15.02.16, 17:59fot. Wikipedia

No to lecimy na wojnę. Nie po to jednak, by strzelać

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN)  Paweł Soloch powiedział w radiowej Trójce, że Polska zadeklarowała swój udział we wsparciu walki z Państwem Islamskim.
 
 - Jest taka deklaracja z naszej strony, że jesteśmy gotowi uczestniczyć w patrolach monitorujących i zgłosiliśmy cztery nasze samoloty - powiedział w radiowej Trójce szef BBN Paweł Soloch, pytany o udział polskich myśliwców w patrolowaniu przestrzeni powietrznej Syrii. - Szczegóły będą uzgadniane na poziomie technicznym, w każdym razie taka deklaracja z naszej strony padła - dodał.

Przypomniał, że prezydent Andrzej Duda mówił o zaangażowaniu Polski w konflikcie z ISIS jako o "wyrazie solidarności z resztą naszych sojuszników". - Takiej samej solidarności oczekujemy w kwestiach wschodnich - podkreślił. Soloch zapewnił zarazem, że "na razie nie ma mowy o wysyłaniu żołnierzy".

Soloch pytany był w poniedziałek w Trójce także o termin zapowiadanego przez prezydenta inauguracyjnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Odpowiedział, że "prezydent miał na myśli najbliższe dni". - Nie mogę wskazać w tej chwili daty, bo prezydent podejmie decyzje w tym zakresie, ale na pewno krócej niż miesiąc, z cała pewnością mówimy raczej o dniach, niż o tygodniach - mówił.

wbw/Polskie Radio

<<<10 PORAD JAK PRZETRWAĆ W CZASACH OSTATECZNYCH >>>


Komentarze

anonim2016.02.15 21:17
No znów US nas wydymie za frajer - dobre sobie. Wylatają Fy po nic i bedzie kolejny wyeksploatowany złom - chociaż to i tak złom.
anonim2016.02.15 22:48
@lisu_tei ale przynajmniej piloci będą nieco bardziej doświadczeni ... w innych warunkach