08.06.21, 19:41Fot. via: Pixabay

Niemiecka prasa: NS2 ma być ,,batem’’ na Ukrainę

Na łamach niemieckiego dziennika gospodarczego „Handelsblatt” Mathias Brueggmann komentuje piątkowe wystąpienie Władimira Putina na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym, gdzie ogłosił on ukończenie układania pierwszej nitki gazociągu Nord Stream 2. Zdaniem komentatora gazociąg ma być w rękach Rosji „narzędziem wychowawczym” wobec walczącej o swoją niepodległość Ukrainy.

W czasie piątkowego Międzynarodowego Forum Ekonomicznego prezydent Rosji Władimir Putin przekonywał, że gazociąg Nord Stream 2 jest wyłącznie „projektem czysto ekonomicznym”, a cała reszta to „głupia propaganda”.

- „Ale potem przyszły zdradzieckie słowa Putina (...), że to wina Ukrainy, że za tranzyt rosyjskiego gazu ziemnego do Europy Zachodniej otrzymuje tylko 1,5 mld USD zamiast 3-4 mld USD rocznie. Gdyby istniały normalne stosunki między Kijowem a Moskwą, to - jak mówi Putin - tranzytowalibyśmy więcej gazu; prezydent Rosji obwinił także ukraińskich przywódców za ten konflikt”

- pisze Brueggmann.

Jak przekonuje niemiecki dziennikarz, w ten sposób Putin „stawia NS2 wyraźnie w politycznym narożniku. Gazociąg przez Morze Bałtyckie jest narzędziem wychowawczym wobec walczącej o niepodległość Ukrainy: ma ją ponownie zbliżyć do środka ciężkości polityki mocarstwowej – Kremla”.

Nord Stream 2, podkreśla autor, jest projektem geostrategicznym, a Putin z partnerami „myślą, że inni są tak głupi, by nie dostrzegać politycznych interesów Rosji”.

kak/PAP

Komentarze

PRAWDA2021.06.9 2:18
Niemcy po 1945 roku prowadzili i prowadzą polityke z 1939 roku razem z Rosjanami Likwidacje państw Ukrainy i Polski ---
Konrad Józef Turzyński2021.06.8 23:41
Bzdura, wystarczy spojrzeć na mapę! Ukraina nie jest potrzebna do lądowego tranzytu gazu z Rosji do Niemiec, Białoruś i Polska aż nadto wystarczają.
Zarabiaj Hajs2021.06.8 21:00
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas.