11.07.18, 11:57zdj. screen Youtube/euronews (deutsch)

Niemiecka neonazistka skazana na dożywocie. Brała udział w 10 zabójstwach

Kara dożywotniego więzienia-taki wyrok usłyszała Beate Zschaepe. Według sądu neonazistka miała współudział w 10 zabójstwach na terenie Niemiec.

Działając w Narodowosocjalstycznym Podziemu (NSU) 43-letnia obecnie kobieta dokonywała napadów i zabójstw głównie na obywatelach Turcji. Jak podkreślił sąd w latach 2000 - 2007 miała współudział w morderstwach ośmiu tureckich przedsiębiorców, greckiego restauratora oraz niemieckiej policjantki.

Dodatkowo wraz z innymi członkami NSU dokonywała napadów na banki, łącznie było ich 15 oraz 2 zamachów bombowych.

Według śledczych Beate Zschaepe przez blisko 14 lat była życiową partnerką dwóch członków NSU Uwe Mundlosa i Uwe Boehnharda. W tym czasie popełniali oni zbrodnie o motywie rasistowskim.

Wspomniani Mundlos i Boehnhar w listopadnie 2011 po nieudany napadanie na bank zostanie otoczni przez policję w przyczepie kempingowej. Tam też popełnili samobójstwo. Chwilę po tym kobieta oddała się w ręce policji, wcześniej jednak podpalając wspólne mieszkanie w Zwickau (Saksonia).

Nazistowscy terroryści działali na terenie Niemiec przez ponad 10 lat. W tym czasie policja nie była w stanie zatrzymać członków NSU.

mor/RMF FM, Fronda.pl