05.04.16, 13:11

Nowoczesna naciska na panią prezydentową ws aborcji

Nowoczesna sprzeciwia się zmianie ustawy o ochronie życia i prosi o głos żony prezydenta w tej sprawie. Wiceprzewodnicząca klubu, Joanna Scheuring-Wielgus powiedziała, że posłanki wysłały do Agaty Kornhauser-Dudy list z apelem o to, by "wyszła z cienia Pałacu Prezydenckiego".

"Pierwsza Damo, pani Agato, wierzymy, że jest Pani mądrą kobietą, mówiła Pani, że nie boi się Pani Jarosława Kaczyńskiego, prosimy o wsparcie w tej sytuacji" - mówiła wiceprzewodnicząca Klubu Nowoczesna podczas konferencji przed gmachem Sejmu. Podkreśliła, że posłanki z jej ugrupowania jako kobiety, matki i żony nie godzą się na to by pod przykrywką nowej, obywatelskiej ustawy rozniecać kolejny konflikt i podziały społeczeństwa.

Zdaniem posłanki Katarzyny Lubnauer odebranie kobietom możliwości decydowania w trudnych dla nich sytuacjach oznacza ograniczenie ich prawa do samostanowienia, w tym o tym, że nie chce urodzić dziecka pochodzącego od gwałciciela. "Polki są odpowiedzialne, nie są idiotkami, potrafią decydować w oparciu o swoją moralność i odpowiedzialność" - powiedziała posłanka.
W najbliższy piątek o 17. Nowoczesna organizuje pod Sejmem demonstrację przeciwko zmianie ustawy.

emde/IAR

Komentarze

anonim2016.04.5 13:56
zona prezydenta moze miec swe prywatne zdanie , a w tej sprawie oficjalnie nie powinna sie wypowiadac.
anonim2016.04.5 14:32
Lenin i Hitler byli za, więc nowoczesna ma już swoich patronów. Szczerbaty z Holandii też popiera zabijanie dzieci więc nowoczesna ma już wsparcie indywiduum na jakie zasługuje.
anonim2016.04.5 16:12
................Polki są odpowiedzialne, nie są idiotkami.................. Dlatego mają w głębokim poważaniu te idiotki z Zacofanej.pl
anonim2016.04.5 16:17
Swoją drogą, po jaką cholerę pchały się do polityki nie zdając sobie sprawy, że w Polsce mamy trójpodział władzy: ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Jest jeszcze czwarta, która teoretycznie nie istnieje, ale istnienie której praktycznie każdy akceptuje. Chodzi mi o media. Natomiast nie słyszałem, żeby istniała piąta władza w postaci żony prezydenta RP. Ponoć tak było w przypadku Wałęsy i "Kapciowego", ale po pierwsze ten drugi był facetem, a po drugie nie byli w związku małżeńskim (bo o innym raczej nie wspomnę)
anonim2016.04.5 16:53
Już Prezydentowa Kaczyńska wtrąciła się niepotrzebnie tzn wtrąciła swoje tzw Trzy grosze Skutki dla RP To Zamach Smoleński w którym zginęła z tego powodu nie tylko sama ale i Elita Narodu wraz z swoim Małżonkiem tzn. Prezadentem L Kaczyńskim - który o dziwo podobnie jak Adam w Raju nie umiał skontrować odpowiednio wypowiedzi swojej żony
anonim2016.04.5 17:00
Bóg się brzydzi zabijaniem dzieci, idźcie precz szatany!
anonim2016.04.5 17:05
[email protected] hitler wprowadził całkowity zakaz aborcji w Niemczech wiec albo kłamiesz albo jesteś głupi
anonim2016.04.5 17:51
@Hrabia Zakazał,ale Niemkom. W Polsce nakazał. więc kto tu jest głupi?
anonim2016.04.5 19:44
A ponieważ widzę, że g... wiesz na ten temat to Ci dopowiem, że zakazał aborcji Niemkom, ale tylko zdrowych dzieci. Dzieci chore mogły być "legalnie" mordowane w łonach matek.