27.06.18, 16:40

Ojciec Adam Szustak zapowiada: Będzie katolicki Netflix

Netflix po polsku... i po katolicku. Dominikanin o. Adam Szustak zapowiada nowy potężny projekt medialny. Strona Dominikanie.pl ma wkrótce zamienić się w ,,teologiczno-kaznodziejsko-duszpasterską'' platformę wideo, zapowiedział popularny youtuber. Jako wzór podał właśnie platformę Netflix.

Ojciec Adam Szustak powiedział o tym na swoim vlogu prowadzonym w serwisie YouTube. Dominikanie zamierzają wynająć studio filmowe w Warszawie. ,,Chcemy rozwijać wyłącznie treści wideo, ponieważ odkrywamy, że to jest najlepsza forma do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie, najlepsza forma dostarczania katolikom dobrze zrealizowanej i nagranej duchowej strawy'' - powiedział Szustak w rozmowie z portalem Stacja7.pl. Jak wskazał, poprzednia kapituła zakonna obradująca wiosną zobowiązała go do takiego właśnie kierunku działania.

Choć rzecz będzie wychodzić z portalu Dominikanie.pl, to powołana zostanie nowa fundacja. Według Szustaka rozmach przedsięwzięcia będzie zdecydowane większy od tego, co dotąd bracia realizowali w ramach YouTube'a.

,,Będą to nie tylko filmy z rozważaniami biblijnymi, jak dotychczas, ale również treści teologiczne – bo i takich braci mamy u siebie; treści liturgiczne a nawet specjalna sekcja dla dzieci, o którą wielu widzów mnie prosi'' - zapowiedział Szustak. Jak podkreślił, filmy tworzyć będą nie tylko dominikanie, ale także ,,inni twórcy'', choć nie wyjawił tu żadnych szczegółów.

Realizacja filmów ma rozpocząć się we wrześniu, koincydując z rocznicą istnienia polskiej prowincji dominikanów.
Skąd cała inicjatywa czerpać będzie finansowanie? Fundusze zapewnią datki widzów i sympatyków wpłacane głównie za pośrednictwem serwisu Patronite.

mod/stacja7.pl