30.05.20, 20:32Nowo otwarta elektrownia węglowa, Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia/TT/pxhere.com

Obłuda Niemiec. Otwarto elektrownię węglową, a od innych krajów żądają dekarbonizacji

Znane są niemieckie wymagania dotyczące dekarbonizacji w krajach europejskich, w tym również naciski na Polskę w zakresie limitów CO2. Tymczasem wczoraj w Niemczech otworzono kolejną nową elektrownię węglową pracującą w trybie stałym.

Jak możemy przeczytać na portalu polsatnews.pl:

- W sobotę produkcję zaczęła nowa elektrownia węglowa Datteln 4 w Nadrenii Północnej-Westfalii. Elektrownia została otwarta pomimo negatywnej opinii rządowej komisji ekspertów oraz planu odejścia RFN od energetyki węglowej do 2038 roku.

Nic też nie dały oczywiście protesty 500 ekologów.

mp/polsatnews.pl/tt

Komentarze

gonia2020.06.1 10:46
To dlatego nalezy zamknąc kopalnie na potencjalnym rynku zbytu. Q>>>wa a gdzie nasi zieloni ? zatkalo ich???
OK2020.05.31 22:16
A gdzie Greta Tunberg i je krzywy uśmiech
src2020.05.31 14:35
Nic nowego, od 972 roku tacy sami...
shadow2020.05.31 13:11
Niemców nie znacie? ja znam. to pyszny naród, obłudny, robi co chce w swoim interesie, innych poniża i wyśmiewa. jak nie potrafi im czegoś zakazać to najlepiej poniżyć i wyśmiać.Niemcy są skore do pouczania innych bo uważają że mają nad nimi wyższość. uważają się też za bardziej moralnych i mądrzejszych od Polaków. są cwani i zorganizowani. gdyby przejęli nasze kopalnie to węgiel byłby czysty i nie byłoby problemu z ekologią. rozumiecie? Niemcy mają też nasze media ale na swój rynek nikogo nie wpuszczą. dużo by pisać.
Suweren2020.05.31 12:38
Z resztą, żeby zobaczyć jak do ekologii i zwykłej czystości podchodzą Polacy, wystarczy przejść się po najbliższym lesie... Osobiście miałem też wątpliwą przyjemność doświadczyć tego również za granicą. Szwendałem się akurat po Górach Skandynawskich, kiedy moją uwagę przyciągnęła duża kępa derenia szwedzkiego (w PL wymarł w XX wieku, z resztą ustępował na naszego terenu wraz z ustępowaniem ostatniego zlodowacenia). Kiedy pochyliłem się nad kępą, zauważyłem w niej puszkę po piwie. Tyskie. "Oho... nasi tu byli", pomyślałem, zabrałem puszkę i poszedłem swoją drogą.
Suweren2020.05.31 12:25
Decyzja oczywiście jest jaka jest.Należy jednak zwrócić uwagę, że to 1) nowoczesna, czystsza technologia (co nie znaczy, że cudowna), 2) Niemcy z węgla pozyskują 20% e.e., PL 80%, 3) źródła odnawialne w PL 13%, w Niemczech 50%. Także, z czym wy porównujecie...
Robert 2020.05.31 10:33
Dla mnie to nic nowego , krzyżacy za Odry byli i są FAŁSZYWI i WREDNI ZAWSZE !!! HISTORIA SIĘ KŁANIA . Serdecznie wszystkich pozdrawiam .
lupi2020.05.31 7:23
Według was jest obłuda a według ekonomi to jest rozsądek, jakby nie otworzyli tej elektrowni to by musie li wypłacić 1,8 mld odszkodowania.
Ciekawy2020.05.30 22:33
Niemcy dobrze wiedzą, że konkurencyjna gospodarka to tania energia. A energia z gazu i źródeł odnawialnych zawsze będzie droga.
Niejestemrobotem2020.05.30 22:48
I dlatego na miejsce jednej nowej elektrowni węglowej kilka starych zamykają. Niemcy odchodzą od węgla, to fakt. Może wolniej niż planowali, ale zawsze. I jakoś cena produkcji energii w Niemczech jest niższa niż w Polsce.
antymarksista2020.05.30 21:01
To jest nieprawda, że Niemcy są obłudni. Ich podejście do gospodarki jest bardzo merytoryczne, racjonalne i konsekwentne. Oni od samego początku wiedzą, co się opłaca, a co nie. Obłudnikami są polscy volksdeutsche, którzy podporządkowują się bezkrytycznie niemieckiej strategii rozwoju. Dla totalniaków nie ważne jest, czy Kowalskiemu wystarczy kasy do jutra, czy Wiśniewską stać na operację dla chorego syna, czy rodziny pracowników z zamkniętej kopalni przetrwają. Totalni dbają jedynie o to, aby buty Niemców były wypastowane i pasta do butów z Rosji dotarła na czas. Rozejrzyjmy się wokół. Kogo się da naprawić naprawmy, przed resztą ostrzeżmy.
Niejestemrobotem2020.05.30 22:45
Opłaca się odejście od węgla. Ta elektrownia zastępuje kilka starszych, mniej wydajnych, a przez to mniej ekologicznych, jej budowę zaczęto już dość dawno, a że obecnie Niemcy chcą odejść też od atomu to przejściowo pozwolili jej działać, cała tajemnica. Co do tego, czy Kowalskiemu starczy pieniędzy, zdecydowanie większa szansa, że mu wystarczy jak nie będzie dokładał do kopalni. A syn Wiśniewskiej nie potrzebowałby być może operacji, gdyby nie to, że przez smog rozwinęła się u niego choroba. Zaś coś do rodzin pracowników kopalni. Może niech wreszcie wezmą się za uczciwą pracę? A nie dojenie podatników? Mamy 2020 rok, bezrobocie w granicach kilku %.
gonia2020.06.1 10:48
Oni nie są obludnikami oni sa dobrze sponsorowani tylko kasa przemawia do patriotow inaczej. Pan OSKAR do nich nalezy
Leszek2020.05.30 20:49
https://jerzyzieba.com/polityka
Leszek2020.05.30 20:48
Rozdział 1 KONSTYTUCJI !!! PRZEPISY OGÓLNE Art. 1 1. Partia polityczna jest dobrowolną organizacją, [….] dążącą do sprawowanie władzy publicznej. To jest zapisane w Konstytucji, która mówi : władza należy do… NARODU ! To co? Mamy w Polsce jakieś śmieszne „dwuwładzie”? Taką mamy „karykaturę” Konstytucji. Władzę ma partia rządząca i… jednocześnie Naród? To, w takim razie : kto w takiej sytuacji ma w Polsce władzę NADRZĘDNĄ, no bo nie może być dwóch „Bogów” Władzę NAD Narodem ma mieć Partia rządząca czy Naród ma mieć władzę NAD Partią rządzącą? Jak drogi Czytelniku chciałbyś, żeby było? Chciałbyś mieć władzę, czyli nadzór na poczynaniami rządu? Czy chciałbyś, żeby grupka ludzi (rząd) miała władzę NAD Tobą? Chciałbyś mieć władzę nad poczynaniami rządu - tak? No tak, bo Konstytucja mówi : „władza należy do Narodu”, czyli do Ciebie! No ale… Tobie, czyli członkowi Narodu, który niby ma władzę nie podoba się jakaś ustawa, która stworzył rząd. Rząd, nad którym na szczęście Ty, obywatel, masz władzę, bo… tak mówi najważniejszy dokument prawny w Polsce czyli Konstytucja. Super. To USUŃ ustawę, która Ci nie odpowiada! Proste? Bardzo, ale… nie w Polsce. Dlaczego? Dlatego, bo nie mamy WETA OBYWATELSKIEGO, co jest absolutną podstawą demokracji. Chciałbyś mieć nadzór nad tym jak pracują Twoi wybrani posłowie? Przed wyborami obiecują i obiecują, gawiedź temu wierzy… Robią ludzi w konia kłamiąc im w żywe oczy. Ktoś Ci obiecał, że Ci naprawi samochód jak tylko mu go dostarczysz do jego warsztatu. Ale czy po dostarczeniu samochodu zrobi, zreperuje, wymieni dokładnie to co ci OBIECAŁ, że zrobi? Dostarczasz mu swój samochód, a on wyprawia z nim co tylko mu się podoba, bo tak mu powiedział… jego szef. Ty obserwujesz co on z Twoim samochodem wyczynia. Widzisz, że nie robi tego co obiecał, psuje Ci samochód!! A Ty… ty teraz możesz tylko obserwować, bo on już nie odpowiada przed tobą, on odpowiada przed swoim szefem!! i NIC nie możesz zrobić. Gdyby to chodziło o Twój samochód… takiego mechanika byś natychmiast wywalił i obciążył go kosztami prawdziwej naprawy. Ale jeśli tym „samochodem” jest Polska? Nic nie zrobisz, bo taki jest system. To można BYŁO zmienić. Niestety, szansa na zmianę przez GRUPĘ jaką myślałem będzie Konfederacja została zniweczona w wyborach sejmowych. Wiedzieli CO zrobić.. każdy z nich wiedział! Nie zrobili, bo oni też, jak powiedzieli – Idą PO WŁADZE. Jeden z baaaardzo znacznych ich przedstawicieli PRZED Wyborami do Sejmu powiedział : „Nie po to idziemy po władzę, żeby się nią z kimkolwiek dzielić”. Taka jest prawdziwa twarz Konfederacji. 2 500 przedsiębiorstw uciekło przed systemem do innych krajów. Dzisiaj dwóch poważnych przedsiębiorców z całymi rodzinami przeprowadził się do innego kraju. Dlaczego ?
Leszek2020.05.30 20:46
Chcecie usunąć taką straszną, uwłaczającą godności każdego Polaka ustawę? Jak? Następnym protestem? Oni oglądając ten protest w TVP będą popijać szampana i do rozpuku śmiać się z protestujących? No to JAK taką ustawę usunąć? Nie ma jak. A możliwość ta to PODSTAWA DEMOKRACJI, no więc GDZIE JEST ta demokracja w Polsce, która podobno „ma się dobrze” ? Amerykańska ustawa 447 to już jakaś poważna aberracja… Ustawa Kongresu USA wymierzona w Polskę godzi w interes Polski jak ŻADNA ustawa do tej pory. Co to jest interes Polski? To WASZE PIENIĄDZE. Wasze i WASZYCH przyszłych pokoleń. PLANY JEJ WPROWADZANIA W POLSCE przez polski zostały UJAWNIONE, za to powinien wylecieć cały rząd. I co? Polacy wybrali ten… sam rząd. Czy Ty, Polaku czy Polko chcesz, żeby ta dewastujące Polskę ustawa była wprowadzana przez polski rząd? Polski? Jeśli nie chcesz… to to zatrzymaj! Jak? WPROWADŹ ustawę ZABRANIAJĄCĄ takiego rozbioru Polski. Jak to zrobić? No właśnie zebrano 200 000 podpisów… propozycja tej ustawy została przekazana do Sejmu, który wywali to do śmietnika. TAK BĘDZIE… Dlaczego? Bo mogą! Dlaczego mogą skoro to my, polski Naród mamy władzę i możemy im NAKAZAĆ, żeby taką ustawę wprowadzili? Nie, my, Naród, nie możemy niczego. „Jak to nie możemy, skoro mamy to zapisane w Konstytucji! Władza to My, Naród ! Czyżby? Tak to powinno być, a jak jest naprawdę? Aaaa… i tutaj dochodzimy do sedna sprawy. My, Naród NIBY mamy konstytucyjnie zagwarantowaną władzę, ale… jak udowodniłem NIE MOŻEMY jej wykonać. Tym samochodem pod marką „Polska” możemy jechać i kierowcy możemy mówić, gdzie ma jechać, ale… to kierowca ma w rękach kierownicę i jedzie tam, gdzie mu się zechce i nic nie możesz zrobić. Kto ma władzę? Kierowca! Mało tego kierowca, którego SAM wybrałeś, żeby kierował samochodem. Tak jak ten kierowca, polskie rządy od 30 lat kierują Polską tam, gdzie chcą lub tam, gdzie im każą. Nawet jeśli jest to szaleńcza jazda bez trzymanki, bez przestrzegania prawa, wbrew interesowi pasażerów. Nawet jeśli pasażerowi widzą, że się za chwile roztrzaskają… Czy to można zatrzymać… można i to bardzo łatwo… Polska doszła do niewyobrażalnego ZADŁUŻENIA Polaków. A ja Was pytam KTÓRYCH Polaków? Was 20 czy 30 latkowie ? Gdyby tylko!! To WASZE dzieci są zadłużone… bo KAŻDE rodzące się w Polsce WASZE dziecko ma ok. 100 000 zł długo do spłacenia… Ile Wasze dziecko będzie miało do spłacenia z tych 100 000 zł w dniu urodzin, kiedy w wieku ok. 20 lat będzie MOGŁO to spłacać, bo pójdzie do pracy? Policzcie. To być może już nie Wy będziecie spłacać… Wtedy Wy… będziecie gnić na ochłapach zwanych emerytura, a z tego co wiemy - na emerytury za 20 czy 30 lat też kasy zabraknie. Żeby była jasność : NIE CHODZI i PIS, bo gdyby wygrało PO to czy byłoby inaczej, no nie! Dlaczego? Bo… o tym wszystkim decyduje GRUPKA ludzi, czyli Partia, bo partia to WŁADZA ! Władza NAD Narodem. Ta kpina z Polaków wynika z … KONSTYTUCJI !
okularnik2020.05.30 21:12
zapomnij 447 co z reprywatyzacja?
Sprytny ninja2020.05.30 20:46
usłużni polacy czyli lemingi - co wy na to?
Leszek2020.05.30 20:45
Tytuł w mediach : „Braun, Winnicki, Berkowicz w obronie polskich bogactw! Powołano 'Zespół ds. bogactw naturalnych Polski” Co ten zespół będzie robił? Czekam na KONKRETNE DATY(!!) nie debaty !! Daty PROGRAMU obejmującego : 1. Uruchomienia zgazowania polskiego węgla na cele energetyczne 2. Uruchomienia użycia wody i skał o wysokie temperaturze jako ENERGII dla Polski 3. Uruchomienia wydobycia gazu i ropy naftowej w celu UNIEZALEŻNIENIA Polski od ich zakupu z innych krajów 4. Uruchomienia polskich kopalń tytanu, molibdenu, ziem rzadkich itd… Słyszymy: „ten czy tamten ostro w Sejmie o….” Albo : „Zaorał tego czy tamtego,” Albo : „UJAWINIŁ w Sejmie.. to i tamto…” A co ujawnił w Sejmie Robert Majaka? Robił interpelacje za interpelacją, wszystkie wagi PAŃSTWOWEJ, czyli ważne dla WAS !!! I co??? Nic… „Masowe trucie Polaków, Glifosat…” Sumliński (Popiełuszko), Gadowski, Michalkiewicz, i inni… ujawniają AFERY za aferą, tylko CO Z TEGO? Co tych ich informacji wynika PRAKTYCZNEGO? Dobrze, że je mówią, że je ujawniają, ale… Co z tego? Brak działania… Gdzie jest rozliczenie tych złodziei, którzy ukradli Wam WASZE pieniądze? Rozliczenie złodziei z poprzednich lat, Gdzie jest Prawo? Gdzie jest sprawiedliwość dla wszystkich okradzionych w ten sposób Polaków. Który rząd tę sprawiedliwość Polakom DAŁ? Prawo w Polsce wielokrotnie nie jest używane do karania złodziei. Prawo w Polsce jest używane do tworzenia z kogoś złodzieja – ja jestem tego najlepszym przykładem. Polskie urzędy z sądami włącznie, łamią prawo, jedno po drugim tylko po to, żeby stworzyć złodzieja. Zadłużenie Polaków jest gigantyczne! Co to oznacza? Oznacza to, że jest źle, a będzie gorzej, mówiłem o tym, w 2018r. Powiedziałem wtedy „wykujcie moja słowa w kamieniu” : wzrosną opłaty za paliwo, energie, wodę, będą DODATKOWE opłaty, akcyzy itd… będzie drożyzna niszcząca najuboższych, wartość złotówki spadnie, inflacja będzie szaleć i 500 plus wystarczy na zakup przysłowiowych wacików. Ludzie wyjdą na ulicę. Przewiduję, że wyjdą… to tylko kwestia czasu, ale… jeśli wyjdą to co? Ma się polać krew? W skrajnym przypadku uruchomią ustawę 1066 – i po Was drodzy protestujący! Ta ustawa 1066 to naplujcie każdemu jednemu Polakowi w twarz. Przez kogo? Przez rządzących! Czyli przez grupkę tych czy tamtych, ale zawsze tych na, których Polacy – ZAGŁOSOWALI ! Policjant z Niemiec, Francji itd… będzie miał przeciwko WAM broń wyposażona w amunicję OSTRĄ ! Zrobią to : zgodnie z USTAWĄ wydana przez Waszych wybrańców !! Czy można taką ustawę usunąć? Oczywiście, ale… nie w Polsce!!
Leszek2020.05.30 20:44
Prezydent ostatniej szansy Protesty : przeciw Cenzurze Prewencyjnej, 5G ☺ (napluli w Polakom w twarz), GMO, itd…. I co? Nic… Polacy w tej sprawie mają protestować? Polacy mają zadbać o interesy Polski? Czy czasami nie jest to OBOWIĄZEK rządu? Przecież między innymi po to ich wybieramy, a oni przysięgają mówiąc : Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Chociażby na tym konkretnym przykładzie widzimy, że tą przysięgę i polski NARÓD, czyli Was Czytelnicy mają tam, gdzie Słońce nie dochodzi.. Protesty są PRZECIW konkretnym USTAWOM ! I co? Ci, którzy te ustawy stworzyli i wcisnęli je nam w gardło… oni te protesty mają gdzieś.. Mają ROZKAZY odgórne! Niekoniecznie z Polski. Niszczy się małe i średnie przedsiębiorstwa, a to dzięki nim macie pracę, dzięki nim może funkcjonować PAŃSTWO… Niszczy się gałąź, na której siedzi polskie Państwo, czyli … każdy jego obywatel. Czym to zatrzymacie ? Protestami? Co Polski Naród może? NIC ! Protesty? To takie pitu.. pitu… Tak, one są głośne, czasami szokujące, wzbudzają SENSACJE, ale efekt : .. pitu… pitu Bezustanne rozmowy w różnego rodzaju telewizjach o tym jak jest źle. Ja nie mam czasu na czcze gadanie, na nieustanne słuchanie „ogłaszanych rewelacji” bez konkretnego działania, żeby to zmienić, zatrzymać… Jeśli sam Premier polskiego rządu mówi, że Polska jest uzależniona od różnego rodzaju korporacji (NIE MOJE TO SŁOWA!) to w takiej sytuacji naiwnością dziecka we mgle jest myśleć, że Polska jest rządzona przez Polski rząd, skoro sam Premier rządu mówi, że ktoś mu wydaje rozkazy. A już naiwnością trudną do opisania jest to, że w takiej sytuacji, Polacy myślą, że obce Polsce korporacje zadbają o interes polskiego narodu, że o interes Polski zadba polski rząd, który NIE RZĄDZI - tylko wykonuje polecenia. Protesty za protestami, Po co? Dzisiaj one już nic nie dają, ani nie robią wrażenia na tych co powinny robić czyli na tzw. WŁADZY. Protesty, to działania SIŁOWE !! A z tym łatwo sobie poradzić! Nie… Nie strzelać… bo to by się rzeczywiście obróciło przeciw rządzącym. W jaki sposób najlepiej mogą przeciw takim protestom zadziałać? Mogą IGNOROWAĆ ! I… ignorują pokazując protestującym i całemu społeczeństwu środkowy palec… Ale… za 4 lata znowu na nich społeczeństwo zagłosuje i tak już od ok. 30 lat… Powiecie – chore… ale KTO to robi? Kto do tego dopuszcza, a potem narzeka? Spójrz w lustro. SKOK Wołomin, NAJWIĘKSZA polska afera?? Tylko ta? Jest ich cała masa i co? NIC! Kupujemy węgiel, a na hałdach są miliony ton! Węgla polskiego! Górnicy chcą protestować ! No i? Pan Krzysztof Tytko wzywa rząd, posłów, środowiska antysystemowe do debaty nt. polskich złóż
katolicka kretynizacja polski2020.05.30 21:57
ICEK AFERA TO TE ZAKOPANE 500 MILIARDOW ZLOTYC ZA RZADOW PARTII OSZUSTOW ZYDOKOMUNISTYCZNYCH.
Leszek2020.05.30 20:42
Niemcy realizują swoją politykę tak to jest. To polske gnidy parlamentarne nigdy nie dbały o interes narodowy. To jest syndrom niewolnika. Parlamentarny pies zawsze potrzebuje pana, aby lizać stopy i merdać ogonem. Jak nie ruską, niemiecka, to żydowska onuca.
katolicka kretynizacja polski2020.05.30 21:55
MASZ RACIE ICEK TAK TO ROBIL NACZELNY OSZUST BRUKSELSKI PACOLEK ANGELI.