19.06.20, 19:48

O. A. Laskosz: Prośmy o łaskę wyboru dobrego prezydenta

O. Andrzej Laskosz CSsR zachęcał w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja do modlitwy za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, w intencji słusznego wyboru Polaków w nadchodzących wyborach prezydenckich.

-„Zachęcam, żeby wyprosić tę łaskę u św. Andrzeja Boboli, by wszyscy poszli, zagłosowali i wybrali katolicką głowę państwa. To jest bardzo ważne i do tego zachęcajmy się nawzajem. Ta modlitwa jest bardzo potrzebna” – zachęcał redemptorysta.

Dziś w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, którego o. Laskosz jest kustoszem,  rozpoczęła się nowenna do głównego patrona Polski św. Andrzeja Boboli:

-„Dzisiaj w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęliśmy w naszym sanktuarium nowennę do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, przed wyborami prezydenckimi. Św. Andrzej Bobola to wielki i wyjątkowy święty. W  kolejne dni po wszystkich Mszach św. sprawowanych w naszym sanktuarium, A więc po Mszy św. o 7.00, 12.00, 18.00 będzie odprawiana nowenna i litania ku jego czci” – mówił duchowny.

-„Ta modlitwa jest bardzo potrzebna. Wierzymy, że tak jak św. Andrzej Bobola wcześniej pomagał Polakom w tych sytuacjach trudnych, tragicznych, tak dzisiaj na pewno będzie się wstawiał u Pana Boga za nami, jeśli będziemy o to prosić. Mam nadzieję, że wielka rzesza Polaków dołączy do tej nowenny w domu, indywidualnie czy razem z nami w Sanktuarium” – dodał.

Litania do św. Andrzeja Boboli:

Kyrie, eleison. Chryste, eleison. Kyrie, eleison.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami
Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami
Święta Maryjo, módl się za nami
Święty Andrzeju, wierny naśladowco Dobrego Pasterza, módl się za nami
Święty Andrzeju, czcicielu Niepokalanie Poczętej Maryi Panny, módl się za nami
Święty Andrzeju, duchowy synu świętego Ignacego Loyoli, módl się za nami
Święty Andrzeju, napełniony duchem Bożym, módl się za nami
Święty Andrzeju, miłujący Boga i bliźnich, aż do oddania swego życia, módl się za nami
Święty Andrzeju, w życiu codziennym oddany Bogu i bliźnim, módl się za nami
Święty Andrzeju, zjednoczony z Bogiem przez nieustanną modlitwę, módl się za nami
Święty Andrzeju, wzorze doskonałości chrześcijańskiej, módl się za nami
Święty Andrzeju, apostole Polesia, módl się za nami
Święty Andrzeju, powołany przez Boga do złączenia rozdzielonych braci, módl się za nami
Święty Andrzeju, gorliwy nauczycielu dzieci i ludzi religijnie zaniedbanych, módl się za nami
Święty Andrzeju, niezachwiany w wierze mimo gróźb i tortur, módl się za nami
Święty Andrzeju, wytrwały w największych cierpieniach, módl się za nami
Święty Andrzeju, męczenniku za jedność chrześcijan, módl się za nami
Święty Andrzeju, męczenniku i apostole, módl się za nami
Święty Andrzeju, apostołujący nawet po śmierci wędrówką umęczonego ciała, módl się za nami
Święty Andrzeju, wsławiony przez Boga wielkimi cudami, módl się za nami
Święty Andrzeju, chlubo naszej Ojczyzny, módl się za nami
Święty Andrzeju, wielki Orędowniku Polski, módl się za nami
Święty Andrzeju, proroku zmartwychwstania Polski po trzecim rozbiorze, módl się za nami
Święty Andrzeju, prawdziwy towarzyszu Jezusa, módl się za nami
Abyśmy wszyscy chrześcijanie stanowili jedno, uproś nam u Boga
Abyśmy nigdy nie odstąpili od naszej wiary, uproś nam u Boga
Abyśmy żadnego grzechu ciężkiego nie popełnili, uproś nam u Boga
Abyśmy za popełnione grzechy szczerą pokutę czynili, uproś nam u Boga
Abyśmy dla zbawienia naszej duszy gorliwie, z łaską Bożą współpracowali, uproś nam u Boga
Abyśmy Bogu wiernie służyli, uproś nam u Boga
Abyśmy Najświętszą Maryję Pannę jako Matkę miłowali, uproś nam u Boga
Abyśmy byli wytrwali w znoszeniu wszelkich przeciwności, uproś nam u Boga
Abyśmy z Tobą nieustannie Bogu chwałę oddawali, uproś nam u Boga
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie   
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie    
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami     
         K. Módl się za nami święty Andrzeju Bobolo.
         W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
 
          Módlmy się.
Boże, Ty przez śmierć Twojego Syna chciałeś zgromadzić rozproszone dzieci, spraw abyśmy gorliwie współpracowali z dziełem Chrystusa, za które oddał życie święty Andrzej Bobola, Męczennik. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze

JonnyB2020.06.20 18:37
Tajest ! I dlatego tylko Bosak !
jack2020.06.20 13:32
O łaskę to można prosić ewentualnie w sprawie zdrowia [różnie bywa]. W wyborach trzeba wyciągać odpowiednie wnioski. Jak SE wybierzecie [Czaskoski tfu tfu] tak będziecie mieli i tyle. Kropka.
verizanus2020.06.20 11:09
Tylko trza pamietać by nie kusić Pana Boga i Jego świętych. Trza zadawać im katolickie pytania. Np obrońcy tytułu DLACZEGO aborcja jest jeszcze (mimo 5 lat) dozwolona a pozostały co o o tym myslą.
Szybka Randka sex2020.06.20 10:45
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.xlove.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Jan Radziszewski2020.06.20 10:07
19.06.2020r. Godzina 10:04 Jezus: Moje drogie umiłowane dzieci. Dziś Rząd Polski daje wiele obietnic, lecz czy jakieś dotrzyma? Czy kieruje się troską o naród Polski? Kłamstwo jest złem i kłamstwem posługuje się zło. Czy chcecie słuchać obietnic nie do spełnienia? Każdy kto ma Duch Bożego wie, że czas jest już bliski i bardzo potrzebna jest wasza modlitwa za Polski naród, gdyż łaską pragnę obdarzyć każdego z was i tych co w Polsce mieszkają, i poza granicami kraju. Tak proszę byście modlili się 24 czerwca o łaskę dla narodu Polskiego według podanych intencji przez Mojego Proroka Grzegorza. Już niedługo przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy i będzie to czas oświecenia sumień. Każda dusza na całym świecie będzie zabrana do Nieba. I także ta co nie wierzy i myśli, że Boga nie ma. Już wkrótce odbędą się wybory prezydenckie i wielu zastanawia się kto wygra te wybory. Jednak wiedzcie, że wynik jest już ustalony. Tak po wyborach powrócą obostrzenia i wielka jest to manipulacja gdy prawdę się ukrywa o zachorowaniach, bo szczyt zachorowań już nastał. Módlcie się moje drogie dzieci za Rząd Polski bym ingerował w ich złe plany, by zło zostało zniszczone. Zwłaszcza to, które jest celowo rozprzestrzeniane w postaci smug na niebie, wirusów, zatruwania żywności i wody. Pamiętajcie wasze modlitwy wiele zmienić mogą i nie ma takiego zła, którego Ja Bóg nie pokonam. Ja sam troszczę się o was, o wasze rodziny, o całe zakony, o całą Polskę, o każdego z was co trwa w wierności Mojej. Bądźcie cierpliwi i wytrwali w modlitwie, ofiarach i postach. Ja jestem z wami i któż może wam zagrozić, kiedy moja moc i łaska was prowadzi. Dzieci moje choć czujecie się słabi lub wyczerpani Ja jestem waszą mocą i Moje Serce jest wam opoką. W Mym Sercu każda dusza odpocznie i znajdzie schronienie. Serce Moje jest Bramą Nieba i przez tą Bramę wkrótce przejdziecie. Sercu Mojemu powierzcie naród Polski, Polskę, wszystkie osoby konsekrowane, a szczególnie biskupów, kardynałów, Papieża Franciszka i wasze rodziny. Moje drogie dzieci dziękuje za wszystkie wasze modlitwy, posty i ofiary. Wiedzcie, że wciąż trwa walka. Dlatego nie ustawajcie w niczym, a zobaczycie jak wyprowadzę Polski naród. Serce Moje zatriumfuje tak jak zatriumfuje Niepokalane Serce Maryi, bo Ja jestem Panem i Bogiem a naród Polski perłą wśród narodów.
Walter2020.06.20 8:19
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował promowanie przez Unię Europejską promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotację telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania.
toja2020.06.20 6:16
O. A. Laskosz: Prośmy o łaskę wyboru Trzaskowskiego na prezydenta.
Moly2020.06.20 2:13
Calym sercem popieram. Czas najwyzszy na dobrego presydenta
Jacek2020.06.20 1:47
Władza PIS potrzebuje bezpiecznika, którym byłby niezależny prezydent. Żeby go zapewnić wystarczy podczas najbliższych wyborów przestrzegać trzech prostych zasad. 1. Wszyscy idziemy na wybory. Nie dajemy sobie wmówić, że "nie ma na kogo głosować". 2. W pierwszej turze głosujemy na tego kandydata niezależnego od PIS, który nam najbardziej odpowiada (nawet jeśli nie jest on w naszych oczach ideałem). 3. W drugiej turze głosujemy po prostu na kandydata niezależnego od PIS.
stan2020.06.21 0:15
Czyli Trzaskowski niezależny od PiS, ale za to bardzo zależny od antyludzkiej masonerii?
JAGODA2020.06.20 0:43
Święty Andrzeju Bobolo, proszę uproś u Boga łaskę wybrania przez nas dobrego prezydenta! Proszę też o łaskę, ABY POLSKA BYŁA WIERNA BOGU, KRZYŻOWI I EWANGELII I ABY WYPEŁNIŁA JASNOGÓRSKIE ŚLUBY NARODU! A M E N !
Bernard2020.06.20 0:17
"PO 11...!" LECHU KELLER... ATEISTO, ŻYDZIE, NIE POLAKU! Czy tobie się coś w czaszce "pod sufitem" nie pomieszało Ty nam będziesz mówił na temat wyboru Głowy Kościoła? Ty masz czelnośc, ateisto, a w dodatku wielki zboku? SIEBIE SAMEGO NAJPIERW NAUCZ OBYCIA I ODCZEP SIĘ OD DEPRAWOWANIA DZIECI! CZY MY POUCZAMY KOGOŚ Z WAS ODNOŚNIE WYBORU RABINA? NIE! A MIEJCIE SOBIE KOGO CHCECIE! NAM TO LOTTO! Więc lepiej zamilcz, albo pisz mądrze!
benc2020.06.19 23:20
nie cierpię czytać Biblii o zawsze coś znajdę....to księga dla głupków...czytam o Jezusie jak żołnierze dzielili Jego szaty tj. tunikę...a logicznie patrząc tunika była zakrwawiona od krwawego potu z Ogrójca (Jezus został tam schwytany) oraz od ran po biczowaniu...czy żołnierze biliby się o zakrwawioną tunikę gdzie 2000 lat temu nie mieli detergentów do wywabiania plam z krwi? a do tego gdy tunika miała określony rozmiar np. L lub XL?...mam dosyć tych bajeczek!...ja już z nich wyrosłam
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.19 22:02
Katolicką głowę państwa? Wy nawet nie potraficie wybrać katolickiej głowy państwa kościelnego.
XYZ2020.06.19 20:16
Podobno każda władza dana jest od Boga.Coś mi się wydaje że teraz Bóg tą władzę odda w ręce Trzaskowskiego.
Bernard2020.06.19 23:51
xyz hahaha...! Bawisz się we wróżkę!? A ja ci powiem za 8 dni dokładnie i nie będzie "podobno", tak jak u ciebie!
Saki Faki2020.06.19 20:12
To w ramach tej akcji: www.fronda.pl/a/modlac-sie-nie-badzcie-gadatliwi-jak-poganie-1,145927.html ?
Leszek2020.06.19 20:05
MEDIALNY PRZEDSTAWICIEL SPOŁECZNY https://www.bitchute.com/video/iXitvxGK6QOi/ Wysłuchaj nie bądź ignorantem.
Leszek2020.06.19 20:00
Szwajcarska demokracja szansą dla Polski? Autor: Mirosław Matyja Redaktor: Jan Kubań Korekta: Mateusz Błaszczyk Koncepcja okładki: Marian Waszkielewicz Projekt okładki: Katarzyna Jackiewicz Skład i łamanie: Katarzyna Jackiewicz Do pobrania za darmo na stronie. https://jerzyzieba.com/polityka
Ty,2020.06.19 19:57
parchu "Leszek" Keller-Krawczyk, OBOJETNY - Goovno z Nilu Maryśka przechodzona lesbo, Stachu, Piotruś Nowaczek-robaczek, Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic, etc., etc., etc. Czy któryś z was aktualnie sądzi, że dzięki waszemu "poświęceniu" przestaną kopać kanał na Mierzei, że Putin będzie wybrany na prezydenta w Polszu, że powroci ruski jazyk do szkół jako obowiązkowy, że epidemia natychmiast zniknie, KK sie "rozwiąże" że ..., że .... Don't hold your breath.
Bernard2020.06.19 23:47
Lechu Keller ! ... powiedz. dlaczego tak bardzo LUBISZ się poniżać i ośmieszać ??? Jesteś masochistą! Przecież wiemy, że piszesz sam na siebie! To są twoje nicki, w dodatku tylko niewielka ich część !
Leszek2020.06.19 19:56
Dobry Prezydent powinien oddać władzę Polskiemu Narodowi. Nie Naród decyduje a nie masońskie kukły. Na wzór Szwajcarskiej demokracji. W Polsce jest dyktatura popaprańców od okrągłego zgniłego stołu. Sami kolaboracji.
Amen!2020.06.19 19:51
AMEN!