26.10.13, 09:44Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. Wikimedia Commons)

O co PiS walczy z o. Rydzykiem? Miejsca w eurowyborach?

Andrzej Stankiewicz przypomina tekst z "Naszego Dziennika", który okazał się szokiem dla Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o artykuł mocno krytykujący partię po przegranym referendum warszawskim. Oberwało się nie tylko Adamowi Hofmanowi, który był twarzą kampanii i ale także sam Jarosław Kaczyński, co zostało uznane za bezprecedensowe. 

„Swoim, niestety, pretensjonalnym tonem tylko potwierdzał narrację Platformy straszącej, że gdy prezydent zostanie odwołana, warszawscy wyborcy zobaczą w telewizji radosną twarz Jarosława Kaczyńskiego" - można było przeczytać w "Naszym Dzienniku". Media chóralnie orzekły, że to początek wojny na linii Toruń - PiS. Chociaż sami posłowie partii Kaczyńskiego mówią, że żadnej wojny nie ma i nie będzie, to jednak nie trudno zauważyć, że relacje pomiędzy szefem Radia Maryja a Jarosławem Kaczyńskim mogły ulec pogorszeniu. 

Zdaniem Stankiewicza, przyczyną konfliktu są zbliżające się eurowybory i układanie list wyborczych do PE. "Ojciec dyrektor chce dostać dobre miejsca dla swoich faworytów pod groźbą zawieszenia poparcia dla PiS. Podczas referendum warszawskiego pokazał, że może to zrobić – toruńskie media zachowały dystans do PiS podczas kampanii" - czytamy w "Rz".

"Wciąż istnieje groźba, że może poprzeć Ziobrę" - mówi gazecie wpływowy polityk PiS. Faworytem szefa Radia Maryja ma być europoseł Mirosław Piotrowski. Zakonnik ma zabiegać o poparcie także dla Urszuli Krupy. 

MBW/Rp.pl

Ryszard Czarnecki dla Fronda.pl: Nie damy się podzielić, ani zniszczyć

Jaworski dla Fronda.pl: Konflikt pomiędzy PiS a o. Rydzykiem? To zakwestionowanie niezależności dziennikarzy w Polsce


Komentarze

anonim2013.10.26 9:56
a ten dalej swoje:) takie obsesje trzeba leczyć u psychiatry...
anonim2013.10.26 10:40
E tam, prof. Jerzy Robert Nowak cały czas krytykował w RM PiS za to, że nie chce się połączyć z innymi patriotycznymi partiami i stowarzyszeniami (wypunktowywał także inne rzeczy). Więc taka krytyka to nic nowego.
anonim2013.10.26 11:07
Byłaby to dobra okazja żeby wreszcie uwolnić się od kłopotliwego alianta. Ziobry i tak nie wypromuje bo to już raczej nieprawdopodobne bo tamtemu pozostaje jedynie celowanie w inny target. Siła tej rozgłośni na wyborcę po tym jak w 2007 przegrał ich pupilek "Gejztych" jest zbyt przeceniana.
anonim2013.10.26 12:09
Podstawowym problemem jest to, ze jakis zakonnik moze mieć wpływ na to kto będzie w Polsce europosłem.
anonim2013.10.26 12:18
Odwracanie opinii od problemów rządu. Dobre dla "inteligentnych" z Londynu.
anonim2013.10.26 12:44
pawel od 2 tys lat Kościół angazuje się w politykę.Oddajcie Bogu co Boskie a cesarzowi co cesarskie.Mieszkasz w dżungli ,że takie rzeczy sa ci nieznane?
anonim2013.10.26 13:25
no i powoli wychodzi szydło z worka a właściwie zapędy polityczne z toruńskiego dyrektora. to taki mój mały komentarz dla tych, którzy jeszcze mają jakieś wątpliwości o co chodzi dyrektorowi z Torunia.
anonim2013.10.26 18:49
Ale pierdoły! I Fronda się do tego przyłącza!