15.02.20, 17:10

O. Adam Szustak przeprasza za publiczne poparcie Hołowni

O. Adam Szustak przeprasza za publiczne poparcie Szymona Hołowni. Dwa dni temu dominikanin opublikował nagranie, w którym zadeklarował, że pierwszy raz od 23 lat pójdzie głosować - i poprze Szymona Hołownię.

W filmie, który o. Szustak zamieścił w sobotę, przeprasza za ten krok. Jak mówi, odpowiadał spontanicznie na zadawane mu pytania w ramach programu Q&A - i jedno z pytań dotyczyło właśnie Hołowni.

"Odnoszę się do zdania ludzi, których szanują, którzy wyrażają się z kulturą, których uważam za autorytety. [...] Przemyślałem to, co mi powiedzieli - i mają rację. Nie jestem żadną częścią czyjejkolwiek kampanii wyborczej, również Szymona Hołowni. Szymona cenię, moje zdanie na jego temat się nie zmienia. Nigdy go w ogóle w życiu nie spotkałem na żywo, ale... nie jestem częścią żadnej jego kampanii. To nie była próba robienia polityki. Nie przemyślałem tego" - powiedział.

"Obiecałem jakiś czas temu, że na kanale Langusty nie będzie nigdy polityki. I przez 3000 odcinków nie było chyba nigdzie polityki. Pojawiła się dwa dni temu w tamtym vlogu - i to był błąd. Chciałem bardzo przeprosić za to, że nie dotrzymałem własnej obietnicy i że wpuściłem politykę w jakiejkolwiek formie na Langustę" - dodał.

"Zgadzam się z tymi opiniami moich braci, których cenię, że jakiekolwiek wyrażanie opinii politycznych po prostu dzieli wiernych. I to jest racja. Mamy prawo mieć własne poglądy i własne opcje polityczne. Ale ja jako osoba duchowna, jako ksiądz, nie powinienem publicznie ich prezentować, dlatego, że może to zostać odebrane jako agitacja wyborcza. To jest moja wina, że tego nie przemyślałem. Chciałem bardzo przeprosić za to, że upolityczniłem w tym jednym odcinku kanał Langusty" - stwierdził o. Szustak.

Jak zapowiedział, wytnie z tamtego vloga część o Hołowni.

"Popełniłem błąd. Bardzo przepraszam" - zaznaczył raz jeszcze dominikanin.

Kłopot w tym, że o. Adam Szustak wyraził poparcie dla polityka, który... wypowiada się bardzo chętnie na tematy bioetyczne i cywilizacyjne, ale czyni to sprzecznie z nauczaniem Kościoła. In vitro, kompromis aborcyjny, homozwiązki - dokumenty wydawane przez Stolicę Apostolską, mające zwykły autorytet nauczycielski papieża, jasno precyzują te tematy. 

Dobrze, że o. Szustak przeprosił za poparcie Hołowni - szkoda, że tego poparcia nie odwołał. 

Mamy świadomość, że niewielu jest takich polityków, którzy cały swój program przepuszczają przez filtr nauczania katolickiego i nie głoszą niczego, co jest z nim sprzeczne. Niestety, gdy idzie o Szymona Hołownię, to skala rozbieżności jest po prostu zbyt duża - większa, niż w przypadku innych kandydatów. 

Byłoby zatem właściwe, by o. Szustak poparcie po prostu odwołał - i jasno przypomniał, jakie jest stanowisko Kościoła w tematach, które są obecne w kampanii prezydenckiej. 

W oczach każdego wierzącego katolika dominikanin traci po prostu na wiarygodności jako przepowiadający Ewangelię. Mówić o Chrystusie, ale wspierać kandydata, który Chrystusa w polityce chce ignorować? 

Coś tu naprawdę nie gra...

 

bsw

Komentarze

observer2020.06.6 14:49
Hołownia to taki katolik komunista. Nie słucha się fałszywych proroków.
A-dam2020.02.22 4:35
to jakis kuzyn bolka czy co? przepraszam.. ale holownie kocham.. normalnie niechcem ale muszem :(
darek2020.02.21 21:01
Czy Fronda przeprosiła za popieranie PIS? PIS rządzi tyle lat i nic w sprawie aborcji nie zrobiło.
Anka2020.02.20 19:23
U mnie juz Panie Szostak straciles wszystko ,nawet juz nie uznaje Cie za duchownego,bo duchowny by tego nie zrobil.
katolik2020.02.20 18:36
Obawiam sie ludzi b.madrych.Przerazaja mnie ,ludzie wiedzacy wszystko i ci ,ktorzy sa wyrocznia, na kazdy temat. Rok temu ,zaczalem sie dokladniej przygladac , co robi ten niby "zakonnik". Po kilku wypowiedziach ,przestalem to robic.On ma ogromne parcie na szklo. Jest przesadnie infantylny , egocentyczny i mija sie z powolaniem. Juz niedlugo ,ta banka mydlana peknie i ukaze sie nam ,"ojciec "Szustak, taki jaki jest.Prawdziwy i zalosny. Jeszcze jeden prorok,dziecko mediow i celebryta. ps.Jemu jest blizej do Biedronia ,niz do Rydzyka.
Raf2020.02.19 8:45
23 lata nie głosował ?? Oto postawa obywatelska. A Jezus mówił oddaj cesarzowi ........
Kazimierz Wielki2020.02.18 12:06
''Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień'' Ze względu na swoje wartości chrześcijańskie nigdy nie zagłosowałbym na pana Hołownie, ale tyle nienawiści za to,że ktoś ma inne poglądy.Ojcze Szustaku tyle pracy ewangelizacyjnej i na nic? Serce boli,że tyle nienawiści w stosunku do kogokolwiek.Proszę ojcze dalej robić to co ojciec robi.
Elisa2020.02.17 23:39
Pań Szostak to osobliwa postać tego świata może sobie popierać nawet Lucyfera...
kamień młyński2020.02.17 16:30
Jeżeli jakikolwiek człowiek dopuści się grzechu to cobyście mu zrobili ??? (strach pomyśleć) Kamień młyński i do wody??? Któż by przeżył Wasze rządy?? Czy Pan Bóg nie zsyła deszczu na dobrych i złych?? Kimże jesteście, aby osądzać??
anonim2020.02.17 15:35
Też się na księdzu zawiodłem bo albo służy się Bogu albo szatanowi nie ma innej drogi
Zygmunt2020.02.17 12:11
Ale niestety mleko się rozlało . O.Szustak może teraz przepraszać , ale co powiedział to powiedział . Słowa padły publicznie i to w dodatku od osoby szanowanej , lubianej i słuchanej . No i co teraz mamy popierany jest przez Ojca Adama facet zrobił woltę i już jest za in vitro , jest za zdejmowaniem krzyża w przestrzeni publicznej a za chwilę podpisze się za związkami homo jako związkami małżeńskimi . I co teraz ma zrobić słuchacz O.Szustaka , który dla wielu jest wyrocznią . Otóż ilu z nich zagłosuje za Hołownia , a jeśli nie za nim to może za Biedroniem .Bo i jeden i drugi mają te same światopoglądy .
JPP2020.02.17 10:33
Jeżeli cenisz Hołownię, to te przeprosiny są nic nie warte! Najlepszym krokiem dla ciebie w obecnej chwili, to zamknięty zakon kontemplacyjny do końca życia. Módl się za siebie i za takich oszołomów jak Hołownia...
anonim2020.02.17 7:16
Eliminacja Boga z życia publicznego, kultury, nauki, a przez to skazanie ich na jałowość i wątpliwą inwencję boskich substytutów jak Robespierre, Lenin, Trocki, Stalin, Hitler, to "osiągnięcie" rewolucjonistów we Francji, kiedy poradzimy sobie z błędem Francji, uciążliwym bardziej niż cokolwiek innego?!
R2020.02.17 6:05
szostak nawraca sie ale nie do konca; wychodzi na to ze zaluje ale tylko ze się ujawnil publiicznie jako kretyn pro-holownia, ale dalej tym kretynem chce byc tylko nie jawnie
Lublinianka2020.02.16 23:24
Ani trochę nie wierzę w przeprosiny o. Szustaka 😕 Moim zdaniem to była celowa i przemyślana zagrywka z jego strony - zasiał "ziarno" i czeka na plon 10 maja. Te "przeprosiny" to taka zagrywka pod publikę, bo dominikanom oberwało się ostatnimi czasy sporo za wypowiedzi Guzynskiego, Wiśniewskiego, a także Jacka Krzysztofowicza byłego przeora z Gdańska zamieszanego w aferę Amber Gold. Kilka lat temu uczęszczaliśmy z mężem na msze św. do dominikanów na Starówce w Lublinie - przestaliśmy, gdy pewnej niedzieli zamiast homilii usłyszeliśmy z ambony manifest polityczny 😕
Irena2020.02.16 21:35
To przeproszenie przypomina przeprosiny za Hołowni za spot wyborczy z biała brzozą i samolocikiem papierowym. Nie ma przypadków. Trudno uwierzyć, że obaj nadawcy nie potrafią tak prostych, jasnych konsekwencji przewidzieć.
Janek2020.02.16 21:34
Jestem ciekawy co by pseudokatolicy z frondy napisali gdyby ten sam ksiądz poparł Dudę???
gosc2020.02.19 15:34
Co by napisali. Prawdę, bo P. Andrzej Duda to najlepszy prezydent jakiego miała do tej pory POLSKA
POrada2020.02.16 20:09
Przepraszaj na kolanach !
Loli2020.02.16 19:54
Mialo byc bez polityki, a jednak popiera nadal Holownie. Ale nie to jest problemem. Prawdziwym problemem jest to, ze katolicki duchowny, celebryta i nauczyciel glownie ludzi mlodych, popiera czlowieka, ktory otwarcie glosi tezy sprzeczne z nauka Kosciola. Nie widzi w tym problemu. Trzeba sie modlic za ojca Adama, zeby Bog wrocil go z tej drogi zanim bedzie za pozno
ulka2020.02.16 19:43
23 lata nie obchodziło ojca co się dzieje w kraju, a teraz udzielasz poparcia swojemu kumplowi ??? O jaki interes tu chodzi? Proszę nie głosować i tym razem - moralnie - nie wypada!!!!
Polak2020.02.16 19:32
Szustak jako celebryta może politykować i promować lewackie nurty i polskojęzyczne żydowsko-hitelerowskie szczujnie propagandowe nie powiedzą o tym ani jednego złego słówka!!!!! W innych przypadku byłoby wściekłe wycie conajmniej przez miesiac, jak to wredy kler wtrąca sie do polityki!!!! Gdy publil saloonów ma niejaki barszczyk na marszu 100 dooop pokazywał fucka uczciwym Polakom była kompletna cisza, teraz od kilku dni jest non stop szczucie na P. L., ponieważ pokazała zmanipulowanego fucka targowicy!!!!!! Uważam, że powinna pokazywać prawdziwego fucka non stop!!!!!
Grzegorz2020.02.16 18:47
Dlaczego ojcu zabraniać niech się odkrywają, dzięki temu wiemy kto jest kim. Kościół jest od karania kapłanów mimo czasem błędnych decyzji.
Maria2020.02.16 18:39
Jestem zawiedziona, że nie odróżniasz ojcze owcy od wilka w owczej skórze
Piotr13132020.02.16 17:37
Skoro o. Szustak wypowiedział się prywatnie na swoim publicznym kanale leming na palmie, również odpowiem prywatnie : " panie Szustak ujawniając swoje poparcie dla heretyka Hołowni podsumował Pan całe swoje" nauczanie " podobno katolickie. Miałem pewne wątpliwości odnośnie pańskiego" nauczania", teraz wyzbyłem się złudzeń. Jest Pan tylko jednym z wielu pogubionych celebrytów.
Matylda2020.02.16 15:47
Przestraszył się sądu świń, które zjadł razem z Hołownią.
ebi2020.02.16 15:27
Faryzeusz POparł faryzeusza. Pan Bóg jednak zainterweniowął, w pore, bo wieluludziom pan Szóstak w glowie namieszał, dobrze że się pdkrył. KUBEŁ ZIMNEJ WODY DLA WIELU LUDZI Pan Szóstak jak chced byc zakonnikiem to niech prowadzi życie zakońne jak PRAWDZIWI OJCOWIE a nie lata jak młodzian. Tak się nie zachowują zakonnicy, więc kim jest ten pan?
Contral2020.02.16 15:25
Ojciec Szustak! To co się zobaczyło to się nie odzobaczy, to co się usłyszało to się niodsłyszy. Jednym słowem ojciec popiera lewactwo.
Maria2020.02.16 14:40
Codzienny ewangeliarz ojca Wojciecha Jędrzejewskiego - coś wspaniałego! Niejednemu uratowało nadzieję, niejednemu pogłębiło wiarę! Piękna dawka dobrego, mądrego i niezwykle wartościowego słowa!
bunia 2020.02.16 14:03
No właśnie coś tu nie gra: Chrystus w polityce a podobno Kościół nie powinien się mieszać do polityki a tu jeszcze wciąga się Chrystusa .Ale oczywiście tych co dobrze filtrują trzeba popierać.
anonim2020.02.16 13:51
Oj ! "nowoczesny" !
mona2020.02.16 13:42
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Fryderyk2020.02.16 13:19
Hołownia twierdzi, że na Sądzie Ostatecznym zwierzęta będą nas sądziły (https://www.tvp.info/46055278/holownia-o-sadzie-ostatecznym-zwierzeta-mnie-beda-sadzic-swinie-ktore-zjadlem) - a co na to ojciec Szustak, skoro go popiera?
KATON STARSZY2020.02.16 12:34
To jest pokłosie ostatniego soboru watykańskiego,protestanteizacja Kościoła Katolickiego.Stopniowo wszystkie dogmaty,doktryny będą podważane,inaczej interpretowane przez poszczególnych biskupów, księży,zakonników.Jak z tego wyjdzie nasz kościół,trudno powiedzieć,dla wiernych będzie wielki zamęt. A propos o.Szustaka,uważam że jest tzw.chłopskim filozofem.Gdyby dyskutował o seksie,polityce,to nie warte uwagi,gdy zajmuje się aksjologią,religią to jest bardzo złe.
obserwator2020.02.16 12:34
Tak się niszczy Kościół od środka! Kapłan, który przyciąga młodych jawnie udziela poparcia heretykowi i przeprasza nie za to kogo popiera, ale że publicznie ujawnia swoje poglądy! Schizofrenia poglądów o. Szustaka dyskredytuje jego nauczanie!!
Teresa 2020.02.17 17:05
Powiedzenie jest takie, jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera, w przypadku p. Szustaka się sprawdza. Cierpliwość Boga też widać jest ograniczona.
nikt ważny2020.02.16 11:59
W jednej ze swoich wideopogadanek o. Szustak powiedział P. Pytanie nr 1. Czy uważa się ojciec za patriotę? (...) O. Pierwsze pytanie. Wiem, że narobię sobie wielu wrogów. Nie, nie uważam się za patriotę. Nie dlatego, żebym nie kochał Polski. Tylko chciałbym powiedzieć, że kocham Polskę dokładnie tak samo jak każdy inny kraj na świecie i dokładnie tak samo jak każdego innego człowieka na świecie. Dla mnie najważniejsze zdanie tożsamościowe o mnie jest takie. Jestem chrześcijaninem czyli jestem uczniem Pana Jezusa. Cała reszta jest dla mnie drugorzędna."Wasza ojczyzna jest w Niebie" - tak mówi mój Jezus, mój Nauczyciel, mój Mistrz, mój Pan. A to znaczy, że jedyny kraj, o który będę walczył to jest niebo. Broń Boże nie chcę powiedzieć, że ci, którzy kochają i szanują Polskę i są patriotami, to że, że coś coś złego robią, nie nie. Ale ja nie mam takich uczuć, bo jam chrześcijanin. https://www.youtube.com/watch?v=qhXyqUY8hgo 20:15 A teraz hejtujcie za "ojczyznę w Niebie"
skarb2020.02.16 11:36
duzo wsrod DUCHOWNYCH takich,ktorzy WSTAPILI do zakonu teologow kaplanow ktorych skierowaly SLUZBY dla niszczenia KOSCIOLA od srodka, dlatego tak duzo POpierajacych lewackie przekonania w imie wiary innaczej POLACY TO MADRY NAROD MYSLACY i odroznia ziarno od plewy !!!!,chociaz przekonanych RODZIN przez dzieci wytresowanych POlitycznie,myslowo jenteligentow trudno przekonywac na argumenty ,TO PRAWDZIWA TRAGEDIA DLA POLSKI I MYSLACYCH POLAKOW ,ale prawda,dobro zawsze ZWYCIEZAJ !!!!!!! troche trzeba wycierpiec
wladzio2020.02.16 11:34
Czy ogłosił poparcie dla Hołowni w Kościele? Nie. To czego się czepiacie. Jak każdemu obywatelowi, przysługuje mu prawo głoszenia swoich poglądów!
K.A.2020.02.16 22:31
Władziu !. Władziu ! Durak z Ciebie.
aneta 2020.02.17 18:16
Panie Wladziu, nie wiem czy należy Pan do Kościoła ale "zawód ksiądz" to chyba jednak coś innego niż kasjer czy fryzjer, nie uważa Pan? księdzem się już jest zawsze i WSZĘDZIE. Gdyby o.Szustak był fryzjerem i prowadził vloga nie myśli Pan że miałby inna widownie...??
BieS2020.02.16 11:33
To nie było nieprzemyślane. Ze zgrozą stwierdzam, że część środowiska Dominikanów, których kiedyś ceniłem, stała się "postępowa" w złym sensie. Swoje prawdziwe oblicze zaczyna ukazywać też O. Szustak. Kiedyś reprezentował jak inni Dominikanie świeże podejście do wiary i oryginalne głoszenie Ewangelii. W ostatnich czasach coś się stało, że niektórzy kapłani przeszli na lewą stronę mocy i chyba już nie ogarniają do czego są powołani. Przepraszanie nie ma tu nic do rzeczy, jeżeli dalej brnie się w grzech. To Boga trzeba przepraszać i wyrazić postanowienie poprawy. Czy to ja muszę o tym przypominać? Widzę, że Ojciec niczego nie zrozumiał z poruszenia wiernych, jakie wywołał swoimi słowami i w istocie przystał do popierających poglądy pewnego kandydata na wysoki urząd, który zdanie zmienia jak rękawiczki z dużą dozą hipokryzji. Chciałbym, aby tu na Frondzie odpowiedział uczciwie jakie ma zamiary.
ak2020.02.16 10:53
Głuptok i tyle.
kris2020.02.16 10:17
6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Mt, 18, 6-11
smutna2020.02.16 9:54
Chciałabym wierzyć, że to nieprawda, że ojciec nie popiera słów niezgodnych z nauczaniem Chrystusa, ale niestety. Szkoda, bo teraz muszę całą ojca naukę zakwestionować, bo nie wiem, co jest w niej dobre, a co złe skoro nie pochodziło to od Boga.
kris2020.02.16 9:53
Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.
Polexit2020.02.16 9:51
Nie pokazywać więcej tego typka, bo na jego widok chwyta mnie obrzydzenie!!!
Bożena2020.02.16 9:48
Zawiodłam się i nie tylko ja.
Elżbieta2020.02.16 9:46
Poparcie Hołowni jak Ksiądz to wytłumaczy że jest za nim, skoro Hołownia popiera aborcję i wiele jeszcze rzeczy przeciw nauczaniu kościoła?
smutne2020.02.16 9:37
O. Szóstak bardzo wspiera naukę obecnego papieża, a żeby przyznać rację Franciszkowi w wielu kwestiach należałoby zaprzeć się samego Boga, a potem to już leci.... Zanim się coś powie do ludzi, szczególnie młodych, którym można nieźle w głowach poprzestawiać, trzeba to bardzo przemyśleć. Zaczęłam słuchać ojca zachęcona przez córki, dzisiaj żadna z nas już się z jego słowami nie utożsamia. Nie można słuchać tych, którzy próbują być mądrzejsi od Chrystusa.
Iza2020.02.16 9:19
Od kiedy to polityk ma obowiązek zgadzać się ze zdaniem pedofilskiej organizacji, zwanej kościołem katolickim i jeszcze ma robić z dyrdymałów i kościelnych kłamstw podstawę prawa? Polska jest dla wszystkich , a nie tylko dla fundamentalistów katolickich. Dobrze mówi Hołownia i na szczęście zmienił swoje zdanie z fanatyzmu na umiarkowane.
AnnA2020.02.16 8:43
Przeprosił za politykę na swoim kanale a nie za to, ze na Holownie chce głosować
anonim2020.02.16 7:02
Drogi Ojcze Adamie, fajnie, że przeprosiłeś za Twoją nieprzemyślaną wypowiedź, ale czy problem nie jest nieco głębszy? Można lubić Pana Hołownię, to sympatyczny człowiek i bez wątpienia robi wiele dobra, ale czy tym można usprawiedliwić "wszystko". Czy od kogoś, kto jest kandydatem na prezydenta państwa nie wymaga się znacznie więcej. Urząd prezydenta państwa to nie jakiś happening, jakieś stanowisko w firmie... domaga się on długofalowego przygotowania i odpowiednich kompetencji, których przy całym szacunku do Pana Szymona, stwierdzam ich brak! Czy nie jest tak, że czasem wiele dobra jest zaprzepaszczone, czy dzieje się wiele nieprawidłowości kiedy zajmujemy miejsce, którego nie powinniśmy zająć, zamiast być gdzieś indziej, w czymś innym i przynosić lepsze owoce? Po to chyba jest rozeznanie, a tu trzeba naprawdę dobrego rozeznania, a ne mówienia bez przemyślenia drogi ojcze Adamie.
Elwir 2020.02.16 6:32
To są komentarze Katolików ???? Fajnie.. dobrze, że przestałem do kościoła chodzić lata temu, bo kto to słyszał żeby koło takiego chamstwa i nizin intelektualnych przebywać ?
Janek2020.02.16 17:16
Elwir a ja KK wezmę w obronę. Od dawna nie mam żadnych wątpliwości że większość wypowiadających się na frondzie z ich nienawiścią i kłamaniem w sprawach bliźnich ( z innego obozu) z katolicyzmem nie ma NIC WSPÓLNEGO
mir2020.02.16 3:50
Ojcze, chyba zbłądziłeś ! Prawo stanowione przez ludzi powinno być zbieżne z Prawem Bożym . Chrześcijanin nie może głosować na osobę , która jawnie się sprzeciwia temu Prawu .
kiki2020.02.16 2:23
Pan Bóg czuwa i obnaża ich kłamstwa ,kolejny kapłan który kapłanem nie jest albo jest ale nie KK Wszystko co powiedział to zaplanował, zaplanował nawet odwołanie Tu nie ma przypadku i ukorzenia sie tu jest wyrafinowanie przecież bardzo dobrze wie ze Hłowania nie ma szans ze jest wsparciem dla Kidawy a chodziło o odebranie wyborców katolickich Tym bardziej takie działania smucą Smucą ze robi to ktoś kto naucza o miłości wybaczaniu A tu nic z tych rzeczy nie ma Jest misterny plan podły plan
katolik2020.02.17 5:19
tak, na to wyglada
Jozek2020.02.16 1:08
Sugeruje maraton moditewny za Ojca Szustaka... zakonczony dopiero, jak sie nawroci i przestanie bredzic...
Zenek2020.02.16 1:06
Czyli Ojczulku skoro szanujesz i popierasz Holownie to znaczy, ze jestes, jak on za aborcja, zdjeciem krzyzy ze scian organizacji publicznych i wszystkimi innymi anty-katolickimi bzdurami, ktore ten nieszczesny czlowiek z siebie wyrzuca?
Olek i saba2020.02.16 1:00
A podobno dominikanie to intelektualiści!? A tu Pańskie psy schodzą na psy?
Hanna2020.02.16 0:48
Hołownia i Szustak to jednakie, kochające inaczej Chrystusowy Kościół.
aneta 2020.02.16 0:41
Bardzo dużo straciłes w moich oczach Ojcze. Bardzo dużo. I wogóle nie chodzi o mówienie o preferencjach politycznych we vlogu. Księża tez ludzie i maja swoje poglady. I ja uważam ze powinni o nich mówić w nadzwyczajnych sytuacjach...Może nie konkretnie po nazwiskach ale wskazywać wiernym, którzy moga byc pogubieni w dzisiejszym szumie medialnym. Inteligentni ludzie - księza potrafia to robic bez wskazywania konkretnie. Ale Hołownia? ktory glosci publicznie coś sprzecznego z oficjalna nauka kościoła ? Kim ty jesteś Ojcze? Jaka jest Twoja wiara ? Smutne... :(
Rdest2020.02.16 0:11
Nie przepraszaj, zeswiniles sie i niech tak juz zostanie.
Stachu2020.02.15 23:58
Na drugi raz najpierw pomyśl, a potem rób - a nie odwrotnie !
333edd2020.02.15 23:19
Taki z ciebie dominikanin jak z koziej ....trąba. Wypad antypolska .....
marcin2020.02.15 22:59
Brawo Szustak, Brawo Hołownia!
anonim2020.02.15 22:44
Przeprasza, nie odwołuje. Nie mówi, zbłądziłem, żałuję, był szybki wywiad, nie przemyślałem. Ale nie potrzebnie powiedziałem, że się zgadzam na liberalizm, a nie naukę Kościoła. Co głosi, na pewno nie Ewanglię i naukę Kościoła Katolickjiego. Kto uczestniczy, lub pomaga w aborcji jest ekskomunikowany moca samego czynu. Nie ma wersji, trochę w ciąży.
Janek2020.02.15 22:39
Niesamowici fanatycy tu się wypowiadają ( za pieniądze albo z osobistego fanatyzmu). Rozumiem więc, że gdyby się pojawił kandydat, który chce wypowiedzieć wojnę jak zostanie prezydentem całemu światu albo gdyby zaświadczył że osobiście poprze włączenie Polski do Rosji, ale jednocześnie by podał, że jest za całkowym zakazem aborcji to byście go poparli? Bo przecież wszystko nieważne- tylko aby całkowicie zakazać aborcję? To tak chore, to taki fanatyzm że aż wstyd pisać
Stanisław2020.02.15 23:03
Panie Janku głupstwa Pan wypisujesz.
anonim2020.02.15 22:12
"O. Adam Szustak przeprasza za publiczne poparcie Hołowni" - nic nie mam do publicznego poparcia,jak każdy obywatel ma do tego prawo, bulwersuje zaś poparcie udzielone przez duchownego osobie p. Hołowni, który głosi poglądy odbiegające od nauczania Jezusa Chrystusa.
nomen nescio 2020.02.15 22:02
PYTANIE RETORYCZNE do Agnieszki Dz. - wytłumacz, co ty robisz na tym portalu - chcesz jego bywalców "nawracać" na antyteizm i gender, czy piszesz te swoje "mądrości" tylko po to żeby wqrwiać?
Katolik2020.02.15 22:47
Pytanie retoryczne to takie, na które nie oczekujemy odpowiedzi. Jeśli zawiera zwrort "wytlumacz", to z automatu przestaje być retoryczne. Nie jestem ateistką. Też jestem bywalcem tego portalu. I w dosatku nie wstydzę się podpisać. O tak, uwielbiam was denerwować, a najbardziej mnie rozśmiesza, jak z bezsilnosci zaczynacie miotać się i bluzgać. Dobranoc.
nomen nescio 2020.02.15 23:12
ok, masz rację, z tym "wytłumacz" pojechałem, a przeca nie potrzebuję twojej odpowiedzi, bo znam każdą twoją odpowiedź na każde pytanie, które nie jest po lini twoich poglądów. Co do mojego nicku, to nie żartuj sobie, jak jesteś taka odważna, to podaj całe nazwisko, adres , date urodzenia itd. Napisać "Agnieszka D." Roman S. czy Krysia Z. może każdy. Mogę napisać że się nazywam Lucjan Szałajski, i co uwierzysz?! Nie pisałem o ateizmie tylko o antyteizmie i nie o tym z definicji wikipedi czy racjionaisty.cccp, który wg nich jest formą ateizmu, tylko o antyteizmie jako postawie polegającej na walce z Bogiem, a to różnica. Mimo wszystko Cię pozdrawiam, Z Bogiem
Katolik2020.02.16 2:11
Nazywam się Agnieszka Dziedzic. Za czasów komentarzy FB pisałam z mojego oryginalnego konta. Po co Ci moja data urodzenia? Kobiety nie pyta się o wiek. Pozdrawiam również. Bez "mimo wszystko"
Katolik2020.02.16 2:26
Nazywam sie Agnieszka Dziedzic. Za czasów komentarzy FB pisalam ze swojego oryginalnego konta. Po co Ci moja data urodzenia? Kobiet nie pyta sie o wiek. Pozdrawiam również. Bez " mimo wszystko".
Katolik2020.02.16 2:31
Sorry. Dwa razy sie wkleiło. Dobranoc.
ABC...2020.02.15 22:01
Ojcze Adamie, Ojciec bardzo często najpierw mówi - potem myśli! Także na tematy dużo poważniejsze niż Szymon Hołownia! Byle "zaistnieć"! Szybko, szybciej bez refleksji! Niestety to poszło w świat, tak jak w świat poszedł spot Hołowni z brzozą! Macie jednak ze sobą wiele wspólnego! Tłumaczenia Ojca - mętne.
MC2020.02.15 21:54
too late - bucu - i dla niewtajemniczonych nie chodzi o kawę z mlekiem
Teresa2020.02.15 21:42
Oj ojczulku pomieszało się w główce ,tyle razy Ciebie słuchałam ,ale po tym to już koniec. Nie będę prawiła morałów,ale należałoby wszystko przemyśleć od nowa i zastanowić któremu panu się służy.Duchu Święty oświeć.
katolik2020.02.15 21:40
obciach na całą Polskę ,ale może Bóg chciał ,żeby ks uspokoił swoje zycie i pomyślał o Nim a nie o dnie mor-społ-polit hołopopslsldwiosnanowoczesna
Zabiegowiec2020.02.15 21:35
Kolejny zwodziciel.
katolik2020.02.15 21:32
najlepiej jak ks zamknie się w klasztorze i w nim poprowadzi zycie,a nie na ekranie z dnem hołowniapopslsldwiosnanowoczesna
K.A.2020.02.15 21:14
Adam Szustak - Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na Mszę św. dzwoni . Mój guru zwykł był mawiać, że jeśli q...wa się nawróci i wstąpi do klasztoru nie, należy robić z niej zaraz przeoryszy. Czy tak samo jest z Ojcem Adamem ?. Ostatnie zaangażowanie się Szustaka w kampanii Hołowni daje wiele do myślenia. Od czasu kiedy jeden z jego reportaży w mojej ocenie był, trochę dziwny przestałem interesować się Jego przemyśleniami. Wiem, że każdy słyszy, to co chce usłyszeć. Każda ocena jest subiektywna. Dzisiaj jednak jego postawa zmusza do zastanowienia się, czy On nie jest jednym z fałszywych proroków, o których pisał św. Jan w apokalipsie. Nie trzeba być ogrodnikiem, aby wiedzieć, że najpiękniejsze kwiaty rosną na gnoju. Czy i tym razem tak jest, że człowiek lansowany w TVN jest przyjacielem katolików?. Wątpię w to. O bym nie miał racji. O ile się mylę, wierzę, że Miłosierny Bóg wybaczy mi, to co piszę.
Stanisław2020.02.15 21:14
Zdarzyło mi się kilka razy odsłuchać langusty na palmie co omen nomen się właśnie potwierdziło; tak łatwo ulec iluzji dialektyka_dialektyka...
anonim2020.02.15 20:59
Hołownia = człowiek o powierzchownej wiedzy "na każdy temat", bez zagłębiania się w meandry, czyli intelektualny oszust bez jakiegokolwiek wykształcenia. Nie posiada nawet licencjatu, zatrzymał się na ogólnokształcącej maturze. Czyli całkiem jak Kwaśniewski.
diki2020.02.15 20:58
a kogo obchodzą Ojca przeprosiny ... skoro popiera się aborcjonistów i inwitro to się podobno podlega ekskomunice za automatu... to te przeprosiny "psu na budę" skoro dusza jest zagrożona.. . a swoją drogą... Hołownia wydmuszka z TVN ... i kogo tu popierać... czy wszyscy Dominikanie tacy "rozgarnięci inaczej" ?
Hania2020.02.15 20:54
Czy jest możliwe,żeby o.Adam Szustak nie znał poglądów pana Hołowni i nie wiedział,że stoją one w sprzeczności z nauczaniem Chrystusa?
antek2020.02.15 20:39
Czekam na przeprosiny ks Bortkiewicza, Jędraszewskiego, Głodzia o Rydzyku nie wspomnę za poparcie udzelane WPROST Pisowi
krycha2020.02.16 19:15
nie mają za co przepraszać
aro2020.02.15 20:31
Ojcze Szustak to nie byl blad. To bylo uczciwe posuniecie. I teraz po prostu wiemy z kim mamy do czynienia. Nie mozna sluzyc Bogu i mamonie. Polecam za to wspanialych kaplanow: ks Glasa, Dominika Chmielewskiego, czy ojca Pelanowskiego.
Jurek2020.02.15 20:51
Szustak popiera Hołownię, który mówi, że na Sądzie Ostatecznym będą nas sądzić zwierzęta. Taki to dureń do nas mówił przez 3 tys. odcinków! Teraz wiemy kim jest ten gość, wyszło szydło z worka! To zdrajca Kościoła!
Stanisław2020.02.15 21:18
Ks Glas to zupełnie inna dialektyka.
Adrian2020.02.15 19:27
Od dziś już nie słucham vloga "langusta ..." O. Szustak zaczął nieźle kręcić i to nie tylko w powyższym temacie !
Joanna2020.02.15 19:19
Proszę Ojca, dobrze, że Ojciec przeprosił i przyznał się do pochopnej i spontanicznej reakcji, ale dla mnie problem pozostał... Oczywiście, każdy ma prawo wyboru, także w sprawach politycznych. Ale nie potrafię sobie wyobrazić, w jaki sposób Ojciec pogodzi treści swoich licznych "katechez internetowych" z poglądami teologiczno-religijno-moralnymi pana Hołowni. Już pomijam kwestię wewnętrznych logicznych sprzeczności w tych jego poglądach, ale niektóre głoszone przez pana Hołownię poglądy są w oczywisty sposób niezgodne z nauką Kościoła. Jak więc może Ojciec poparcie dla takiego kandydata pogodzić z tym, co Ojciec głosi, pisze, wyznaje. Dla mnie płynie z tego wniosek, że odtąd muszę uważniej czytać Ojca teksty, może nawet "między wierszami"...
Andrzej2020.02.15 19:29
Bracie skompromitowałeś się popierając Hołownie , który sprzeciwia się nauce Kościoła , tyle ładnych słów mówisz i co z tego jak popierasz człowieka który sprzeciwia się nauce Kościoła i Tobie .
katolik2020.02.15 20:51
najgorsze ze takich może być wielu
HSP2020.02.15 22:27
Taki Rydzyk na przykład jawnie popiera PiS, prócz obecnego prawa do aborcji (niby). Zyebcie Rydzyka zatem, bo czemu nie? Wyższa półka darmozjada? (Tak ktoś o Szustaku napisał)
Ja2020.02.15 19:11
Dobrze zrobił, bo się ujawnił. Teraz już nie ma żadnych wątpliwości co do "ojca".
ryszard2020.02.15 19:11
Jak wykształcony i formowany ksiądz tak się zachowuje to czego oczekiwać od ludzi formowanych np przez tvn i dziennikarzy polskojęzycznych. Nie chcę oglądać tego pełnego pychy celebryty i jego "mądrości" kompletnie się zawiodłem
KP2020.02.15 19:05
Drogi Dominikanie nie wazne na kogo oddasz glos w wyborach Wazne ze nie uczestniczysz w wyborach Dlaczego? Jestes tylko aktorem tacy aktorzy za ktorych sie trzeba modlic Jak mozesz jinnych prowadzic w PRAWDZIE?i ku PRAWDZIE?
ex-czytelnik2020.02.15 19:01
proszę Ojca,szkoda że brak w przeprosinach odwołania poparcia dla takiego antychrześcijańskiego kandydata,co dla mnie oznacza rozstanie się książek Ojca już nie będę czytać ani komukolwiek polecać.
Maria2020.02.15 19:00
Jeszcze zbyt młody i porywczy. Z biegiem lat nabierze dystansu.
Polexit2020.02.15 18:59
Zwyczajny niedouczony palant. Patafianie jesteś dla nas zerem i już nie podniesiesz się. Traktujesz ludzi, jak debili. Z twojego przeproszenia wynika, że dalej wspierasz człowieka, który stoi po drugiej stronie bariery oddzielającej kościół od szumowin.
katolik2020.02.15 18:55
zastanawiające jest Jak ksiądz może mieć poglądy dna mor-społ-polit hołownipopslsldwiosnanowoczesna=projekt polskich obozów śmierci =grzech społeczny i osobisty Polaka=przekleństwo osobiste
Tom Bombadil.2020.02.15 18:53
Dziecinada. Dziecinne tłumaczenie. Ksiądz ma prawo poprzeć tego, czy innego polityka. Ma prawo o tym powiedzieć publicznie. Ale Hołownię? Ten jest tak dwuznaczny i powierzchowny, że nie sposób mu wierzyć. To, co robił jako konferansjer w TVN... Żałosna walka o popularność. Lepszy już był p. Prokop, który nikogo nie udawał. Hołownię ktoś wykreował i go wstawił do polskiej polityki - w określonym celu. Jak Kukiza, Konfederację, etc...
lewak2020.02.15 18:59
Pewnie, że ksiądz ma prawo poprzeć kogo chce, ale zawsze pozostaje ale...
andrzejhahn32020.02.15 18:52
szustak ty nierobie i pasozycie spoleczny .jakim prawem mianujesz sie ojcem szmaciarzu koscielny............
skuter2020.02.15 21:51
Żryj swoje odchody
Grzegorz ze Szczecina.2020.02.16 5:31
Andrzejhahn3.Jesteś zwyczajnym ateistycznym cwelem w odbyt przepychany.Nie mianuje się ojcem,tylko taka jest debilu forma zwracania się do zakonników.
andrzejhahn32020.02.16 11:25
czy ty wiesz katolicki cwelu co oznacza slowo ojciec............
t.m.2020.02.18 18:41
Znowu tu przylazłeś? Tu nikt cię nie chce. Odmeldować się i w drogę.
stolar2020.02.15 18:50
Ojcze Adamie - nie trzeba pleść bzdur, bo następstwem tego są przeprosiny.
Agnieszka2020.02.15 18:50
Przez trzy tysiące odcinków, gdy zbawienie wielu polityków było zagrożone i zło się działo w Polsce - począwszy przez Smoleńsk, deptanie grobów, Krzyża, zabijanie dzieci dla kompromisów politycznych, zdrada przeszłych i przyszłych pokoleń dla zysków żydowskiej gangsterki - to gwiazdorzył popierdółkami wykorzystując habit do promocji siebie i nawet się nie zająknął o polityce, żeby ludzi ratować. Ba nawet na wybory d.. nie ruszył w 2010 czy 2015 dla ratowania Polski, gdy można było mieć nadzieję, że jeszcze jest komu zaufać. A teraz jak pustak obnoszący się ze swoim rzekomym chrześcijaństwem karierę chce robić jeszcze większą, startując na prezydenta, to leci za nim - to się gwiazdorek do sobie podobnego gwiazdorka przypiął, żeby zabłysnąć. Weź się ciągnij z tymi przeprosinami, bo już wiadomo kim jesteś i co jest warta twoja rzekoma ewangelizacja. I zmień nazwę bloga - skończ z błazenadą, żeś ty jest jakaś langusta na palmie jak pierwsi chrześcijanie. Na palmie to ze swoim Hołownią możecie siedzieć najwyżej jako małpy.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.02.17 8:40
Lubię Cię, Agnieszka :)
Letycja2020.02.21 16:06
Genialne podsumowanie działalności ks Szustaka. Dzięki!
Joanna Eiman2020.02.15 18:45
Chlopie,spedzaj wiecej czasu na modlitwie,a mniej w internecie!!!Od tego internetu pomieszalo ci sie we lbie!
Yrek, kosmiczna nominacja2020.02.15 18:49
To do tego redaktora anonima «bsw» z frondy?
Ela2020.02.15 18:43
Podpisz się cwaniaczku -autorze! Najlepiej jątrzyć zza zasłony!! Duda- katolik prawy- aborcji nie tyka!! więc dobry kandydat! O!!! wy wszyscy faryzeusze!!
lewak2020.02.15 18:41
Powtórze, drugi raz swoim oświadczeniem poprał Hołownie! Trzeba uważać na słowa i oświadczenia!! I co z tych przeprosin jak mleko się rozlało i smrodzik będzie się jakiś czas ciągnął... Szkoda, bo lubiłem słuchać o. Adama jak opowiadał o Bogu...
Anna2020.02.15 18:41
Adamie Szustaku gdybyś cicho siedział , nikt by się o Twojej głupocie nie dowiedział! anna
Kazimierz2020.02.15 18:29
Adam Szustak, przede wszystkim, powinien zaprzestać publicznych popisów i zająć się posługą duszpasterską. Z założenia winien służyć, a nie szukać miejsca na świeczniku. Mam wrażenie, że jest on osobą zagubioną, targaną przez wewnętrzne sprzeczności i chyba oczekuje pomocy od współbraci Dominikanów.
Anna2020.02.16 12:13
Nie zgadzam sie z panem. Tylko dziecko albo osoba naiwna nie widzi, ze on udaje kogos innego niz jest, jak zwodzi, lawiruje i manipuluje. Tak zachowuja sie tylko faryzeusze albo agenci wpuszczeni wewnatrz kosciola zeby go niszczyc od wewnatrz... Pozdrowienia
AVA2020.02.15 18:26
Publiczne czy niepubliczne popieranie hołowni całkowicie dyskwalifikuje szustaka jako katolika. A odezwał się po raz drugi głosząc zupełnie to samo - mówi, ze szanuje i popiera hołownie. Bóg szustaka to on sam i jego przymus medialny. Zakonnik zmienił się w celebrytę. Przykro patrzeć i słuchać. Przestałby chlapać językiem w mediach, a zacząłby się modlić całkowicie poza zasięgiem mediów. Bardzo mi go żal, bo zupełnie się pogubił.
Dwa chu...je ukradli księżyc2020.02.15 18:22
Przecież on nie przeprosił za poparcie Hołowni, Fronda jest super
kiki2020.02.16 2:35
czy przeczytałeś artykuł ,chyba nie
Lobo2020.02.15 18:17
Szustak, trzeba było poprzeć Dudę. Niczego nie musiałbyś odwoływać ani za nic przepraszać.
Grzegorz2020.02.15 18:16
Mleko się rozlało i swąd będzie czuć długo...
katolik2020.02.15 18:20
prawda
katolik2020.02.15 18:11
A z drugiej strony ks nie zyje na księżycu i nie urwal się z choinki , twierdzi ,ze nie zmienia zdania o Hołowni ,wiec psy szczekaja ,a karawana jedzie dalej... W zasadzie dalej trzyma się dna..
katolik2020.02.15 18:05
przeprosiny od ludzi mogą być przyjęte, ale jeżeli ks zagłosuje i tak na hołownie z dna mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna , to co o ks powie Bóg? to jest ważne, a nie w gruncie rzeczy te przeprosiny
Zosia2020.02.15 17:53
Za pozno ksiezulku.
Katolik Tradycjonalista2020.02.15 17:44
My katolicy i tak będziemy głosować na Szymona Hołownię.
Maria2020.02.15 17:50
Na pewno nie będziemy
matis892020.02.15 17:51
My lewakoateiści też będzięmy głosować na naszego religijnego przywódcę lewakoateistę Hołownie, zaraz po Bergoglio naszym Panu :))).
nie ślepy2020.02.15 17:41
Oj za późno, mleko się wylało! Zrządzeniem Bożym wiemy coraz więcej...kto jest kto! A Pan Bóg mówi, że trzeba się jasno deklarować, po której stronie chce się stanąć!
kszyś2020.02.15 17:40
I tak odpowie za to co uczynił , smród się rozszedł i zatruł wielu , przykre
Mirek2020.02.15 17:40
Prosze przestancje juz o tym czlowieku pisac.Jest nieodpowiedzalnym ,zakonnikiem,ktory dzieli ludzi.Dlaczego uwazacje ,ze jest wart aby poswiecac mu tyle uwagi.
matis892020.02.15 17:37
No niestety takie byle jakie przeprosiny to zdecydowanie za mało. Ma pełne prawo wypowiadać się o polityce dlatego przepraszanie za to jest dodatkowo nie na miejscu. Kapłani wierni Jezusowi wręcz za mało wypowiadają się o politycy, a lewaki, heretycy w sutannach jakoś bardzo chętnie politykują na czele z Bergoglio który jest wręcz politykiem nad politykami. Tyle Szustak wypowiedział się politycznie po stronie która wypowiada wojnę nauce Jezusa, Ewangelii i KK. Poparł polityczne wspieranie invitro, aborcji, homosodomi, cudzołóstwa, związków partnerskich, gender, zdejmowanie krzyży... I za to powinien przeprosić, wyjaśnić dlaczego wsparł te dzieła szatana w polityce, a wypowiadać się o polityce ma pełne prawo, więc niech nie gra głupa że za to przeprasza.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.15 17:34
oSzustak to prymitywny katolicki c h u j jakich pełno w kościele!
Sebastian Lorenc2020.02.15 17:36
To nieprawda. Szustak to mądry, charyzmatyczny duchowny. Gdyby więcej takich było Kościół wyglądałby inaczej.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.15 17:46
dla mnie jest c h u j e m jak rydzyk, jędraszewski itp. klesze k u r w y z kościoła katolickiego!
Leszek ty Żydzie, antysemicki kretynie2020.02.15 17:34
Leszek Ty antysemicki kretynie, nie powołuj się na FT jak słowa po angielsku nie znasz.
Sebastian Lorenc2020.02.15 17:29
Ale on nie przeprasza, że poparł Hołownię, tylko przeprasza za publiczne politykowanie. Szkoda, że nie stać na to innych duchownych, na przykład Rydzyka. Ale Rydzyk Szustakowi do pięt nie dorasta. Polecam rozmowy Szustaka z Litzą (Wilki dwa).
Mirek2020.02.15 17:42
Znowu sie Lewaczko produkujesz.Wybierz ONET,TVN tam wyrazaj swoje lewackie poglady
Sebastian Lorenc2020.02.15 17:47
A Ty, jak masz taką niespełnioną potrzebę wydawania poleceń, to może pobaw się ze swoim zmyślonym przyjacielem, on Cię będzie słuchał, ja nie.
korektor z frondy2020.02.15 18:46
Mirku, popracuj nad interpunkcją, bo nie zdasz do kolejnej klasy.
matis892020.02.15 17:48
Czyli jest zwykłym podłym tchórzem jeżeli przeprasza za odniesienie do polityki do którego ma pełne prawo, a nie ma jaj by przeprosić za dzieła szatana przeciwko Jezusowi które wsparł w polityce. Zresztą Bergoglio jest politykiem nad politykami, uwielbia wręcz politykować i lewakoateistom się to bardzo podoba. A Szustak, to nie czuje się obywatelem Polski, Polakiem, że przeprasza za głos w sprawie polityki która dotyczy wszystkich, a on nawet na wybory nie chodzi od 20 lat jakby miał Polskę gdzieś. Podły tchórz i facet bez jaj.
Sebastian Lorenc2020.02.15 17:55
Mati, co mnie Franciszek obchodzi, nawet nie jestem katoliczką. Słucham rekolekcji Szustaka i Litzy i podobają mi się. Szustak trafia do młodzieży, pomaga chorym. Jest szczery i autentyczny w tym co mówi i robi.
matis892020.02.15 18:49
Jeżeli nie jest kapłanem, katolikiem tylko lewakoateistą i działa jako humanista, ekolog, działacz humanitarny, społeczny to może i byłby szczery. Ale nie jest ani szczery ani autentyczny nosząc szaty zakonne i w nich się pokazując. Jest wręcz zakłamany. Do tego tchórz, facet bez jaj i jak widać z Polską to on się mało identyfikuje, nagle zainteresował się wyborami. Żyje sobie za kasę ludzi, w dostatku i luksusie, podróżuje po całym świecie, zwiedza sobie piękne miejsca. Skromny i szczery faktycznie że aż lewakoateiści pochwalają sypanie mu kasy na tacę na te podróże po świecie.
Sebastian Lorenc2020.02.15 18:53
Mati, on zarabia na te podróże, napisał wiele książek, nagrał audiobooki, jest autorem kanału biblijnego na YT. Nie musi żebrać na swoje pielgrzymki.
Marycha2020.02.16 0:35
Jak nie jesteś katoliczką,to po co ruszasz Rydzyka, tacy jakby najwięcej mają do powiedzenia chociaż powinni zamknąć buzie
HSP2020.02.16 14:16
A ty Marycho nie jesteś w PO a o PO się pewnie też wypowiadasz.
Jan2020.02.15 17:56
Co ty dziewczynko bredzisz?
Sebastian Lorenc2020.02.15 17:57
Bardzo rzeczowy komentarz. Wiele wnosi do dyskusji.
AVA2020.02.15 18:30
Tu nie chodzi o publiczne politykowanie, a popieranie pseudokatolika. Każdy kapłan, tak samo jak i ty, ma prawo do ujawniania swoich poglądów. Ale wam się ciągle marzy kneblowanie księży.
Sebastian Lorenc2020.02.15 18:34
Nam? Ja tu jedna jestem i nic takiego mi się nie marzy. Uważam tylko, że niektórzy za bardzo skupiają się na polityce, zapominając o prawdziwej roli duchownego. Rozumiem, że każdy katolik zagłosuje na Dudę? No to zobaczymy ilu mamy katolików w kraju.
Urszula2020.02.16 11:37
Też mnie dziwi to wieczne odnoszenie do mnie "Wam". Zastanawiam się kto to jest ten "wam". Może to jakiś skrótowiec jest. :D
lewak2020.02.15 18:44
Słuchałaś kiedyś RM czy TV Trwa, że tak się wypowiadasz o o. Rydzyku?
Sebastian Lorenc2020.02.15 18:47
Oczywiście, nigdy nie komentuje czegoś, czego nie znam. Ale długo nie wytrzymałam, nie jestem masochistką. Rydzyk to dla mnie nie duchowny, nie ksiądz.
lewak2020.02.15 18:51
Co usłyszałaś: różaniec, Anioł Pański? Co w tym złego? I kim jesteś żeby określać kto jest księdzem, a kto nie?! Przecież nie jesteś ani katoliczką, ani chrześcijanką, więc skąd masz takie uprawnienia?
Sebastian Lorenc2020.02.15 18:56
Akurat w tym nie ma nic złego, jeśli tylko tego szukasz w rozgłośniach katolickich to polecam Radio Józef. Nie jestem katoliczką, ale potrafię rozróżnić dobro od zła. Człowieka uczciwego, od krętacza zbierającego pieniądze od naiwnych emerytek.
lewak2020.02.15 19:07
Gdzie jest zło?! CO robi z tymi pieniędzmi od staruszek? Hmmm, pewnie pije szampana, zajada kawiorem i rozbija się maybachem.... Pewnie takie jest Twoje wyobrażenie... Może jednak idzie to na utrzymanie RM i TV? Powiedz mi, co te staruszki mają robić i czego słuchać?
Sebastian Lorenc2020.02.15 19:11
Każdy może robić co chce, słuchać czego chce, głosować na kogo chce i wypowiadać się na forach internetowych. Nikt z powodu swoich poglądów politycznych nie jest gorszy, ani lepszy, nie jest złym katolikiem, czy dobrym katolikiem. Ktoś, kto nie popiera Partii i Dudy też może być Polakiem i patriotą.
lewak2020.02.15 19:19
Gdzie napisałem, że jeśli się nie popiera Dudy, a popiera Partie nie jest Polakiem?
Katolik2020.02.15 19:23
Odniosłam się do ogółu komentarzy pod tym tematem. Przerażających komentarzy.
lewak2020.02.15 19:34
Odniosę się do ogółu, nie tylko na tym forum i portalu... Prowokujecie, obrażacie i na co liczycie? Nie popieram chamstwa...
Sebastian Lorenc2020.02.15 19:38
Ja też nie. I co z tego? Nigdy nie jestem chamska, a zobacz komentarz "katolika" poniżej. Tylko, że on nie jest dla ciebie chamski, bo atakujący lewaczkę, a wtedy wszystko jest dozwolone i usprawiedliwione.
lewak2020.02.15 20:14
Widziałaś komentarze obrażające katolików? Podobają ci się, czy je tutaj skrytykujesz? Nie znam gościa i nie wiem kim jest? Powiedz mi z jakich funduszy jest sponsorowane R.Józef?
Sebastian Lorenc2020.02.15 20:23
To nie komercyjne radio, na pewno nie mają państwowych dotacji, jak sobie radzą nie mam pojęcia, mój znajomy zakonnik jest fanem tego radia, zapytam.
lewak2020.02.15 20:41
Hmm... notatek nie robisz ale wiesz, kto ma dotacje państwowe... Pozdrawiam i do następnego... Zapytaj się
Sebastian Lorenc2020.02.15 20:27
Tak, chamskie komentarze uderzające w religię, w sacrum, też są okropne.
lewak2020.02.15 19:37
Ogólnie to nie wykazałaś, że o.R to zły człowiek, zero dowodów. Oczywiście nie jest ideałem, jak każdy i również Ty.
Sebastian Lorenc2020.02.15 19:46
Nie ma ideałów. Ale Rydzyk to zakonnik, ksiądz, rażą mnie jego tendencyjne wypowiedzi, atakujące nielubianych polityków, społeczników, ludzi o innej orientacji, Żydów. Ten numer konta przewijający się między zdrowaśkami. Sorry, ale to nie dla mnie.
lewak2020.02.15 19:57
Jednak nie słuchałaś RM, bo między zdrowaśkami nie ma nr konta , ani ataku na Żydów... Żyjesz wymysłami innych, którzy atakują o.R bo go nie lubią, gdyż ma inne wyobrażenie o świecie i zarażają tą "nienawiścią" innych... to tyle... Jeśli możesz podaj jakieś konkretne przykłady ataku na innych...
Sebastian Lorenc2020.02.15 20:00
To "między zdrowaśkami, to był skrót myślowy. No sorry, ale nie robię notatek, za to Fronda i inne katolickie portale czasem go cytują. To mi też wiele mówi.
lewak2020.02.15 20:46
Pewnie cytaty typu: " jak ja nienawidzę tych i tamtych, i wyzywam żeby uciąć im głowy". Nie mogłem się powstrzymać :) Pozdrawiam
lewak2020.02.15 19:08
Wybacz, na 100% nie słuchałaś RM, a jeśli tak, to za krótko...
HSP2020.02.15 21:56
Ja słuchałem dość długo i jestem pewien ,że powinien być biznesmenem nie księdzem. Nie rozlicza sie z pieniędzy, ma urzędy torunskie w kieszeni dostaje dotacje tylko dlatego, że ma media a politycy chcą by te media były im przychylne więc moje podatki na noego idą wbrew mej woli. Jego tak zwane dzieła mnie nie dotyczą, nic z tego nie mam. To święta krowa prawicy. Radio i Trwam zaangażowane mocno w politykę i bardzo subiektywne. Tam Bóg robi za totem.
Yoshka2020.02.16 2:27
Spokojnie, Rydzyk, a właściwie Tadeusz Kordaszewski (bo tak się na prawdę nazywa po ojcu), żadnym księdzem nie jest, nikt go nie wyświęcił nigdy na kapłana - jest biznesmenem i to całkiem prężnym.
kiki2020.02.16 2:34
droga pani sama pisze ze nie ocenia innych a jednak mocno skupiła sie na ojcu Rydzyku To efekt wieloletniego Hejtu Ja również ogladam tv Trwam i nie ma tam żadnej agresji ŻADNEJ wiec niech pani nie kłamie Nie porównuj osób -stwierdziła pani ze jest na pewno lepszy niż oR a skąd to pani wie Tak Rydzyk zostanie zapamiętany za to co stworzył zrobił i pomoc charytatywna a za co będzie zapamiętany o Szostak - Langusta na planie- i popieranie aborcji i homoseksualne zwiazki i ze na Sadzie Ostatecznym rozliczać nas będą świnie nie Bóg
katolik2020.02.15 19:17
jestes zwykłą sucza lewacką , puszką na spermę rozkłądająca nogi . Co ty możesz wiedzieć o duchownych....wytrzyj buźke ze spermy kochanka i idź spać.
serio?2020.02.16 4:21
jak możesz mieć nick katolik jednocześnie plując takim jadem, wstyd. Hipokryzja, rzygać mi się chce
bea2020.02.15 19:18
OJ Rydzyk najlepszy prorok w Polsce ktory ewangelizuje Polakow bez herezji
tomasz2020.02.15 21:01
Agnieszko to ty się zastanów zanim coś powiesz. Człowiek ma prawo się pomylić. Natomiast tobie chyba coś się poprzestawiało w głowie od tego krytykowania. Najwyższy czas żebyś zrozumiała to co piszesz bo na razie z tego co tu widać nic do niczego nie pasuje. z jednej strony krytyka Rydzyka z drugiej Szustaka . pytanie o co ci chodzi ? Bowiem coś ci się poprzekręcało w głowie i powstał chaos myślowy pomyśl zanim coś napiszesz. Mam nadzieję że przeczytasz.
Sebastian Lorenc2020.02.15 21:17
Nie krytykuję Szustaka, bardzo go cenię. Szustak się nie pomylił, przeprosił za publiczne poparcie kandydata, ale powiedział, że to nie zmienia jego poglądów. W sumie nie wiem o co Ci chodzi. Twoja wypowiedź jest bardzo chaotyczna i świadcząca o braku umiejętności czytania ze zrozumieniem..
antykatolik2020.02.15 21:21
A gdzie ona Szustaka krytykuje???? Ty umiesz czytać?
Leszek 2020.02.15 17:26
Tak jak Dudus puszczajacy oko do Biedronkowcow. Szwajcaria wstrzymuje wdrażanie 5G w związku z potencjalnym ryzykiem BY REDAKCJA · 14 LUTEGO 2020 Szwajcarska agencja ochrony środowiska Bundesamt für Umwelt (Bafu ) wstrzymała bezterminowo wdrażanie sieci 5G w związku z potencjalnymi zagrożeniami dla zdrowia mieszkańców. Decyzja zapadła po tym, jak kilka kantonów wprowadziło własne zakazy z tych samych powodów. Pod koniec stycznia Bafu wysłał pisma do władz kantonów, informując że wdrożenie 5G nie nastąpi. Zgodnie ze strukturą administracyjną kantony udzielają licencji na infrastrukturę telekomunikacyjną ale rząd federalny w Bernie odpowiada za jej ramy. Szwajcaria wstrzymała wdrażanie 5G w związku z potencjalnymi zagrożeniami Agencja ochrony środowiska uzasadnia decyzję koniecznością dalszych badań pod kątem potencjalnego wpływu promieniowania sieci 5G na zdrowie i środowisko. Jak dotąd – uzasadnia- nie ma żadnej opinii eksperckiej ani kryteriów na świecie w oparciu o jakiekolwiek wiarygodne badania by można było ustanowić punkt odniesienia. Największa w kraju firma telekomunikacyjna Swisscom, oświadczyła, że ​​będzie nadal rozwijać swoją infrastrukturę 5G, nawet jeśli będzie działać z ograniczoną przepustowością. Obiecała klientom, że prędkości przesyłu 2 Gb/s jest możliwa do osiągnięcia osiągnąć bez nowych masztów. Swisscom zaznaczył, że rozumie „obawy związane z wdrażaniem technologii 5G i dodał, że „nie ma dowodów na to, że promieniowanie z masztów antenowych w granicach wartości granicznych niekorzystnie wpływa na zdrowie ludzi”. Rzekomo technologia 5G wykorzystuje częstotliwości podobne do 4G, które już poddano „kilku tysiącom badań”, a limity norm szwajcarskich są „10 razy surowsze niż zalecane przez Światową Organizację Zdrowia” Szwajcaria bez technologii 5G? Szwajcarska opinia publiczna jest podzielona, większość jednak obawia się skutków. Liczne protesty przeciwko wdrażaniu nowej technologii odbyły się m.in w Bernie, Zurychu i Genewie. W tej chwili dwa kantony zbierają 100 000 podpisów. Jeżeli uda się je zebrać, co nie powinno być trudne odbędzie się krajowe referendum w sprawie wdrożenia 5 G. Gdy obywatele w referendum opowiedzą się za niewykorzystywaniem 5G zapis znajdzie się w konstytucji tego kraju. Źródło: Financial Times [1]
diki2020.02.15 20:54
bez przesady z tym bezprzewodowym internetem... czy światłowody są aż tak drogie ? w zasadzie przepustowość nieograniczona..to znaczy ograniczona tylko sprzętem na końcach ... co nie stać na ? bo to jest właśnie pazerność dużych firm bo bezprzewodowo taniej a że zdrowie nie przetestowane ...i coś wyjdzie za 50 lat to co ich (te firmy) obchodzi przecież można układać równolegle z rurami wszelakimi (obok) powłoka jest o wiele droższa niż żyły światłowodowe...w środku...ale w zasadzie już kabel z wieloma żyłami cenowo jest porównywalny do kable telekomunikacyjnego z miedzi...który jakoś strasznie drogi nie jest.. ceny spawania też spadły i to mi się podoba w Szwajcarii ... u nas powinni postąpić tak samo...
Michał Pasierb 2020.02.15 17:24
To co? Już nie pójdzie głosować na Hołownię?? Bo się zrobił raban? ....Infantylizm
ASTOM2020.02.16 19:28
Ilu mamy takich księży i skąd się wzięli? Z przydziału służbowego z sb? Całe lata się uwiarygodniają żeby w odpowiednim momencie mieszać ludziom w głowach.
Alicja2020.02.17 10:38
on nie powiedział ,że zmienił zdanie co do Hołowni. On tylko przepraszał ,że wyraził publicznie swoje preferencje polityczne
Krystyna2020.02.17 11:46
Zakonnik zrobił to co chciał - agitację wyborczą wśród młodych ludzi. To się stało, i się nie odstanie! Teraz napisał, że przeprasza, młodzież być może jest tym gestem skołowana trochę. Za to pan Hołownia dostał konkretne poparcie, i żadne przepraszam tego nie zmieni..
Antek z Czerniakowa2020.02.15 17:22
Bo to tylko nędzna ludzka chorągiewka na wietrze...
ewa2020.02.16 4:28
O. Szustak, tak duzo ojciec ma pracy poza powolaniem. A czy ojcu starczy czsu naumacnianie sie w wierze , szukanie Jezusa/
poPO=kurw...i zodzieje2020.02.15 17:21
PRZEINACZANIE SŁOWA BOŻEGO panie szustak za to jest Piekło , a ty jesteś bajkobajarzu w tym mistrzem!!!!!! to ze schudłeś wcześniej bedąc SPASIONYM knurem nic nie zmieniło
Micek2020.02.15 20:50
a za nienawiść do bliźniego nie będzie piekła, kaznodziejo na zawołanie?
przedszkole kiedys sie konczy..2020.02.15 23:12
za to ze sie nie odroznia nienawisci od mowienia PRAWDY o OSZUSCIE - tez mozna trafic do piekla,,,
blumkwist2020.02.15 21:23
Czasem się z o. Szustakiem nie zgadzam...ale wyzywać kogoś od knurów i do tego osobę duchowną, to żeś się chłopie zagalopował. Czy Ty jesteś katolikiem?...jeżeli tak to, to do czegoś zobowiązuje...
katolik mowi prawde, nie ladne klamstwa, czyz nie?2020.02.15 23:23
osoba duchowna nie manipuluje, nie deformuje Biblii,czyli nie klamie, nie promuje falszywych idoli, nie uzywa wulgarnych slow, nie promuje antychrzescijanskich mediow i heretykow ... mało?... sa setki innych przykladow na perfidne zwodzenie tego oszusta udajacego duchownego... kiedys trzeba nazwac go po imieniu ..tym bardziej, ze zwodzi, oszukuje nie dzien, dwa, tylko LATA CALE...
Obłudnicy to plemie żmijowe2020.02.15 23:55
Pan Jezus o oszustach intelektualnych i duchowych takich jak Holownia czy Szustak tez wyrazal sie bardzo ostro, po prostu mowil prawde, to nie byla nienawisc. np. Mateusz 13-14 Marny wasz los, przywódcy religijni i faryzeusze! Jesteście obłudnikami! Zamykacie ludziom dostęp do królestwa niebieskiego! Sami nie wchodzicie i innym nie pozwalacie wejść! 15 Marny wasz los, przywódcy religijni i faryzeusze! Jesteście obłudnikami! Obchodzicie cały świat, aby nawrócić jednego człowieka. A gdy już się tak stanie, robicie z niego syna piekła, dwa razy gorszego niż wy sami.
Wierzący2020.02.16 0:25
Idź do księdza biskupa Szkodonia, żeby cię przytulił i pobłogosławił.