41
Pieprzone szkopy chcą utrzumać status - oni panowie a Polacy parobki , co podcierają niemieckim starcom tyłki, którzy mordowali naszych ojców i dziadków. To się kończy , przy szparagach zapie....cie sami.
­2021.10.23 12:45
trochę cię poniosło, co nie, katoliku?
Anonim2021.10.23 12:47
co ty pier/do/li/sz baranie ,u nas już nikt nie chodzi do koscioła ciulu
katolicka deratyzacja Polski.2021.10.23 14:30
PO to partia faszystowska
­2021.10.23 12:39
Poloch potrafi się przewrócić na prostej drodze potykając o swoje stopy.
katolicka deratyzacjka Polski2021.10.23 14:32
PO to partia faszystowska
O tym nie dowiesz się od jkg2021.10.23 12:33
Ponad 7,5 tys. zł będzie musiał zapłacić Krzysztof Zaremba, prezes Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" i działacz PiS, po tym jak prawomocnie przegrał proces dotyczący jego językowych kompetencji niezbędnych do kierowania firmą. Bo po prostu ich nie ma - orzekł sąd. Krzysztof Zaremba prawomocnie przegrał proces, w którym pozwał Rafała Zahorskiego – pełnomocnika marszałka województwa ds. gospodarki morskiej. Wyrok Sądu Apelacyjnego zapadł 20 października. ahorski został pozwany za dwa wpisy na Facebooku w czerwcu 2020 roku. W pierwszym z nich Zahorski napisał m.in.: „Etat (absolutnie nie należy tego mylić z pracą) na stanowisku Prezesa Gryfii jest pierwszą pracą tego Pana na jakimkolwiek stanowisku kierowniczym a jego brak znajomości języka angielskiego także jest dodatkową okolicznością budującą jego szacunek wśród załogi i kontrahentów. Niestety, ale gros klientów stoczni to jednak armatorzy zagranicznych bander, a wiadomo że świat shippingu i gospodarki morskiej to sfera, gdzie język angielski jest podstawowym językiem porozumiewania się i korespondencji". https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,27722496,krzysztof-zaremba-dzialacz-pis-i-prezes-stoczni-gryfia-w.html
co ty p...2021.10.23 13:18
a co to branzowy portal morski czy glos szczecinski, fajnie ze ty sie dowiedziales
Anonim2021.10.23 12:33
a tylko im wolno żeby bundeswehra łaziła po nocy z pochodniami?? my też chcemy ,co to q-rwa monopol na zabijanie jakiś?