06.05.21, 08:30Screenshot Twitter - NYPD Hate Crimes @NYPDHateCrimes

Obrzydliwa profanacja pomnika bł. Jerzego Popiełuszki w USA! ,,Htlerowskie'' wąsy i napis: ,,No Polish''

Szokująca dewastacja pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint. Domalowano mu „hitlerowskie wąsy”, na głowę nałożono worek oraz napisano: „No Polish”.

Aktem nienawiści wobec Polaków zszokowana jest Polonia Amerykańska. Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki wyraził nadzieję, że nowojorskie służby wyciągną wnioski z wydarzenia, a pomnik będzie lepiej chroniony.

Jak przypomniał Kubicki:

Jerzy Popiełuszko to nie tylko ksiądz i błogosławiony kościoła katolickiego, ale również wojownik o wolność. Postać, bez której niemożliwe byłoby pokonanie komunizmu w Polsce”.

Trwa dochodzenie specjalnej jednostki Policji Miejskiej w Nowym Jorku, która zajmuje się zbrodniami na tle rasowym oraz przypadkami „hate crime”.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze

Pragnę też2021.05.7 14:11
Zwrócić uwagę, że słowo polish oznacza " POLEROWAC ". Sam osobiście doznałem W USA z tego powodu wiele kpin. No polish można przetłumaczyć też nie polerować.
Jedna osoba2021.05.7 13:51
Tego aktu ataku na POLSKĄ dokonała JEDNA osoba. Wstał rano jak nie było ruchu, zrobił co zaplanował. Dalej, pewnie postarał się by zostało to zauważone , dzwoniąc do lokalnej gazety. A dalej ta wiadomość ukazała się w wiadomościach ogólna krajowych . A potem przywędrowała nawet do Polski. O tym jaki będzie stosunek każdego odbiorcy tej wiadomości, zależy od jego wiedzy o Polsce i Polakach. Ktoś kto niewiele wie o drugiej wojnie światowej, a stosunek do Polski uformował mu antypolski film " Nasi ojcowie nasze matki", książka " Dalej jest noc " Jana Grabowskiego i Barbary Engelking , czy film " Lista Schindlera " w reżyserii Stevena Spilberga , pewnie pomyśli dobrze im , bo to .... .
Pytanie2021.05.7 13:56
Jaki wizerunek Polski i Polaków został wykreowany w mas mediach USA i na świecie. CZy Polaka Fundacja Narodowa robi to dobrze. Ba ja uważam, że Niemcy Żydzi i Rosjanie bija nas na głowę w promocji w ich własnej historii. Polacy natomiast mają u siebie w Polsce taką gazetę, która finansuje dziennikarza i wykonawcę prowokacji pt. " Obchody urodzin Adolfa H. w lesie wodzisławskim " . Kiedy to się w końcu skończy. Polacy zadbajcie o swoją historie i jej prezentację w mas mediach.
Mamy też2021.05.7 13:59
Mam też w Polsce takie sądy które, wydają wyrok 10 miesięcy więzienia dla Piotra Rybaka za spalenie kukły Żyda na wrocławski rynku.
Mamy też2021.05.7 14:02
Mamy też Ukraińca, który jest w obecnych dniach w Polsce , a nie na froncie w Doniecku, który to w imię wolności zagwarantowanej w polskiej Konstytucji, profanuje polskie godło i flagę, a portal Fronda zastanawia się co z nim zrobić. Polacy opamiętajcie się.
Ja polski Żyd2021.05.7 14:05
Apeluję do Polaków, aby zadbali o medialną, chwytliwą promocję własnej kultury i historii. bo Niemcy Rosjanie i Żydzi jak to zrobią po swojemu to wasz obraz będzie jak w książce Dalej jest noc.
Ja polski Żyd2021.05.7 14:09
Sami pozwalacie się poniewierać, to tylko daje coraz większe podstawy do egzekucji 447. Jeśli medialnie zrobi się z Was takimi jak to czyni Was Basia Engelking to wasza przyszłość nie pisze się zbyt ciekawie.
Skrzypek na dachu2021.05.7 6:13
Brawo Ks Jerzy , zyjesz wiecznie , bo kazdy kto kiedykolwiek sluchal twoje kazania bedzie je pamietal do konca zycia .
Anonim2021.05.6 13:51
Nie musimy czekać końca dochodzenia, aby rozpoznać neomarksistowską inspirację profanacji.
Tomasz2021.05.6 12:44
Zadziwiające jak potomstwo marksistów rozlazło się po świecie.
Grizzly2021.05.6 12:12
Teraz za granica jest wstyd i strach przyznać się, że jesteś Polakiem.
Nigdy2021.05.7 14:49
Nigdy się nie wstydziłem, że jestem Polakiem , a byłem w swoim życiu w co najmniej 50 krajach świata z racji pływania na statkach handlowych przez 28 lat.
PPRAWDA2021.05.6 10:20
Czerwona Zaraza z Polski jak sekretarze parti PZPR KC cczyli Komitetu Centralnego -roaz słuzby specjalne Czerwonej Zarzy z Polski wywiezili Miliardy Dolarow i pokupowwali domy USA czyli Amerytce === i maja w bankach KASE w USA teraz z nudów dalej walcza z Polskim Narodem Katolickim
Anonim2021.05.6 10:18
Nie rozumiem, czemu prawiczki oburzają się na "hitlerowskie wąsy", przecież tak lubią Hitlera, tak kochają to co zrobił Żydom. Hitlerowski wąsik powinien być hitem narodowokatolickiej mody.
opty2021.05.6 12:11
Może dopisać kpt. Piotrowski, por. Pękala, por. Chmielewski. Dodałbym szefa tej "trójcy" płk. Pietruszkę, ......
x2021.05.6 10:08
To są efekty działań PiS.
Anonim2021.05.6 9:57
O jankowskim też tak mówili... A wyszło jak wyszło.
Polak2021.05.6 9:45
Dzięki komunistom z pisowskiej mafii tak właśnie postrzegana jest Polska.
Mariusz2021.05.6 10:01
Dlaczego wy Żydzi tak nienawidzicie polski i Polaków? PS. nie podpisuj się "Polak" bo i tak nikt nie da się na to nabrać
Polak2021.05.6 10:31
Nie mam pojęcia dlaczego tak nienawidzicie Polski, więc mógłbyś wyjaśnić zamiast udawać że zadałem pytanie.
trucker Texas2021.05.6 14:39
Mosiek?
wesoły tęczowy ormowiec2021.05.6 9:43
to bolszewickie oblicze USA za czasów tetryka Bidona
Anonim2021.05.6 9:39
"Postać, bez której niemożliwe byłoby pokonanie komunizmu w Polsce" - a gdyby babcia miała hitlerowskie wąsy byłaby Popiełuszkiem!
rychu2021.05.6 9:38
Żydoska robota
APEL2021.05.6 9:30
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Anonim2021.05.6 9:55
😁🤣😂🤣😁 Nie zes.raj sie!!!
APEL2021.05.6 10:05
Anonim, jesteś jak ruska gorzałka: w 100% przewidywalny. Potrafisz parodiować. Jesteś jawnym potwierdzeniem tezy Hannah Arendt (kto jak kto, ale ty powinieneś znać taką…) o "banalności zła". Ciąg dalszy nastąpi. Oj, nastąpi!
trucker Texas2021.05.6 14:41
Anonimie , wybryku natury nie miaucz.
YORK2021.05.6 9:14
Eksport bolszewickich pionow kilka dekad temu zrobil swoje bolszewia na tzw demokratycznym zachodzie sieje spustoszenie.
Jacuś2021.05.6 9:10
Powiem tyko, że sprawca nie wie z czym walczy. Ponadto a USA czy Kanadzie ogólnie, wiedza na temat naszych błogosławionych, świętych czy bohaterach jest na poziomie 0,1. W Kanadzie, może mniej w USA gdybyś powiedział, że twój dziadek ratował żydów, natychmiast tracisz pracę, a cała twoja rodzina natychmiast jest zlinczowana przez media. Jeśli chcesz żyć w miarę normalnie lepiej się nie wychylać. Oczywiście powyższy czyn jest jednoznacznie potępiam bo to mój szczególny błogosławiony.
TeŚmieciPamiętająWizytęSakewyczaZDyplomem2021.05.6 9:07
Ten śmietnik pod pomnikiem to efekt codziennej troski rdzennych polonusów, różnych radiomaryjnych staruch i Józków ze Sromowców, co to ciupagami rwą azbest. Ten worek na głowie klechy to ochrona przed zgorszeniem, założona przez oburzonych Portoryków albo Tamilów.
Apel2021.05.6 9:00
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
APEL2021.05.6 9:52
Anonim, jesteś jak ruska gorzałka: w 100% przewidywalny. Potrafisz parodiować. Jesteś jawnym potwierdzeniem tezy Hannah Arendt (kto jak kto, ale ty powinieneś znać taką…) o "banalności zła". Ciąg dalszy nastąpi. Oj, nastąpi!
Anonim2021.05.6 8:56
W rewanżu postawcie pomnik Trumpa w Warszawie.Zobaczycie jak będzie "miłowany".
Pisowiec2021.05.6 8:54
Pewnie ruskie agenty, onuce Putina.
Anonim2021.05.6 8:45
Chodziło o to żeby go nie polerować!
Grizzly2021.05.6 8:42
Ruskiego bydła i "polskiego" PO-UBeckiego tam nie brakuje!