23.06.19, 14:10

Nowy ,,Egzorcysta''. Mocna rozmowa o pedofilii w Kościele

Tematem przewodnim w czerwcowym numerze miesięcznika „Egzorcysta” jest zagadnienie pedofilii wśród duchownych. W wywiadzie przeprowadzonym z mecenasem Jerzym Kwaśniewskim, współtwórcą i prezesem Ordo Iuris, można dowiedzieć się, że raport (przygotowany przez Joannę Izabelę Scheuring-Wielgus i fundacje „Nie lękajcie się” znaną z oskarżeń wobec duchownych) zawiera „szereg błędów metodologicznych, niekonsekwencji, kompromitujących błędów faktograficznych”.

 

Prezes Ordo Iuris jest również krytyczny wobec kwerendy przedstawionej przez polski Episkopat, która jest niezupełna i metodologicznie niedopracowana: nie ma w niej informacji o skali przenoszenia oskarżanych kapłanów, nie ma informacji, co się działo, gdy padały oskarżenia (czy okazywały się ona prawdziwe – w innych krajach duża część oskarżeń okazała się nieprawdziwa), nie ma odniesienia do przestępstw sensualnych wobec dorosłych (np. wobec arcybiskupa Juliusza Paetza, który miał molestować homoseksualnie kleryków).

W opinii szefa Ordo Iuris model chronienia przed odpowiedzialnością sprawców przestępstw seksualnych wobec dorosłych został powielony w wypadku pedofilów. Mecenas Kaśniewski ubolewa, że episkopat w Polsce nie skorzystał z doświadczeń w raportu belgijskiego sprzed 20 lat, amerykańskiego sprzed 10 lat, i zeszłorocznego niemieckiego, które pokazały zaskakująco dużą skalę pedofilii.

Mecenas Kwaśnieski w swojej wypowiedzi dla miesięcznika wskazał, że odsetek pedofilów w różnych zakonach był drastycznie różny, w jednych zakonach ten problem nie występował, w innych był bardzo poważny, co wskazuje, że niektóre wspólnoty zostały opanowane przez ludzi, którym zależało na przyjmowaniu zboczeńców w stan duchowny.

Prezes Ordo Iuris wskazał w swojej wypowiedzi, że „pedofilia skierowana była głównie wobec chłopców. Dziewczynki przeważały jedynie w nieliczne grupie wiekowej do 7-go roku życia. Od 8-go roku życia ofiarami są przeważnie chłopcy, przeważnie w wielu pomiędzy 11-tym rokiem życia a 16-tym rokiem życia, jest to więc nie klasyczna pedofilia a efebofilia, ukierunkowana na chłopców w okresie dojrzewania (nabierają cech męskich ale wciąż pozostają bezbronni)”. W kategorii 8-16 lat 80% ofiar było chłopcami w Niemczech i USA.

Według prezesa Ordo Iuris najwięcej przypadków pedofilii miało miejsce w latach 60 i 70 XX wieku, pod koniec lat 70 liczba przestępstw zaczęła gwałtownie się zmniejszać. W latach 80 była taka sama jak w latach 40. Wynikało to z modernizmu i rewolucji posoborowej w Kościele (która zaczęła się przed w latach 50 drugim soborem watykańskim, i której owocem była posoborowa reforma). Można się spodziewać, że skala przestępczości seksualnej wśród polskiego kleru będzie o wiele mniejsza niż na zachodzie, właśnie dlatego, że rewolucja posoborowa w pełni do polskiego Kościoła nie dotarła (dzięki niechętnemu stosunkowi prymasa Wyszyńskiego do posoborowej rewolucji, i z racji na terror komunistyczny).

W opinii szefa Ordo Iuris według zagranicznych raportów 3-4% duchownych mogło być pedofilami (dwa razy częściej ta patologia była obecna we wspólnotach zakonnych niż wśród kleru diecezjalnego). Dodatkowo okazało się, że w Irlandii problemem było stosowanie przemocy jako instrumentu wychowawczego. Patologii tej sprzyjało niższe wykształcenie duchownych i brak silnych struktur państwa.

W swoim wywiadzie prezes Ordo Iuris przestrzegał polski episkopat przed bezczynnością, bo za taką wynikającą z pychy bezczynność irlandzki Kościół zapłacił bardzo wysoką cenę. Raport irlandzki oparty był na emocjach, a nie racjonalnej analizie, emocje te doprowadziły do lewicowej rewolucji obyczajowej w Irlandii. Kościół w Irlandii zaszkodził sobie, nie zdobywając się na „przeprowadzenie audytu i sporządzenie niezależnego raportu”, nie było rozliczenia win.

W opinii mecenasa Kwaśniewskiego polski episkopat idzie tą drogą. Episkopat miał już w 89 i 90 dostęp do akt duchownych konfidentów ze Służby Bezpieczeństwa, zawierających dane księży tajnych współpracowników, współpracujących zazwyczaj z racji na swoje występki (w tym i pedofilie) – SB chroniła pedofilów za cenę ich współpracy z komunistycznym reżimem. I mógł oczyścić się z tych duchownych, komunistycznych kolaborantów i jednocześnie zboczeńców – co uniemożliwiłoby im krzywdzenie dzieci i dokonywanie innych przestępstw pod szyldem Kościoła. Zapewne bezczynność hierarchów wynikała to z tego, że część biskupów współpracowała z SB.

Mecenas Kwaśniewski zwrócił też uwagę na to, że choć mamy dokładne opracowania co do skali pedofilii wśród duchownych, to nie mamy takich opracowań wobec innych grup zawodowych, choć wiadomo, że w ich szeregach ten problem jest o wiele większy. Pokazuje to, że establishment lewicowy nie jest zainteresowany walką z pedofilią, tylko chce wykorzystać pedofilie do walki z Kościołem.

Na zachodzie w latach 60 i 70 XX wieku pedofile był bardzo aktywni społecznie i politycznie, obecni w elitach. Rewolucja obyczajowa 68 roku afirmowała „pedofilie jako uwolnienie dziecka i jego popędu seksualnego spod opresyjnej cywilizacji, działającej przez władze rodziców i tłumienie dziecięcej seksualności”. Swojej pedofilii nie ukrywał żyd lewicowiec Daniel Cohn-Bendit. Po 1968 legalizacji pedofilii domagali się niemieccy zieloni, lewicowe partie w Holandii i Belgii, w USA wydawane były czasopisma dla pedofilów. Dziś establishment chroniąc dzieci przed relacjami seksualnymi z dorosłymi, propaguje w ramach ''edukacji'' seksualnej wśród dzieci aktywność seksualną z rówieśnikami.

Jan Bodakowski

Komentarze

anonim2019.06.24 5:58
Warunkiem panowania ideologów jest zniszczenie prawdy, wykorzystają każda słabość i to tak bezwzględnie jak tylko można sobie wyobrazić.
r2019.06.23 22:06
Przestańcie gadać o tej pedofilii. Rzygać się chce przez to. Znam kilkudziesięciu księży i żaden nie jest pedofilem ani homoseksualistą. Szukacie dziury w całym. Może zajmiecie się dwulicowością i obłudą u duchownych?
anonim2019.06.23 17:58
Skąd wy macie tyle pieniędzy, że chodzicie i kupujecie sobie takie gazety które później czytacie i recenzujecie, Bodakowski? To są drogie rzeczy. Bardzo drogie rzeczy.
VIVA GEN. FRANCO !!!2019.06.23 15:59
VIVA GEN. FRANCO !!! VIVA POGROMCA BOLSZEWIZMU !!! VIVA POGROMCA PEDALSTWA !!! VIVA POGROMCA HAHNOW, GOLDBERGOW, BLUMSZTANOW !!! VIVA GEN. FRANCO !!!
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.23 15:37
Wydawca tego gównianego pisemka powinien się puknąć w łeb.
ect2019.06.23 17:56
Poznasz mądrego po słowie jego.
Hi. hi ...2019.06.23 15:15
Cogito ergo sum - Es mundus excrementi. Co to znaczy "wszyscy wiemy"? W czyim ty imieniu sie wypowiadasz imbecylu? Cogito ergo sum - Es mundus excrementi.
lon2019.06.23 15:05
W miarę jak rośnie liczba wyszkolonych egzorcystów / powstają specjalne działy na uczeniach/ musi rosnąc liczba nawiedzonych, opętanych przez szatana. Musi działac prawo podazy i popytu. I to się potwierdza.
ect2019.06.23 17:58
Popatrz jaką logiczną teorię wymyśliłeś. Nawet Ci się potwierdza.
JPIII2019.06.23 14:58
Pedophile powinni znaleźć usprawiedliwienie w ewangelii. Przecież to stary pedophil zw. bogiem molestował i gwałcił 14-letnie dziecko zw. maryną, która potem urodziła ped...ała zw. Jezuskiem.
andrzejhahn32019.06.23 16:14
ale mimo to maryjka nie zawsze dziewica to nadal jest dziewica pomimo ze zostala wykorzystana seksualnie zbiorowo przez ducha trzy osobowego
Grzegorz2019.06.23 16:38
Śmierć I sumienie
Pesto2019.06.23 17:32
Sandałki i sznurek
Cogito ergo sum2019.06.23 14:51
WSZYSCY WIEMY ŻE WINĘ ZA PEDOFILIĘ W KOŚCIELE PONOSZĄ DZIECI, RODZICE, LGBT, ATEIŚCI, MUZUŁMANIE, EKOLODZY, KOSMICI. A ksiądze nigdy nie ponoszą winy, są tylko ofiarami. Zgadza się? ps. co to za pisemko fantasy egzorcysta? XXI wiek a ktoś dalej wierzy w te duszki, opętania voodoo i inne durnoty?
andrzejhahn32019.06.23 16:11
oczywiscie ze tak albowiem jak powiedzial pewien koscielny imbecyl to dzieci same wchodza doroslym do lozka
Grzegorz2019.06.23 16:37
Śmierć I sumienie wszystko weryfikuje
ect2019.06.23 17:55
Nie, nie! Poczekaj, nie odchodź! Nie wszyscy wiedzą! Ja jeszcze nie wiem. O jej , dobrze, że mnie uświadomiłeś... Przemyślę to.