16.10.19, 21:38Zdj. screen Youtube/Cruelty Free International

Niemiecki humanitaryzm? Tak cierpiały laboratoryjne zwierzęta!

Ujawnione zostały wstrząsające nagrania z jednego z laboratoriów w Niemczech. W placówce przeprowadza się eksperymenty na zwierzętach. W ramach przeprowadzonego w laboratorium śledztwa, ujawniono nagrania, pokazujące, jaką gehennę przeżywały zwierzęta wykorzystywane do eksperymentów. 

Warunki, w jakich przetrzymywane były m.in. koty, psy czy małpy ujawniły Organizacje SOKO Tierschutzn i Cruelty Free International. Sytuacja miała miejsce w Mienenbüttel koło Hamburga, gdzie przeprowadza się testy toksyczności na psach, kotach, małpach i królikach dla klientów z Niemiec i całego świata. 

„Psy krwawiły po tym, jak zostały im wepchnięte do gardła rury czy kapsułki. Na zdjęciach widać rozmazane ślady krwi. Umierały w cierpieniu”- opisuje na swoim facebookowym profilu BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt. Oeganizacja poinformowała również, że większość badań kończy się śmiercią zwierzaków, które następnie trafiają do worków na śmieci. Z kolei małpy żyją w ciasnych klatkach i traktowane są wyjątkowo okrutnie: "widać np. uderzenie małpą o krawędź drzwi klatki, co powoduje krwawe obrażenia”- podaje BASTA. 

W Niemczech co roku co najmniej 2,8 miliony zwierząt umiera w wyniku doświadczeń laboratoryjnych.

yenn/Cruelty Free International

Komentarze

Jadwiga2019.10.30 18:24
Jaką karę poniosą MORDERCY za cierpienie i śmierć Tych kochanych i niewinnych zwierząt?
KatarzynaC.2019.10.18 17:22
Nie ma co tutaj kląć Niemców, bo bestialstwo nie ma narodowości. Takie laboratoria mogą istnieć w każdym kraju i tylko czasami przecieknie coś do naszej wiadomości. Takim samym bestialstwem jest tuczenie gęsi lub kaczek, transport koni do włoskich rzeźni, chów klatkowy np. kur, czy "przyrządzanie" psów i kotów w Chinach, stłoczenie świń w wielkich farmach. Tylko nasz zdecydowany sprzeciw może coś zmienić i zmieniajmy to wszystko, nie pozwalajmy też na promowanie okrucieństwa. Pani Magda Gessler zachwycająca się "foie gras" staje się po części odpowiedzialna za proceder tuczu gęsi, bo na pewno wie, jak otrzymuje się stłuszczone wątróbki. Jako osoba sławna tym bardziej nie powinna promować tak obrzydliwego moralnie produktu.
Max Fiend2019.10.17 15:25
Zwyrole są wszędzie, zwłaszcza w prywatnych rzeźniach i laboratoriach. Narodowość nie ma żadnego znaczenia.
Cool2019.10.17 15:31
Niemcy sa jednak wyjątkowi! ... To jedyny w historii naród, który wykonywał przemysłowo przedmioty użytkowe z ludzkich szczątków! ... to siedzi głęboko w niemieckiej mentalności.
Cool2019.10.17 14:36
Niemcy po IIWŚ powinny były utracić państwowość... i przez następnych kilka pokoleń odpracowywać swoje zbrodnie. Bo widać nie potrafią kontrolować swoich zbrodniczych instynktów!
poPO=kurw..i zlodzieje=pzpr2019.10.17 11:46
nie dziwi mnie nic -to naród złodziei , tchórzy i Morderców!!!!
anonim2019.10.17 11:03
Jeszcze niedawno ta rasa panów robiła to z ludźmi, teraz poucza i robi to ze zwierzętami. Ta niemiecka hołota, swołocz ma to we krwi!
nikt2019.10.17 9:30
Tak jak przypuszczałam , miałam po nocy . Nie wiem czy ktoś pamięta zdjęcie umierającej z głodu dziewczynki w Afryce , które obiegło cały świat ? Autor za nie otrzymał nagrodę Pulitzera a po paru latach popełnił samobójstwo . Nie udzielił pomocy temu dziecku zajęty tylko swoją misją fotografowania . Wyraz mordki tej małpki na zdjęciu ma taki sam wyraz jak twarz tej dziewczynki . " Błagam..........dobijcie mnie , nie pozwólcie mi już dłużej cierpieć " . I znikąd pomocy . Wyraz bezgranicznego cierpienia , smutku i beznadziei . I tak aż do skonania . Pewnie wyraz twarzy tego afrykańskiego dziecka prześladował tak bardzo , że autor zdjęcia już nie mógł tego wytrzymać . A pamiętacie reportaż o zbiorowym samobójstwie gęsi karmionych rurką do żołądka dla powiększania ich wątroby ? Dla bogatszych smakoszy .Wiele lat temu też gdzieś na Zachodzie . Dzieci obecnie częściej niż kiedykolwiek chorują na rzadkie choroby genetycznie . Gdy widzę w mediach takie dzieci to pytam rodziców ( w myślach oczywiście ) .......czy wy lub też wasi przodkowie nie dręczyliście kiedyś zwierząt ? Patrzenie na cierpienie swoich dzieci jest jednym z najgorszych cierpień natury psychicznej . I nie jest zadawane bez powodu .
nikt2019.10.17 10:20
Niech ktoś nie sądzi , że jestem za przyjmowaniem do Polski uchodźców . Nie , jestem za pomocą Afryce tam , na miejscu . Przede wszystkim edukacją . Świat ma na to środki . Pora oddać Afryce to , co jej zabrano . Ukrainie nikt nie pomógł gdy Żyd Stalin ją prawie zagłodził . Już nie pamiętam ile milionów ludzi umarło wtedy z głodu .
Kocham zwierzęta2019.10.17 8:20
Od kiedy Fronda tak kocha zwierzęta i się nimi zajmuje?! ;D W końcu się tego doczekałam!!! To bardzo dobrze, że o tym napisaliście! Trzeba takie rzeczy pokazywać i nagłaśniać!!! Brawa dla Was!!!
Paweł2019.10.17 1:54
Szwabskie ku......wo. Jak dr. Mengele w KZ Auschwitz. Jak by mogli, dalej by to się toczyło. Te mordy pracowników powinny zostać ujawnione. Powoli należy tych "nadludzi" edukować. Ale w przypadku wystąpienia oporu, bezwzględnie eliminować!!!
nikt2019.10.17 0:35
Lepiej nie pokazujcie takich zdjęć . Nie czytam tego artykułu , ale znów nie będę mogła spać . Pół nocy będę przeklinać te bestie zwane ludźmi .
Paweł2019.10.17 1:56
Popieram z całego serca.
JONASIK2019.10.17 0:13
Czy to czasem nie są polskie laboratoryjne zwierzęta? Zwierzęta polityczne, z tej wiadomo ... jakiej partii? Mają podobny, zagubiony wzrok :)
ThereAreNoPolishBystandersInTheHolocaust2019.10.16 22:40
W "tymkraju" nie używa się zwierząt w laboratoriach? A co z "ubojem rytualnym" w którym "tenkraj" jest "potęgą" na skalę światową? Myślicie, że zwierzęta zabijane przez polskojęzycznego szechitę cierpią mniej od tych w "niemieckich laboratoriach" ? Gdy chodzi o postępowanie szechity frondowrażliwość zanika? https://www.fronda.pl/a/powrot-do-uboju-rytualnego-ekolodzy-protestuja,46468.html https://m.fronda.pl/a/uboj-rytualny-prawda-i-medialne-klamstwa,45037.html
nikt2019.10.17 9:07
Nie wiem jak się odbywa ubój rytualny . Jeżeli jest to przecięcie tętnic i wykrwawienie się zwierzęcia , to jest to ubój najbardziej humanitarny . Zwierzę czuje się coraz bardziej osłabione i umiera . Nie cierpi . A jak zabija się się przemysłowo zwierzęta i ptaki ..........o tym nie potrafię myśleć . Często kupuję udka kurczaków dla swoich psów ( sama nie jadam ) z połamanymi kośćmi . I nie są to urazy pośmiertne zadane w czasie obróbki .
Pilne! Mamy to!2019.10.17 10:57
Nie wiem, ale się wypowiem?
Sprytny ninja 2019.10.16 22:16
… a więc to tak wygląda ta wyższa rasa w praktyce. To samo robili w obozach zagłady. Napadali, kradli, gwałcili. Łupy zwozili do swoich domów. Potem mówią, że boso stoją przed ofiarami ale niczego co ukradli nie oddadzą. A jak będziemy naciskać, to koniec z przyjaźnią.
Paweł2019.10.17 1:58
Tę wyższą rasę należy "o kolano", a potem ... i tak dalej...... Aż do skutku.