01.02.20, 14:45(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Objawienia Fatimskie. Łucja: ,,Poczułam, że stoi przede mną sam Chrystus''

13 czerwca 1917 roku w Fatimie Matka Boża podczas objawienia powiedziała do Łucji: „Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca”. Następnie pokazała trojgu widzących swoje serce ukoronowane cierniami: Niepokalane Serce Matki zatroskanej grzechami i wiecznym potępieniem swoich dzieci!

Maryja objawiła się w Fatimie trojgu pastuszkom – Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji, którym przekazała, że Pan Bóg pragnie ustanowić na świecie specjalne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Jedno, szczególne spotkanie młodego chłopca z Łucją pokazuje nam, że krzewienie nabożeństwa jest wolą nie tylko Matki Bożej, lecz także Jezusa, który sam potwierdził słowa przekazane pastuszkom przez Maryję oraz ujawnił, że Jego pragnieniem jest rozpowszechnianie go na całym świecie.

Tajemnicze spotkanie

Gdy 15 lutego 1926 roku Łucja wynosiła odpady z ogrodu, spotkała chłopca, który zapytał ją: „Czy to Ty rozpowszechniasz po świecie to, o co Matka Boża cię prosiła?”.

W tym momencie od chłopca zaczął bić niemal oślepiający blask. Łucja relacjonowała później, że od razu poczuła, iż stoi przed nią Chrystus. Oto dialog jaki wywiązał się między nimi:

„– Mój Jezu, Ty dobrze wiesz, co mi powiedział mój spowiednik w liście, który Ci czytałam. Powiedział, żeby to widzenie się powtórzyło, żeby były dane jakieś znaki potwierdzające i że przełożona sama nic nie dokona, aby to zdarzenie (fakt) mogło być znane całemu światu.

– To prawda, że przełożona sama nic nie może, lecz z moją łaską wszystko może (…).

–  Mój spowiednik pisał w liście, że to nabożeństwo jest światu niepotrzebne, ponieważ dużo ludzi przyjmuje Ciebie (Komunię Świętą) w pierwsze soboty miesiąca na uczczenie Matki Bożej i piętnastu tajemnic różańca.

– To jest prawda, moja córko, że wielu ludzi zaczyna, lecz mało kto kończy i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymać przyrzeczone łaski. Ja jednak wolę tych, którzy odprawią pięć pierwszych sobót w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż tych, którzy odprawią piętnaście bezdusznie i z obojętnością”.

Ta rozmowa zapaliła Łucję do dalszych starań o rozpowszechnianie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót. Otucha, jaką w jej serce wlała rozmowa z Chrystusem dodała jej sił i wzmocniła determinację.

Walka o krzewienie nabożeństwa

Łucja była bardzo zaangażowana w dzieło krzewienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót. 4 listopada 1928 roku napisała do swojego przewodnika duchowego, ojca Aparicio: „Żywię więc nadzieję, że nasz dobry Bóg natchnie Jego Ekscelencję do udzielenia zgody, bym spośród licznych cierni mogła zerwać kwiat, bym doczekała na ziemi nabożeństwa do matczynego serca Dziewicy Maryi.”

Pomimo niesłabnącego zaangażowania siostry Łucji biskup Leirii zatwierdził nabożeństwo pięciu pierwszych sobót dopiero 13 września 1939 roku, po wybuchu drugiej wojny światowej. W ten sposób zaczęło ono zyskiwać popularność nie tylko w portugalskich diecezjach i parafiach.

Widząca z Fatimy wiedziała, że musi ono rozpowszechnić się na cały świat. 2 grudnia 1940 roku napisała do papieża Piusa XII: „Błagam Jego Świątobliwość o rozkrzewienie nabożeństwa po całym świecie!”. I tak dotarło ono rzeczywiście do wszystkich odległych zakątków ziemi.

Pragniesz odprawić nabożeństwo pięciu pierwszych sobót? Zobacz, jak to zrobić!

 

bz/twojawalkaduchowa.pl

Komentarze

Azazel2020.02.3 8:52
Ktoś, kto wymyślił tę historyjkę, znalazł nie do końca rozwinięte dzieciaki i zrobił w konia miliony ludzi, powinien być guru wszystkich PR-owców świata. A przede wszystkim Kurskiego.
Jan Radziszewski2020.02.3 7:56
człowiek ma od Boga wszystkie środki do życia. On jest Dobroczyńcą. Trzeba więc być Mu wdzięcznym i okazywać to przez wysiłek poznawania Go. Ze względu na szacunek wobec swego rozumu. Człowiek upośledzony umysłowo, niedorozwinięty, nie jest wdzięczny temu, kto się o niego troszczy, bo nie rozumie właściwie wartości tej troski. Wobec osoby, która go myje i karmi, prowadzi lub kładzie na posłanie, czuwa, żeby nie przydarzyło mu się coś złego, żywi nienawiść, bo – okrutny z powodu swej dolegliwości – myli pielęgnację z dręczeniem. Człowiek, który uchybia wobec Boga, jest kimś, kto hańbi samego siebie, bo jest wyposażony w rozum. Tylko upośledzeni i szaleni nie radzą sobie z odróżnieniem ojca od obcego, dobroczyńcy od nieprzyjaciela. Człowiek rozumny zna swego ojca i dobroczyńcę. Znajduje radość w coraz lepszym poznawaniu go oraz rzeczy, których nie zna, bo wydarzyły się przed jego narodzeniem. Lubi poznawać to, czym obdarzył go ojciec lub dobroczyńca. Tak trzeba postępować także wobec Pana i okazywać, że jest się kimś inteligentnym, a nie bezrozumnym. Ale zbyt wielu w Polsce przypomina szaleńców, którzy nie rozpoznają ani ojca, ani dobroczyńcy.
LESZEK2020.02.2 22:37
JEZU WYBACZ IM
Urszula2020.02.2 12:01
"23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą9. (Mat. 24: 23-28)
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.2 12:29
No i?
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.2 11:58
Halo panie psychaiatro! Tak słucham? Chrystusa widzę. Zapraszam na oddział :)
Jan2020.02.12 12:50
Że "Ateista" i że "Durny Gej" - to zgoda. "Polaka" w to nie mieszaj.
JAGODA2020.02.2 1:40
BOŻE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY, BŁAGAM CIĘ ZA WSTAWIENNICTWEM BOGURODZICY DZIEWICY MARYI, ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA, WSZYSTKICH ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH, O TĘ WIELKĄ ŁĄSKĘ POKONANIA SIŁ CIEMNOŚCI NA POLSKIEJ ZIEMI I NA CAŁYM ŚWIECIE ! ODWOŁUJEMY SIĘ DO ZASŁUG MĘKI PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA I JEGO PRZENAJDROŻSZEJ KRWI, PRZELANEJ ZA NAS ................Amen.
bluźnisz , nawróć się 2020.02.2 7:10
Swoją modlitwę skieruj do Boga za pośrednictwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela!
Jagoda2020.02.2 19:44
Czy umiesz czytać? czy wiesz co czytasz? Wątpię! Jakim prawem masz mnie pouczać, jak mam Modlitwę skierować?? Kimże jesteś? Powinieneś wiedzieć, że to są podstawowe, proste sprawy dla Katolika , a ty nie wiesz! Nie jesteś Katolikiem, to widać ! P.s. To nie były moje słowa w w/w we wpisie, tylko początek cytatu: "Potężny Egzorcyzm do Św. Michała Archanioła"! Jest on długi, przytoczyłam początek! Więc, nie ja kieruje, tylko przytaczam słowa! W Św. Trójcy, jest również Jezus! Gdyż Św. Trójca przecież to : Bóg Ojciec, Syn Boży-Jezus, Duch Święty! Sadząc po twoim nicku, widać, że to ty powinieneś sie nawrócić! Wiem, że robisz sobie "jaja"! Ale ja cię, jako ateistę uświadamiam, bo prostych rzeczy nie wiesz isię plączesz, gubisz ! My to od razu wychwycamy ! A potem masz obciach !
szukam i ufam, że za sprawą Ducha świętego znajdę 2020.02.3 8:16
Nie jestem ateistą. Staram się być jak Berejczycy. Wiele spraw w naszym katolicyźmie mi się nie zgadza z Ewangelią.
anonim2020.02.1 21:45
O Boże mój, wierzę w Ciebie uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i miłuję Ciebie. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie uwielbiają, Tobie nie ufają i Ciebie nie miłują. Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty. W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję i ofiaruję Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa obecnego na ołtarzach całego świata jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca, i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi proszę Cię o łaskę nawrócenia biednych grzeszników.
Alojzy Siusiajda2020.02.1 20:49
Komu stoi ?bo nie chce mi się czytać
edi2020.02.1 17:36
Maryjo Królowo Polski wybacz tym bluźniercom na forum - nie wiedzą co czynią - PRZEPRASZAM CIĘ ZA NICH MARYJO !
leszczyna2020.02.1 22:45
Naprawdę myślisz, że nie wiedzą, co czynią? Oni świetnie wiedzą, co czynią, i dlatego to czynią. Aż tacy głupi nie są. Niech sami za siebie przepraszają.
Milena2020.02.2 1:30
Oni z każdego słowa przed Bogiem na Sądzie będą rozliczeni! Z każdego złego uczynku! Jaką miarą tu mierzą, taką i oni będą zmierzeni ! Niestety, bedzie wtedy za późno ! Oby się opamiętali !
anonim2020.02.2 11:57
Ty też. Za osądzanie innych bo nie masz do tego prawa
leszczyna2020.02.2 16:05
Uznajesz na nieuprawnioną reakcję na bluzgi na publicznym forum? Proponujesz zniesienie wymiaru sprawiedliwości?
Jan Radziszewski2020.02.3 8:02
Biada tym którzy jak Raabe są tzw sprawiedliwymi - ci większy cięższy wyrok kary otrzymają
anonim2020.02.1 17:35
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
BOGAnieMA2020.02.1 16:28
Czemu w dobie telefonów z kamerami takie cuda już się nie zdarzają?
Jan Radziszewski2020.02.3 8:11
co konsomolec z ZSRR się odezwał ten który pozdrawia swoich towarzyszy Boga NIET i NIE BUDIET - właśnie w tym temacie jesteś niedoinformowany co widocznie na egzekutywie sekretarz nie powiedział tzn nie ujawnił chodźby Mahomet w piekle https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os
andrzejhahn32020.02.1 16:22
ta imbecylka lucja poczula zapewne bolca w od............bycie i uznala to za objawienie
andrzejhahn32020.02.1 16:21
kolejne idiotyzmy katolickiej kloaki
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.1 16:03
N a w p i e r d a l a ł y się dzieciaki z głodu jakiś grzybów halucynogennych i miały wizję! czemu teraz w dobie internetu i telefonów z kamerkami nie ma takich spotkań? no czemu się k u r w a pytam! wstydzi się jezus czy jego matka?
anonim2020.02.1 21:40
Nie ma ,coś mało się orientujesz.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.2 11:59
boski wpis w samo sedno! Me loves You :)
wszystko przez ten metan2020.02.1 16:00
@Stachu Pamietaj matole o cierpiących pingwinach.
acotomadorzeczy2020.02.1 15:39
I ani słowa nie wspomniała o Polsce?
Jesus Christ Superstar2020.02.1 15:19
A czy Chrystus miał wielką fujarkę w ręku?
andrzejhahn32020.02.1 16:23
jezusek uwielbial meskie dupcie
Milena2020.02.2 1:20
BOŻE ZMIŁUJ SIĘ NAD NIM I NAD NAMI! PRZEBACZ JEMU I NAM! TY TO WSZYSTKO WIDZISZ I WIESZ , JAK BARDZO TEN TWÓJ RODAK ŻYD, KELLER, MOŻE NIENAWIDZIĆ BOGA I LUDZI !? TY WIESZ ZA CO? TY JEZU CHRYSTE WSZYSTKO WIESZ ! Opamiętaj się ! Jako homoś , żyjesz w skrajnej rozpuście, gdzie króluje HIV! Dusza twoja jest oziębła i skrajnie wyrachowana, bardzo nieszczęśliwa i nastawiona tylko na Zło ! ŻRÓDŁEM TEGO JEST NEGACJA BOGA I KOŚCIOŁA ! STOSUJESZ BLUŻNIERSTWA! PRÓBUJESZ INDOKTRYNOWAĆ NAS LEWACKĄ IDEOLOGIĄ ! TA TWOJA HOMOIDEOLOGIA , TO WSPÓŁCZESNA ODMIANA MARKSIZMU, I PROWADZISZ WOJNĘ Z BOGIEM I KOŚCIOŁEM! Stosujesz perwersyjny program ateizacji ! Ale im bardziej tak ROBISZ,, tym bardziej my zwieramy swoje szyki ! Nic nam nie zrobisz ! Wybij to sobie z głowy ! KRÓLUJ NAM CHRYSTE, ZAWSZE I WSZĘDZIE ! AMEN ! KTÓŻ, JAK NIE BÓG !
Katol2020.02.1 15:17
Dlaczego Chrystus objawił się dzieciom, może był pedofilem?
anonim2020.02.1 21:39
Jakbyś był na prawdę katolikiem ,a nie podszywał się pod niego to byś to wiedział i nie blużnił byś przeciw Bogu.
STOIK2020.02.4 11:59
ŁUCJA ; ,, POCZUŁAM , ŻE STOI ......'' .!!!!!!!!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.1 15:12
Mam podobne doświadczenie. Wynosiłem odpady z ogrodu, a tu nagle jak z pod ziemi wyrósł jakiś chłop. W tym momencie dookoła chłopa zaczął bić niemal oślepiający niebieski blask. Okazało się, że to nie Chrystus, tylko Straż Miejska. Takie to miałem objawienie.
anonim2020.02.1 17:34
kpij sobie kpij
Pawlo2020.02.1 18:45
Jest takie powiedzenie :Uważaj waść co mówisz bo nie weisz z kim tańczysz - żebyś się za niedługo nie czołgał na kolanach i prosił o łaskę i przebaczenie!
anonim2020.02.1 18:52
Już teraz się czołgam i błagam o przebaczenie za moje przewiny. A to co piszę? Zaprawdę powiadam Ci, że mam misję od BOGA i to co piszę kierowane jest JEGO ręką.