23.09.20, 08:22Św. ojciec Pio z Pietrelciny, stygmatyk

Objawienia końca świata świętego Ojca Pio

Ojciec Pio z Pietrelciny znany jest jako stygmatyk, mistyk, czy doskonały spowiednik. Zakonnik miał nadprzyrodzone wizje dotyczące zmarłych dusz, przyszłości świata i jego końca. 

Francesco Forgione, czyli o. Pio z Pietrelciny o swoich wizjach pisał często do swojego kierownika duchowego i przyjaciela o. Augustyna.  Już od najmłodszych lat pojawiały się u niego niesamowite umiejętności. W wizji zapowiadającej jego powołanie, jakiej doświadczył w grudniu 1902 roku, gdy medytował nad swoją przyszłością, zobaczył dostojnego mężczyznę odzianego w światło. Mężczyzna wziął go za rękę i powiedział: „Pójdź za mną i walcz jak dobry żołnierz”.

Zwykle po wizjach miały miejsca starcia z szatanem. 

Ojcu Pio ukazywały się również dusze czyśćcowe. Gdy zakonnik odpoczywał na swoim łóżku w klasztorze, zjawił się u niego człowiek, który oznajmił, że jest duszą czyśćową i nazywa się Pietro di Mauro. Zginął w pożarze 18 sierpnia 1908 roku. Poprosił ojca o odprawienie mszy świętej za niego.

Okazało się, że taki pożar rzeczywiście miał miejsce w przeszłości. Eucharystię odprawiono.

O. Pio zapowiadał również przyszłe losy świata, miewał wizje dotyczące dnia sądu ostatecznego. To 15 stycznia 1957 roku miało miejsce jedno z najbardziej znanych widzeń mistycznych. Widzenie trwało 3 dni i 3 noce. 

- Godzina mego przyjścia, czyli sądu dla jednej trzeciej ludności, jest bliska. (…) Przy tym przyjściu będzie jednak Boże miłosierdzie, a równocześnie twarda i straszna kara. - pisze Zbigniew Kozłowski w książce "Świat objawiony", przywołując wizję o. Pio, w której zobaczył Jezusa.

Jak wynika z widzenia - powstaną snopy ognistych strumieni padających na ziemię. Po sobie będą następować trzęsienia ziemi, ulewy. Noc będzie bardzo mroźna, wiatr będzie huczał, po pewnym czasie nastąpią grzmoty, a na ziemię zostaną zesłani Aniołowie Pokoju, którzy przyniosą ducha pokoju ze sobą.

Powaga czasu skłania Mnie do zwrócenia uwagi wszystkim, że to wielkie niebezpieczeństwo grozi ludzkości, jeżeli się ona nie zmieni” – zapowiada Chrystus. 

- Od Budapesztu do Norymbergi i od Drezna do Berlina linie te zajęte będą wojskiem. (…) Wskutek powodzi zginą wsie i miasta. Południowa Anglia z północnym brzegiem zniknie, Szkocja ocaleje. Na zachodzie ziemia zniknie, a powstaną nowe lądy. Zginą Nowy Jork i Marsylia. Paryż będzie zniszczony w dwóch trzecich. Reisten, Augsburg, Wiedeń zostaną oszczędzone. Augsburg i kraje na południe od Dunaju nie odczują skutków wojny - czytamy

Jednak nie znamy dnia, ani godziny. Warto więc starać się o życie w łasce uświęcającej.

 

bz/aleteia.pl/fronda.pl

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 19:13
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
Anonim2020.09.24 17:13
Snop, wiązka ognia, przypomniana cztery dni temu. Tytułem ostrzeżenia?
feer2020.09.23 20:22
każdy niby święty który ma widzenie końca świata...ma widzenie od Szatana...bo nawet Jezus mówił, że nie wie niczego nt końca świata...tylko Bóg Ojciec wie...
Waarnemer2020.09.23 22:05
Jezus nie mówił, że nie wie niczego o końcu świata, tylko mówił że nie zna jego czasu - dzień końca świata jest znany tylko Bogu Ojcu.
MaxFiend2020.09.23 19:54
Wizje jak opisy pierwszej wojny światowej z czasów młodości o. Pio :-D
Paweł2020.09.23 10:11
Reisten? Co to jest lub gdzie?
I nie pomogą nawet "poświęcone świece"2020.09.23 8:51
na te "snopy ognistych strumieni padające na ziemię" ? Nie zastanawiało nigdy was dlaczego te wszystkie wizje "piekła" i "końca świata" w wydaniu psychicznie chorych religiantów są ze sobą całkowicie niezgodne? Co inny pomyleniec to inny koniec świata. Co psychopata to inne piekło.
Zbyszek2020.09.23 9:15
Albo jesteś głupio albo posłańcem Szatana. Ponadto używasz określenia psychopata wobec osób wierzących. A to kiść maść właśnie pasuje do ciebie. Więc zniknij z tej strony...
...2020.09.23 10:55
https://www.fronda.pl/a/trzy-dni-ciemnosci-koniec-swiata-wg-maryi-2,94195.html
Anonim2020.09.23 13:40
Osoby wierzące nie są psychopatami, to gruba przesada. Osoby głęboko wierzące są po prostu upośledzone intelektualnie.
Anonim2020.09.23 12:14
Najgorsze w słabych ludziach jest to,że muszą upakarzać innych, żeby poczuć się silniejszymi .
gleen2020.09.25 5:14
Kościół tak doszedł do władzy w europie więc metodologia jak najbardziej słuszna