20.04.19, 14:53(fot. youtube)

Notre Dame będzie multikulti? Ks. Zieliński: Jest to czarny scenariusz, który może się spełnić

- Międzynarodowa zbiórka na rzecz katedry Notre Dame jest potrzebna, także jako forma nacisku, by świątynia została odbudowana w dotychczasowej formie, jako kościół katolicki - mówił w TVP INFO Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

W ten sposób ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy", skomentował w TVPInfo doniesienia, że przy okazji renowacji Notre Dame może zostać przekształcona w obiekt niesakralny, taki jak centrum międzykulturowe.

- Jest to czarny scenariusz, który może się spełnić - powiedział.

Jego zdaniem powinno dojść do wywarcia presji ze strony konsolidacji katolickiej opini publicznej, by odbudowana świątynia zachowała dotychczasowy charakter.

Ksiądz Henryk Zieliński dodał, że doszukuje się w pożarze wydarzenia symbolicznego, gdyż rozpatruje je w kontekście tego, iż we Francji celowo i programowo zaniedbano troskę o obiekty chrześcijańskie, a także w kontekście licznych profanacji świątyń katolickich w tym kraju. Kapłan dodał, że zbiega się to wszystko z radykalnym ześwieczczeniem społeczeństwa francuskiego i postawami antychrześcijańskimi dużej części francuskich elit oraz przedstawicieli społeczności muzułmańskiej.

Publicysta Grzegorz Górny mówił w TVP INFO, że w tym kontekście nie należy lekceważyć scenariusza odbudowy katedry Notre Dame jako obiektu świeckiego. - Nie takie rzeczy wydawały się niemożliwe - mówił. Jego zdaniem obecne władze Francji są zbudowane na fundamecie laickim i nie można wykluczyć zmian w przeznaczeniu kościoła.

Do pożaru w najsłynniejszej paryskiej światyni doszło w poniedziałkowy wieczór. W jego wyniku zawaliła sie część sklepienia, spłonęła część drewnianego wyposażenia świątyni, jedna z jej wież. Natychmiast po pożarze deklarację pomocy specjalistycznej złożył wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Również premier Mateusz Morawiecki zadeklarował polskie wsparcie przy odbudowie świątyni.

bz/IAR


Komentarze

Michal2019.04.21 0:40
Pan ksiądz Zieliński ma fantazje, jak ona galopuje.
uczciwy obywatel2019.04.21 17:42
Michał to ty fantazjujesz! Katedra jest własnością państwa i bardzo łatwo zrobić z niej obiekt kulturalny a nie zostawić jako sakralny.Kto się temu sprzeciwi ?Pogańskie społeczeństwo ?!
Anty-Druszlak2019.04.20 20:26
tak, to jest znak. Znak gnicia kościołą. Afera pedofilska... albo Jędraszewski - zamiast przeprosić za swoją osobistą aktywność w ukrywaniu pedofili (patrz fundacja Nie Lękajcie Się - akcja HAŃBA BISKUPA) - ma czelność pouczać o wartościach. Wstyd!!!! Albo ekscesy nazioli na Brunatnej (dawniej Jasnej) Górze... Przykładów jest wiele
Kaziu2019.04.20 20:37
Tobie pedofilska sperma uroku lewackiego dodaje.
Anty-Druszlak2019.04.22 13:07
zaglądnąłes na strony tej fundacji?
Nauka głupcze2019.04.20 20:13
A może tak? https://www.thisiscolossal.com/2013/10/a-15th-century-cathedral-transformed-into-a-modern-bookstore
JPIII2019.04.20 16:44
No tak, klecha ma rację. Taki koniec czeka wszystkich katoli.
Ares2019.04.20 18:03
A katol ci w doupe!
andrzejhahn32019.04.20 20:01
widocznie lubisz w odbyt
Jan Radziszewski2019.04.20 16:32
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata środa, 17 kwietnia 2019 17 IV 2019 Katedra Notre Dame została podpalona (La cathédrale Notre-Dame a été incendiée) - internet translate,The Notre Dame cathedral was set on fire / Co powiedział Pan Jezus w tych Orędziach o Smoleńsku 17 kwietnia 2019 Tuż po północy - Tak dziecko, katedra Notre Dame została podpalona. - Kto to uczynił Panie Jezu? - Przedstawiciele Islamu za przyzwoleniem masonerii białych ludzi. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Czy Macron maczał w tym palce? - Tak, jako mason, ważny mason wiedział o tym. - Chwała Tobie Chryste. 17 avril 2019 Juste après minuit - Oui enfant, la cathédrale Notre Dame a été incendiée. - Qui a fait ce Seigneur Jésus? - Représentants de l'islam avec le consentement des francs-maçons des Blancs. - Merci Jésus. Louez-moi, Christ. - Macron avait ses doigts dedans? "Oui, en tant que franc-maçon, un franc-maçon important le savait. April 17, 2019 Just after midnight - Yes child, Notre Dame cathedral was set on fire. - Who did this Lord Jesus? - Representatives of Islam with the consent of the freemasons of white people. - Thank you, Jesus. Praise me, Christ. - Did Macron have his fingers in it? "Yes, as a freemason, an important freemason knew it. - Praise me, Christ.
Naczelny2019.04.21 14:26
buhahha, radzi, kto Ci to tłumaczył? Co za kompromitacja
andrzejhahn32019.04.20 16:23
czarno to ty masz zielinski w swoim pustym berecie
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.20 16:00
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Macron spalił katedrę Notre Dame2019.04.20 15:33
https://youtu.be/GbIuH1PAVhE <<< Niniejszy film jest podsumowaniem nagranym przez dr. S. Pieczenika na temat spalenia katedry Notre Dame. (CV S. Pieczenika znajduje się na dole). Katedrę tą spalił prezydent Macron (pracownik rodziny Rothschildów) przy wsparciu wywiadu francuskiego, amerykańskiego wywiadu wojskowego i CIA. Wydaje się, iż podpalenie było atakiem pod fałszywą flagą mającym na celu zjednoczenie społeczeństwa wokół narodowej tragedii. Jednak jak się okazuje ten akt profanacji największej katedry we Francji nie wywołał zamierzonego skutku… Dr. Steve Pieczenik kapitan marynarki US Navy, człowiek, który służył jako zastępca asystenta sekretarza stanu w trzech różnych administracjach Nixona, Forda i Cartera. Działał również w administracji w okresie rządów Reagana i Busha seniora, człowiek, który polował na terrorystów dla rządu Stanów Zjednoczonych na całym świecie. Był twórcą standardów dla wojny psychologicznej, zwalczania terroryzmu, strategii i taktyki dla Departamentu Stanu USA. Dr Pieczenik był głównym zarządzającym międzynarodowymi sytuacjami kryzysowymi i negocjatorem pod Podsekretarzem Henrym Kissingerem i S. Vancem. Dr. S. Pieczenik jest również współtwórcą wielu bestsellerów Toma Clancy m.in. Tom Clancy's Op-Center i Tom Clancy's Net Force.
matis892019.04.20 15:25
Fala podpaleń Kościołów jest na niespotykaną skalę, dobrze skoordynowana w róznych miejscach. I akurat w tym samym czasie zapłonął sporny meczet w Jerozolimie. Widać , masoneria, lewactwo bardzo się spieszą z przygotowaniami dla antychrysta ujawniającego się jako człowiek pokoju.
Leon2019.04.20 15:17
Do czasu nacjonalizacji kościołów we Francji ,katedra była własnością KK. Typowe komunistyczna kradzież.
taki se moher2019.04.20 15:03
Zaraz pojawi się pederasta z kwestą dla nieletniej "męskiej" prostytuki. A oto skąd pederasta nadaje: IP address: 95.31.18.119. Wystarczy sprawdzić.
Leon2019.04.20 15:14
Trop prowadzi do Moskwy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.20 16:00
Jak zwykle pudło. Poza tym słabo się kamuflujesz słowiczku zmieniający płeć i nicki 30x w tygodniu