19.10.18, 10:30

O. Tadeusz Rydzyk: Na kogo głosować w tych wyborach? Nie na tych, którzy niszczą naszą cywilizację

„Nie wybierajmy ludzi, którzy niszczą cywilizację chrześcijańską. Wybierajmy ludzi prawych, ludzi światłych, ludzi wierzących, ludzi, którzy udowodnili swoimi czynami, że są z Chrystusem, że są z naszą Ojczyzną” – apeluje o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Publikujemy poniżej całe wezwanie o. Tadeusza Rydzyka, pierwotnie opublikowane na łamach portalu Radia Maryja.

***

Szanowni Państwo, kochana Rodzino Radia Maryja!

Patrząc na obecną rzeczywistość w Polsce i w świecie, przypominają się prorockie słowa św. Jana Pawła II. Jeszcze jako kardynał, odwiedzając Stany Zjednoczone w sierpniu 1978 r. w ostatnim swym wystąpieniu we wstrząsających słowach opisał kryzys Kościoła i świata. Powiedział: „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. Jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła, jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami, ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”. Widzimy, że to proroctwo św. Jana Pawła II spełnia się na naszych oczach. Również w naszej Ojczyźnie obserwujemy walkę przeciwko Kościołowi, przeciwko wierze w Pana Boga, widzimy walkę przeciwko rodzinie, przeciwko normalności. Tym bardziej zadajemy sobie pytanie, co robię, co każdy z nas robi? Zadajemy sobie to pytanie, by jeszcze owocniej ewangelizować, umacniać wiarę i miłość do Pana Boga wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, wszędzie, by w ten sposób uratować naszą Ojczyznę, pomóc światu, by nikt nie zatracił się na wieczność.

Zbliżają się wybory samorządowe. Zwróćmy uwagę na to, kogo wybieramy. Zobaczcie, ta nienormalność szerzy się w różnych miastach, wielkich miastach, tzw. parady, marsze równości, a w rzeczywistości nienormalności, wbrew prawu naturalnemu – zwróćmy na to uwagę. Nie wybierajmy ludzi, którzy niszczą cywilizację chrześcijańską. Wybierajmy ludzi prawych, ludzi światłych, ludzi wierzących, ludzi, którzy udowodnili swoimi czynami, że są z Chrystusem, że są z naszą Ojczyzną.

Dziękuję serdecznie, dziękujemy też za współpracę z Radiem Maryja, za wspieranie dzieł nowej ewangelizacji modlitwą i czynem.

mod/radiomaryja.pl