08.03.16, 19:28

Odnaleziono skradzione relikwie św. o. Pio! Chcemy przeprosić Pana Boga za ten świętokradzki czyn...

Zostały odnalezione relikwie św. Ojca Pio, które skradziono z kaplicy szpitala wojewódzkiego w Przemyślu. Sprawcą włamania okazał się 19-latek. 

Relikwiarz na nowo zostanie uroczyście wprowadzony do szpitalnej kaplicy w niedzielę 13 marca o godz. 16.00. Mszy św. przewodniczyć będzie biskup Adam Szal.

10 grudnia 2015 roku to ks. Maciej Kandefer, proboszcz parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara i kapelan Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio. zauważył kradzież.Sprawca włamał się do wmurowanej w ścianę kaplicy gabloty i zabrał relikwiarz.

19-letni mieszkaniec Przemyśla skontaktował się za pośrednictwem pracowników ochrony szpitala z proboszczem, informując, że kilka dni temu przypadkowo znalazł relikwie i chce je przekazać we właściwe miejsce.

Policjanci ustalili, że to właśnie 19-latek ukradł relikwie.

– Mężczyzna przyznał, że zabrał świętości licząc na zysk. Jak się jednak okazało, praca policjantów, w tym publikacja zdjęcia utraconych relikwii w mediach, spowodowała, że nikt nie chciał ich odkupić od podejrzanego – mówi podkomisarz Bogusława Sebastianka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Młody mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

„Nasza parafia i całe środowisko Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu uwielbia Boga za odnalezienie relikwii świętego Ojca Pio. Przez blisko trzy miesiące wielu ludzi modliło się o tę łaskę, jak również polecało Bożemu miłosierdziu przez przyczynę świętego nawrócenie dla sprawcy” – napisał na stronie internetowej parafii proboszcz ks. Maciej Kandefer.

Relikwiarz jest nieuszkodzony, brakuje mu jedynie podstawy.

 „Wspólnie chcemy przeprosić Pana Boga za ten świętokradzki czyn i polecić się szczególnej opiece naszego Patrona” – napisał ks. Kandefer.

kz/niedziela.pl