19.11.14, 10:04Przemysław Wipler (fot. Boston9/Wikipedia)

Oferta Wiplera, czyli kup pan oddane na mnie głosy?

Przemysław Wipler nie weźmie udziału w dogrywce o fotel prezydenta Warszawy. W drugiej turze Hanna Gronkiewicz-Waltz (prawie 49 proc. głosów) zmierzy się z kandydatem PiS Jackiem Sasinem (26 proc.).

Wipler, stając do wyścigu o prezydenturę w stolicy, stworzył autorski program „Gospodarna Warszawa”, oparty na 21 postulatach. Ich realizacja miałaby usprawnić funkcjonowanie miasta. Wśród propozycji posła Kongresu Nowej Prawicy znalazła się gwarancja braku podwyżek w opłatach za: użytkowanie wieczyste, gospodarowanie odpadami czy bilety komunikacji.

Wiplerowi najwyraźniej bardzo zależy na realizacji jego projektu, bo w zamian za poparcie swoich 21 postulatów, oferuje głosy od swojego elektoratu. Na polityka KNP w I turze wyborów zagłosowało 4,1 proc. mieszkańców Warszawy. Czy jego wyborcom spodoba się ten pomysł?

MaR/Fakty.interia.pl/Polskie Radio

Komentarze

anonim2014.11.19 11:23
Propozycja dobra. Tak się robi. to propozycja do Sasina.
anonim2014.11.19 12:38
Sasin powinien przyjąć tą ofertę. Gronkiewicz podwyższy opłaty za: użytkowanie wieczyste, gospodarowanie odpadami czy bilety komunikacji. Głosowanie na niego jest głupotą ale jak Sasin nie złoży deklaracji o nie podwyższaniu opłat nie dostanie mojego głosu.
anonim2014.11.19 13:09
Frondoredaktorzy mają problem. Myślą partyjnie. Znienawidzony przez nich Korwin i jego partia to jedyni ludzie, którym chodzi o realizację idei wolności. Korwinowcom nie zależy na tym by to oni dostali się do władzy. Im chodzi o wolność, własność, sprawiedliwość. Podatki mają być niskie – nie ma znaczenia kto je obniży, prawo ma być jasne – nie ma znaczenia kto będzie ministrem, złodzieje mają iść do więzienia – nie ma znaczenia kto ich tam doprowadzi.
anonim2014.11.19 14:41
To czy Korwinowcom zależy czy nie - tego się nigdy nie dowiemy. Może być bowiem tak, że dostaną kilkanaście mandatów - będę wrzucali krok po kroku wolnościowe projekty ustaw mając świadomość że nie przejdą i podtrzymując argument "To nie nasza wina zobaczcie! To wina reżimu!"
anonim2014.11.19 17:08
Fanaticus1 Nie idei wolności tylko zniszczenia państwa, to jedyne co KaNaPa chce zrobić. Poza tym to sam Wipler nieco kolektywnie myśli, skąd pomysł, że tymi głosami w ten sposób dysponować może?
anonim2014.11.19 19:58
@Mitnaged. Co ma Pan na myśli gdy pisze Pan "państwo". W jaki sposób wolność dysponowania owocami swojej pracy, przejrzystość prawa ma zniszczyć państwo? Wipler nie myśli kolektywnie, to domena kolektywu, lecz politycznie - umiejętnie dążymy do określonych celów. Czasami oznacza to kompromis, czasami nie.